Matk ja meelemürgid.

Jaga oma emotsionaalseid ja praktilisi kogemusi matkadelt.
Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: Matk ja meelemürgid.

Postitus Postitas Taimo » 07 Mai 2012, 21:57

Pärast füüsilist pingutust laagrisse jõudes üks õlu. Või kaks. Õlut on mõnus rüübata ka lõunapausil, aga olen märganud, et minusugusel vähese füüsilise treenitusega persoonil kahandab see edasist sooritusvõimet. Humalamärjukese kaal seljakotis seab ka omad piirid. Kui kiiremad asjatoimetused laagri ülesseadmisel tehtud, siis maitseb hästi Juhan Jalutaja (võõrapäraselt Johnnie Walker) ning sinna kõrvale piip. Piiri pidamisega on matkal lihtne - ei maksa liiga palju kaasa võtta ;)

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 07 Mai 2012, 22:36

Tanel kirjutas: Aga nagu näha läheb selline lööklause päris paljudele peale - eriti neile kes ei viitsi korralikult sisusse süübida.
Miks sa sellele "lööklausele" oma tekstis siis nii palju tähelepanu pöörasid, kui sulle peale ei lähe?
Sisu rääkis jah muust, mulle rääkis seda et mõõdukal alkoholi tarbimisel ja mõõdukal suitsul pole inimese eluea pikkuse osas palju kaasa rääkida...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 07 Mai 2012, 23:06

Aga sellepärast, et see pealkiri on eksitav ja loob artiklist pildi, kui ülistuslaulust joomisele ja suitsetamisele, mida kahjuks mõned inimesed kasutavad eneseõigustuseks.

P.S. Vabandan OT pärast.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 09 Veebr 2013, 07:52

Ammu pole keegi selles teemas sõna võtnud ja teema arendus kiskus lõpuks selliseks nagu kiskus. Aga et tõesti mitte propageerida kõlbeliselt lõtvasid eluviise ja kombeid, siis tekkis mõte teemat arendada natuke teises suunas.
Olen ise alates 25 eluaastast olnud nikotiini sõltlane vahelduva eduga, ehk siis 14 aastat. Ilmselt on kopsudest üksjagu pigi ja tõrva läbi käinud. Õnneks pole mu eesmärk ka 100 aastaseks elada, aga mingeid mõtteid muutuste suhtes on mõeldud. Kuna suitsetamisest loobumine on ebameeldiv protsess ja nii veidralt kui see ka ei kõla minu silmis see vähendab teatavat lõkke ääres istumise kvaliteeti. Saan aru et räägin lollust, nii loll ma veel pole. Seega küsimus kui paljud on neid e-sigarette ja piipe kasutanud? Kuidas toimivad? Kas asendavad tubakat?
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Morheatus » 09 Veebr 2013, 11:26

Minu kõrval on neid e-sigareti popsutajaid olnud - lõpuks tõmmatakse seda ikka rohkem ja rohkem, siis tudisetakse ja nikotiini üledoosist hakataksee kokutama, sellist pilti olen mina näinud.
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 09 Veebr 2013, 11:49

Eks see suitsetamisest loobumine on tõesti ebameeldiv tegevus aga õnneks ainult võõrutuse osa. Kahjuks ma e-sigareti ja muude abivahendite kohta midagi öelda ei oska aga usun, et tegemist on lihtsa abivahendiga. Mõnele sobib ja mõnele teisele jälle mitte - tuleks ise järele proovida. Kuigi arvan, et plstik kõrsikut lutsutada ja vee auru välja puhuda kuskil looduses on pisut veider. Pigem siis juba plaastrid vms alternatiiv.

Üks tuttav kasutas plaastreid aga suitsetas plaastreid kasutades ja suitsetab siiani. Ise loobusin 4 aastat tagasi ilma abivahenditeta - ei saa öelda,et päevapealt aga üpris järsult. Algul oli kohati väga raske ilma sigaretita - eriti kui oli ka joodud alkoholi. Täna ei häiri enam ka kui teised ümberringi suitsetavad. Kolmas sõber loobus samuti ilma abivahenditeta ja ei suitseta tänaseni - kuskil 3-4 aastat ilma. Neljas sõber üritas mitu korda loobuda aga ei suutnud - poolteist aastat tagasi leidsid arstid tal midagi kopsust ja ta oli pikalt haiglas. Jättis suitsetamise maha vist ilma abivahendeid kasutamata - vaimne jõud ja tõuge tuli mujalt.
Oma peas tuleb eelistused paikka panna ja sihikindlalt neid järgida siis on võimalik. Mõtteid nagu milleks ma seda teen ja mis rõõm siin elus veel jääb kui kõik pahed keelata tuleb meelekindlalt ignoreerida - siis on see võimalik. Kindlasti mõni kiidab seda punase tulukesega plastiktoru ja ütleb, et seda saab kontoris ja mujalgi imeda aga mida ma ka tean. Ka pimedas käiakse päikeseprillidega mille mõtekusest alati aru ei saa aga lahe peab ka ju olema :D

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 09 Veebr 2013, 15:08

E-sigaretti on imelik teha, maitse on ok aga mõnusa pehme filtri asemel on huulte vahel metall/plastik toru.
Olin suitsetaja juba väiksena. Kui kooli mäe taga sai kimutud, siis klassikaaslased suhtusid sellesse halvustavalt. Praeguseks on olukord selline, et mina ei tee ja nemad KÕIK (näpuga näitajad) teevad :lol: :lol: .
Olen ka selle ilusa õiega taime erinevaid variante proovinud ning pulbrit ninast sisse rebinud. Ja mis sellest..asju peab proovima. Tavalisest suitsust läksin üle mõnusa lõhnaga plärule, millest lõpuks kujunes piibu tõmbamine. Ühel päeval sai lihtsalt isu/norm täis. Pean ütlema, et tunnen end paremini kui ei tee. Aastaid ei loe, sest pole eesmärki. Ma ei vaata pahasti suitsetajatele (kui see mu oma naine just poleks :D ) ja soovitan kõigil ennast kuulata. Kui meeldib ja on tahtmist teha - tee. Isegi olen küsinud sõbralt mahvi, et meenutada selle vastikust enda jaoks. Kui tunned, et ei taha - ära tee. Kui on raskusi loobumisega, siis küsi endalt, kas ikka soovid seda :?: .
Olulisem on arvestada kõigiga. Mind isiklikult vahel häirib, kui suitsetaja tuleb minu nina alla. Aga ei pruugi sellest arugi ju saada.
AGA - minu üks unistusi on selliseid, et kui ma hakkan nüüd mõnepäevastel (enda jaoks tähtsamatel) matkadel käima, ostan kaasa Cafe Creme http://www.direct-cigs.com/henri-winter ... -arome.php" onclick="window.open(this.href);return false; aromatiseeritud sigaretid ;) . Mulle lihtsalt meeldib nende stiil ja lõhn nii väga :D .

Alkoholiga on mul umbes sama lugu :lol: :lol: . Vahel olen nädalaid ilma ja ei tunne vajadustki. Endalgi häbi, milliseks karsklase sarnaseks olen muutunud. Aga ma lihtsalt ei tunne, et tahaks :idea: . Samas kui on ikka võtmine, võtan kui olukord lubab. Talvel on väga hea pista väike pläsku tasku :evil:

Natuke muud O.T juttu ka:
:idea: Mees, kellest ma pärinen, arvab, et inimene, kes on proovinud narkootikume, on igal juhul narkar.
:idea: Sama isik on ka öelnud, et üks ülikooli professor rääkinud kord suitsu olematust kahjulikkusest.
Mulle aga muutuvad häirivaks inimeste kinnisideed olukorrast kui autos on laps ja mittesuitsetajad :x
Ise olen veendunud seisukohal, et pigem proovida elus erinevaid asju kui olla paadunud ühele tegevusele, millest välja ei suudeta tulla. Olgu selleks siis alkoholism, narkomaania. Suitsetamist siin silmas ei pea.
Soomlastel pidavat alkoholism olema haigus, mis ei luba vintis töölist vallandada :lol:.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 10 Veebr 2013, 15:35

Tean, et suitsetamisest loobumisega tegelevad kopsuarstid üritavad e-sigarette igal võimalusel maha teha, kuna tegu pole mitte suitsunälga leevendava faktori, vaid uudse turudnusnipiga.
Samuti tahetakse antud toodet samadel põhjustel ka Eestis ära keelata.
Kui reaalselt tahta suitsetamisest loobuda, siis peaks olemas olema teatud medikamendid mis blokeerivad nikotiini retseptorid ajus. Teisisõnu, kui suitsetad, siis kõik mis tunned on mõru maitse suus. Tegu peaks olema ühtede efektiivsemate ravimitega, samas need maksavad ka palju. Kui aga võrrelda hinda tõsise suitsetaja tubaka eelarvega, siis see on seda väärt.
Tean ühe tuttava kaudu, et Eestis on paaril inimesel ametlikult sõltuvus tekkinud nikotiini nätsudest.

Eks need nikotiini nätsud-plaastrid ühed imelikud asjad ole.
Ma ei tea et näiteks alkoholist loobutakse nõnda, et viina üritatakse asendada õluga seni, kuni enam üldse viina ei taha.
Kuni on puid, pole probleemi

Juss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Juss » 11 Veebr 2013, 10:26

Ühe mõtte lisaksin võib-olla... või ka mitu.

1. Suitsetajad maksavad tubakaaktsiisiga mitmekordselt kinni tubaka tarvitamisest tuleneva (tervise)kahju ravi.
2. On inimesi, kes parem surevad 75-aastaselt kopsuvähki või suitsetamisest tulenavatesse südame-veresoonkonnahaigustesse, kui 60 aastaselt stressi/depressiooni/jms tüsistuste tagajärjel.
3. Kui inimene suitsetab omaette teisi sellega häirimata, endast jälgi maha jätmata - on suitsetamine tugevalt inimese enda asi.
Aegaajalt sigarillotajana/piibutajana häirivad mind väga nt. tänaval suitsetajad ja maas vedelevad suitsukonid, mistõttu olen nõus sellistes kohtades suitsetamise range keeluga.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 11 Veebr 2013, 10:45

Juss kirjutas:Ühe mõtte lisaksin võib-olla... või ka mitu.

1. Suitsetajad maksavad tubakaaktsiisiga mitmekordselt kinni tubaka tarvitamisest tuleneva (tervise)kahju ravi.
Seega, keskmine suitsetaja on koormaks riigile.
2. On inimesi, kes parem surevad 75-aastaselt kopsuvähki või suitsetamisest tulenavatesse südame-veresoonkonnahaigustesse, kui 60 aastaselt stressi/depressiooni/jms tüsistuste tagajärjel.
3. Kui inimene suitsetab omaette teisi sellega häirimata, endast jälgi maha jätmata - on suitsetamine tugevalt inimese enda asi.
Aegaajalt sigarillotajana/piibutajana häirivad mind väga nt. tänaval suitsetajad ja maas vedelevad suitsukonid, mistõttu olen nõus sellistes kohtades suitsetamise range keeluga.
VAU!
Näita kust sa nende punktide jaoks materjali said.
1. Pole ühtki riiki maailmas kus selline asi saab kehtida, kuna 10-20 aastane piinlev elulõpp mis võib suitsetajaid tabada oma harjumuste tõttu, sööb ikka kümnetes kordades rohkem maksumaksja raha kui ükski suitsetaja on aktsiisi jõudnud maksta oma õnnetu elu jooksul.
2. Viimastel andmetel suitsetamine mitte ei tapa kuigi võrd kiiremini, vaid halvendab elu lõpu kvaliteeti. On ikka päris jube kui viimased 10 aastat oma elus pead hingama hapnikku mis tuleb saada kas kodusest pistikusse lülitatud aparaadist või haiglast.
3. Suitsetaja riietele, tahes tahtmata jääb osakesi mis tuppa tagasi liikudes lenduvad laiali, kattes seega kodust dekoori (seinad, lambid, diivanid, põrand), ehk kõik mida väiksed nagad kes elus esimesi samme tehes tahes või tahtmata näppima peavad. Jutt käib siin peamiselt ahelsuitsetaja kodudest siiski.

Kui väga vaja, võin ka kuskilt välja kookida nendele punktidele kirjalikud allikad.

Juss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Juss » 11 Veebr 2013, 14:37

Statistikaameti andmeil laekus 2012 tubakatoodetelt aktsiisi ca 315 miljonit eurot.
Haigekassa eelarves 2012 tervishoiuteenuste kulud 563 miljonit eurot.
Vaevalt et nüüd pooled arstiabi kuludest suitsetamisest tulenevate haigustega seotud on.

Sellest hoolimata: parem mitte suitsetada kui suitsetada. Aga see igal sammul kõigi suitsetajate ühe malakaga nüpeldamine pole ka õige.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 11 Veebr 2013, 14:40

Jah peab tunnistama, et kui suitsetamine oleks vastik tegevus, siis seda ka ei teeks, aga kuna see on ikka meeldiv, siis otsin kõige pehmemat alternatiivi. Kirikut keset küla.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 11 Veebr 2013, 14:45

Statistikaameti andmeil laekus 2012 tubakatoodetelt aktsiisi ca 315 miljonit eurot.
Vaevalt et nüüd pooled arstiabi kuludest suitsetamisest tulenevate haigustega seotud on.

Ja see 2012 aastal kogutud tubakatoodete aktsiis sõidab kuldses tõllas ja täis mahus haigekassasse? Pigem ikka riigikassasse ja seal juba neid pärani suid nagu linnupojukesi pesas jagub rohkem kui küll!

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 11 Veebr 2013, 18:25

Juss kirjutas:Statistikaameti andmeil laekus 2012 tubakatoodetelt aktsiisi ca 315 miljonit eurot.

Sellest hoolimata: parem mitte suitsetada kui suitsetada. Aga see igal sammul kõigi suitsetajate ühe malakaga nüpeldamine pole ka õige.
Proovin üles leida artikli mida olen lugenud.
Eesti kohta aga nõnda, et tubakaaktsiis läheb otse riigikogu eelarvesse, pole ühtki rida mis kirjutaks kasvõi sendi sellest haigekassa eelarvele või mõnele teisele tervist arendavale või probleemi ennetavale projetkile.
WHO vaatlejatele oli samuti suur üllatus et tubakaaktsiisist miskit ei laeku tervishoidu, aga see selleks.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 11 Veebr 2013, 19:05

Suht kummaline arutelu. Mis sellest surmast niiväga karta, elu lahutamatu osa kahjuks. Igasugu statistikad võivad musta kohta minna, kolmanda astme kopsuvähiga tiksud max. 2 aastat siis Suure Vaimu juurde. Ise ka tossutan vahest, vähk on igatahes parem minek kui kuskil dementselt 25 aastat vegeteerida ja püksi lasta.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Juss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Juss » 12 Veebr 2013, 08:42

Suitsetajatelt kooritakse seitse nahka aga ikka õiendatakse, et miks neid ravima peab. Huvitav, et joomisse suhtumine oluliselt tolerantsem on. Tõesti on harvad juhused kui ühise piibutamise käigus tekkis tüli, mis lõppes noahaavadega. Või, et suitsuuimas juht tegi avarii.
Kordan veelkord - suitsetamine ilmselt siiski on kahjulik, ärge suitsetage.

See, et tubakaaktsiis läheb Riigikogule, kütuseaktsiis kuhugi mujale aga mitte teederemonti, on muidugi eraldi teema.

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 12 Veebr 2013, 18:20

On ju olemas tubaka JA ALKOHOLI aktsiis - lihtsalt hetke teemas on luubi all suitsetamine. Alkoholi hinnad tõusevad samamoodi ja joodikud tunnevad repressioone samamoodi nagu "suitsetajad"!

Oluline on see, et liigtarbimine on kahjulik. Väike popsutaja ei nuta, et sigar kalliks on läinud. Ahelsuitsetaja seevastu tunneb väljamineku suurust kui samal ajal sissetuleku suurus samavõrra ei suurene. Aga see on valikute küsimus - pole mõtet ju piriseda. Kui hobi liig kalliks läheb tuleb seda piirata. Lisaks kallid suitsud ja alkohol EHK mõjutab kättesaadavust ja seeläbi ehk meie tervisliku seisundit. Kui noored kooliealised ei saa tasku raha eest nii lihtsalt endale sigarette lubada ehk jätab mõni pakk tõmbamata ning üks sõltlane lisandumata. Pole mõtet hakata lahkama siin salasuitsude ja salaalkoholi teemat - seda suures koguses omada, müüa ja vahendada on kriminaalne ja selliste asjadega ei peaks ükski endast lugupidav kodanik tegelema. Nagu reklaamidki ütlevad, et ostad salasigarette toetad kuritegevust!!!

Loomulikult on tegemist täiskasvanute hobiga ja igaüks saab otsustada mida teeb ja mida mitte. Bensiin tõuseb, elekter tõuseb ... keda nüüd siis kiusatakse?

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 12 Veebr 2013, 20:51

Lehekülg 13-14 võiks kindlasti üle vaadata:
http://siteresources.worldbank.org/HEAL ... 4final.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Tegu uuringuga Eesti raames, aastast 2004. Arvestab mitte ainult ravikulude, vaid ka haigusest tuleneva töövõimetus pensioni ja kõigi muude sotsiaalsete hüvedega mida nnast invaliidiks suitsetanud saavad. Kuskil peaks olema ka uuem töö saada, hetkel ei suutnud välja kaevata.

Head lugemist!

... ja ma tahaks näha neid julgeid kes 50-60-ndates eluaastates piiratud hapnikuvaruga metsa matkama julgevad minna.

Juss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Juss » 13 Veebr 2013, 08:42

Metavo kirjutas:... ja ma tahaks näha neid julgeid kes 50-60-ndates eluaastates piiratud hapnikuvaruga metsa matkama julgevad minna.
Jah palun, minu tuttav - eluaeg olnud nö. pühapäevasuitsetaja, pensil nüüd juba. Teeb kaasa Tartu Maratoni, eale vastava ajaga.
Usun, et tuleks 10-20 km päevamatkagagi toime.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 13 Veebr 2013, 10:10

Juss, seda on tore kuulda.
Antud raport tõesti pigem ahelsuitsetajatel põhinev kui pühapäevasuitsetajatel. Tihtilugu juhtub, et kui elu on sitt ja pinge suur siis kipub inimene rohkem tubakat pruukima, sealt suureneb oht sõltuvusse jääda.
Neile kes viljelevad vanade rahvaste tarkusi, peaks ehk teadma kust on pärit tubakas ja et seda pruugiti originaalselt ca. kord aastas.

PS. Mis pensil on? Pensione mitmeid erinevaid, vanaduspension ikka (mitte töövõimetus pension)? :P

Juss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Juss » 13 Veebr 2013, 10:43

Oot, natuke mööda rääkinud. Ahelsuitsetaja - suure tõenäosusega on tema 40-50 eluaastaks üsna tudi küll, köhib ja rögiseb, matkab ka vaevalt. Maratonist rääkimata.

Kasutaja avatar
MoralFibre
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas MoralFibre » 13 Veebr 2013, 14:27

Ise regulaarne suitsumees ei ole, kuid sigarit/piipu saab vahel ikka nauditud.
Vanaisa suitsetas mul nagu korsten alates 16'ndast eluaastast. Surres oli 82.
Põline matka- ja kalamees.
Elu lõpuni jääb meelde üks juhtum kui istusime tädipoja sünnipäeval, kus üks 51-aastane hindu, kes meile süüa vaaritas küsis mu tädipoja käest, et kui vana meie vanaisa on. Kuuldes vastuseks 77 oli too nii imestunud, et kuidas see võimalik on, et tema oma -26 aastaga näeb vanem välja. Küsis, et mis saladus tal on, kuidas kõrges eas nii hea tervise juures olla ja nii hea välja näha, mille peale vanaisa kostis "Suitsuliha ei mädane!"

Kõiksugu vähkide (ka kopsu-) tekkeks on lisaks kantserogeensete ainete sisseajamisele vajalik ka eelsoodumus. Ehk siis regulaarseid suitsetajaid ei oota ilmtingimata pikk ja piinarikas "vere köhimine kuni surmani". Seega kui inimene tunneb suitsetamisest mõnu ja ta oma mõnulemisega teiste inimeste elukvaliteeti ei kahjusta, lasku aga käia.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 13 Veebr 2013, 14:38

Seda peab ka tunnistama, et väide sellest nagu suitsetamine võtab võhma maha on müüt. Lihtsalt reeglina sutsetajad ei ole kuigi sportlikud ja sportlased on harva suitsetajad.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 13 Veebr 2013, 15:46

Juss, ära võta isiklikult minu kirjutisi siin foorumis.
Tõesti, paljud on immuunsed suitsetamise mõjude suhtes.

Minu poolest suitseta kui korsten kui soovid, olen õnnelik kui oskad enda järelt konisid koristada ja kuni sa oma tubakasuitsuga mind häirima ei tule.

Vaadake nüüd niimoodi. Mina olen mittesuitsetaja ja minu jaoks suits haiseb. Kui keegi räägib kui äge on suitsetada või ta seda teeb, siis samavõrd intrigeeriv minu jaoks on, kuidas noored räägivad kuidas nad pidudel oksendavad. Mõte on ju kõrvaltvaatajale sama! Ma ei saa mõista mis on selles head, saavad sellest haisu külge ja määrivad end sellega. Lisaks lagastavad ümbrust ja mõlemat minnakse reeglina tegema õue. Samuti ei meeldi kui seda tehakse minu kõrval või pean oma meeleorganeid sellega kiusama. Toas seda jälle teha on tsiviliseeritud kohas padu. Ainus vahe nende kahe vahel minu jaoks on, et suitsetamine on regulaarsem.

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 13 Veebr 2013, 16:03

Jyrgenson kirjutas:Seda peab ka tunnistama, et väide sellest nagu suitsetamine võtab võhma maha on müüt. Lihtsalt reeglina sutsetajad ei ole kuigi sportlikud ja sportlased on harva suitsetajad.
Kusjuures olen selle väite esimese poolega nõus. Kuskil 10 aastat tagasi tegin lõpparve saavutuspordiga ja alustasin elu nautimisega - ühtalsi avastasin enda jaoks ka suitsetamise mõnud. Kokku suitsetasin 6 aastat mis ei ole küll mingi kõva näitaja eluaegsete suitsetajate kõrval aga minujaoks piisav. 4 aastat tagasi loobusin suitsetamisest ja alustasin taas sportimisega - küll harrastus sportlasena. Nädal tagasi käisin organismi töövõime testil kus ühtlasi mõõdeti ka hapnikutarbimist. Minu suureks üllatuseks hapnikutarbimise võime ei olnud vähenenud!

Võimalik, et samaaegselt suitsetades oleks olnud vähenenud aga need 6 aastat tubakaga ei olnud muutnud seda võimet organismis.

Teise väitega ei saa kahjuks nõus olla. Kooliajal on suuremad pullimehed ja maragratid tihtilugu sportlased. Kuna on olemas ju väljend mida kõik teavad! Kus olid sportlased siis kui jumal teistele mõistust jagas... ? Loomulikult - Trennis. Tihtilugu juhtub kahjuks ka nii, et läbipõlenud sportlased on suuremad joodikud ja suitsumehed. Lisaks kõigele on enamasti nii, et hea füüsilise eeldusega inimestel ei pruugi olla kõige teravam mõtlemine ja seepärast loodus ongi andnud parema organismi neile, et nad jõuaks kätega tööd teha. See jutt ei ole küll teadluslikult tõestaud ja on hulga erandeid aga kui tagasi hakata mõtlema kooliajale ja mõelda mis on kellegist saanud praeguseks hetkeks - siis jämedalt võttes minumeelest peab see loogika kohati paika.

Vasta

Mine “Kogemused, soovitused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline