Kaalust alla - arutleme kehakaalu teemadel

Jaga oma emotsionaalseid ja praktilisi kogemusi matkadelt.
Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Kaalust alla - arutleme kehakaalu teemadel

Postitus Postitas Nohik » 25 Veebr 2019, 14:22

Haige olemine on keeruline jah. Mind vahepeal lõiguti jälle ja söön antibiootikume. Peab sööma tablettide võtmiseks. Kui liiga vähe süüa, siis hakkab üles ajama. Aga õnneks võtan veel alla, eelmine nädal tuli pool kilo alla ja ilmselt ei tule ka seekord rohkem.
*
Mis kiiret allavõtmist puudutab, ma kardan, et see toimub lihaste arvelt. Pärast peab 2x samapalju aega veel kaalu hoidmiseks dieedil olema, kui lihased taastuvad.
*
Kiire allavõtmise toiduportsud on nii väiksed, et mitmekesine toitumine on väga keeruline. Võib vabalt jõuda selleni, et nüüd peakski sööma 17 g muna, sest veel peaks sööma pool parapähklit ja teise pole kreeka pähklit jne mida kõike peaks veel natuke sööma. Põrkasin sellega kunagi kaalujälgijana kokku, kui 92 peal olin. Ühesõnaga, see protsess ei tohi arvatavasti väga pikaks venida. 2016 vist intensiivset langetust oli ka ainult 3 kuud mul. http://tap.nutridata.ee/60 ütleb, et pool kuni kilo nädalas on okey.
*
Mis puudutab normaalset kaalu, millegipärast arvatakse, et vana inimene võib rohkem kaaluda, aga ma ei jaga seda arvamust. Millegipärast arvan, et 76 kg, mis kunagi sama pikkuse juures oli, oleks täitsa okey. Ka see kalkulaator arvab sama: https://www.kalkulaator.ee/et/kehamassiindeks
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 25 Veebr 2019, 14:38

Nohik kirjutas:
25 Veebr 2019, 14:22
Mis kiiret allavõtmist puudutab, ma kardan, et see toimub lihaste arvelt. Pärast peab 2x samapalju aega veel kaalu hoidmiseks dieedil olema, kui lihased taastuvad.
Mul pole aimugi, kas mu teooria on õige või mitte aga loogika ütleb, et kui igapäevaselt on kümneid kilosid vähem seljas kanda, siis pole ka täpselt selliseid lihaseid kehal tarvis nagu ülekaalulisena. Seega mõningane lihasmassi muutus oleks nagu loogiline.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Veebr 2019, 15:15

Lihaste teema pole ilmselt lihtne. Vene sõjaväes tegelesin aasta kulturismiga. Lihased kasvasid kenasti ning selle peal lasen teataval määral siiani liugu. Töötervishoiu arsti juures pigistasin 2 a tagasi parema käega 86 kg, kuigi pole aastaid pehmelt öeldes mittemidagi teinud. Sõrmed ragisesid väga koledalt seejuures. Laua taga istuvad inimesed tavaliselt selliseid numbreid ei pigista. Aga põhimõtteliselt olid lihased mul enne olemas, kui paksuks läksin.
Aga ma üldiselt jagan arvamust, mul pole neid nii palju vaja. Väiksed sitked lihased oleks paremad. Praegu on ju nagunii, et selg ei kannata nii palju tõsta, kui jõudu oleks. Põhimõtteliselt on ju tore, et viid ratta nagu pilpa hopsti viiendale korrusele. Ma tõenäolislet päris ei adu, mida ma kaotan ja võib-olla on see hea.
scabere kirjutas:
25 Veebr 2019, 14:38
Mul pole aimugi, kas mu teooria on õige või mitte aga loogika ütleb, et kui igapäevaselt on kümneid kilosid vähem seljas kanda, siis pole ka täpselt selliseid lihaseid kehal tarvis nagu ülekaalulisena. Seega mõningane lihasmassi muutus oleks nagu loogiline.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 25 Veebr 2019, 15:39

Mida aeglasemalt maha võtad seda parem. Kui võtad kiiresti maha, siis tuleb ka kiiresti tagasi.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 25 Veebr 2019, 20:13

See 92 on lihtsalt praegu seisma jäänud, ideaalis oleks 85...87 peale saada. Siis saaks pikamaa jooksuga kah tegeleda.
Ja sangad võiksid ära kaduda.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Veebr 2019, 21:55

hoidke doktor eemal
Pilt

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 26 Veebr 2019, 10:47

Tanel kirjutas:
25 Veebr 2019, 15:39
Mida aeglasemalt maha võtad seda parem. Kui võtad kiiresti maha, siis tuleb ka kiiresti tagasi.
Nii nad räägivad netis jah. Põhimõtteliselt muidugi laias laastus nagu iga teemaga on see net üks suur kloaak ja lollina sealt tarkust sobrada lõppebki sellega, et lõpuks küsitakse, et milliseid dieete te proovinud olete. Just netisobrangu käigus vaatasin, et 5 trendikat selle aasta dieeti 8-) Igal juhul praegu ma nõustun ja arvan, et aeglaselt on minu valik. Vabariigi aastapäeva "aeglustus"
v25.jpg
ja eilse netisobrangu tulemusena leidsin siukese plangu jumpamise, mida kavatsen proovida
https://www.facebook.com/watch/?v=10155695193927975
kuna osaliselt koosneb sellistest harjutustest, mis ma teen ja huvitav tundub sellepärast, et miks mitte korraga mitmeid harjutusi teha.
Tarmo kirjutas:
25 Veebr 2019, 20:13
See 92 on lihtsalt praegu seisma jäänud, ideaalis oleks 85...87 peale saada
Igaühel jääb seisma vast kaal sama söögi ja koormuse juures. Ma netis sobrades sain aru, et kui kerged kilod kadunud ja algab nende raskete kilode eemaldamine, siis trenni osa peab oluliselt suurenema. Mina ei näe väga ajalisi võimalusi. Ainuke võimalus on trenni intensiivsust tõsta, kui sul on päeval 50 min aega, siis ühel juhul saab aeg ennem otsa, kui nahk soe ja teisel juhul jooksed nagu mahlakask 30dast 50da minutini, vist isegi mingi oma nimi sellel rabelemisel, metsikult karatakse mingi aeg, pisipuhkus, uuesti, netis nägin seda aga ma mingeid extreemsusi ei taha vanuse pärast teha.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 26 Veebr 2019, 11:14

Ma kardan, et mingil hetkel tähelepanu ka uinub. Elu ei seisa koos ainult dieedist. Vahepeal lööb elu voobsee pea kohal kokku. Vanematel on häda, töö juures ülemustel on häda, lastel on mingi jama. Siis tormamise vahelt on raske dieedile mõelda. ja peale puuviljade polegi midagi võtta kiirelt poest. See on tavaliselt see koht, kus mul juhusliku toitu menüüsse satub. Isegi kui kogu aeg portse ei kaalu, peaks seda aegajalt kontrolliks tegema.
Ja ütleme nii, et päris normaalset dieettoitu valmiskujul samahästi kui ei müüda, eriti, kui tükikest liha tahaks. Näiteks seda produkti on vähestes poodides: https://tallegg.ee/product/suitsutatud-broilerifilee/
*
Millalgi siin ostsin 2 grillkintsu, et mis see siis on? Kodus hakkasin õnneks mõtlema, kaalusin söödava osa ära: 330 g, spetsialistide kaloritabeli järgi 980 Kcal. See kanafilee, millelt on nahk enne küpsetamist eemaldatud, on ikka tüki maad lahjem, peaaegu nagu kõdunend puu konsistentsilt.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 26 Veebr 2019, 11:37

Üldiselt ei ole see kaalunumber minu jaoks suur näitaja ja eesmärk, võtan seda kui teiste eesmärkide täitjat.
Tähtsam kui kaal on minu jaoks üldfüüsiline vorm.
Olen nüüd paaril korral tunniajaseid ujumisi teinud, enne oli 20 minutit maksimum, mis suutsin. Nüüd saab hakata tempoga tegelema.
Toitumisel gramme ja kaloreid ei loe ja näljaga ei võitle. Ei harrasta enam kurguni täis söömist. Sobib ka restoraani praad, ei pea rekkamehe oma olema.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 26 Veebr 2019, 11:41

Portsu normaalseks saamine on päris suur võit.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Mär 2019, 21:36

Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 07 Mär 2019, 07:24

Esimene 10 seekord maas, ehk olen tagasi seal, kuhu eelmise dieediga jõudsin.
Vahepeal olen loobunud loomkatsetest, enesetunne on parem. Ilmselt on ka maksal parem, söön veidi rohkem, 1400-1600 Kcal, tundub, et maks on tableti toel veidi kosunud, saab hakkama. Oma roll on siin ilmselt ka katsetuste lõpetamisel.
148 129.0 0.7
147 129.7 1.8
146 131.5 1.5
145 133.0 4.0
144 137.0
144 nädal= neljapäeva hommik 24.01.2019. edasi kõik neljapäeva hommikused kaalud. Kui vahepeal olen öelnud muid numbreid, pole need läinud kirja. Kirja panen neljapäeva hommikused kaalud. Näiteks korra oli 126.2 juba eelmine nädal, aga ei lähe arvesse.

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 07 Mär 2019, 09:23

Päris hea! Vaata, et nüüd motivatisooni alla ei lase! Üks kümnekas võiks veel vähemalt tulla. Liigesed ainult rõõmustavad.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 07 Mär 2019, 10:41

Einoh, ma unistan alati suurelt, olen korduvalt und näinud, et olen üsna kõhetu.
Pilt

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 07 Mär 2019, 10:49

Soovitan lisaks kaalule jälgida ka mõõtmeid (vöö, piitsepsi, kael ja kintsu ümbermõõt) eriti hea oleks lihasmassi indeksiga kaal, aga need on kas ebatäpsed või kallid.
...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 07 Mär 2019, 12:28

Peaaegu kaks ja täpsemalt 1,78 kg nädalas maha ja kuuldavasti 1200 Kcal vist oli põhiline kütusekogus.
Ma ise olen kõige rohkem mõelnud seda mõtet, et see kaalust alla pole mingi tabletikuur, et teed läbi ja korras. Ilmselt ei nohik ega mina pole ainukesed, kes on mitmendal ringil ja sellel on põhjus. Ma praegu kõige rohkem mõtlen seda, et olgugi, et peale mõtet, et nüüd rannahooajaks saavutan midagi võib ju kuuri moodi olla aga et järgmist ja järgmist ringi ei tuleks peab harjutama ennast mõttega, et nüüd nii jääbki. Ma üsna veendunult arvan enda kohta, et sellist megaintensiivset jumpamist ma kogu aeg ei suuda teha, liiga palju segavaid päriselufaktoreid. Mingid nädalad võib päeval võimelda ja õhtul tokitada aga mitte aasta läbi, ma pakun, et minu miinimum, mida ma suudan läbi aasta hoida on 3x1,0-1,5h nädalas tokikõndi või muud sarnast tegevust.
Teine asi, mida ma ei viitsi rehkendada, on kaloritarve. Plaaniväliselt pani metsiku lume maha, tund kodus, tund tööl, õhtune tokitamine otsa, no ei jätku, kõht koriseb, no lahendus lihtne, söön juurde. Ühtlasi tuli meelde ka kalapüügiteemas viidatud Jäppineni kanal, kus ma vaatasin ta kalorimulliklipi läbi ja esimesel matkapäeval, kus enamus tõuseb platoole oli ta välja rehkendanud, et midagi 6000+ kcal oli läinud, no natuke raske tagasi süüa seda. Mina olen kolm viimast aastat tundrareisilt tagasi tulles kaalule astunud ja mul mingeid erilisi kaalukõikumisi pole olnud. Ma arvan, et niikaua, kui aju alles mõtleb, et mis korraldusi kerele anda on reis juba läbi.
Tarmo kirjutas:
07 Mär 2019, 10:49
Soovitan lisaks kaalule jälgida ka mõõtmeid (vöö, piitsepsi, kael ja kintsu ümbermõõt) eriti hea oleks lihasmassi indeksiga kaal, aga need on kas ebatäpsed või kallid.
Ma ei pea midagi ostma, iga õhtu tulen dushi alt ja tee peal on peegel, peatun, vaatan õllekõhu üle ja lähen joonelt köögist mööda.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 07 Mär 2019, 12:54

Tahaks kuidagi jõuda selleni, et suudan ka vähese liigutamisega end kaalus hoida. Et kui spordin, ainult siis söön rohkem. Elu on näidanud, et ikka üsna tihti on midagi viga, et liigutada ei saa.
Teatavat portsude vähenemist võib praeguseks täheldada, kuid need on ikka liiga suured.
Teatav ükskõiksus toidu lõhna suhtes on ka tekkinud, aju oleks justkui aru saanud, et saia lõhnal pole söömsega midagi pistmist jne.
Kuigi teisest küljest on see teatud allaandmine, sirget piiri on palju kergem tõmmata.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 08 Mär 2019, 10:07

Nohik kirjutas:
07 Mär 2019, 12:54
Elu on näidanud, et ikka üsna tihti on midagi viga, et liigutada ei saa.
Kui mina oma liigutamisi või mitteliigutamisi vaatan, siis mingist tervisehädast või väsimusest ärajätmine jääb kindlasti max 10% kanti ja ülejäänud mitteliigutamised on laiskusest või lodevusest. Mul ämm on 89 ja igal hommikul võimleb ja teeb päeval paarikildise jalutuskäigu ja ütleb, et hommikul kõik valutab, kui võimlema hakkab. Ämma tütar võimleb ka igal hommikul. Mina õhtuse inimesena seda teha ei suuda.
Eile ujusin neljarealises tund aega täiesti ihuüksi ja pärast küsisin ujulatüdrukult, et mis wärk on ja vastas, et tema selles midagi kummalist ei näe, et enamus uusaastalubadussportlastest on ära kukkunud praeguseks, nagu igal aastal.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 08 Mär 2019, 11:19

Ujuma minekuga on nagunii praegu kriips peal.
Siis käimisel on see jama, et hüppeliigesed on nii ja naa, siin vahepeal käisin 7 päeva nädalas, käisin nädalavahetustel ka töö juures. Vahepeal tegin õhtul viskikompressi, sest valutama hakkasid. Aga andis järgi ja käisin edasi. Käimist ma ikkagi pean doseerima. Aru peab peas olema.
Möödund neljapäeval polnud ilmale vastavalt riides, hommikul oli ilm ilus, läksin õhtul ka suure vastutuulega jala koju, sain bronhiidi. Esmaspäeval läksin ainult koju õhtul, rohkem pole see nädal käinud, köhin nagu surija. Ka võimeldes ajab köhma. Eile toodi mööblit, pidin seda õhtul üles vedama, ma arvan, naabrid arvavad, et mul on tuberkoloos. Võib-olla esmaspäevaks klaarib ära. Ahjah, teisipäeval uisutasin töökaaslastega, 2h olime õues jää peal. Ühesõnaga, ka ilma suhtes peab aru peas olema. Kui hommikul selga pandud riided pole õhtul adekvaatsed, tuleb bussi peale minna.
Tegelikult 1 ots hambad risti minekut maksis terve nädala mittekäimise.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 24 Mär 2019, 17:28

Veidi edasijõudnumatele:
Harjutused omaenda kehakaaluga
Ei peagi minema $$$ jõusaali, puuoksast või laste mänguväljakust piisab....
Kõike ei pea ja ei suuda enamus algajaid teha, kuid samade harjutuse kergemaid versioone suudab iga huvitatu enda võimetele vastavalt ise genereerida.
Pilt

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 24 Mär 2019, 18:54

Mitteedasijõudnud ei pea samuti $$$ jõusaali 8-) Põrand, sein, tool, aknalaud ja paar kummi, millede kasulikkusest saab aru, kui googeldada harjutused kummilindiga vms Ma teen ilma millegita ja kummidega tööl, tund aega lõunat, millest 40-50min harjutused ja kümme+ min jääb veel söögi jaoks. Ma valisin selle lõunaaja variandi sellepärast, et ma ei näe ühtegi põhjust, miks see ära peaks jääma, kui plaanis teha. Õhtuste tormamiste ja tegemiste ajal on alati mingi jant, et midagi on tähtsamat või olulisemat. Mul sundasend tööl, läheb veel virgutusvõimlemisena ka kirja.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 28 Mär 2019, 19:09

Pühendunud kaalunälgia püha graal
https://www.antiigiladu.ee/index.php?id ... er=product
kellel on piisavalt palju ruumi kodus, et seda mööblitüki või sisustuselemendina pidada võiks aru saada, et liiga tihti neid ei pakuta 8-)
Ma sain ise kunagi Balti Manufaktuurist vanarauahinnaga ja naine restaureeris ära.
Mul 1950 aasta väljalase.
joon jõest, söön jõest

wagner
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 28 Mär 2019, 20:07

sepaonu kirjutas:
28 Mär 2019, 19:09
Pühendunud kaalunälgia püha graal
https://www.antiigiladu.ee/index.php?id ... er=product
kellel on piisavalt palju ruumi kodus, et seda mööblitüki või sisustuselemendina pidada võiks aru saada, et liiga tihti neid ei pakuta 8-)
Ma sain ise kunagi Balti Manufaktuurist vanarauahinnaga ja naine restaureeris ära.
Mul 1950 aasta väljalase.
Ehe nostalgia :)

Laste (10 a ringis) pakkumised kahepeale, mis see olla võiks: pikkuse mõõtmiseks, riidepuu, dirigent saab sinna oma asjad panna, millegi mõõtmiseks, ja korra pakuti ka kaalu, aga seda ei peetud tõenäolisemaks kui ülejäänusid variante.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 28 Mär 2019, 20:54

Sattusin juhuslikult Kroonikat lugema, ja seal kaklesid omavahel kaks suurt toitumis guru : Eerik Orgu ja Paljas Porgand.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 28 Mär 2019, 23:35

Eile sõitsin linnas bussiga. Tagaistmel istusid koos minuga 2 ülikohevat tiinerit ja arutasid allavõtmise teemadel. Ei saand nad ööd ega mütsi aru, mis on süsivesikud, valgud, rasvad ja kuskil on veel kalorid ka ja arvutada ka ei osanud. Sihukestele ei aita küll muud kui toores jookmine, millestki aru nagunii ei saa.

Vasta

Mine “Kogemused, soovitused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist