Jalgrattaga Raplast Virtsu ja edasi ...

Tallasid mööda kodumaiseid radu? Jaga nähtut ja kogetut ka teistega.
Vasta
AndrusKolmas
Huviline
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 09 Dets 2016, 12:05
Kontakt:

Jalgrattaga Raplast Virtsu ja edasi ...

Postitus Postitas AndrusKolmas » 03 Aug 2019, 18:17

Soovitan sõita jalgrattaga Raplast mööda endise rautee tammi Virtsu. Kogu pikkus ligi 100 km. Tegin selle matka sellel suvel läbi. Teekond on üllatuslikult vahelduslik ja kohati isegi tehniline. Väikeste lastega matkamiseks kahjuks ei sobi, va. kui laps pole haagises. Samas on sellel teekonnal näha ilusaid vaateid ja tutvuda saab ajalooliste hoonete ja sildadega. Mõni lõik on tõeliselt kaunis. Kahes kohas olid ka RMK lõkkeplastsid. Hämmastaval palju sildu oli selle raudtee tarvis kunagi tehtud. Pea kõik endised raudtee hoonde on alles. Neid on tehtud tõesti hoole ja armastusega, lootuses 100 aastat vastu pidada. Teekonda on paras läbida 2 päevaga. Raudteest endast pole eriti midagi kahjuks järgi jäänud. Mõnes kohas võis aimata liipreid. Õnnestus leida üks rauteenael. Tore mälestusese kamina peale.

Virtsust edasi võib sõita Muhumaale, Saaremaale, Hiiumaale ja sealt tagasi mandrile Rohuküla sadamasse, kust saab taas endise rautee tammile jõudmaks Turbasse, kus peaks sügisest ka rong taas käima hakkama. Olen Haapsalu rautee tammi varem mitu korda läbinud ja tuleb öelda, et see muutub iga kord huvitavamaks. Kui varem oli tõesti igavad pikad sirged, siis nüüd on taimestik, eriti Haapsalu poolses osas, muutnud selle põnevaks koridoriks. Kogu see pikkus sobib sõitmiseks ka lastega. Mõnus stressi vaba kulgemine.

Suur ring Raplast läbi saarte Turbani (Riisipereni) võtab aega, kui tahta ka ümbrust vaadata 6-7 matka päeva. Teekonna kogupikkus minimaalselt 300 km.

Vasta

Mine “Eestis”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist