Kuidas ennast kaitsta päikese eest!

Jaga oma emotsionaalseid ja praktilisi kogemusi matkadelt.
Vasta
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Kuidas ennast kaitsta päikese eest!

Postitus Postitas Jyrgenson » 07 Mai 2013, 20:46

Kuna täna tabas mind siis esimene selle aasta päikesepiste, siis mõtlesin teema üles võtta. Sain järjekordse õppetunni, et päikese eest on parem varjus püsida, mütsi ja pikki riideid kanda.
Kas foorumi kasutajad teadvustavad omale päikese ohtlikust ja kuidagi kaitsevad end end võimalike komplikatsioonide eest? Minul isiklikult on selline kogemus olemas kui sünnimärk vajab eemaldamist. Statistika räägib ka nahavähi juhtumite arvestatavast suurenemisest.
Hiljaaegu sain teada, et päikeseprillide kandmine hoiab ära nägemise halvenemise.
Viimati muutis Jyrgenson, 07 Mai 2013, 22:28, muudetud 1 kord kokku.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Kuidas ennast kaitsta päikese eest!

Postitus Postitas Tanel » 07 Mai 2013, 21:00

Üritan millegiga oma pead katta (tavaliselt buff või nokamüts) kui matkan või viibin pikemalt päiksese käes. Päikesekreeme eriti ei armasta, pigem pikem ja heledam riietus. Sülitan kolma korda üle vasaku õla ja ütlen: "Pole veel päikesepistet kunagi saanud."
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 07 Mai 2013, 21:03

Olen end saviga määrinud kord metsas olles, et saaks rahu sääskedest ja päike ei võtaks nõnda.
Töötab väga hästi.

Muidu aga käisin paar päeva tagasi apteegis ja mõtlesin, et 20 eurot pole mitte see summa mida kavatsesin välja käia päikesekreemi eest. Niisiis, selline asi mul hetkel puudub.
Küll aga tegelen tagajärgedega aftersun abiga.

Muidu on mul mingi tavalisest riidepoest hangitud puuvillane tressikas, mis näibki olevat mõeldud lõunamaisemasse kliimasse, sest hingab hästi ja katab nahapinda samuti hästi.
Buffid ja soni on ka see kevad mind aidanud ning sellest juba piisab.

Aus olles aga proovin hetkel talveunest ärgata ja ainus põhjus miks ma veel sama pruun pole, nagu mu kukal on, on tuul ja sellest tingitud vajadus riietuda.

UV-indeksiga saab end kursis hoida siin:
http://emhi.ee/?ide=21,553" onclick="window.open(this.href);return false;
Pilt
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 07 Mai 2013, 22:18

Pikad heledad riided ja müts pähe.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 08 Mai 2013, 00:27

Päikeseprillide tätsus on muidugi elementaarne eriti veel kui liikuda päikesele lähemale - ehk siis mägedes kõrgust kogudes. Olenemata mägedest või lauskmaast kahjustab silmi ere valgus ja uv kiirgus seega on mõistlik kanda vastavas olukorras ikkagi päikseprille.

Nahavähist ja antud teema tõsidusest on räägitud juba pikalt aga jõuline uudis oli paar päeva tagasi meedias seega kui päris pimedusega pole löödud siis ilmselt on enamus sellest ohust teadlik. Iseasi muidugi kuidas seda omale teadvustatakse ning kas ka mingeid samme ette võetakse, et reaalset ohtu oma tervisele vähendada.

Kasutaja avatar
KuuseOkas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas KuuseOkas » 08 Mai 2013, 11:00

Kahel viimasel suvel olen mõlemal korral päikesepiste saanud. Eelmisel aastal käisin lastegrupiga looduses ja muidugi vaatasin, et nad oleksid kõik vastavalt ilmale riides, aga ennast unustasin ikka ära :D Aga tundub, et eriti tumedate juustega nalja pole ja peab hakkama pead katma kui pikemalt väljas olla ja hoidma veepudeli lähedal.

Päikesekreeme eriti ei armasta kasutada.. aga vahel tuleb ikka ette.
“One’s destination is never a place, but a new way of seeing things.” Henry Miller

Kasutaja avatar
kallitar
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kallitar » 09 Mai 2013, 18:13

Nahka kaitsen päikesekreemiga, sest kuumade ilmadega ei taha ennast kurguni kinni nööpida. Kuna liigun õues rattaga rohkem kui sageli ;), siis kiiver kaitseb nii võimalike traumade kui ka päikese eest, oluline on see, et kiivril on õhutuse avad. Sageli vean kaasa ka laiema äärega mütsilotut, kui tean, et on vaja pikemalt liikuda jala.

Kuumas kliimas liigun hommikul ja pärastlõunasel ajal ning siesta ajal lasen silmad varjulises kohas looja, hea hetk puhkamiseks.

Päikeseprille kasutan kogu aeg, ka pilvise ilmaga (kaitseb õhus lendava saasta ja sitikate vastu) ning pigem on tekkinud olukord, kus nendeta ei saa päikeselisel päeval ereda valguse tõttu silmi lahti.

Igatahes, teen päikesepistest pääsemiseks otsuseid ümbritseva keskkonna ja enesetunde põhjal. Siiani on mind see tabanud vaid ühel korral aastaid tagasi Albaanias, kus ignoreerisin ilmselgeid märke ning tohutu peavalu ja iiveldus olid kohe tagatud.

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 09 Mai 2013, 18:31

Mina kannan noka mütsi ja kui väga palav või olen soojal siis on samuti riie kukla taga.Täpselt nii nagi leegionääridel.Kael peab ju samuti väga kaitstud olema.
See riie on väga tõhus mütsi küljes.

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 17 Mai 2013, 23:32

Eriline päikesekummardaja ei ole. Olen mõnelt kummardajalt pärinud, et ka ta mäletab kui pruun ta eelmisel suvel oli? Vastusteks olen saanud ainult "ei". Ehk siis mis vahet sel grillimisel on :!: :?:
Soni on kindlalt peas. Nokaka fänn eriti ei ole, kuid vahel tunnen, et soni nokk liiga lühike.
Vahel olen kandnud lätut, mis kõrvad kataks, sest tihti on probleem nende jubeda kõrvetamisega - need lihtaslt kõrbevad kuidagi :)
Päikeseprillid kadusid ära. Muidu olen prillikandja ja mõtlen, et peaks läätsed soetama ja siis uued päikeseprillid ka. Silmad eredale valgusele üsna tundlikud.
Kannan ikka särki. Kui lühikest, siis kasutan ka kreemi, mida tavaliselt pikemal õuesviibimisel kannan kaelale ja kõrvadelegi. Pikkade käistega särk on ka päevakorras kui olukord soosib.
Rannas ja palja kehaga raudselt kreem peale :idea:

Kasutaja avatar
triinimannike
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas triinimannike » 18 Mai 2013, 00:38

Päikest näen enamasti merel kajakis. Kasutan prille ja peas kindasti buff vms. kui palavaks kipub kastan, vesi jahutab. kui ilm väga plekk siis määrin kreemi ka peale. pikad käised ka abiks. joogivesi ka kindasti käepärast.
Neljapäeval metsa eksinud Kuijõe küla mees Ivan (s. 1913) leiti üles pühapäeval. Mees
oli elu ja tervise juures, ainult et suitsud olid otsas. Lääne Elu 12.

Vasta

Mine “Kogemused, soovitused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist