Suvel Gruusiasse

Vanad teemad.
Suletud
tauno537
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Suvel Gruusiasse

Postitus Postitas tauno537 » 21 Apr 2012, 10:56

Tere,

Kas kellelgi suvel Gruusiasse matkama ei ole kavas minna? Estonian Air avas sinna nüüd otseliini, seega kohalejõudmine on kiire ja mugav.
Tauno

yloka
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Suvel Gruusiasse

Postitus Postitas yloka » 21 Apr 2012, 11:59

Tere Tauno.
Georgia (Gruusia) on ahvatlev ja meeldiv. Olen seal korduvalt käinud ja tahan veelgi minna. Kas sel suvel jõuan, ei tea veel. Aga küsin Sinu kogemuste ja soovide kohta.
Ülo, http://yloka.era.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;

Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus » 21 Apr 2012, 21:25

Olen Gruusiasse minemas - rattamatkale. 7.-21.september.
Kui sul piletit veel pole ja rattamatk ka üks mõeldav võimalus, oled oodatud ühinema.

tauno537
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas tauno537 » 24 Apr 2012, 09:25

Andrus kirjutas:Olen Gruusiasse minemas - rattamatkale. 7.-21.september.
Kui sul piletit veel pole ja rattamatk ka üks mõeldav võimalus, oled oodatud ühinema.
Ei ole asjaga eriti kursis, aga kas kohapeal, s.t. Gruusias ka on võimalik rattaid laenutada? On seal mingi laenutuste võrgustik vms? Millegipärast ise hästi ei taha uskuda, et kohapealt on võimalik n.ö. "normaalset" ratast saada. Ise plaanid ratta Eestist kaasa võtta?
Tauno

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 24 Apr 2012, 13:54

Siin on nüüd kaks jama koos.

Ühelt poolt:
Kuidas sa kujutad ette matkaratta laenutust? Ratta saada, aga pakiraam(id) sinna peale ja sinna omakorda kotid? Võtad pakiraami kodust kaasa ja palvetad, et ehk läheb peale? Hmm...

Tähendab, muidugi on võimalik ja tasub ära, kui on pikem ja kaugem rännak. Aga aeganõudev.

Teiselt poolt:
Rataste vedu Estonian Airiga on peavalu kuubis. Nad nimelt EI LUBA, et rattad peale võtavad. Palu või nuta või sõima või palveta. AirBalticuga oli varem sama, aga nüüd olla olukord normaliseerunud.

Ma olen kodus kuu aega kõrvalt jälginud tralli, mille teemaks on "kuidas saada N jalgratast kohta X?" ja põhjuseks eelnimetatud EA põhimõte rattad võib-olla võtta, aga võib-olla ka mitte. Üsna tülikas.

Kõik Gruusias rattmatkanud tuttavad on siiski oma rattad kaasa saanud. Mõned küll läksid varuplaaniga, et kui AirBaltic ütleb check-in-is "ei" ja tuleb rattad Riia lennujaama jätta, siis on jalgsimatka seljakotid & varustus kaasas. Aga kõigil on seni õnneks läinud.

Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus » 25 Apr 2012, 08:37

Ikka oma ratas kaasas, ei usalda võõraid rendirattaid.

Kasutaja avatar
kallitar
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kallitar » 28 Apr 2012, 13:01

Muuseas, suvel on Gruusias väegadega palav. Olen ise kulgenud seal rattaga septembris, siis olid ööd mõnusalt jahedad ja päeval pidi kuuma pärast tegema pikad siestad - muidugi sõltus see ka kõrgusest merepinnast.

Kuna siin tuli jutuks ka rataste vedu, siis soovitan alati enne piletite ostu teha lennufirmaga kokkuleppe, mis lisatakse ka ostetud piletitele, siis nad ei saa lennule registreerimisel taganeda. Olen vedanud samal lennul nelja kuni kümmet ratast nii Eesti kui ka Läti õhuga ja seda juba aastaid.

Nõus eelkõnelejaga, et matkale lähen alati oma rattaga, sest siis tean selle plusse ja miinuseid ja mis eriti oluline, sadul on oma ;)

Suletud

Mine “Arhiiv”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist