1. leht 1-st

Eesti palverännutee võimalustest

Postitatud: 08 Okt 2017, 16:37
Postitas liis
Tere kõigile!

Alati on võimalik kasutada erinevaid viise ja radu matkamiseks. Viimasel ajal olen kuulnud üsna palju infot Eesti palverännuteest Pirita kloostrist Vana-Vastseliinani, millest ka mul on osa läbitud ja väike lõiguke veel läbida.
Kirjutasin sellest ka oma blogis http://up-to-mountain.blogspot.com/2017 ... -2017.html.

Kuna antud teemat ei ole Eesti tingimustes käsitletud, siis oma magistritöö raames Eesti Maaülikoolis asusin uurima Eesti palverännutee potentsiaali edendada pärandkultuuri ja -turismi . Sellega seoses palun siinsete matkajate abi, kellel on juba olnud kokkupuudet Eesti palverännutee läbimisega või ka veel ei ole, kuid on huvi antud teema vastu, et võimalusel osaleksite väikses küsitluses.

Küsitlus võtab aega umbes 6-10 minutit ning valikvastustele lisaks on mõned küsimused ka täpsustavad.
Küsitlus asub alloleval lingil: https://goo.gl/forms/bZpWawxPbMcWhpuz2.

Lisaküsimustele vastan meeleldi ning kui tutvusringkonnas on tuttavaid, kes on ehk kogenud palverändurid või on antud teemast huvitatud, võib samuti kaasata küsitlusse.

Lugupidamisega,
Liis Kivila

e-mail: liis.k89@gmail.com

Re: Eesti palverännutee võimalustest

Postitatud: 13 Okt 2017, 17:42
Postitas ullivilli
Nu kui rääkida Eesti pärandkultuurist siis peaks palverännak olema hoopis Kaali kraatrist Syvahavvasse vms.
Vana see kristluse teema meie pärandkultuuris nüüd ikka on, pigem läbida mingeid muistseid pühapaiku mitte suvalisi maju, mis tõsi, tihti on ehitatud muistsetesse pühapaikadesse et kohalikele hinge rüvetada.

Re: Eesti palverännutee võimalustest

Postitatud: 14 Okt 2017, 22:35
Postitas tripp
Ullivilli, sa mõistad pärandkultuuri veidi kitsalt.
Rännutee peaks olema huvitav kõigi jaoks ja seega peaks sisse võtma kõik pärandkultuuri vormid-liigid, hiiemetsast kolhoosikeskuseni.

Küsitlusele vastasin (ammu), hea algatus!

Re: Eesti palverännutee võimalustest

Postitatud: 15 Okt 2017, 13:33
Postitas ullivilli
Vaatasin seda rännaku kaarti ning hetkel tundub see pigem moto, velo rännakuna mõistlikum, kuna läheneb üsna sõiduteede keskselt.

Re: Eesti palverännutee võimalustest

Postitatud: 02 Jaan 2018, 15:59
Postitas liis
Küsitlus on veel üleval, et kellel mahti, siis vastake!
https://goo.gl/forms/MtGPCAOZqVBzjMzl2

Tõsi ta on, et kohati kulgeb tee suuremate teede äärest, mistõttu jalgsi liikumine raskendatud. Samas idee iseenesest on huvitav, et teekond hõlmab erinevaid kultuuripärandi jaoks olulisi kohti. Marsruudi osas on väljakutseid esitav leida need kultuuripärandi seisukohast olulised kohad üles ka läbi metsa matkatest! Seega ei ole vajadust kinni jääda just sellesse kaardirakendusse.

Igaljuhul ongi praegune küsitluse eesmärk mõnesmõttes ka leida need kitsaskohad, et mida raja arendajatega ehk parendada.