Tandemrattaga matk

Jalgrattad, suusad, uisud, kelgud, paadid jne.
Vasta
Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Tandemrattaga matk

Postitus Postitas Maidor » 16 Sept 2019, 21:23

Kuna väga meeldib matkata ratastega ja teeme seda kahekesi, siis on mõttes ehitada tandemratas. On kellegi kogemusi tandemrattaga? Kas ratas peab vastu, kui kogukaal koos varustusega ületab 200kg? Materjaliks tuleb valida terast, kuna see talub vibratsiooni.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Tandemrattaga matk

Postitus Postitas Nohik » 16 Sept 2019, 22:30

Muidu, kellegi teise tandemiga olete sõita proovinud? Ma nooruses proovisin, ei tahaks sõita tandemiga.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 16 Sept 2019, 22:34

Tandemiga igasugune kogemus puudub. Vaadates youtube, siis selle rattaga pidi kiiresti harjuma.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 16 Sept 2019, 22:48

Kui maanteed kavas rühkida, tõenäoliselt saab hakkama.
Mäletan, millega ise sõita sain, sellele pandi lõpuks võrri veljed, kodarad ja rehvid (mingi veider kooslus oli, ei mäleta täpselt). Sest sellega sõitsid suured poisid ka kruusateid.
Ma arvan, et täna topeltpöiaga veljed peavad vastu, kuigi mul ikkagi iga hooldus aetakse neid sirgu. Ma ei usu, et teil tuleb rohkem koormust ratta kohta kui mul üksi sõites täies lastis.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 17 Sept 2019, 08:12

Maidor kirjutas:
16 Sept 2019, 21:23
Kuna väga meeldib matkata ratastega ja teeme seda kahekesi, siis on mõttes ehitada tandemratas. On kellegi kogemusi tandemrattaga? Kas ratas peab vastu, kui kogukaal koos varustusega ületab 200kg? Materjaliks tuleb valida terast, kuna see talub vibratsiooni.
Uuri sellelt lehelt. Tandem
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 17 Sept 2019, 10:05

Roheliste matkal on enamasti ikka 1-2 tandemit kohal olnud. See küll alles maikuus. Tule kohale ja proovi seal mõne rattaomanikuga jutule saada; kindlasti antakse ka proovida ning ilmselt saad otse rattavalimistajatelt kasulikke näpunäiteid.
Tandem.JPG
Tandem.JPG (55.02 KiB) Vaadatud 297 korda

AndrusKolmas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas AndrusKolmas » 18 Sept 2019, 16:54

Maidor kirjutas:
16 Sept 2019, 21:23

Kui ehitama hakkad ja veelgi enam tulemuseni jõuda, siis valgusta sellest ka siinset lugejaskonda.

Endalgi on olnud huvi tandemi vastu. Muidugi mõista oma tulevase jalgrattaga veetava haagismaja aspektist. Üksikratturile abimootorit kasutamata saab haagismaja olema, vähemalt selle esimene versioon, kahjuks nauditavaks matkaliseks liikumiseks liialt raske. Kuid tandemiga oleks ehk just paras komplekt.

See üks sutsakas, kus reaalselt tandemi konstruktsiooni uurisin, näitas küll kätte, et see konkreetne eksemplar olekes probleemitult toime tulnud ka 300 kg talumisega. Jämedamast metallist raam, jämedamad veljed, rehvid ja muud osised olid tavalisest jalgrattast tugevamad. Kusjuures see tandem oligi rendiratas matkamiseks või matkaliseks liikumiseks. Ostaks endalegi tandemi, kui need hinnad poleks suhteliselt kõrged. Odavam oli jalgrattale elektri varustus hankida, kui soetada tandem :-(

wagner
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 18 Sept 2019, 19:23

Ka Citybike pakub rendiks tandemeid (seejuures matkaks sobivaid) - nii saaks lihtsa vaevaga ära proovida, et kas see tandemi teema ikka kõnetab piisavalt, ennem kui ise ostma-ehitama hakata.

Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 18 Sept 2019, 20:44

Igatahes on mul doonorid olemas ja tunnustatud keevitajaga pean asjad kokku leppima. Eks katsed näitavad, kas rattale lisan ka elektri või matkaks ainult kondi jõul.

AndrusKolmas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas AndrusKolmas » 19 Sept 2019, 09:44

wagner kirjutas:
18 Sept 2019, 19:23
Ka Citybike pakub rendiks tandemeid (seejuures matkaks sobivaid) - nii saaks lihtsa vaevaga ära proovida, et kas see tandemi teema ikka kõnetab piisavalt, ennem kui ise ostma-ehitama hakata.

Pakub küll aga kui läksin varem broneeritud tandemit kätte saama, siis öeldi, et tandem anti teisele kliendile ja ma vaadaku kuidas ise hakkama saan. Tulin väga pettunult nende juurest ära. Citybike firmaga rohkem tegemist ei tee. :-(

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 19 Sept 2019, 10:01

AndrusKolmas kirjutas:
19 Sept 2019, 09:44
wagner kirjutas:
18 Sept 2019, 19:23

Pakub küll aga kui läksin varem broneeritud tandemit kätte saama, siis öeldi, et tandem anti teisele kliendile ja ma vaadaku kuidas ise hakkama saan. Tulin väga pettunult nende juurest ära. Citybike firmaga rohkem tegemist ei tee. :-(
Olen täheldanud, et suvisel ajal kui Tallinnas on palju turiste ja käib aktiivne tuuride tegemine ei viitsi keegi eriti telefoni otsas olevate ja meili teel ühendust võtvate inimestega tegeleda. Üldvõtmes ma ise nendega püssi põõsasse ei viska, sest on ka väga positiivseid kogemusi nendega.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Vasta

Mine “Kondijõul liikumisvahendiga matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline