Matk ja meelemürgid.

Jaga oma emotsionaalseid ja praktilisi kogemusi matkadelt.
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Matk ja meelemürgid.

Postitus Postitas Jyrgenson » 13 Veebr 2013, 16:45

Oi Aivar ilmselt nii mõnegi oma julge mõtteavalduse eest saad siin tuld ja tõrva, aga pean kogu ligupidamise juures sinuga nõustuma.
Enda kohta võin nii öelda, et kui 25 aastaselt seda suitsuasja proovima hakkasin, siis siiamaani olen 2-3 aastaste vahedaga popsutanud ja mittepopsutanud. Ei ole maitsemeeled ega mu füüsilised võimed kuhugi kõikunud, isegi kehakaal ja kolesterooli tase.
Veider on ka see, et kellegi teise sigareti hais häirib kergelt. Ilmselt tingitud sellest, et peamiselt harjunud kõrge kvaliteetse piibutubakaga.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 16 Veebr 2013, 18:31

Tuli ja tõrv täitsa tulemata.

Üks põhjus veel miks suitsetajatel kipub vähk tekkima on suletud ruumis viibimine (loeb nii see, kui suitsetad ruumis või kui pärast suitsetamist lähed tuppa) iirkonnas, kus radoonirisk on suur.
Tolmune ruum on ka ohtlik, kuid see selleks.
Nimelt tõrva osakesed on kergelt lenduvad ning radoon seostub sellega lihtsalt, saades priiküüdi otse kopsudesse.
Tulemus:
Pilt

Eesti radooni kaart:
Pilt
Allikas:
http://www.egk.ee/asutusest/stuktuur/ge ... ia/#radoon" onclick="window.open(this.href);return false;

Pean tõdema, et sedasi võttes tõesti ainus viis kuidas ohutumalt suitsetada, on teha seda ehk olles matkal , ohtra värske õhu käes.
Kuni on puid, pole probleemi

Regina
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Regina » 21 Veebr 2013, 21:14

Äkki uus teema:"Matkavad naised ja meelemürk!"
Teate kui hea on teepoest tee "Dolcetropical" või siis "Hibiskus" ja törts Stroch Jäägerteed(tegelikult pole üldse vahet milline Strochi variant).Maitseb jube hea ja pidama ei saa.Ka tee sees viin on hea.Super hea matkajook -alkholivaba hõõgvein või glögi Vana Tallinnaga või siis viinaga.Soovitan proovida.Kõigele lisaks ei huvita mind üldse seejuures kui kahjulik see kõik mulle on ja kui palju mingit haigust tekitav.Öelge mulle siin olijad kui palju te mõtlete nn "pattu " tehes ja ükskõik millist pattu tehes (kõrvalhüpe ilma kondoomita,tubakas,alkohol,raske seljakott,suudlemine)TAGAJÄRGEDELE?Mina küll ei mõtle SEL hetkel kui kõike seda vaja on teha.Tänaseks päevaks AIDS-iga on leebe elu edasi veeretada ligi 20a ja isegi lihtsam kui juhtub tabama vähk.Vähi haardest on tõesti VIST raske vabaneda.Kahjuks veel ei oska kaasa rääkida.
Alkot peab oskama tarbida!Mina alati ei oska....Teate vahel ju istub niiiiii niii hästi.!Teate?
Naiselikku ilu on ka metsa vaja...

Andri
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Andri » 02 Apr 2013, 21:59

Jyrgenson kirjutas: Õnneks pole mu eesmärk ka 100 aastaseks elada, aga mingeid mõtteid muutuste suhtes on mõeldud. Kuna suitsetamisest loobumine on ebameeldiv protsess ja nii veidralt kui see ka ei kõla minu silmis see vähendab teatavat lõkke ääres istumise kvaliteeti. Saan aru et räägin lollust, nii loll ma veel pole. Seega küsimus kui paljud on neid e-sigarette ja piipe kasutanud? Kuidas toimivad? Kas asendavad tubakat?
Mul jäi natuke segaseks. Palun täpsusta, kumb lõkke juures istumise kvaliteeti vähendab, kas suitsetamisest loobumise protsess või suitsetamine ise.
Muidu tore teema siin ülesvõetud.
PS. Suitsetamise mahajätmise teemasse puutuvad jutud on kõige põnevamad suitsunurgas suitsetajate seltskonnas suits ees rääkida. :)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 02 Apr 2013, 22:19

:D Ütleme nii, et piibutäis aromaatset tubakat lõkke ääres istudes on üks meeldiv elamus ja kui juurde saab klaasikese 12 aastat vana Glenfiddichi viskit või pitsi Ruskiy Standard, siis on lisaväärtust enamgi veel, aga nende viimastega tuleb mõõdukalt ümber käia.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Vasta

Mine “Kogemused, soovitused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline