Aastavahetus 2013-2014 Paukjärve ääres.

Tallasid mööda kodumaiseid radu? Jaga nähtut ja kogetut ka teistega.
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Aastavahetus 2013-2014 Paukjärve ääres.

Postitus Postitas Jyrgenson » 24 Nov 2013, 15:52

Alates milleenjumi vahetusest on olnud traditsiooniks kõik aastavahetused looduses veeta. Mõnikord on renditud metsamaja, mõnikord telkidega oldud. Seekord on plaanis aastat vahetada Põhja-Kõrvemaal Paukjärve ääres. Ööbimine on telkides. Teeme lõket, suusatame, tõukekelgutame, jalutame rabas, laseme rakette, naudime seltskonda. Kõik kellel huvi liituda on teretulnud osalema.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Aastavahetus 2013-2014 Paukjärve ääres.

Postitus Postitas ullivilli » 26 Nov 2013, 17:11

Kahtlustan, et olen liiga külmavares telgis ööbimiseks aastavahetusel.
Puudulik on ka varustus hetkel.
Mingi onn oleks aktuaalsem, kuna looduses veeta mõte on juba ammu olnud.
Seega mõni järgnev aasta.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 26 Nov 2013, 17:48

Ullivilli, kui Sa mul end veidi juhendada lased, siis ei ole midagi hullu selles väliööbimises. Minu koolitustel on käinud inimesed kes elus esimest korda ööbivad -30 telgis ja seda suviste magamiskottidega ja kellelgi pole külm olnud. :D
Peaasi, et julgust proovida oleks!
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 26 Nov 2013, 18:13

Kas sel -30 ööbimisel on lahendus peitunud telgis, magamiskottide arvukuses, kobaras magamises või milleski muus?
:D
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 26 Nov 2013, 18:25

Sulle Metavo võin mõne saladuse salaja lõkke ääres teinekord reeta. Kui ma aga kõiki oma teadmisi foorumis avalikult jagaksin, siis ilmselt varsti poleks ühtegi inimest kes mu koolitustele tuleks. ;)

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 26 Nov 2013, 18:34

Kas see tähendab et järgmine kord võin suvise magamiskoti kaasa võtta?:D

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 26 Nov 2013, 19:28

Võiks ju järeldada umbes nii et Jürgenson kutsub su -30 kraadise külmaga suvise magamiskotiga metsa ja siis õigel ajal müüb sulle kalli raha eest talvise magamiskoti - õppetund missugune :D

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 26 Nov 2013, 19:49

:D :idea: :D

Andri
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Andri » 26 Nov 2013, 22:38

Ahoi! Mina võin kinnitada, et olen Tõnu juhendamisel ja julgustusel oma esimese taliööbimise ära teinud -15C ja seda kõige haledama JYski-st ja Handymanni-st soetatud toodete hinnaklassi ning kvaliteediklassi varustusega. Magamiskott oli nii väike, et ulatus rinnuni ja poolel lukud varustusel streikisid. No okei natuke tegin ka sohki, ühe magamiskoti laenas ka Tõnu, mis ulatus mul samuti rinnuni aga noh, see selleks. Põhiküsimus või nipp selle öö üleelamises/möödasaatmises oli siiski suhtumises ja meelestatuses mida suurepärased juhendajad Tõnu ja Regina süstisid ja sisendasid. Aga hoolega järele mõeldes järgmine kord sama üritust kordaks siiski täiendatud varustusega! Jõudu kõigile!

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 28 Nov 2013, 06:55

Kuna juba üle kümnekonna inimese on minuga sarnaste küsimustega ühendust võtnud ja pole välistatud, et veel tekkib küsijaid, siis panen siia kirja mõned surematud geniaalsed ideed. ;)
Need kes kardavad külma ei peaks selle koha pealt üle paanitsema, alajahtumise eest saab ennast kaitsta tegevuse ja varustusega. Paukjärve ääres pole plaanis istuda/seista napis rõivais ja korraldada võistlust mille võida see kes esimesena haigeks jääb või surnuks külmub. Seal olles saab piisavalt erinevaid tegevusi genereerida. Teine asi on soojad riided ja ööbimisvarustus, neid saab alati osta ja laenata. Kellel eelarve ei võimalda kalleid matkapoe asju soetada võib minna poodi kus müüakse tööriideid või kasutatud riideid. Tegin just paar päeva tagasi väikese ringi kasutatud riiete poodides (Tartus) ja selgus, et 10-25 raha eest saab korralikke voodriga suusapükse ja 20-35 raha eest korralikke sulejopesid igas suuruses. Umbes 50 raha eest saaks omale korralikud talveriided millega ei tohiks olla probleem väljas olla isegi -25C. Kaltsukates olen näinud ka erinevaid magamiskotte, mida saaks kasutada lisaks olemasolevale. Samuti tasuks soetada omale paar metallist joogipudelit mahuga 1L, et sinna panna sisse kuum vesi ja seda kasutada radikana magamiskotis. :idea:

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 28 Nov 2013, 08:43

Lisaks veel vaadates mis ilmas väljas on, ei pruugi ehk üldse talvist varustust vaja minna...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 28 Nov 2013, 18:18

Jyrgenson kirjutas:Kellel eelarve ei võimalda kalleid matkapoe asju soetada võib minna poodi kus müüakse tööriideid või kasutatud riideid. Tegin just paar päeva tagasi väikese ringi kasutatud riiete poodides (Tartus) ja selgus, et 10-25 raha eest saab korralikke voodriga suusapükse ja 20-35 raha eest korralikke sulejopesid igas suuruses. Umbes 50 raha eest saaks omale korralikud talveriided millega ei tohiks olla probleem väljas olla isegi -25C.
Seda minagi praegu mõtlema jäin, et kas ikka on ilmtingimata metsas trööpamiseks vaja soetada mingi 300+ raha maksvaid riideid?
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Reimo » 28 Nov 2013, 22:09

mrWilson kirjutas:
Jyrgenson kirjutas:Kellel eelarve ei võimalda kalleid matkapoe asju soetada võib minna poodi kus müüakse tööriideid või kasutatud riideid. Tegin just paar päeva tagasi väikese ringi kasutatud riiete poodides (Tartus) ja selgus, et 10-25 raha eest saab korralikke voodriga suusapükse ja 20-35 raha eest korralikke sulejopesid igas suuruses. Umbes 50 raha eest saaks omale korralikud talveriided millega ei tohiks olla probleem väljas olla isegi -25C.
Seda minagi praegu mõtlema jäin, et kas ikka on ilmtingimata metsas trööpamiseks vaja soetada mingi 300+ raha maksvaid riideid?
Juhul, kui peab viimaste moetrendidega alati kaasas käima.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 28 Nov 2013, 22:16

Just. Ka matkamaailmas on moetrendid.
Oleks äärepealt ostnud Fjällräveni uued püksikud aga näe, eelmise hooaja värvides, see on niii eelmine aasta et mulle ei kõlba sellist jalga toppida.
Tegelikult head ööd.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 28 Nov 2013, 23:04

Vennas mul käis Mont Blanci tipus vararealiseerimiskeskusest soetatud talveriietega ning pruudi õmmeldud lumesääristega. Muud vajalikumad vidinad olid laenatud. Ta ei kurtnud küll toona oma varustuse liigse odavuse üle.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 30 Nov 2013, 09:03

Arusaadav arusaadav, aga ilmselt pole mõtet seda teemat siin muuta aruteluks stiilis mis kellele kallis või odav. See on lõputu mõttevahetus kas telk peaks maksma 20.- või 1000.-, jne...
Lihtsalt kui keegi tahab aastat looduses vahetada, aga kardab külma, siis võib veidike minult nõu küsida ja seda saab soovitavalt teha telefoni teel 56885527 või privasse kirjutades või tjmatkaklubi@gmail.com
Peaasi on mitte karta ja oma elu liiga väärtuslikuks hinnata! :D

Regina
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Regina » 12 Dets 2013, 18:28

Mina tulen ka aastat ära saatma Paukjärve äärde.Olen ca 14 aastat peaaegu,et kõik nädalavahetused metsas ööbinud ja olen elus ja terve.Mida te mehepojad halate?;Minul täielikult puudub jalgades vereringe ja tihti jalad külmetavad,aga ikka olen elus ja ronin metsa.Poisid teile on ju jumal parima vereringe andnud,mida üldse saab keegi anda, tulge lihtsalt ja proovige ja te suudate ja saate selle kõigega hakkama.Mina ju saan!Kohtumisteni Paukjärve ääres.
Naiselikku ilu on ka metsa vaja...

Regina
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Regina » 29 Dets 2013, 14:22

Tõnu istub juba Paukjärve ääres ja võtab vastu varajasi aastavahetuse ärasaatjaid.Mina pean veel 30,12,2013 Tartus tööl olema 16.00-ni . Plaan pärast seda kellaaega lahkuda ja jõuda Paukjärve äärde.Küsimus;"Kas kellegi on plaan Tartust või selle lähikonnast 30-l kuupäeval Paukjärve äärde sõita?"Kui on ,võtke minuga ühendust telefoninr. 5523061. Kui ei,siis mul on mingisugune plaan B, s.t. Tõnu mind ripakile ei jäta.
Naiselikku ilu on ka metsa vaja...

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 29 Dets 2013, 17:04

Tundub, et tuleb suurem kogunemine!!

Jaan Künnapi alpinismiklubi plaanidest ->

Uusaastaöö!!! (20 tundi metsas)
On, järjekordselt, grupp ärapööranuid, kes soovivad uut aastat vastu võtta talvises külmas metsas. Ei mingit mõnu ega mugavust: ei pikki kleite, smokinguid, parketti, hõbedast nuge-kahvleid ega kristallist sampuse pokaale.
On tellitud: paik kuusemetsas ja külm ilm.
Põletame metsa ja küünlaid, grillime liha, valame tina, jpm.
Üritus maksab umbes 10-15 euri nägu (oleneb palju meid on, maksmine kohapeal). Hind sisaldab hapukapsasuppi, teed, kohvi, hommikuks kringlit, 100 küünalt, tina, priimuse kasutamist. Teie mureks jääb kaasa võtta grillimaterjal, joogid ja hea tuju.

Ööbimine telkides, nii et matid, magamiskotid ja soojad riided kaasa.
Kuna laagri sisseseadmine toimub pimedas ja külmas, on lampide ja riietuse testimist küllaga.

NB. Alpinismikooli õppekava: Praktilised õppused: ÖÖBIMINE TALVETINGIMUSTES.
Kohaks on Paukjärv, Kõrvemaal.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 30 Dets 2013, 06:49

Viimase luureinfo kohaselt on Jaani seltskond ainult 8 liikmeline. Seega kellel huvi yhineda on jätkuvalt teretulnud. Ise olen juba kohal ja minuga veel 3 matkaselli.
Kui hetkel vaadata seda kes on endast juba teada andnud, siis tuleb huvitav seltskon. Matkahuvlised kelle rajad on meie metsadest kuni Arktikani viinud.

Kasutaja avatar
sunwolf
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sunwolf » 30 Dets 2013, 12:42

Lisaks Tõnu poolt välja toodud meie metsadele ja Arktikale venitaks need käidud matkade piirid heameelega veel kaugemale, ehk siis Põhja- ning Kaug-Siberi ja Kaukaasiani välja, aga praegu paneb virisema see, et ilm on liiga SOE ning lund ja pakast pole... :D :D :D
Ehk siis soovin Paukjärve ääres olijatele vinget aastavahetust ja põnevaid elamusi ning ise lähen hoopis Soomaale kanuuga sõitma!!! :D

Kasutaja avatar
caido
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas caido » 30 Dets 2013, 16:19

Pärast mõningast mõtlemist otsustasin kah liikuda paukjärve äärde. Suure tõenäosusega liigun sinna täna õhtul ja Tartust.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 31 Dets 2013, 19:01

Hääd aastavahetust kõigile igatahes :)
Sai ka veidi siin Hiiumaal ringi jalutatud päeval ja tõesti, minu arust ei tundu ikka päris õige aastaaeg olema kui saab aastavahetusel paljajalu metsas ringi käia.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 02 Jaan 2014, 20:41

Üritus oli vahva, meie seltskonnas oli 14 inimest ja üks tuhkur. Ka tuhkur oli täisväärtuslik matkasell kuna ta on käinud Kevo kanjonis ja UKK rahvuspargis.
Jaani punt võis olla nii kuni 30 inimest. Õhtul käis meie juures nii mõnigi alpinist, et sõbralikku alpinistide ja matkajate omavahelist tögamisvestlust arendada.
Jaani seltskonna tulevärk oli meie omast suurejoonelisem, aga meie oma kestis kauem.

Kasutaja avatar
caido
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas caido » 07 Jaan 2014, 23:44

Väike valik pilte:

https://picasaweb.google.com/1040999983 ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;

Vasta

Mine “Eestis”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline