1. leht 1-st

sülearvuti ost

Postitatud: 12 Nov 2013, 19:31
Postitas Avo
Soov osta sülearvuti.Kuna olen selles asjas jummala võhik siis küsiks siinse rahva käest,ehk keegi annab nõu.Siin on neid taibusi küll kes teavad mis on mis.

Hinnaklass võiks olla 300-400 eur.Kallimat ei taha.Filme ei tõmba,sest ei oska.Arvutit vajan lihtsalt netis käimiseks,youtube vaadata,puilte saata,portaalides kolada jne.Ma arvan et väljendasin arusaadavalt:)

Ette tänades:)

Re: sülearvuti ost

Postitatud: 12 Nov 2013, 19:37
Postitas mrWilson
Ehk on abiks:

http://www.youtube.com/watch?v=Fs-42ZQ3b8M" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=Kod2SfHCVoE" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: sülearvuti ost

Postitatud: 12 Nov 2013, 19:55
Postitas Metavo
Kas sa otsid miskit millega kontoriruumis passida või miskit mida metsa kaasa võtta?

Re: sülearvuti ost

Postitatud: 12 Nov 2013, 20:11
Postitas Avo
metsa läheks ikka ilma arvutita....toas ja laevas kaasa võtmiseks.

Re: sülearvuti ost

Postitatud: 12 Nov 2013, 22:09
Postitas fred7
Flexis on üpriski hea valik... pane oma piirsumma otsingusse ja saad pildi selgeks, mida selle eest saab:
http://flex.ee/index/searchview" onclick="window.open(this.href);return false;
Aga 300-400 klassi jäävad arvutid on kehvema kvaliteediga, mistõttu võivad üsna ruttu katki minna (igasugused emaplaadi vead, vigased kõvakettad jne).

Soovitaks pigem võtta kasutatud Lenovo Thinkpad:
http://leiunurk.elion.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;

pole võibolla kõige uuem aga kvaliteet on see-eest üle keskmise.
näiteks: http://leiunurk.elion.ee/20/?shop&3868687" onclick="window.open(this.href);return false;
natuke õhem variant: http://leiunurk.elion.ee/20/?shop&3868639" onclick="window.open(this.href);return false;

Oman 2006ndal aastal uuena ostetud Lenovo Thinkpadi ja senimaani toimetab edukalt. Remontinud ei ole, ainult lisasin RAM mälu (et arvutit kiiremaks saada) ja vahetasin kõvaketta SSD ketta vastu välja (nagu mälupulk, mis on tavalisest kõvakettast kõvasi kiirem, samuti võtab vähem voolu)

Re: sülearvuti ost

Postitatud: 12 Nov 2013, 22:27
Postitas Metavo
Endal Lenovo Thinkpad T-seeria isend sest sel on võrdlemisi hea vastupidavus. Lisaks sel seerial ka teatud niiskuskindlus ja talub karmimat kohtlemist sest ilmselt on mõeldud selle peale et keskmine Thinkpadi omanik on debiilik kes ei oska oma läpakat ühe koha peal hoida ja peab igale poole ronima. Seega, vastupidavusele pandud rõhku. Aastate jooksul mu erinevate Thinkpadide peal on kogemata istutud, kukkunud ilma igasuguse kaitseta laualt kivipõrandale, pidanud töötama kergete miinuskraadidega, suure õhuniiskusega, ellu jäänud tihedalt kokku pakitud kotis trippe nii metsa kui teistesse linnadesse jne.
Ainus mis on ikka ja alati andnud otsad on laadijad, mis erinevatest kohtadest ikka ja jälle katki minema kipuvad.
Niisiis, minusugusele, ilmselt tehnikat vihkavale inimesele (miks muidu nii oma sülearvutiga käitun?), on ThinkPad ülihästi sobinud.
Umbes 5 aastat tagasi sai katsetatud ka teistsuguseid, kuid hp pavilionil tekkis hingedega jama mis lõhkus ära korpuse, dell inspiron suutis kahe kuuga emaplaadi läbi kärsatada ja mingisuguse ASUS viskas pildi tasku kui sai tilga õlut klaviatuuri vahele. Dell oli ainus kellega päris mitme kuu pikkust vägikaigast vedades suutsin garantii kaudu paranduse välja küsida, muidu taheti 5000 krooni saada. Asusega seda ei proovinudki ja HP saatis pikalt sest kahjustus oli liialt kaugele suutnud venida. Lenovoga pole veel kordagi garantiis pidanud käima, see-eest olen saanud seda vedada igale poole kuhu aga hing ihaldab.

Kõlas nagu reklaam. Aga mis ma ikka teha saan, mulle meeldib.

Re: sülearvuti ost

Postitatud: 12 Nov 2013, 23:22
Postitas fred7
ThinkPadidel on klaviatuuri sees augud, kust vesi saab ära voolata:
Pilt

Re: sülearvuti ost

Postitatud: 12 Nov 2013, 23:24
Postitas Metavo
http://www.youtube.com/watch?v=dLGDKUJSMjo" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: sülearvuti ost

Postitatud: 12 Nov 2013, 23:28
Postitas margusl
Toodud hinnaklassis eelistaks kehtiva tehasegarantiiga kasutatud ärklassi masinaid, isiklik kiiks on samuti Thinkpad, aga pigem kompaktsem ~12 tollise kuvaga X-seeria. Üsna palju hea hinnaga kraami liigub läbi http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewforum.php?f=59" onclick="window.open(this.href);return false; , sealt olen ka kõik enda kasutuses olevad 3 isendit pruugitud peast leidnud. Läbi Elioni leiunurga ja muude nimekamate kohtade on janti ilmselt vähem.

Re: sülearvuti ost

Postitatud: 12 Nov 2013, 23:30
Postitas fred7
kui arvutit väga kaasas ei plaanita tassida, siis soovitaks vähemalt 14-tollise ekraaniga arvutit. Need X-seeria omad oma 12-tollise ekraaniga on ikka liiga väikesed (kirjatöö tegemiseks). Kaasas tassimiseks muidugi asendamatud.

Re: sülearvuti ost

Postitatud: 13 Nov 2013, 00:52
Postitas margusl
Formaadi poolest loobuksin oma tabletiks keeratavast X61T 'st vast ainult silmanägemise tõttu. Samas pean aga sülearvutit, kui sellist, ergonoomiliseks õuduseks. Ütleme siis nii, et mul ei ole need iksid, vähemalt viimastel aastatel, olnud lauakasti asendamas.

Re: sülearvuti ost

Postitatud: 13 Nov 2013, 18:10
Postitas peetrionu
Avo kirjutas: Hinnaklass võiks olla 300-400 eur.Kallimat ei taha.Filme ei tõmba,sest ei oska.Arvutit vajan lihtsalt netis käimiseks,youtube vaadata,puilte saata,portaalides kolada jne.Ma arvan et väljendasin arusaadavalt:)

Ette tänades:)
vajadusi vaadates sobiks ehk ka tahvelarvuti
näiteks mõni nendest http://www.photopoint.ee/et/tahvelarvut ... pr2&page=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: sülearvuti ost

Postitatud: 13 Nov 2013, 19:40
Postitas Morheatus
Samuti on üks odavam hp compaq 6910p üle, aku heas seisus (~100€).

Rääkides rüperaalidest üldisemalt, siis kasutusse, kus akutoitel kasutus pole primaarne, enamus aega vooluvõrgus olles on kasutamine, siis oleks lenovo T seeria soovituslik.
Miks siis? Natukenegi muusikat või youtubes videosid vaadates on heli parem kui odavamatel konkurentidel, vähemalt minu kogemus T61p isendiga on väga positiivne kõlarite kohapealt.
Klaviatuurivalgustus (LED ülevalt ekraaniservalt).

Tutikatel rüperaalidel on ekraaniheledus parem, see on nede pluss.