Millist jalgratast osta ja mida veel juurde?!

Jalgrattad, suusad, uisud, kelgud, paadid jne.
Vasta
tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Millist jalgratast osta ja mida veel juurde?!

Postitus Postitas tripp » 20 Mai 2019, 13:54

Roheliste matk Muhu- ja Saaremaal oli korralikult maastikul. Juurikad, jäme kruus, rööpas metsateed, munakivi, no kõike. Laupäev oli ligi 100 km sõitmist. Mõnusat kruusakat ja kõvakatet oli muidugi kah.

Just sel hetkel, kui hakkasin kõige rohkem amorti igatsema, lendas must mööda cyclokal tüüp, hästi kitsa rehviga.
Mu laste rattad on ka jäiga kahvliga ja sileda, kitsamapoolse rehviga - said rajal hästi hakkama.
Ja mida künklikum tee, seda rohkem on raskust jalgadel / pedaalidel ja seda vähem randmed ja pepu koormust saavad.
Kõige parem oli seekord vist ikkagi päris maastikuratta ja (lukustatava) amordiga ratas.

Küll aga õnnestus mul välisrehv katki teha. Inimliku rumaluse vastu ei saa ükski ratas.

Moraal...? Ma ei teagi.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 20 Mai 2019, 17:56

Ütleme nii, et kui kaalud 120 kg ja hüppeliigesed poolpidused, siis sa pigem sõidad halva tee peal vaiksemalt, aga ikkagi jagad olulise osa koormust istmikule.
Ja kui kaalud 120 kg, ja tee sind raputab, pead seda 120 kg randmetega ratta küljes kinni pidama. See on ülekaalulisuse moraal.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 22 Mai 2019, 11:51

Näen arutelu kas amort või mitte? Kui sinu kogemuste põhjal on amort mõttetu, siis pole sa tõelise amordiga sõitnud. Need odavad on vedru kahvlid, mitte amordid. Ise ostsin ca 200EUR (eestis muidugi veel poole kallima) amordi järelturult 80euriga. Väga hästi silub teed.

wagner
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 22 Mai 2019, 12:20

Viletsal kruusateel (augud ja kõik muu) ei tunne ma maastikurattaga sõites mitte mingit vahet, kas amort on lukus või lahti. Amort on seejuures enamvähem korralik (RockShox Reba RL Solo Air, kui õigesti välja lugesin, hinnaklass paistab ~400 kandis olevat), rõhk on enda kaalu järgi pandud kõige madalam variant. Korralikumast august läbi sõites viskab slideril oleva kummirõnga max lubatud piirile või isegi üle selle.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 22 Mai 2019, 12:38

Talvel olid mul 28" rattal 29*2.2 rehvid all. Siis oli pehme küll, isegi minu kaaluga, tol hetkel mingi 135 kg vist olin.
Seega, kui *2.5 rehvid oleks, ilmselt saaks amordita.
See on ilmselt ökonoomika küsimus. Amort võimaldab mugavamat sõitu kitsama rehviga.
Aga enne järgmise ratta ostmist tahaks küll igasuguseid variante proovida.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 22 Mai 2019, 17:10

Ma ühe peresõbranna fotograafi käest ükskord küsisin, et kle miks sa ennastunustavalt ei jahu tehnikast. Vastas, et keredest ja torudest jahuvad need, kes pildistada ei oska. Kalamehena lisaksin, et uuest ridvast jahub see, kes pole vanaga püüdma õppinud. Kuidas rattaga on, alati ratas süüdi, valed jubinad küljes ?
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 22 Mai 2019, 20:50

Naelapea pihta. Kui matsu jagaks, ilmselt ostaks kohe õiged asjad ja oleks vait.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 23 Mai 2019, 11:31

Uus kahvel all, maksimumsurve löödi sisse. Tegin tänaval proovi ja esimene mulje on mõnus. Paarisendisest äärekivirandist võib üle lennata ja kätest ei käi lööki läbi. Võib ka öelda, et ebamugavuist tunneb nüüd pigem tagumik. Ehk enne oli kätele tulev mats ikkagi nii kõva, et muid asjaolusi ei märganud.
Eks sadula osas otsustan, kas otsin veel pehmema või olen viisakas. Tõenäoliselt peaks viisakam olema, tagumist velge aeti ka veidi sirgu.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 23 Mai 2019, 14:50

Minul on matkateemaline suhtlemisvaegus lihtsalt :)
Ma sõidan rattaga lakkamatult, jube tore on, olen kõigega rahul ka.
Viimati siis eelmine nädalavahetus Rohelistel, kolm päeva. Kogu pere oli kaasas, väiksem laps 8 aastane, sõitis suurema osa rajast läbi. Täiesti super matk oli.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 24 Mai 2019, 16:12

Aga kui pedaalidest rääkida, siis mille järgi saan otsustada, et pedaal mu vändaga sobib, kui keerme mõõtu pole?
https://www.bike24.com/1.php?content=8; ... ;orderby=2
Pilt

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 24 Mai 2019, 16:38

Nohik kirjutas:
24 Mai 2019, 16:12
Aga kui pedaalidest rääkida, siis mille järgi saan otsustada, et pedaal mu vändaga sobib, kui keerme mõõtu pole?
https://www.bike24.com/1.php?content=8; ... ;orderby=2
Pilt
See peaks olema standardmõõt. Kui ise Alist tellisin ei pööranud sellele tähelepanu. Tellisin laiad hea haakuvusega platvorm pedaalid, paar tuhat olen sõitnud hetkel kestavad. Kui sul on teemaks ratta lükkamine siis soovitaks vaadata kiirkinnitusega pedaale nagu ühes teises teemas ka juba viitasin. Need säästaval oluliselt sääri ja raftile pakkimine on ka tunduvalt kiirem.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 24 Mai 2019, 20:23

Tegelikult sel aastal pole otsa plaanis, kus kilomeetreid oleks plaanis lükata. Rattakottide pärast nagunii natuke kõrval olen. Neil kevadistel loomkatsetel ei juhtunud pedaalidega ühtki intsidenti. Proovin need kuuskandiga kruvitavad pedaalid ära. Kiirühendusega on see, et olen teataval määral ajameelne, võin pedaali ära kaotada. Neid ei saa teistpidi otsa panna.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Mai 2019, 19:10

Kellad ja viled ka uuesti tagasi. Kuna uuel hargil porilaua kinnitusi all polnud, painutasin aluplekist klambrid.
Ülevalt pidin ka porilauale sälgud sisse lõikama, vana hark oli laiem.
Ka küljeraam sai ümber seadistatud alumisse asetusse.

Ühtlasi panen laigi, kes ütlesid, et vedruamort on saast võrreldes õhkamordiga. Täna tegin esimese tiiru ka metsas, kõik on ikka üsna teistmoodi. Väikse juurikakribu tasandab üsna hästi ära. Suurest juurikast ülesõit on lihtsam. Piku juurikat (juurika peal) sõita on lihtsam. Lahtises liivas sõita on lihtsam. Nüüd on püstiselt alalmäge sõitmisel isegi mõte. Kuna lenks käsi ei rapi, saab täitsa suure hooga minna. Mingi mahalangend puu, millest olin korduvalt proovinud üle sõita, sai lõpuks ülesõiduga võetud.
DSC_0572.JPG

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 31 Mai 2019, 08:43

Tellisin need Ergon GC1-d, ja läks vajagi. Päev enne paki saabumist panin korralikult asfaldil külje maha, parem käepide kulus ära. Vihm ja muruniitmise pläga tegid koosmõjus tee väga libedaks. Tegelikult oli ammu kahtlus, et olen linnavahel kihutamisega ülbeks läinud.
Ja mugavad on küll.
Pilt

Uued pedaalid on ära kruvimise kontekstis head. Ma ei tea, kas keere on parem või muu põhjus, aga ei kiilu nii kõvasti kinni kui vanad. Saab üsna lülikese kuuskandiga kinni-lahti.
Telg on peenem kui praegustel, ilmselt on kivi otsa sõitmisel nõrgemad. Praegused on omajagu hoope saanud, aga terved ja sirged.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 31 Mai 2019, 11:07

Nohik kirjutas:
31 Mai 2019, 08:43
Uued pedaalid on ära kruvimise kontekstis head. Ma ei tea, kas keere on parem või muu põhjus, aga ei kiilu nii kõvasti kinni kui vanad. Saab üsna lülikese kuuskandiga kinni-lahti.
Eks puhas ja värske moosiga pedaal käib ikka kergemini peale ja maha. Kuigi soovitatud moment pedaalil jääb suurusjärku 30-35Nm, ehk siis päris näpuvahel kinni-lahti ei peaks tulema ja multitooliga lähenemine on ka pigem kahtlane ettevõtmine. Pedaalid on muidu üks sõlm, mida võiks korra aastas ka puhtalt seepärast küljest keerata, et nad käpa külge lõplikult kinni ei kasvaks ja et neid ilma veriste nukkide ja meetriste torudeta ka võimalik lahti saada oleks.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 31 Mai 2019, 11:49

Võin muidugi proovida deflonmääret veidi vahele panna, võib-olla need vanad muutuvad ka kergelt keeratavaks. Matkale tunduvad need vanad usaldusväärsemad.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 19 Juun 2019, 09:32

Eile pandi uus kett ( KMC X8 EPT Chain - 6/7/8-speed). Kettidel on vahe küll, see lülitab käike ikka tüki maad sujuvamalt ja ka väiksema häälega kui eelmine nimetu kett.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 19 Juun 2019, 10:50

Nohik kirjutas:
19 Juun 2019, 09:32
Eile pandi uus kett ( KMC X8 EPT Chain - 6/7/8-speed). Kettidel on vahe küll, see lülitab käike ikka tüki maad sujuvamalt ja ka väiksema häälega kui eelmine nimetu kett.
Keti õlitatuse tase teeb käikude vahetamisel väga suure vahe sisse. Lülitamis sujuvus ja keti hääl ongi minu jaoks märk õlitatusest. Korralikult õlitatud kett vahetabki oluliselt sujuvamalt ja käib vaiksemalt. Olenevalt teetingimustest ja läbisõidust on minu ketiõlitus välp ca 60-100km, st kui sõidan peamiselt mööda asfaldit 100km päevas õlitan ketti iga päev ja ei tee seda mitte hommikul vahetult enne sõitma hakkamist vaid pigem õhtuti peale sõitu, et õli jõuaks korralikult lülide vahele minna.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 19 Juun 2019, 15:28

Eelmine ragises koledalt esimesest sõidust, oli õline. Ja ega üle-eelminegi parem polnud.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Juul 2019, 21:58

Kas KMC keti jätkamiseks on ainult asenduslülid? Shimanole müüakse mingeid pinne https://www.bike24.com/p2217884.html?q=PIN asenduspoldiks, KMC-le ei leia. Või mis selle jupi eestikeelne nimi võiks olla?

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 03 Juul 2019, 23:21

Eestikeeli neet.
KMCl on BMX/fixie valikus bullet pin olemas. Vahetile mõeldud kmc ketit tulevad minu meelest kõik missing link lukuga, see neetidega mässamine tundub rohkem miski Shimano kiiks olevat. Mitte et ma oleks kunagi võtnud vaevaks Shima kettidel neid kaasa pandud pulki kasutada, kmc missing link on seni ka seal väga hästi toimetanud.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Juul 2019, 12:42

Kas 10 jätkulüli on piisav või peaks jupp ketti ka kaasas olema?

wagner
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 04 Juul 2019, 13:22

Nohik kirjutas:
04 Juul 2019, 12:42
Kas 10 jätkulüli on piisav või peaks jupp ketti ka kaasas olema?
Ma ei suuda küll stsenaariumit välja mõelda, mille käigus võiks juppi ketti vaja minna. "Mõned lülid" võiks olla täiesti piisav.

Võtsin korra ka guugli lahti, ja silma jäid mõned väited, et KMC kette saab katkemise korral sama pin'iga uuesti kokku lappida. Sellele ma ise küll ei panustaks, minu poolekssõidetud kettidel paistsid katkenud lülid parajalt deformeerunud olevat. Kindluse mõttes viskaks need ikkagi minema ja keti pikkust säilitamiseks paneks tagavaralüli.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Juul 2019, 13:31

Näppude vahel proovisin, ei suutnud vana polti nii seada, et minema hakkaks. Aga kui häda käes, suure surmaga kindlasti õnnestub. Tuub väidab mõnes kohas, et viisaka sõitmisega ca 100 km võiks pidada, kui õnnestub vana polt tagasi panna.
Aga nüüd on keti asjad ka katsetatud, süda jälle rahulikum.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 05 Juul 2019, 12:13

Siis veel küsimus rehvide purunemisega. Sisu lappimisega on asi selge.
Aga kui tõenäoline on väliskummi purunemine?

Vasta

Mine “Kondijõul liikumisvahendiga matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline