Kaalust alla - arutleme kehakaalu teemadel

Jaga oma emotsionaalseid ja praktilisi kogemusi matkadelt.
Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Kaalust alla - arutleme kehakaalu teemadel

Postitus Postitas sepaonu » 29 Mär 2019, 11:33

Nohik kirjutas:
28 Mär 2019, 23:35
Eile sõitsin linnas bussiga. Tagaistmel istusid koos minuga 2 ülikohevat tiinerit ja arutasid allavõtmise teemadel. Ei saand nad ööd ega mütsi aru, mis on süsivesikud, valgud, rasvad ja kuskil on veel kalorid ka ja arvutada ka ei osanud. Sihukestele ei aita küll muud kui toores jookmine, millestki aru nagunii ei saa.
Sa oleks võinud neid ju aidata oma teadmistega, seletanud kalorite värgi arvutuste põhimõtte ära ja lõpetuseks öelnud, et vaadake mind.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Mär 2019, 13:06

See on tegelikult üsna riskantne. Pärast on neil ka mingi haigus, siis tapaks oma nõuannetega ära.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 01 Apr 2019, 19:46

Täna pärast tööd tegin rattaga tiiru niiöelda Harku mägedele, osaliselt oli veel rada jääs, aga juba kenasti sõidetav oli. Tagasi tulin, siis kõhulihased värisesid ülepingutusest veel tükk aega. Ei saagi aru, mis liigutus see nüüd nii uudne oli. Aga kenad rajajupikesed, armu või ära.
Ühtlasi sain teada, et aeglasema käiguga poleks antud rattaga midagi teha, isegi praeguse ülekandega on nii järskude tõusude jaoks jõudu, et nina ei püsi maas.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Apr 2019, 18:36

Kaal liigub vaikselt alla, kui hästi läheb, saab neljapäeval -15 kg registreeritud, siis oleks alla 122.
Kere on kõvasti tugevam, suudan tunduvalt rohkem siblida kui varem ja endast ka tõusudel rohkem välja pigistada. Aga teistpidi on selle taustal südame rasvumisest võimatu mööda vaadata. Varem ei paistnud see nii välja, sest jõudu nagunii suutsin lühikest aega rakendada, ja siis pigem hakkasin hingeldama. Nüüd enam hingeldama ei hakka, hakkab süda kloppima, pean end üsnagi pidevalt tagasi hoidma. Praeguse intensiivsusega tegin viiamati trenni ilmselt mingi 2004 aastal. Tookord küll kõvasti intensiivsemalt, aga vahepeal pole eriti südant kloppima ajanud. Ja kui süda hakkab kõvasi kloppima, see ajab kõik segi, siis ka jalad ei tundu kindlad. Korra sõitsin (täna) sellises olekus vastu kännukest, sain esimest korda külje maha.
Täna sõitsin 40 kilo kolaga selle Harku mägede põhjaserva raja muule lisaks läbi. Kõik muu on tore, aga korduvalt jäin lihtsalt seisma, et süda rahuneks. Tasakaalu mõttes keerulisi lõike on lükates kergem läbida. 2 korda tuli ratas ka ca 1:1 järsakujupikesest üles lükata, need võtsid ka südame kloppima. Need olid kenasti juurikalised, jalgadel oli pidamist hästi. Kui sellised tõusud üle 2 meetri on, ilmselt on mõistlik kotte eraldi vedada.
Olen end veidi piiranud, kahte päeva järjest mägedes ei käi. Vahepealsel päeval käin ainult tööl või sõidan mujal kergliiklusteel 10-15 km.
Metsatrenni aeg on 2-3h koos pausidega.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 21 Apr 2019, 22:13

Nohik kirjutas:
21 Apr 2019, 18:36
Olen end veidi piiranud, kahte päeva järjest mägedes ei käi. Vahepealsel päeval käin ainult tööl või sõidan mujal kergliiklusteel 10-15 km.
Metsatrenni aeg on 2-3h koos pausidega.
Mul on hetkel näpus enda värske koormustesti paber ja seepärast teema natuke kõnetab. Ühelt poolt ei olnud paberil olev ja sellega kaasas käinud jutt päris see, mis loodetud. Ehk ego sai ikka veits madalamaks tambitud. Teisalt jälle toetas neid eesmärke, millega ma neid teste enda tarvis õigustanud olen - mitte katki minna ja hoida hobisporti ka enam-vähem tervisespordi piirides. Ülevaatus loeti küll sooritatuks, kuid kestvusaladele tarvilised näidud olid pooleteise aastaga hoopis nadimaks muutunud, põhjus arvatavasti südamele äkilisemate tegevuste osas. Muuhulgas tuletati meelde, et säärast rabelemist ei peaks mitte üle 10-20% liikmusele pühendet ajast tegema ja et rahulikuma kulgemise lõpus mootorile täistuuride andmine ei ole teps mitte kirss tordil, vaid pigem solgib äsja tehtut.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 21 Apr 2019, 22:35

Abiks on matkata / treenida koos sõprade või lastega.
See hoiab kiiruse ja koormuse mõistlikul tasemel.

Teine asi - trenn võiks mõnus olla.
Matkamise jaoks mingi hullu rügamist teha ja trennis verd köhida tundub... imelik.
Tegelikult võiks parim matkamise trenn olla natuke leebem matkamine :)

Me tegime täna sõpradega ringi ümber Juminda tipu. Mitu tundi rahulikku astumist, mere ääres kividel ronimist ja metsas pusimist. Ilus ja vaheldusrikas maastik. Kuid.. ühtegi teist matkajat ei näinud. Ma usun, et matkafoorumi rahvas on nii ilusa ilmaga niikuinii kõik looduses. Aga Eesti metsa mahuks vabalt ära ka kümme või sada korda rohkem inimesi kui praegu.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 22 Apr 2019, 08:16

Iseenesest trenni lõpuga on kõik hästi, viimased 4 km on Õismäe poole allamäge.
Trenni algusega on ka suht hästi. Kui ca 10 km/h kiirusega sealt tõusust olen teistpidi üles sõitnud, on nahk parasjagu soe enne esimest küngast.
Esimene kilomeeter on raske, kui liigesed külmad, siis ei tohi koormusega vääratada.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 23 Apr 2019, 22:36

Olen jõusaale proovinud ja omal käel midagi teha....
Nu krt ei ole seda püsivust ega motivatsiooni.
Tuttav panustas ühe väikese klubi loomisesse ning läksin proovisin.
Jah jõusaalist on kallim, jah kaalus ei ole alla võtnud (eks peab toitumise ka korda saama, mitte ei piisa ainult trennist) Kuid võhma on kõvasti juures ning jõudu veel enam.

https://www.crossfitkuubik.ee/abc-kursus/

Ei julge lubada, et mõnes teises klubis sama hää, kuid julgen soovitada... proovige grupitrenni ja peamine on toitumine.
Näiteks võiks tõmmata süsivesikud nulli, ära jätta saiad, leivad, makaronid, kartulid jne.
Rohelist, liha, juustu jne
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 23 Apr 2019, 22:58

Süsivesikud nulli võib ilmselt mõne inimese ära tappa, nagu teistpidi nende söömine võib mind tappa. Kellel neerud nõrgad, saab podagra.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 24 Apr 2019, 17:16

tripp kirjutas:
21 Apr 2019, 22:35
Matkamise jaoks mingi hullu rügamist teha ja trennis verd köhida tundub... imelik.
Tegelikult võiks parim matkamise trenn olla natuke leebem matkamine
Ma sellega nõustun, et matkamise trenn on matkamine. Kui kogu aeg millegiga tegeled, iga nädal, mitmeid kordi, erinevaid asju teed, kord kergemalt, vahest pikemalt ja raskemalt, vahet pole, siis oledki samasugusteks matkadeks ju kogu aeg treenitud. Ma teen iganädalaselt mitu 5-20 kildist kõndi ilma rajata, võsas, mererannas, läbi metsa aga ilma kotita või 2-3 kilose kotiga. Kõik muutub, kui ma teen 7-9 päeva 25 kilose kotiga ja sellisel maastikul, mida mul siin pole. Omal tundub kah tobe käia õhtusel tokikõnnil seljakotiga aga mul see töötab, kui teen konkreetselt ennem seda pikemat matka harjumist või trenni vms. sellise valemiga, et mingid päevad 10, siis 15, siis 20 ja 25 ja oledki harjund nädalapärast. Nii, ehk naa kasvab kõigil kott kehaosaks viiendal päeval, midagi ei puterda, võtad harjunult tagankätt aga esimesed päevad on vastik ja võõras. Mulle see sobib, et harjutan ette ära ja pärismatkal naudin esimesest päevast.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 24 Apr 2019, 17:49

Kui matkamise trenn on matkamine, siis peaks ma veel rohkem rügama, nii et veri ninast väljas. Sest viimased aastad on mul matkates alati veri ninast väljas olnud, kasvõi mõned päevad. Ka need 2-3 päeva sügisesed rabamatkad on surm silme ees olnud. Võib-olla selle nimel ma rügangi, et lõpuks enam poleks matkal veri ninast väljas.
Kuna eeldatavalt järgmise matka füüsiliselt raskemad lõigud liigun rattaga, ma arvan, et praegune trenn on üsna pädev. Iga trenn ei viitsi koormaga jamada, sellest ei toibu kahe päevaga ära. praegu on olnud nii, et nädalavahetuse päevale jäänud trenn on kottidega. Kassiliiva kotid on autos valmis, korterisse ei viitsi vedada.
Täiest nõus olen asjaoluga, et treenida tuleb seda, mida plaanis teha. Tasakaal väikse kiiruse juures üha paraneb. Üha sujuvamaks muutub ratta pealt maha ja sõidu uuesti alustamine poole tõusu pealt. Aga paljusi asju kogeb ikkagi praktiliselt sellel maastikul, kus lõpuks matkad.
Ma kahtlustan, et inimene, kes pole ise olnud kunagi tugevas ülekaalus, ei kujuta kõike seda jama päris ette, mille ees priske inimene enamuses situatsioonides on. Et seda mõista, ilmselt peakski 40 kg kotiga seljas paar päeva elama.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 24 Apr 2019, 20:26

Ma saan aru, et korralik tükk pekipolstrit kaotatud ja trenn ja plaanid ja omal kergem olla jms aga pole ka mõtet olla kosmonautide treeninglaagris kaks aastat, et äkki õnnestub kuule lendajaks valitud olla. Igapäevane või ülepäevane lihtsalt jõukohase liikumisega tegelemine ja selle nautimine ja lihtsalt olemine on mu meelest tähtsamad, ka kordade arv kuus mu meelest. Ma eelmine aasta ühe kalamehega rääkisin, küsisin, et mitu korda juunis käisid, ütles 5, ma vastu, et ma ka 5 päeva...ei käinud 8-) Valge aeg on ammu käes, üheksa ja kümne vahel paras lõpetada, iga päev saab õhtul midagi teha ja järjest pikemaks päev läheb. Igapäevaselt pole vaja rattaga 40 kilo vedada või 25 kilo selga panna jne vaid hea oleks, kui jõuaks tempokalt jalutada kümme või rohkem kilomeetrit võileib ja veepudel taskus. Selle raftiteemaga sama, selle asemel,et metsikult valmistuda mingiks paaripäevaseks peas kummitama hakkavaks reisiks saab üle päeva teha ühe lihtsa sutsaka peale tööd, peale mida pole kondid haiged ega köhi verd.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 24 Apr 2019, 21:21

Seep see jama on, et mu hüppeliigesed ei kannata seda 10 km võileib taskus käimist. See tööl käimise jaotus 3+3 km päeva jooksul oli üsna piiri peal. Korra nädalas tegin ikka liigestele viskikompressi.
Ratta efekt on, et saan 2+h liikuda. Praegu igaks juhuks isegi ei proovi, kus see käimise piir hetkel on. Hetkel on nendega hästi.
Raft on koos rattaga proovimata, pean paar aasa peale liimima ratta kinnitamiseks. Aasad on käes, liim on käes, liim-aas-paadipaik sai nädalavahetusel isegi testitud. Aega on kõige jamaga jupi rohkem läinud. Ja kui trennist metsast õhtul tulen, ausaltõela olen üsna väsinud.
Praegu on prioriteet kaalu langetamisel, kui ilm on ja jõud on, siis kõigepealt trenni. Kõik teised asjad toimuvad, kui veel jõudu on.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 24 Apr 2019, 23:38

Käisin täna tipikate rattamatka-pundi õhtusel sõidul. NAUDING, saate aru, nauding. Ilus õhtu, huvitav rada, hea seltskond.. mida veel tahta? Tipikate klubi veab muide mees, kes Nohikust ilmselt kõvasti kehakam.

Eile oli Astangu päevak. Ratas soojaks ja endale sobilik rada ja jälle emotsionaalselt huvitav õhtu olemas! (Orienteerumine on selline kirglik ala, et inimesed alati pärast seda kilkavad, ükskõik kas siis läks hästi või halvasti.)

Kui ma peaks hakkama 40 kiloga sõitma, siis viskaks ratta esimesel õhtul vastu seina puruks.

Mõnikord on ränkraske trenn omal kohal. Enne kõrgele mägedesse minekut olen mina ka, seljakott seljas, Vanaka liivast nõlva pidi üles-alla vantsinud. Aga see on ikkagi enesepiinamine ja seda peaks tegema nii vähe kui saab.

Me Norra suusamatkal võrdlesime, kes kui palju murdmaad sel aasta suusatanud on. Mina - 500 km. Enamik teisi - 5 või 10 km. Ühtviisi hästi said hakkama kõik. No ei ole tegelikult vaja seda sporti, ei ole. Matkamine peaks olema mõnus.. ja ilus. Kui seda teha nii, et veri kurgus ja keha peksab vastu, siis on midagi valesti. Mistahes "loodus" või "üksindus" ei õigusta enda tapmist. Okei, on tüübid, kes ületavad üksi Gröönimaad või ronivad lahtiselt El Capitan'i. Aga nad saavad surma ka ja keegi ei imesta. Kuid meiesugused - täiskasvanud mehed, nooruse lollused on tehtud - võiks mõistuse ja mõnuga võtta.

Ma saan aru, et mul pole õigust öelda, kuidas keegi teine matkama või elama peab. Aga... ikkagi.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Apr 2019, 12:14

Alati on õigus öelda, pigem sa lihtsalt ei suuda ette kujutada, kui niru mu füüsiline vorm on. Mulle on jala tööl käimine ilmselt sama väsitav, kui sul seljakotiga liivanõlval treenimine.
tripp kirjutas:
24 Apr 2019, 23:38
...Ma saan aru, et mul pole õigust öelda, kuidas keegi teine matkama või elama peab. Aga... ikkagi.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 25 Apr 2019, 20:18

Nohik kirjutas:
25 Apr 2019, 12:14
ei suuda ette kujutada, kui niru mu füüsiline vorm on.
Oled sa midagi reaalselt ja süsteemselt teinud ka, et see vorm paraneks ? Jutustamisest ta paremaks ei lähe. Siia konnatiiki tulid 2015 ja suutsid jutu järgi 6km päevas käia ja jutu järgi olid 130kg, nüüd said uuesti alla 130kg , no ilmselt vahepeal oli jälle käest ära. Aga kuidas selle reaalse liikumisega on, ega see liikumisvõime ei parane, kui sa ei liigu. Ma pole mingi spetsialist aga noorest peast sporti teinud ja praegu pole mitte midagi teistmoodi, trennimise põhimõte on lihtne, ma võin sulle ära seletada asja. Võtan lihtsa numbri, ehk 1. Käid kaks nädalat üle päeva peale õhtusööki 1km. Käid kaks nädalat iga päev 1 km ja teed iga 5 päeva tagant lebopäeva. Kolmandal nädalal iga päev 1,2km jne ja see toimib sajakümneprotsendiliselt ja sellele kirjutab alla iga spetsialist. Ma arvan, et sa sisuliselt ei matka, kevadel hakkad rääkima sügisestest matkadest ja sügisel sittadest ilmadest. Kui tööst või majast või hobist koormust ei saa, siis tuleb ennast nagu koera jalutada, sealt saab koormust ja hea enesetunde. Mul vedela vee ja plusskraadide puhul piisavalt koormust, et mitte rasva minna, talvel mitte, samamoodi jalutan ennast nagu peni. Mul on ka tervisehädasi, ka liigesed nende hulgas, ülekaaluline olen ka, vanus on 56, need asjad mainitud sellepärast, et ma pole 23 aastane, kes ütleb sulle, et miks sa ei jookse raft kaenlas, et see on ju lihtne. Vanusega ja hädadega tuleb rohkem punnitada, et joone peal püsida, vähem loba, rohkem iseendaga tegelemist.
joon jõest, söön jõest

sipelgas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 25 Apr 2019, 21:57

Mis selle täislastis juurikate peal "trenni" tegemise mõte on? Kui pärast on vaja 2 päeva taastumiseks siis ilmselgelt on asi valesti.

Sõida parem tasasel ratta- või metsateel madalal koormusel ja kasvata füüsilist seisundit tasapisi. Ületreenimine on hukatuslik.

Selles suhtes oleks hea kasutada vastavat kella, mis annab hinnangu sinu treeningu mahule ja tõmbab õigel ajal piiri ette. Aga see nõuab muidugi investeeringut aga samas tervis on kallim. Kui ise oskaksid piiri pidada siis saaks muidugi ka ilma.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Apr 2019, 22:03

Tahtsin mingit hinnangut, mida see suvi suudaks või ei suudaks. Sinna käsivarde ei hakka pressima, süda annaks ilmselt otsad.
sipelgas kirjutas:
25 Apr 2019, 21:57
Mis selle täislastis juurikate peal "trenni" tegemise mõte on? Kui pärast on vaja 2 päeva taastumiseks siis ilmselgelt on asi valesti.
Sõida parem tasasel ratta- või metsateel madalal koormusel ja kasvata füüsilist seisundit tasapisi. Ületreenimine on hukatuslik.
Selles suhtes oleks hea kasutada vastavat kella, mis annab hinnangu sinu treeningu mahule ja tõmbab õigel ajal piiri ette. Aga see nõuab muidugi investeeringut aga samas tervis on kallim. Kui ise oskaksid piiri pidada siis saaks muidugi ka ilma.

sipelgas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 25 Apr 2019, 22:18

See on arusaadav jah aga ühest korrast oleks pidanud ju piisama aru saamaks?

Edasi peaks ikka liikuma (ja ratas on kooruse poolest väga hea) aga kõrge pulss ja juurikatel ragistamine ei ole ilmselgelt asi, millega sa praegu peaksid tegelema. Järjepidev madala pulsiga liikumist on vaja. Ja piisavalt puhkust sinna vahele.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Apr 2019, 22:41

Täna käisin ka metsas, eks mulle endale ka vähehaaval jõuab kohale, et mis peaks või ei peaks, proovisin tunduvalt rahulikumalt sõita. Sõitsin enamuse marsruudist metsas kõige aeglasema käiguga. Siis ei surnudki väga ära. Täna tegin peatusi ainult joomiseks. Mõne mäe jätsin ka vahele.
Peab tunnistama, et see aeglaselt juurikate peal turnimine ja tasakaalu otsimine mulle veidi meeldib. Sileda maa triikimine on kordades igavam.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Apr 2019, 23:00

Et kui see allpool jutt (kirjutasin lõike vales järjekorras) kokku võttta, ma ise olen optimistlik.
Tagantjärgi on omalgi jabur seda esimese Soome matka juttu lugeda. See on 170 kg inimese jutt. Seda on endal praegu raske mõista.
Aga see 2016 matk sai tookord isegi suurem kui lootsin, tegelikult ma ju isegi juba käisin, kuigi reisi lõpuks olid hüppeliigesed ikka üsna viletsas seisus.

Praegu on trenniga pikemat aega üsna hästi. Pole õnneks midagi vigastanud, ega ka külma saanud. See Sahara sudu täna sõites tekitas veidi bronhiiti, aga taandus praeguseks ära. Peale jaanuarikuu haige olemist on miinimum 2x nägalas liigutud. Praegu on nii, et kui mingil põhjusel pean autoga mõni päev tööle minema, siis teen õhtul ca tunni rattaga kergliiklusteed, kui pole trennipäev. Trennipäeval lähen Harku mägedesse. See koht on meeldima hakanud. Selle kõige peale sülitan 3x üle õla. Täna sai 121.9 registreeritud, seega 15 kg all sellel kevadel.

Kui minevikus kaevata:
Ma arvan, et kuskil 2014/2015 aastavahetusel võisin vabalt üle 180 olla. Mäletan, et suutsin 300m käia, siis pidin kükitama, kõht tegi haiget.
Ma arvan, et idee, et võiks uuesti matkata proovida, oli kaalulangetusele psühholoogiliseks mootoriks. Tolle alalvõtmise materjalid allpool.

Millalgi vahepeal venis ca 10 kg juurde, põhiliselt Tallinna kolimise järel.

Aga veel veidi enne seda suurt allavõtmist, kuskil 2014 talvel, saabus hetk, kus suutsin enamvähem lonkamata käia üle 5 aasta.
Kuskil 2011/2012 paiku oli kopsudega mingi jama, mida ei tea keegi siiani, mis oli. Hingata oli väga raske. Teha ei saanud peaaegu midagi.
Väga täpselt ei julge aega öelda, aga 2004 kuskil oli südamelihase põletik, selle järel värisesid jalad all.

Vaatan, et 2007 on mingid Kuresoo rabapildid olemas, aga see oli nii, et enamasti oli hing paelaga kaelas. 2008 olin Murakas selliselt, et sõbrad vedasid kola. 2009 on jälle Kuresoo, peale seda on tükk aega ainult vee peal pilte, ilmslet oli siis juba jalavigastus.

Nohik kirjutas:
16 Veebr 2019, 10:41
...Vaatasin googlest, 177 pealt alustades 2016 a 25 mai (millegpärast oli mälus, nagu oleks märtsis alustanud), esimene veerg nädal, teine kaalulangus:
15 1.8 lõpp 128.5 kg
14 0.5
13 2.3
12 -0.8
11 2.3
10 1.5
9 2.8
8 5.3
7 3.8
6 1.3
5 4.8
4 4.0
3 2.3
2 11.8
1 4.88 algus 177 kg
Teisel nädalal vist läksin jõusaali, siis jooksis ehmatuse peale sisikond tühjaks.
Siis on vahepeal registreerimata kaal pikka aega, mingi moment sügisel hilja, vist pärast matka, kaalusin 126.
See oli kuidagi nii, et hüppeliigesed jäid põletiku, vahepeal ei teinud tuhkagi. Septembris käisin matka, väiksemas mahus kui plaanitud, teine nädal olid ka matkal hüppeliigesed põletikus.
Täna hommikul oli 129,6, seega veel päris 2016 tasemel tagasi pole.
sepaonu kirjutas:
25 Apr 2019, 20:18
Nohik kirjutas:
25 Apr 2019, 12:14
ei suuda ette kujutada, kui niru mu füüsiline vorm on.
Oled sa midagi reaalselt ja süsteemselt teinud ka, et see vorm paraneks ? Jutustamisest ta paremaks ei lähe. Siia konnatiiki tulid 2015 ja suutsid jutu järgi 6km päevas käia ja jutu järgi olid 130kg, nüüd said uuesti alla 130kg , no ilmselt vahepeal oli jälle käest ära. Aga kuidas selle reaalse liikumisega on, ega see liikumisvõime ei parane, kui sa ei liigu. Ma pole mingi spetsialist aga noorest peast sporti teinud ja praegu pole mitte midagi teistmoodi, trennimise põhimõte on lihtne, ma võin sulle ära seletada asja. Võtan lihtsa numbri, ehk 1. Käid kaks nädalat üle päeva peale õhtusööki 1km. Käid kaks nädalat iga päev 1 km ja teed iga 5 päeva tagant lebopäeva. Kolmandal nädalal iga päev 1,2km jne ja see toimib sajakümneprotsendiliselt ja sellele kirjutab alla iga spetsialist. Ma arvan, et sa sisuliselt ei matka, kevadel hakkad rääkima sügisestest matkadest ja sügisel sittadest ilmadest. Kui tööst või majast või hobist koormust ei saa, siis tuleb ennast nagu koera jalutada, sealt saab koormust ja hea enesetunde. Mul vedela vee ja plusskraadide puhul piisavalt koormust, et mitte rasva minna, talvel mitte, samamoodi jalutan ennast nagu peni. Mul on ka tervisehädasi, ka liigesed nende hulgas, ülekaaluline olen ka, vanus on 56, need asjad mainitud sellepärast, et ma pole 23 aastane, kes ütleb sulle, et miks sa ei jookse raft kaenlas, et see on ju lihtne. Vanusega ja hädadega tuleb rohkem punnitada, et joone peal püsida, vähem loba, rohkem iseendaga tegelemist.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 26 Apr 2019, 17:44

Sellised tsiteerimised ja uued eluloo ümberkirjutused pole nagu midagi sellist, mis siin teemas võiks olla mu meelest. Ma segast ei peksnud, liitusid augustis ja paar kuud hiljem räägid, et
Nohik kirjutas:
19 Okt 2015, 19:00
Ma lihtsalt üritaks enamvähem välja rehkendada, kui pika matka üleüldse saan endale planeerida, kui toitu juurde ei osta tee peal. Pole juba aastaid rohkem käinud, kui 2-3 päeva sügiseti rabas, aga järgmine suvi mõtlesin, et võiks Soomes vähemalt 2 nädalat otsa üksinda teha. Tõenäolselt tuleb kiiruseks 10-15 km per päev. Putrude peale väga ei looda, pudruga on isegi kontoilaua taga kella 10-ks silmad nagu Ivan Julmal. 2000 kcal päevas võtaks tõenäoliselt alla üksnes looduses elades. Peekon ja munad oleks hea, aga neid palju kaasa ei tassi. Kui ise juba 130 kg olen, on iga lisakilo kotis kuradist. See sügis rabas pulss oli 140 või üle enamus käimise ajast.
Kalade peale ei saa ka loota, sest päris igas olukorras ma kala välja meelitama pole võimeline. Võib-olla pean raja nii planeerima, et söögi lõppedes on võimalik kiirelt tsivilisatsiooni välja tulla. Ja ega kala väga kaloreid ei sisaldagi, seda peab päris palju olema, kui just lõhe pole.
Muidu peekoniga tekkis isegi idee, et seda võiks proovida omas rasvas kuumutades veest vabastada ja rasvakindlasse kilesse vakumeerida.
Veel oleks võimalus igale asjale törts toiduõli lisada, kaaluühiku kohta on sellel 3x rohkem energiat kui muul toidul. Ja paar nädalat seisab plastpudelis küll.
Aga vist peaks ise katsetama, panema pakid valmis ja nädala prooviks,
ja sinu iga eluhetke kaal polegi oluline asi. Minu eelmise postituse mõte oli sind mõtlema panna, et kogu sinu foorumis oldud aja jooksul pole füüsilises võimekuses mingeid muutusi toimunud ja minu arvates peaksid lihtsalt rohkem liigutama, ma mõtlen rohkem tunde, rohkem kilomeetreid ja kuigi see on spetsialistide ja arstide rida ma arvan, et pigem mõõdukalt liigutama.
joon jõest, söön jõest

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 26 Apr 2019, 17:59

Ah chill, las inimene kirjutab :)

Nohik, kui sa kunagi Tallinna kandis tahad koos veereda, sinu antud tingimustel (maastik kiirus intensiivsus jne), siis anna märku.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 26 Apr 2019, 20:49

Ei, sa ei peksnud segast. Eile mõtlesin, kas siia neid 2015 ekslike kaalu numbrid sattus. Kaalumise värgiga oli selline segadus, et mul tegelikult oli kaal rikkis, aga ei teadnud. Kuskil aasta lõpus astusin tuttava juures kaalu peale, võttis näost valgeks. Mu kaalul oli mingi jama, et üle 135 ta ei näidanudki, aga kuni 100 näitas üsna õieti. Siis ei tulnud ka selle pealt välja, et teistel oleks kahtlus tekkinud. Siis olingi kogu aeg arvanud, et pole kaaluga veel väga hullu, kuigi omale tundus, et olen suurem. Ma tegelikult ei tea neid 2015 lõpu numbreid, stressiga võtsin too aasta lõpp veel kõvasti juurde. Kuskil päris aasta lõpus diagnoositi borrellioos, see tegi võhma mõttes olukorra hullemaks, kuigi möödus üsna kergelt igasugu kuuldud õudusjuttude valguses. Ma arvan, et vähemalt 2016 märtsini mu vorm läks veel nirumaks. Kuskil märtsis hakkasin vähehaaval käima maja juures metsas, metsas oli veel lund. See oli see koht, kus kõht oli nii suur, et kõhu loksumine tegi haiget.
Ja see arvamus, et võiks 10-15 km päevas kotiga käia oli ikka väga kõvasti ennast üle hinnatud. Kuigi ilmselt oli mingi plaan juba, et alla võtta on vaja, aga ma ei teadnud, et nii priske olen. Tegelikult vist oli ka sedasi, et kaal langes, aga selle hinnaks oli üsna kõva hüppeliigeste põletik. Siis nagu ühtpidi oleks jõudnud käia rohkem , aga valus oli. Tookord venitasin minekuga septembrini, et põletik enne enamvähem vaibuks.
sepaonu kirjutas:
26 Apr 2019, 17:44
Sellised tsiteerimised ja uued eluloo ümberkirjutused pole nagu midagi sellist, mis siin teemas võiks olla mu meelest. Ma segast ei peksnud, liitusid augustis ja paar kuud hiljem räägid, et ...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 26 Apr 2019, 21:00

Homme Harku mägedes, 10:00 - 10:05 olen kaardil näidatud kohas pinkide juures. 5*1*3*9*3*5*8 saab kätte. Koormat ei võta, aga kolgerdan osaliselt kindlasti juurikaid mööda. Ilmselt on sul naljaks. Võid filmida, saavad kõik naerda.
https://xgis.maaamet.ee/maps/XGis?app_i ... 332.550049
tripp kirjutas:
26 Apr 2019, 17:59
Ah chill, las inimene kirjutab :)

Nohik, kui sa kunagi Tallinna kandis tahad koos veereda, sinu antud tingimustel (maastik kiirus intensiivsus jne), siis anna märku.

Vasta

Mine “Kogemused, soovitused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist