1. leht 1-st

Tõukekelguga matkamine.

Postitatud: 14 Okt 2014, 07:53
Postitas Jyrgenson
Olen juba mitmeid aastai talvisel ajal tõukekelguga ringi liikudes oma nädalavahetusi sisutanud (eelmine talv jäi lumepuuduse tõttu vahele). Tavaliselt olen läinud metsa, teinud laagri üles ja valgel ajal mööda metsateid liikudes umbes paarikümne km ringe teinud. Vahel olen ka seljakotiga tõukekelgu matku teinud. Selles suhtes on tõukekelk väga mugav asi, sest seljakoti saab kinnitada kelgu lenksu külge. Nii ei pea seljakotti seljas kandma vaid selle raske töö teeb ära kelk.
Tõukekelguga saab liikuda ka koheva lumega metsaalustes või rabades. Seal ei saa küll sellega sõita, aga kui varustus panna kelgu külge ja ise kõrval liikuda ja kelku tõugata, saab edukalt isegi rabasid ületada. Sellisteks puhkudeks saab kelgule alla panna ka laiemaid jalaseid, mis suurendavad kandevõimet.

Et paljudele uutele foorumi kasutajatele asi ilmekamaks teha, siis 2013 aasta foorumi talvisel kokkutulekul oli programmi üheks osaks väike kelguretk. Siin ka pildid: https://www.flickr.com/photos/109674879 ... 011345275/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tõukekelk võimaldab ka vahvaid jäämatku teha külmadel jõgedel ja järvedel. Kui kelgult eemaldada plastjalased ja sõita raudjalastega on võimalik üles võtta arvestatavaid kiiruseid. Minu kiireim sõit jääl on olnud 26km/h.

Siit ka küsimus ja üleskutse. Kas kellelgi on olemas juba tõukekelk või on valmis omale soetama, et talvel ühiseid matku teha?
Ma ise tunnen inimest kes neid on juba aastaid maale toonud. Tema käest saaks osta kelke natuke parema hinnaga kui jaemüügist, samuti liigub tal ka kasutatud kelke mille hind on veel parem.
Kelkude kuluv detail on ainult plastjalas ja seda saab leeklambi ja liivapaberi abiga üsna heasse konditsiooni viia. Hullemal juhul on vaja 20.- euro eest soetada uued jalased.

Tore oleks leida kambajõmme sellistele matkadele!

Re: Tõukekelguga matkamine.

Postitatud: 14 Okt 2014, 18:39
Postitas ullivilli
Vaatab, äkki See talv, kui see tuleb, liitun pundiga Vastasel juhul jään matkasuusale või laenan.
Küll aga on plaan hankida Eestisse kogus X odavamaid matkakelguks sobivaid kelkusid mõned mida saaks väga edukalt ka tõukekelguga liikudes varustuse kandmiseks kasutada.
Vähemalt ma arvan nii. Eks esimeste lumedega saab ära proovida.

Re: Tõukekelguga matkamine.

Postitatud: 15 Okt 2014, 08:25
Postitas sepaonu
Mul pikaajaline tõukekelgu kogemus. Pika ja lühema tõukekelgu sõiduomadused on erinevad, pikk ikka kannab oluliselt paremini ja on juhitav oluliselt paremini. Täispika transpordiks pole enamusel sobivat autot, katuseteema. Kõige nauditavam on muidugi raudjalastega jääl sõitmine. Suusaga lumes on küll raske töö aga siiski minu mõõtmiste järgi vähemalt kaks korda kiirem, kui jalamees. Oludest sõltub palju. Kevadtalvel näiteks selline valem, et hommikuse külmaga suusaga üle lumevööndi mere ääres siuuuuh, siis suusk ära, rauaga mööda jääd, päeva teises pooles hea, kui kelk järgivedades lumevööndis läbi ei vaju enda järgi tõmmates :lol:
Ma olen ühel soome maajussil näinud sellist kompunni, kus suusa asemel on kasutatud pvc toru, osaliselt lahtilõigatud toru aetakse tagantpoolt jalastele ja eesotsas painutatakse ja nõelutakse toru uuesti kinni. Lumes kannab paremini ja jääl libiseb paremini ja parem juhitavus, kui suusaga. Vahepealne toru äravõtmine võimatu.
Raskematkajate variant
https://www.youtube.com/watch?v=o2w9AX4g9ns" onclick="window.open(this.href);return false;