Puhkus Metsas!

Räägi vabal, ent huvitaval teemal.
Vasta
Survivor
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Puhkus Metsas!

Postitus Postitas Survivor » 03 Nov 2015, 20:49

On siin ka mõni seikleja või inimene kes sooviks end proovile panna veetes talve (2.5 - 4.5 kuud) metsas, vähese varustusega mis mahub seljakotti ja oma terava mõistusega mis tihti kipub nürinema!
Lühidalt sai siis öeldud, et plaan metsa minna olenevalt 2-4 kuuks umbes see talv ja otsin endale kaaslast või kaaslasi!
Tegin selle teema siia kuna on raske leida kaaslasi enda tutvusrindkonnas või mujalt sotsiaalmeedias sellisele "missioonile".
Kõik kellel huvi kontakteeruge ja ande teada enda sarnastest plaaniedest, kogemustet ja alati on oodatud ka nõuanded ja ettepanekud.
Tänan teid,
K.Survivor

speedsta
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Puhkus Metsas!

Postitus Postitas speedsta » 03 Nov 2015, 22:09

Mida see üritus endast täpselt kujutama saab? Kas elamine metsas enda püstitatud onnis või mõnes mahajäetud talus? Nii pikaks perioodiks raske kaasvõitlejat leida, inimesed peavad tööl käima jms. Oleks ju variant nädala või paari kaupa huvilisi kampa võtta.
raskematkaja

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 03 Nov 2015, 22:21

Rohkem infot oleks teretulnud jah. Kuidas ise oled enda jaoks selle ürituse läbi mõelnud? Asukoht, varustus ja kõik muu...
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 04 Nov 2015, 07:02

Ma elan aastaringselt looduses juba 3 aastat ilma statsionaarse kinnisvarata ehk ööbides telgis, rippvoodis või oma tehtud varjualuse all. Survivor Sa võid vabalt igavuse peletamiseks minuga punti lüüa.
Mina muidugi 2 päeva olen nädalas linnas, sest vaja pesumasinaga suhelda, mõne lähedase eest hoolitseda, akupangad laadida, varusid täiendada. Aga üldiselt olen jõudnud vaikselt arusaamisele, et 21 saj. on täitsa võimalik nomaadilikult looduse keskel elada ilma, et tunneks puudust tsivilisatsiooni hüvedest.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Nov 2015, 10:49

See ongi vist 21 sajandi nomaadlus, marketist makarone, süütetablette ja värskeid tomateid, riided kodus pesumasinaga puhtaks, akupangad täis, loodusesse loodusfilme vaatama, netis surfama, helistama, romantika 8-)
joon jõest, söön jõest

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 04 Nov 2015, 23:30

Aga on seal meile teist varianti? Et elada päris nomaadina, pead ikkagi sündima sellesse kultuuri, elama läbi oma lapsepõlve vastavate teadmiste ja oskuste keskel...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 05 Nov 2015, 07:17

Ma üldiselt arvan, et see ei ole mingi pühaduse teotamine, kui nädalas korra poes käin ja metsas arvutit kasutan.
Selge on see, et enamus inimesi ei saa omale sellist elustiili lubada peamiselt kahel põhjusel. Nende sissetulekute vooga seotud toimingud ei laseks neid lihtsalt eemale või siis peab olema amet mid saab praktiseerida metsas istudes. Ja teine põhjus on, et inimesed on mugavaks muutunud ja mugavus on üks ohtlikumaid nõrkusi.
Detsembris saab mul 3 aastat täis, eks ma siis kunagi kirjutan detailsema aruande sellest kuidas olen kohanenud eluga looduses ja kuidas olen püüdnud sõltuvust tsivilisatsioonist miinimumini viia. Ja mis ilmselt kõige huvitavam, siis näiteks millised vastuolud võivad tekkida olukorras kodanik/inimene, riik, vabadus, õigus ja õiglus.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 05 Nov 2015, 07:26

Minu meelest ei ole teist varianti siinkandis maakeral. Kõik õige jans, emapiimaga tuleb palju asju saada. No kõik on ikka nii muutunud ka siin maailmas. Siinkandis viimased nomaadid saamid on moodsasse ühiskonda sulandunud farmerid. Aega nagu polegi nii palju mööda läinud aga muutused on vägevad olnud. Ma kolisin siia pommiauku 88, oli veel selliseid talusi, kes olid võimelised kõike eluks vajalikku ise tegema, mööda on läinud 28 aastat, rapla külas on 5 marketit :shock: Pakuks, et laias laastus ennem 80dat lõppes ka eraldatuses elamine põhjamaades. Tehnika, teed, võimalused jms Ma olen korduvalt selles kohas käinud
http://www.nordatlas.no/default.aspx?gu ... LOverlays=" onclick="window.open(this.href);return false;
Ükskord istusin seal leivaahjuvaremetel ja mõtlesin, et inimene elas seal täielikus eraldatuses, ühenduseks maailmaga purjepaat, kaks korda aastas käisid kaupmehed meritsi külas ja sai oma soolad, püssirohud jms vahetatud kala vastu, no isegi silmad kinni pannes seda raske ette kujutada, umbes 74-78 vahel suri.
See on arusaadav, mida Jyrgenson teeb, sellest päris hästi aru ei saa, mida survivor teha kavatseb, õigem oleks küsida kuidas.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 05 Nov 2015, 12:17

Kui nii vana olen, et naised ei huvita, siis võib-olla lähengi metsa, enne mitte.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 05 Nov 2015, 15:08

Surnu-Pekka , ehk viimane surnuhaanlane 8-) arvas, et tal pole naist isegi siis vaja, kui kogemattakombel sinna pärapõrgu tuli, kus ta elab
korra aastas võib ju niisama vaadata naisi lauantaitanssitel.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 05 Nov 2015, 15:10

Suured matkamehed ja nomaadid nagu me siin oleme või olla tahame... Reaalsus on aga paraku selline, et me käime metsas metsaelu "mängimas" (nimetagem seda tegevust siis nõnda) ning RMK platsidel tina panemas ja kui asi nutuseks kipub (söök lõpeb, külm ja paha hakkab, tööandja kutsub, raha lõppeb, jne...) ühesõnaga reaalsus maa peale tagasi toob siis me laseme kõrvad lonti ja longime kurvalt linnaelu rüppe tagasi, et järgmine kord taas oma mänge mängida. Mõni võib nüüd vastu vaielda kuid nii see siiski on. Põhjuseks kõik see mida me emapiimaga kaasa ei saanud.

Aasta tagasi, siinse seltskonnaga lõkke ümber istudes ei märganud ma, et keegi oleks väga nutiseadmeid näppinud. Nüüd, järjest tihedamini avastan, et istutakse küll koos kuid samal ajal ollakse ikka kuskil virtuaalavarustel. Mis seal salata, ma isegi. See teeb veidi kurvaks. Varsti võime kokkutulekuid korraldada näiteks Skype'i vahendusel.

Sellegi poolest ei tasu meelt heita. Ei ole sugugi paha, et me käime tihti metsas ning seejuures endid hiiglama hästi tunneme. Kui sul siiski pakitseb, mis siis, et ontliku linnainimesena, kuskil rinna sees tunne, et see koht kus sa hetkel oled ei pruugi olla just see koht kus sa ka päriselt olla tahaksid, siis järelikult on sinu sisse jäänud miskit alles. Miskit meie ürgsest minevikust kui soovite. See miski mis sind ikka ja jälle tagasi kutsub.

Seega, käigem ikka metsas omi mänge mängimas ja rmk platsidel tina panemas. Ainult nutiseadmeid võiks vähem näppida.

8-)
Ah, minge metsa...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 05 Nov 2015, 20:23

Tegelikult, me oleme kõik siin ühed ürg-elajad, kiskjad, korilased ja survivorid.
Ma nägin täna last (10+ vanust) kes hakkas nutma, kui keedukartulit potist võttes see kahvli otsas pooleks läks ja tagasi kukkus.
Lusikas oli poti kõrval.....
Pilt

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 05 Nov 2015, 20:47

Ma lähen ka närvi kui kartul kahvli küljes ei püsi. No kes siis kartulit lusikaga sööb. Eksole. :D
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 06 Nov 2015, 09:48

Ja kui juba läheks, oleks metsas pigem üksi. Teatud määral olen väsinud sellest, kes mida ei söö ja kes keda ei söö ja kellel looduses igav hakkab või muu häda küljes.

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 06 Nov 2015, 22:09

oled sa nohik siis palju metsas käinud?

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 07 Nov 2015, 09:31

Raske vastata, erinevatel eluperioodidel üsna palju. Vahemikus 6-16 elasime perega terve puhkuse (või ka rohkem) Koiva kallastel telgis. Eks see on teatava jälje jätnud. Mul ei olnud seda küsimust, et millal koju läheme.
Avo kirjutas:oled sa nohik siis palju metsas käinud?

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 07 Nov 2015, 11:09

Või noh, põhimõtteliselt, kui riide ja toiduvarusi saab täiendada ja keegi lapsi üleval peaks, võiks ju põhimõtteliselt kõnnumaale elama jäädagi, kuni suuremat meditsiiniabi vaja. See on rohkem otsuse küsimus.
Aga kui tahta nomaadina elada, pead midagi korjama või küttima, et riided selga vahetada. Ja sealt algavad probleemid. Ütleme, et kui oleks üle 1000 ha isikliku maad siis võib-olla tuleks enamvähem välja. Inimene vajab rohkem maad kui karu, et jätkusuutlikult nomaaditseda. Ja enamus selliseid kohti on kaitse all, teised ei taha, et sina seal nomaaditseks. Isegi kui arvad, et riided peavad sesooni vastu, siis lõkkematerjali läheb omajagu, pead edasi liikuma. Kui just Endla järve ääres ei ela, püüad ka jõelõigu kalast tühjaks. St ma ei näe Eestis nomaadina elamiseks muud legaalset teed, kui omada inimese kohta 1000 ha maad. Ka söödavate väikeulukite arv on meil madal. Linnud on kaitse all jne ning aastaringselt kütitavad on ainult särg ja ahven. Rebast ja kähri ei tahaks süüa.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 08 Nov 2015, 20:51

Kasutaja Survivor pole end näole andnud. Teema on võtnud uue suuna. Kas läheb arhiivi või paigutan sobivamasse kohta ja arutab edasi nomaadielu üle? No, et kas ja kuidas metsas elada. Pealkirja võiks kah siis sobivamaks muuta.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 08 Nov 2015, 22:26

Äkki läks metsa ära.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 09 Nov 2015, 11:02

Võib-olla oleks küsimuse esitaja suhtes viisaksas küsimus alles jätta, muu osa omaette teemasse tõsta.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 10 Nov 2015, 13:29

Dokfilm üle 40 aasta taigas elanud perekonnast.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Nov 2015, 10:08

http://maailm.postimees.ee/3392387/seen ... lanud-mehe" onclick="window.open(this.href);return false;

Itaalias Toscana regioonis leidsid juhuslikud seenelised metsast telgis elava Hispaania mehe, kes kuulutati ametlikult surnuks juba aastal 2010.
Praegu 47-aastane arstina töötanud Carlos Sánchez Ortiz de Salazar kadus oma Sevillas asuvast kodust aastal 1996, kui kannatas ränga depressiooni all. Pärast seda pole meest kordagi nähtud ega temast kuuldud. Kuni kahe nädala eest komistasid kaks seenelkäijat Toscanas Scalino linna lähedal ühele metsasele künkanõlvale rajatud Carlose laagripaigale.
Kaks seenelist olid pärast vihmast nädalat üritanud tulutult saaki leida, kui otsustasid jalgrajalt eemale pöörduda. Saagi asemel leidsid nad riburada pidi plastpudeleid ja määrdunud veekanistreid, mida mööda kulgedes jõudsid laagrini, kus elas nende kirjelduse järgi keegi «räpase näo ja suure habemega mees».
Hirmunud matkalised jooksid minema, kuid naasid paari tunni pärast koos metsavahiga. Laagrisse jõudnuna tuli mees välja neid tervitama. «Ma olen hispaanlane, minu nimi on Carlos ja olen siin elanud aastast 1997,» tutvustas ta end. «Ma ei taha elada inimeste keskel – nüüd, kui te mind leidsite, pean siit ära minema.»
Külalised palusid tal oma lugu tõendada, mille peale tõmbas mees välja ammu aegunud kulunud ning hajunud tekstiga passi, millel seisis nimi: Carlos Sánchez Ortiz de Salazar. Enne lahkumist õnnestus neil teha nutitelefoniga dokumendist kiire jäädvustus.
Erinevaid andmebaase kasutades jõudsid ametivõimud kiiresti Carlose perekonnani, kes saabus Itaaliasse reedel. «See on tema – meie Carlos,» nutsid vanemad, kui neile näidati pilti. «Ta on elus ja see on kõige tähtsam.»
Laupäeval liitusid vanemad laagripaika suundunud otsijate meeskonnaga, kuid erak pidas sõna ja oli ümber kolinud. «Temast polnud märkigi,» kommenteeris Scarlino linnapea Marcello Stella. «Kes teab, kas me ta uuesti leiame.»
Kindlameelsed vanemad vandusid jätkata otsinguid seni, kuni leiavad oma nõnda kaua surnuks peetud poja. «Austame tema tahet ja vabadust, aga me ei lahku enne, kuni oleme teda korra veel oma käte vahel hoidnud – isegi kui see on viimast korda,» ütles Carlose ema Amelisa.
Pole teada, kuidas mehel õnnestus metsas nii kauaks ellu jääda. Ühed teooriad pakuvad, et ta õppis selgeks põlluharimise; teiste arvates käis Carlos öösiti lähedaste linnade prügikaste rüüstamas.

Baltroon
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Baltroon » 10 Apr 2016, 22:09

Mis on huvitav? See on huvitav, et Matverel on oma raamatus "Meri ja kuked" õigus - kes juba puu otsast on alla tulnud, see sinna tagasi enam ei saa. Elik, isegi kui põgened metsa ära, siis ei jää sa sinna mitte koopainimesena loodusandidest vegeteerima vaid kukud ikka kohe rabama, et oleks ... mugavam.

http://parnu.postimees.ee/3598965/lugu- ... sekundites" onclick="window.open(this.href);return false;
Mida kiiremini liigud, seda vähem märkad.
Peaasi, et keegi ei hala!

Vasta

Mine “Lõkkejutud”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline