Matkajuhtide ja matkajate kokkutulek 23. - 24.11.2013

Vanad teemad.
Suletud
Kasutaja avatar
Tonu Pihelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Matkajuhtide ja matkajate kokkutulek 23. - 24.11.2013

Postitus Postitas Tonu Pihelgas » 05 Nov 2013, 14:15

Hea matkajuht, hea matkaja!

23.-24. novembril toimub Veneveres Viljandimaal (Venevere küla, Kõo vald) järjekordne matkajuhtide ja matkajate kokkutulek!

Vt Venevere Puhkeküla

Alar Sikk räägib, kuidas valmis RMK 627 km matkarada, Tarmo Pilving räägib, mida ta sai teada Eesti matkaradadest oma lõputöö kirjutamise käigus.Allan Liht kõneleb süstamatkadest Põhja-Poolas.

Dr Ülo Kivistik räägib kõrgmäestikuhaigustest.

Kuuleme ka kahest vahvast rattamatkast. Villu Zirnsaks räägib, kuidas kulges tee üle Tjan-Šani ja Pamiiride ning Teet Suurkivi retkest läbi
Kanada.

Andres Hiiemäe kõneleb Piz Badile tõusust, Kalle Kiiranen Fani mägedes matkamisest ning Üllar Põld teekonnast Kommunismile.

Arutleme noorte teemal, analüüsime õnnetusjuhtumeid, osaleda saab töötubades jne.

Loomulikult valime aasta matkategelase ning matkaja, peame matkatarvete oksjonit (MATKaSPORT), keerutame jalga. Ja sauna saab
ka.

Kokkutulekut juhib Guido Leibur.

Kava ja info registreerumise kohta siin

http://www.matkaliit.ee/23-24-novembril ... kokkutulek" onclick="window.open(this.href);return false;

Tule ise ja haara sõber ka kaasa! Kokkutulekul näeme!

Virge, Katrin, Ain ja Tõnu
Eesti Matkaliidust
Tõnu Pihelgas
MTÜ Eesti Matkaliit, president

Kasutaja avatar
Tonu Pihelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Matkajuhtide ja matkajate kokkutulek 23. - 24.11.2013

Postitus Postitas Tonu Pihelgas » 05 Nov 2013, 22:23

Venevere Puhkeküla asukoht on järgmine: http://veneverepuhkekyla.eu/kontakt/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tõnu Pihelgas

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 09 Nov 2013, 08:15

Huvitav küll miks keegi ei vasta ega reageeri nendele üleskutstele?Absoluutne 0,vaata tripist või siit.

Kasutaja avatar
Tonu Pihelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tonu Pihelgas » 09 Nov 2013, 21:48

Samas kui vaatad registreerimisi, siis tundub, et rahvas loeb ja osaleb. Võib-olla ei ole midagi konkreetset lihtsalt lisaks küsida?
Tõnu Pihelgas

Kasutaja avatar
KuuseOkas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas KuuseOkas » 10 Nov 2013, 22:19

Kui minust saab kunagi rohkem täiskohaga tööinimene ja vähem tudeng, siis vast hakkan reageerima ka selliste ürituste reklaamidele :)
“One’s destination is never a place, but a new way of seeing things.” Henry Miller

Kasutaja avatar
triinimannike
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas triinimannike » 11 Nov 2013, 14:21

No hind on ka ikka kirves.
Neljapäeval metsa eksinud Kuijõe küla mees Ivan (s. 1913) leiti üles pühapäeval. Mees
oli elu ja tervise juures, ainult et suitsud olid otsas. Lääne Elu 12.

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 11 Nov 2013, 16:39

No ikka täiega kirves.
Haige teema :)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 11 Nov 2013, 18:42

Eks toredad üritused ikka maksavad midagi ja selge on see, et keegi peab sell kinni maksma lõpuks. Iga korraldaja püüab endast parima anda, et kokku klopsida võimalikult atraktiivne programm, mis inimesi kokku meelitaks. See aga kindlasti on kompromisside otsimine erinevate maitsete ja huvide vahel. Nii mõndagi teemat kuulaks huviga isegi, aga kuna on teemasid, mis meeli ei eruta, siis tahes või tahtmata hakkan arvutama – kas selle eest mida kuulaksin maksaksin nii palju nagu küsitakse.
Eestis matkavatele inimestele võiks kindlasti Alari jutt uue raja tegemisest nauditav olla. Alar on mõnusalt muheda huumorisoonega ja sorava jutuga. Kuna olen temaga nii mõnegi puuda soola koos söönud, siis võin kinnitada et teda oleks huvitav kuulata.
Tarmo Pilvingu magistritööga olen kokku puutunud, sest Tarmo on olnud EMÜ-s n.ö minu tudeng ja me oleme selle töö teemadel korduvalt mõtteid vahetanud. Tarmo ilmselt peaks veel oma esinemisoskusi lihvima, aga seonduvalt teema tõsidusega kompenseerib viimane esimest piisavalt. Kindlasti võin kinnitada, et seda teemat kokku klopsides oli Tarmo südamega ja ilmselt võib öelda, et ka teatava murega asja juures. Mulle see aga meeldib kui inimese süda on õiges kohas midagi tehes, tänapäeval on see haruldane.
Allan Lihu ettekande teema tundub mulle isiklikult igavana, sest suure tõenäosusega ma selles elus Poola veematkale ei sattu huvi puuduse tõttu.
Ülo Kivistiku ettekanne kõrgmäestiku haigusest on kindlasti teema neile kes plaanivad kunagi mägedesse minna. Teema on juba see tõttu aktuaalne, et minu meelest täna Eestis enam keegi õigeid mägimatku eriti ei tee, rohkem sellised stiilis „sex liftis kähkukad“, paljuski puhas kommerts ja aja nappus.
Ülejäänud kavas mainitud lektorid kindlasti jagavad huvitavaid teemasid, aga kuna rõhuasetus on valdavalt mägimatkamisel, siis on see liiga üksluine. Lõppeks hakkab tõenäoliselt igav.
Noorte teemadel korraldatavad mõttetalgud ja töötoad on kindlasti huvitavad ja vajalikud, aga kes on need eksperdid kes töötubasid veavad?
Paar aastat tagasi kui korraldati Tartus üle Eestiline keskkonnaalase hariduse konverents, siis kutsuti mind kui eksperti ettekannet esitama ja töötubasid vedama. Toona ma võisin väita, et olen kuni 2000 koolinoorega teinud erinevaid matku ja laagreid ja sattunud olukordadesse, mis on nõudnud isegi kiiret reageerimist elu päästmiseks. Tänaseks on see number suurem. Suure tõenäosusega pole Eestis kellelgi nii suurt noorsoo töö alast kogemust kui minul, aga võibolla eksin. Paar aastat tagasi keskkonnahariduse ümarlaud pidas mind üheks kogemusterikkamaks tegelaseks.
Õnnetuste analüüsimine on kahtlemata huvitav teema, see mitte ainult ei ole lihtsalt õpetlik, aga võib olla ka üsna erutav.
Aasta matkaja valimise protsessi saladustest pole ma senini veel aru suutnud saada. Missi valimine on palju lihtsam, sa kas pead olema kõige ilusam või võtma õigel žürii liikmel s#%u. Vabamüürlaseks saamine pole ka mingi raketiteadus, saad loožilt kutse ja seletatakse ära mida pead tegema. Aga aasta matkaja valimine, mille järgi, vot see on müsteerium?
Nii palju olen aru saanud, et kvantiteet siin ei loe, sest minu andmetel pole kaasmaalaste seas viimase 10 aasta jooksul keegi nii palju matkanud kui mina. Ja vaatamata sellele, et mu punnpõskne nägu sattub seoses matkamisega suht tihti telekasse, aastaid olen raadios sellel teemal mõttetult lobisenud, kirjutanud umbes 40 artiklit ja paar raamatut, olnud esimese Eestit läbiva matkaraja rajameister (legendi koostaja) ja statistiliselt ööbin telgis iga nädal a-la 5,7 ööd, olen kuidagi suutnud matkamise seisukohalt teatavates ringkondades kahe silma vahele jääda.
Aga loodame, et üritus tuleb vahva! Võibolla tekkib ka mõtteid kuidas EML hakkaks puudutama lihtsurelikke matkajaid, neid kes armastavad lihtsalt loodust ja seal jalutamist, mitte ainult neid kes ronivad kauge ja kõrge mäe otsa.
Omalt poolt vabandan EML-i ja Tõnu Pihelga ees, sest minu jutt sisaldas irooniat. Isiklikult õnnestus Tõnuga hiljaaegu Alam-Pedjal teha üsna ränkraske matk, mis oli paljudele matkalistele üsna kurnav, aga muidu meeldiv ja vahva. Loodan, et sellistele või teistsugustele matkadele õnnestub veel sattuda.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

rainerk32
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas rainerk32 » 11 Nov 2013, 23:07

Oleks üks küsimus: kas seda Tarmo Pilvingu lõputööd kuskil ka lugeda saab? Või pole see mõeldud avalikustamiseks?

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 12 Nov 2013, 11:06

rainerk32 kirjutas:Oleks üks küsimus: kas seda Tarmo Pilvingu lõputööd kuskil ka lugeda saab? Või pole see mõeldud avalikustamiseks?
Õgem oleks vast Tarmo enda käes küsida, aga EMÜ digiarhviivis - http://dspace.emu.ee/" onclick="window.open(this.href);return false; - on sääraselt pealkirjastatud töö olemas. Täistekst nõuab sisselogimist, kontod tulevad ilmsel EMÜst ja/või EMÜ raamatukogust.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 12 Nov 2013, 14:28

Kellel huvi minu töö vastu, siis võib minuga kontktakteeruda meili teel tarmopilving@gmail.com . Eelnevalt hoiatan, et töö on väga turismipõhine.
Tõnu
Jürgensoniga ei oma mingit seost töö kirjutamisel, samuti ei ole me ühelgi avalikul esinemisel koos viibinud, et ta oleks pädev hindama minu avalikku esinemist, mis tahes vormis.
Kõigile teretulemast kokkusaamisele.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 12 Nov 2013, 15:06

Ära pahanda Tarmo, tegin lihtsalt järelduse selle põhjal mida märkasin kui Põhja-Kõrvemaal kunagi ühele seltskonnale sai väikest koolitust tehtud. Võib-olla tuleb meelde, et palusin Sul eelnevalt ühe teema ette valmistada mille lõppeks pidin ise tegema. Võib-olla ei saa seda avalikuks ürituseks või esinemiseks pidada - võibolla. Aga see selleks, kindlasti oled tänaseks paremas vormis kui toona.
Tarmo lõputööga ei ole ma kuidagi seotud, lihtsalt Tarmo saatis selle mulle läbilugemiseks 13 juuni 2013 palvega, et viskaksin pilgu peale. :D
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 12 Nov 2013, 16:00

azaaaaa.............. hüvitavaks läheb:)
no küll mulle meeldivad sellised asjad:)

Kasutaja avatar
Tonu Pihelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tonu Pihelgas » 13 Nov 2013, 00:00

Tere kõigile

Hea meel on näha, et matkajuhtide ja matkajate kokkutulek arutelu tekitab. Esiteks kommenteeriks kokkutuleku hinda. Kokkutuleku korraldamiseks pidime üürima pinna so Venevere Puhkeküla, tellima toitlustuse, sauna, jne. Kokkutuleku korraldamisega on ka hulgaliselt teisi kulusid, mida osalustasudest tasume. Kokkutulekul on ka sponsor - Matkasport, kes on tavaliselt tasunud kokkutuleku brošüüri väljaandmise eest ja autasustanud matkarahadega ka aasta matkajat ja aasta matkategelast. Usun, et nende panus on ka sel korral sarnane.

Mis puudutab esinejate valikut, siis oleme alati enne kokkutulekut saatnud Matkaliidu maililistidesse küsimuse, et keda matkajad esinemas näha sooviks ja millised võiksid olla kõige olulisemad teemad just sel aastal. Oleme ka ise matkajate plaane uurinud ja ajakirjandust jälginud ning püüdnud kokkutuleku kava koostada ikka kõige huvitavamatest teemadest, kõige huvitavamatest matkadest ja rännakutest, mis sel aastal tehtud. Selge see, et mõnele matkajale on südamelähedasemad jalgrattamatkad, mõnele jälle jalgsimatkad, mõnele ajaloolised matkad. Kava koostades püüdsime kõigile midagi pakkuda.

Matkajuhtide ja matkajate kokkutulekule ei tulda tõenäoliselt aga pelgalt esitlusi kuulama vaid ikka vanu tuttavaid kohtama, uusi tutvusi sobitama, matkaelamusi jagama ja uusi matkaplaane kokku leppima. Nii, et selline pelgalt meeldib, ei meeldi - selle eest maksan, selle eest mitte - lähenemine ei ole antud juhul küll kohane. Mõte ikka selles, et hea võimalus on saada aasta kokkuvõte möödunud matka-aastast, kohata vanu tuttavaid kellega võib-olla aasta otsa pole näinud ja luua uusi kontakte, kellega toredaid ettevõtmisi teha.

Mis puudutab aasta matkaja ja aasta matkategelase valimist, siis aasta matkaja valivad Matkaliidu liikmed kõigi Eesti matkajate hulgast, kes sel aastal millegi säravaga silma paistnud. Aasta matkategelane valitakse Matkaliidu liikmete hulgast. Nii aasta matkaja kui ka aasta matkategelase esitavad valimiseks Matkaliidu liikmed. Loomulikult võiks Tõnu Jürgenson olla aasta matkaja kandidaadiks, kui mõni Matkaliidu liige ta valmistele kandidaadina esitaks. Kõige lihtsam viis valitud saada on ikka matkajuhtide ja matkajate kokkutulekul osaledes ja veelgi parem - oma vahvat matka presenteerides. Presentatsiooni tegemine oleks tulnud küll juba varem kokku leppida.

Matkaliidu liikmeks saab astuda esitades Matkaliidu juhatusele vastavasisulise avalduse. Matkaliidu volikogu saab uued liikmed vastu võtta. Matkaliit hakkab kohe ilmselt ka eraisikust liikmeid vastu võtma. See otsustatakse matkajuhtide - ja matkajate kokkutuleku pühapäevasel päeval, kui toimub Matkaliidu volikogu istung. Juriidilisele isikule on liikmemaks 100.- EUR-i aastas, füüsilisele isikule ilmselt 25.- EUR-i aastas. Loodan, et astute liikmeks ja järgmisel aastal ongi juba võimalik Tõnu Jürgenson aasta matkaja tiitlile kandideerima esitada, kui seda juba sel aastal ei tehta.

Parimat!

Tõnu
Tõnu Pihelgas

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 13 Nov 2013, 00:31

Ise ma ei oska kuidagi seda n.ö aasta matkaja tiitlit mingiks eriliseks väärtuseks pidada. Peamiselt seetõttu, et kui vadata liikmeskonda, siis see ei esinda kuidagi reaalset keskmist lihtsurelikku matkajat. Senini on mulje jäänud, et seda saavad need kes on n.ö "klubiga" otseselt või kaudselt seotud ja kellel on võimalus mingeid eriti "seksikaid " matku eriti "seksikatesse" kohtadesse teha. Kahjuks jääb aga märkamatta hulk tublisid ja tagasihoidlikke inimesi, kes enamuse oma vabast ajast veedavad seljakott seljas kusagil laanes kolades. Põhjus on lihtne, kuna nad ei kuulu kuhugi, siis neid pole.
Meie foorumis on üle 500 kasutaja, millegipärast arvan, et EML-ga on neist seotud 1-2%. Tõenäoliselt ei lähe Eesti keskmisele Jürile ja Marile kes aegajalt seljakotiga ringi kolavad nii Eestis kui ka mujal, selline asi nagu EML üldse korda. EML ei ole neile midagi lihtsalt pakkuda.
EML nähtusena kipub samuti endast mitte kõige paremat esmamuljet jätma. Aastaid taga kui midagi esimest korda sellest kuulsin, siis jättis see suhteliselt n-ö vip klubi mulje ja seda olen hiljem mitmetelt kuulnud.
Samuti ei näe ma vajadust EML liikmeks astumisel, sest organisatsioon sellisel kujul tundub mulle natuke vana nõukaaegse organisatsioonina. Paljud asjad on liiga kitsalt vaadeldud ja käsitletud, tegelik pilt matkamisest on palju laiem.
Organisatsiooni liikmeks ei astuks ma oma matkaklubiga hetkel mitte mingil juhul ja kindlasti ei sooviks kandideerida mingile aasta matkaja või matkategelase tiitlile!
Organisatsioonile saaksin ma kindlasti kasulik olla sellega, et võiksin aidata kaasa mõelda selle reformimisele. :idea: Ja reforme on teile vaja, kas te aga julgete seda tunnistada või mitte. Kõrvaltvaatajama on aastate jooksul jäänud mulje, et EML on väga turvalises vegetatiivses olekus, ei ole mingeid märkimisväärseid arenguid ja taandarenguid, asjad kuidagi toimivad - ka pisikeses konnatiigis on elu ja isegi vahel õitseb mõni vesiroos. Selline seisund on tegelikult väga turvaline ja mugav.
Ärge saage nüüd minu kriitikast valesti, selle eesmärk pole mitte kritiseerida mölisemise pärast või tüli õhutada vaid juhtida tähelepanu puudustele mida saaks parandada.

Kasutaja avatar
Tonu Pihelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tonu Pihelgas » 13 Nov 2013, 07:51

Tere Tõnu
Tänud Sulle kommenteerimast! Sinu seisukohtadest ei tule välja, et Sa üldse midagi Matkaliidust või selle toimimisest teaksid. Samuti ei tule välja see "reformi" sisu, mida soovitada püüad. Ka nõuka aeg on Matkaliidul juba ammu seljataga. Kui Matkaliit on Sinu jaoks mõttetu organisatsioon, siis see on Sinu arvamus. Paljude matkajate jaoks on Matkaliit siiski kasutatav ja kasulik, seda on näidanud nii ürituste järgne tagasiside kui ka täiesti arvestatav osalejate arv. Matkaliidu tegevust veavad neli vabatahtlikku, kes teevad seda oma põhitöö kõrvalt. Sellest ka võimekus korraldada ettevõtmisi vastavalt nende nelja vabatahtliku ajale ja panustamisvõimele. Kuna Sa ise pole viimastel aastatel ühelgi Matkaliidu üritusel käinud, on mul ka väga raske mõista, kuidas Sa mingeid reforme pakkuda oskaksid!? Sa ei tea sellest organisatsioonist midagi, selle tegevusest midagi ega ka liikmetest praktiliselt mitte midagi. Lihtsalt eeldada, et inimesed tegelevad mingi jamaga ei ole Sinu poolelt õige, sest Sul ei ole mingit alust ega põhjust seda arvata.
Kõike paremat
Tõnu
Tõnu Pihelgas

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 13 Nov 2013, 07:59

Nii Tõnu....nüüd ruttu kribinal-krabinal EML liikmeks:)
Pihelgal oli nii ilu jutt:):):) kui lugesin siis kujutasin ette sellist võimast tunnet.Matkaklubi VOLIKOGU võtab vastu liikmeks ja kui on kokkutulek siis nagu mingi gala üritus.....azaaaa kui äga:)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 13 Nov 2013, 08:04

Võimalik, et tõesti eksin, sel juhul minu vabandused! Eks minu järeldused on kuidagi kusagilt tekkinud, päris tühja koha pealt need tulnud pole, aga võibolla olen tõesti asju näinud kõverpeeglist, võibolla suhelnud ainult nende inimestega kes on minus väära pildi kujunemisele kaasa aidanud.
Igal juhul vabanda kui olen ebaõiglane.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 13 Nov 2013, 16:48

Pragin sai vast seks korraks otsa, aga nii ääremärkuseks või meenutuseks - mingi posti saatust on võimalik enda kontrolli all hoida vaid "Sisesta" nuppu pressimiseni, sealt edasi on seda lugemas n+1 silmapaari. Näide küll vähe nurgeline, aga foorumit läbi Feedly jälgides jõuab minuni aeg-ajalt ka neid algseid postitusi, mida autor hiljem muutnunud-kustutanud või mis läbi modereerimise prügisse on lennanud. Asi ei ole tegelikult isegi selles teemas, või kui, siis ainult natuke. Lihtsalt üks varasem mõte ujus jälle pinnale - kas lgp härrased ja prouased ka kõiki omi postitusi rahvast täis marketis üle saali hõikaksid, kirja pandud kujul ja kena selge häälega. Kuul(a)jaid oleks vähem, kui x aja jooksul kusagil foorumis, anaonüümsus poes hoopis suurem.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 15 Nov 2013, 00:46

Mul hakkas kohe põnev... Margusl, mida sa tead... sheeri kama.

Aga mis puudutab matkaliitu.
Mida liikmed saavad, miks peaks keegi liikmeks tulema ja mis on liikmeks olija eelised ja mitte olija ees?
Kahjuks koduhelehe kiirel sirvimisel ma sellest aru ei saanud.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Reimo » 15 Nov 2013, 03:33

Ma arvan, et inimesed, kes pole üritusest osa võtnud, ei peaks nii teravalt arvustama üritust, millest ei omata terviklikku ülevaadet.
Samamoodi ei oota inimestelt, kes ei ole telki ise proovinud ega näinud, arvustust telgi kohta.
Küsimused ja tagasiside ürituse kohta on väga teretulnud.
Isiklik soov oleks kuulda ja näha pilte inimestelt, kes ürituselt osa võtsid, et tekitaks inimestel selgema pildi.

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 15 Nov 2013, 08:06

Mina olen ikka selle ürituse ja selle matkaliidu suhtes jube skeptik.Kõige parema tahtmise juures pole selle matkaliidu kohta mitte keegi kirjutanud peale Pihelga.No küll kiidab taevani.Pole temast ei tripist ega siit midagi leidnud.Võimalik et pole leidnud.

Kasutaja avatar
sunwolf
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sunwolf » 16 Nov 2013, 15:24

Hmm...ma nagu mäletaks, et möödunud aasta kokkutulekul sai ka Tõnu esitatud Aasta Matkaja tiitli kandidaadiks...

Kasutaja avatar
Tonu Pihelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tonu Pihelgas » 26 Nov 2013, 22:52

2012. aastal valiti aasta matkajaks Timo Palo ja aasta matkategelaseks Meelis Maidla.

Sel aastal sai aasta matkaja austava tiitli Villu Zirnask. Villu on kogenud jalgrattamatkaja, sel aastal sõitis ta jalgrattal Almatõst Dušanbesse – üle Tjan-Šani ja Pamiiride, ületades muu hulgas 4500 meetriseid mäekurusid ja läbides jalgrattal üksina rohkem kui 2500 kilomeetrit. Aasta matkategelaseks valiti Raivo Plumer, kes tegi Põhja-Kõrvemaal tähtsat tööd noorte kaasamisel matkamise ja alpinismiga seotud tegevustesse.

Vaadake ka tänast ETV Ringvaate intervjuud aasta matkaja Villu Zirnaskiga: http://etv.err.ee/index.php?05593527&vi ... pUJNyeFf-o" onclick="window.open(this.href);return false;
ja samuti Eesti Päevalehe artiklit: "Aasta matkaja ületas jalgrattal nelja kilomeetri kõrguseid Pamiiri kurusid" http://epl.delfi.ee/news/eesti/aasta-ma ... d=67160204" onclick="window.open(this.href);return false;

Matkaliidul on oma kodulehekülg: http://www.matkaliit.ee" onclick="window.open(this.href);return false; ja oma Facebooki lehekülg. Kindlasti leiate infot nendest allikatest. Kui rohkem infot vaja, siis pakkuge välja, millisest infost vajaka, püüame kodulehekülge vastavalt täiendada.

Suletud

Mine “Arhiiv”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist