Matk ja meelemürgid.

Jaga oma emotsionaalseid ja praktilisi kogemusi matkadelt.
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Matk ja meelemürgid.

Postitus Postitas Jyrgenson » 06 Mai 2012, 08:53

Kui juba tubakast ja piibust juttu tuli ja seda suht positiivses valguses, siis on igati kohane ka lahata muid ebatervislikke harjumusi matkamise ja looduses olemise kontekstis.
Ise ma olen täiesti ebasilmakirjalik inimene ja ütlen otse välja, et minu filosoofia on rohkelt napsu, naisi, nalja ja tubakat on kindlasti parem kui kuivik olla. Isiklik elukogemus on näidanud, et karsklaste ja taimetoitlastega, peale ühe erandi (kes on ka siin foorumis kasutaja/karsklane) ma eriti kokku ei sobi. Mulle ei meeldi küll ennast purju võtta, aga naps on lahutamatu osa menüüst. Endal mul ei tule ühtegi nädalavahetust meelde kus korki poleks lahti keeratud. Aastatega on omandatud oskus napsutada nii, et pärast ei pea häbi tundma.
Lemmik joogiks on korralik kvaliteetne viin, valdavalt eelistan vene päritolu toodangut. Lemmik õhtune ajaviite jook on maitsev tee viinaga. Viin sobib teega minu meelest kõige paremini, sest ei riku tänu oma suhteliselt neutraalsele maitsele tee maitset ära. Eriti olen õppinud seda hindama peale seda kui enam tampooni teed ei joo. Igasugu jäägristiilis joogid rikuvad heal teel maitse.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Matk ja meelemürgid.

Postitus Postitas pilving » 06 Mai 2012, 16:37

Kuigi margid on erinevad olen ma Tõnuga 100 prossa nõus. Inimese eksistentsi jooksul siin planeedil on igal rahvusel ja hõimul oma vahend meelte laiendamiseks olnud. Samas ütleks paljudele, et kui pea ei kanna siis ära võta. Ise pean väga lugu heast viskist ja konjakist.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 06 Mai 2012, 16:44

Hea naps mõõdukas koguses käib eduka matka juurde :) Nagu kõigi asjadega on mõõdukus siin oluline, maani täis lällavate inimestega kahh nagu matkata ei taha...

Markidest rääkides siis matka juurde kipub minul pigem mingi terav asi käima (viski, konjak, liköör, vms). Lahja alkohol on küll suvisel ajal vägade mõnus juua aga kubatuuri pärast ei anna teda väga kaasa tassida.

Ja pisike kange asi peab igal juhul kaasas olema ka esmaabipaunas - mul on sihuke pisike metallplasku kus ca 40grammi alkoholi sisse mahub. Vahel on mõnele kamraadile vaja sellist kiiret klähvi - näiteks kui vette kukub või vaim muidu murduma hakkab :)

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 06 Mai 2012, 17:36

Mulle sobib matkal hästi pipraviin. Tihti grillvorstid ka kaasas, siis sellge sobib suurepäraselt kokku. Teed ka veel kõrvale...

Ahjaa...vahest mõned tükid punast kärbseseent ka hammustanud, aga seda maitse pärast ja väheses koguses... ;)

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 06 Mai 2012, 19:25

Ei joo, ei suitseta. Sellegipoolest väike pläsku alkoholiga võiks kaasas olla, äkki läheb vaja.

Mina olen pigem sellest kantsist, et mulle on antud ainult üks keha - ma parem hoian seda. Sinna hulka kuulub ka trenn ja normaalne toitumine. Ma lihtsalt arvan, et mul on kauemaks seda rõõmu niimoodi. Muidugi eks noorena ole tehtud ka lolle asju - tegelesin 7 aastat ekstreemspordiga ning põlved on nüüd probleemsed, aga seda enam motiveerib mind mõistlikus tempos oma keha kulutamine. Äkki siis on 60selt ka võimalus pikemalt matkata.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 06 Mai 2012, 20:21

Mõõdukas alkoholitarbimine on selgelt tervisele kasulik, meditsiiniliselt tõestatud värk. Rõhk on sõnal mõõdukas. Ja psüühikale mõjub see kah hästi.

Nikotiin muidugi on mürk, kuigi üks hea kõrvalmõju on sellelgi - nimelt on ta senini ainus teadaolev ennestus ja vähemal määral ka ravi Alzheimeri vastu. Kas see muu negatiivse üles kaalub on muidugi omaette küsimus..

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 06 Mai 2012, 20:36

Mait kirjutas: Nikotiin muidugi on mürk, kuigi üks hea kõrvalmõju on sellelgi - nimelt on ta senini ainus teadaolev ennestus ja vähemal määral ka ravi Alzheimeri vastu. Kas see muu negatiivse üles kaalub on muidugi omaette küsimus..
Sain just kommentaari spetsialistilt selle kohta:
"Suitsetajad ei ela nii kaua et Alzheimerit saada" (keskmiselt)
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Andreas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andreas » 06 Mai 2012, 20:41

Viin on valge, kuid teeb nina punaseks ja nime mustaks. (Anton Tšehhov)

Olen Jaaniga päri, "meil on üks elu"... kuid arvan ka, et mõõdukas hea-parema mekkimine ja sellest tulenev heaolutunne, naer ja emotsioonid, toodavad hulka rohkem endorfiine, mis korvavad võetud klaasikese halvad omadused kehale mitmekordselt. Tähtis, et üle piiri ei lähe ja asja kultuurselt ajad. Tubaka kasuks ei oska midagi kosta.

Viin on hea külmalt ja kui on loota ka väikest pohla või jõhvikat, saab "kotkasilma" teha (pane pitsi põhja hapu mari). Olgu teekond kui raske tahes, paar õlut suudan ka alati kohale vedada. Vana hea õunaviina tee on klassika ja ürdinapsud sobivad ka hästi.

Tervitades
Andreas
Kui ära eksime, lähme koju.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 06 Mai 2012, 20:59

Metavo kirjutas: "Suitsetajad ei ela nii kaua et Alzheimerit saada" (keskmiselt)
Su spetsialist on vaimukas :) Siiski, meditsiiniliselt on vähemalt hetketeadmine see, et nikotiin ennetab väga selgelt Alzheimeri teket ja pärsib selle arengut.

Ja teisest küljest - kuigi suitsetamisega kaasneb mitme tugeva kantserogeeni tarbimine, ei tähenda see seda, et "igatahes saad sa ühel hetkel vähi, kui suitsetad". Vähk on siiski geneetlinine haigus (suures osas), nii et teatud inimestel ei põhjusta ka väga tugevate kantserogeenide pikk tarvitamine ühtegi vähiliiki.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 06 Mai 2012, 22:00

Ei tubakat ei alkoholi tarbi.
Tubakat pole kunagi tarbinud kuid alkoholiga sai hüvasti jäetud suht täpselt 10 kuud ja üks päev tagasi.

Ega väga palju ei tunne puudust ka (kuigi on olnud hetki mil kiusatus on suur).
Selle ajaga olen vast piisavalt iseloomu kasvatanud et end ka võõras seltskonnas mõnusalt tunda.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 07 Mai 2012, 08:11

Päris vahva mõttevahetus on tekkinud :idea: .
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus » 07 Mai 2012, 08:25

Ise ma mingisuguseid meelemürke ei kasuta, aga ei tee sellest ka lugu kui keegi õhtul lõkkeääres tee kõrvale mingit külmarohtu võtab. Niikaua kui jäädakse selge mõistuse juurde ja liigsest alkohilist tulnud kuraasi ei hakka välja elama.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 07 Mai 2012, 08:41

Piiride tunnetamine on tõesti üks keeruline küsimus. Aastaid tagasi tuli mul isegi ette võtta tõsine vestlus ühe sõbra ja matkakaaslasega kelle seadsin valiku ette kas naps või sõprus. Peale aastat-poolteist kestnud suhtluspausi jõudsime kompromissini, et kusagil looduses koos olles ta seltskonnas ei napsuta. Nii ta siis juba aastaid ongi püüdnud oma joomad korraldada mujal kui ühiselt matkates, see on enam vähem rahuldavalt isegi õnnestunud.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 07 Mai 2012, 11:22

Igasugustesse teaduslikesse tõekspidamistesse ja faktidesse tuleks suhtuda vägagi kainelt, sest igasugune teaduslik fakt kehtib seni kui ta ümber lükatakse. Nii, et fakte ei ole olemas. See, kas suitsetamine vähki tekitab on muidugi omaette küsimus. Kindlasti on ta soodustav faktor, kuid endal on tutvusrinkonnas kogemus, kopsuvähi sai inimene, kes ei ole elu sees suitsu teinud. Jommis olek toob muidugi välja inimese tõelise pale, mis sageli ei ole väga meeldiv vaatepilt. piir ja selle ületamine peaks aga jääma iga inimese enda südametunnistusele. See, kas väike tossamine ja napsutamine elueale mõjub, tjah võibolla mõjub aga ise arvan, et parem oleks siit ilmast ära minna siis kui veel enam vähem kõbus oled. Kuskil vanadekodus kusehaisu sees olla ei viitsi.

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 07 Mai 2012, 12:40

Pean vajalikuks täpsustada, et eelnevalt mainitud "mõõduka" koguse tolerants on minul ka muidugi olemas. Kunagi aastaid tagasi juhtunud nalja tõttu olen andnud endale lubaduse, et teiste inimeste seltskonnas võtan minimaalselt alkoholi.

Piiri oskan pidada suurepäraselt, tuju saab lõbusaks ja džentelmeniks tuleb ka jääda. Eks endalgi ole juhtunud neid metsaskäimisi, kui keegi seltskonnast üle pingutab ning pärast on kõigil piinlik. Kui tahta viina võtta, siis võib seda kodus ka teha.

Looduses käin siiski pigem loodust nautimas, mitte joomas. Lõkke ääres üks naps pole midagi hullu, kuid kui see venib tundide pikkuseks, siis parem pargin ennast 50m eemale ja magan kõrvatroppidega kolmandat und, kuniks seltskond üksteiselt mõõtu võtab.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 07 Mai 2012, 13:40

pilving kirjutas:See, kas väike tossamine ja napsutamine elueale mõjub, tjah võibolla mõjub aga ise arvan, et parem oleks siit ilmast ära minna siis kui veel enam vähem kõbus oled. Kuskil vanadekodus kusehaisu sees olla ei viitsi.
Teen väikese vahemärkuse, kuna enamusel suitsetajaskonnast näib olevat vale arusaam oma tegevuse mõjust.

Tegelikult suitsetamise mõju vanemas eas on pigem elukvaliteeti halvendav faktor kui seda lühendav. (Jep, soodustab kõvasti kasvajate teket, südamevaegusi, st. rasket hingamist, kalleid ravimeid ja hapnikuaparaate. Sealkohas võib juba oma matkavarustuse põlema panna või järeltulijatele pärandada)

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 07 Mai 2012, 14:24

Näiteks kopsuvähiga on statistikajärgi prognoos aasta. Kui oled noor ja varajases staadiumis avastatakse võib keemiaravi päästa. Ise sellise diagnoosiga ravile väga lootma ei jää, pigem üheotsapilet näiteks Everestile. Samas oled kehaliselt terve ja põed näiteks Alzheimeri tõbe. Ise pooldan esimest varianti.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 07 Mai 2012, 14:43

Üheotsapilet Everestile kõlab päris hästi ja teeksin ka ise miskit taolist sellises olukorras.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 07 Mai 2012, 14:59

No vähemalt minu meditsiinilise kallakuga sugulaste selgituste kohaselt (kes on tõesti päris pädevad sel teemal sõna võtma EW-s) on tänapäeval enamik vähiliike ikkagi täitsa kenasti ravitavad. Küsimus on selles, et mis staadiumis asi avastatakse. Kui sa saad teada oma kopsuvähist alles kolmandas staadiumis, siis on muidugi lugu hoopis kehvem. Ja kui sul juba metastaasid kogu keha mööda laiali on, siis enamikul juhtudest on tõesti mõistlikum põnevaid üheotsapileteid vaadata (kuigi on esinenud paranemisi ka päris lootusetutest keissidest).

Seega on vähiohu olemasolul (kui sul esivanemate hulgas mitmeid vähki põdenuid või sellesse surnuid) kõige mõistlikum ikka ennast aeg-ajalt pädevale arstile näidata, eriti kui juba keskiga uksele koputab.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 07 Mai 2012, 15:20

Sel juhul kõik OK ju.

Ma võibolla kõlan veidi kriitiliselt, aga endal perekonnas 4 põlve arste mõne üksiku erandiga.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 07 Mai 2012, 20:38

http://www.epl.ee/news/melu/kohv-sigari ... d=51060571" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 07 Mai 2012, 21:10

Kusjuures Winston Churchillilt küsiti ühes intervjuus, et mis on tema pikaealisuse saladus siis ta vastas "No Sports".

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 07 Mai 2012, 21:12

Üks uuring ja üks artikkel ei tõesta tubaka ja alkoholi headust.

Uuring on ainult nii hea, kui valim.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 07 Mai 2012, 21:35

Ei noh kui inimesed hakkavad uskuma "uuringuid" mis hõlmavad küsitlusi 50 inimese seas, kes ütlevad, et joovad, suitsetavad ja seksivad regulaarselt samas kui saarel elab 11,4 miljonit inimest siis on midagi ikka väga mäda. Suuremat rõhku tuleks panna hoopis sellele tõigale, et nad söövad palju linnuliha, kala, juurvilju ja maniokki. Toitu keedetakse vähese soolaga ja looduslike vürtsidega.
See pealkiri on pastakast välja imetud, kuigi artikkel räägib hoopis millegist muust ja palju tähtsamast - tervislikust toitumisest. Samuti ei näita see artikli kirjutaja kõrget vaimset taset kes loodab kavala lööklausega võimalikult palju "klikke" saada. Aga nagu näha läheb selline lööklause päris paljudele peale - eriti neile kes ei viitsi korralikult sisusse süübida.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 07 Mai 2012, 21:51

Need Eesti ajalehtede lood ja uurimused on nii mõttetud, et ei viitsi oma aega sellepeale raisata.

Vasta

Mine “Kogemused, soovitused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline