Soovitage kanuud

Jalgrattad, suusad, uisud, kelgud, paadid jne.
Vasta
Kasutaja avatar
KalevE
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Soovitage kanuud

Postitus Postitas KalevE » 14 Apr 2019, 22:38

Tervitus

Kas kellelgi on kogemust nt Kiili kanuu või Maryak Reveil/Hasle-ga? Sooviks kolme kohta omavat isendit ja ideaalis 30-35kg kanti kaaluga. Kasutaks nii perega sõitmiseks kui ka oleks soov aastas kord paar ehk maratonil käia, nt Võhandu või Põltsamaa ehk siis peale stabiilsuse võiks ka kiirust omada. Või äkki miskit veel head pakkuda?

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Soovitage kanuud

Postitus Postitas sepaonu » 16 Apr 2019, 10:20

Stabiilsus tuleb põhiliselt laiusega, osaliselt ka põhjakuju ja laiuse ja pikkuse suhtega. 4110x920mm kayakis ma võin ringi tuterdada püsti olles ja loen seda aeglaseks. Kui see kayak võtta 200mm kitsamaks, siis kirvemeetodil pakkudes tõuseb kruiisikiirus umbes 2+km/h. Pikkus tähendab peale stabiilsuse tõusmist ka suunakindlust. Kui nüüd peale laiuse vähendamise näidet teha pikkuse suurendamise näide, siis samamoodi läheb kiirus ja suunakindlus paremaks.
Kui on kolm istet ja tootja reklaamib seda, kui kanuud kolmele, siis see ei tähenda, et ta võiks mõnus olla kolmekesi pikemaid matku tehes, sest pikemal matkal on ka mingisugune varustus ja mõnel puhul on seda rohkem. Üsna lollikindel test paadivalikul on minna ostetava juurde ja ronida oma nn tavalise varustusega sisse, mingi tunde ikka annab.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 16 Apr 2019, 15:39

Mulle tegelikult ei meeldi ükski müügis olev kanuu. Liiga kumera põhjaga on, ja seetõttu istuvad sügavalt vees ja pole ka stabiilsed.
Pildil oleval on tegelikult põhi üsna sile, keskelt üle 90cm lai, meenutab gaasi täis lehma. Nina ja saba on teravama nurgaga. See on umbes nii, et nina lõikab hästi pikalt ja siis keerab adra moodi lõigatud vee paadi alla. Ja ei istu sügavalt vees. Jooks parem kui neil kitsastel, sügavalt vees istuvatel kanuudel, stabiilsus tüki maad suurem seejuures. Kahjuks pole müügil näinud sellise kujuga enam. See on ostetud kasutatult ja katkiselt 97 aastal mingi matkafirma käest lõuna-eestis. Keegi ei tea, kus tehtud. Keegi ütles, et lätis on selliseid rohkem näinud.
Pilt
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 16 Apr 2019, 20:39

Mismoodi see gaasi täis lehma kuju ja omaduste kirjeldus ja teade, et pole nimegi ja keegi ei tea kust pärit võiks teemaalgatajat edasi aidata ?
Mina soovitaks kõik eesti ostuvõimalused läbi sobrada ja kui ei leia sobivat, siis vaadata naabermaa võimalusi.
https://www.welhonpesa.fi/kategoria/84/ ... t-kanootit
Ma käisin seal ise järgi oma kayakil, kuna tahtsin sama päev vee peale saada aga sõber ostis üle neti sügisel ja toodi mõne päevaga tasuta tallinnasse, selline 1500 hinnaklassis vann oli tal kuigi ma ei tea, kas hind seda transporti mingit pidi mõjutab.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 16 Apr 2019, 20:57

Gaasi täis lehm on keskelt ebaproportsionaalselt lai. Lihtsalt ütlesin, et Eestis pole hea jooksuga kanuusi müügil näinud.
Siin on see va gaasi täis lehmalikus veidi paremini näha. Nina on algul nõgusalt terav ja siis läheb üle kumeruseks. Eestis olen näinud müügil ainult kanuusi, mis lähevad kohe ninast alates kumeralt laiemaks. Nende jooksu vahe on väga suur.
Ühesõnaga, kui leiad seda tüüpi ninaga kanuu, võid olla üsna kindel, et jooks on oluliselt parem.
Lapik põhi annab selle, et kiil ei jookse sama massi juures sügavalt, saab asjadest ja madalatest oluliselt kergemalt üle.
Kui mälu ei peta, see kanuu on 98 cm lai keskelt ja jooksis kitsastest paremini.
kanuupisike.JPG
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Vasta

Mine “Kondijõul liikumisvahendiga matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline