Teeme ise - tarp õhukesest silnylonist

Matkavarustuse ise valmistamine, parandamine ja hooldamine matka ajal ja pärast matka.
Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Teeme ise - tarp õhukesest silnylonist

Postitus Postitas Jants » 07 Apr 2017, 11:49

Kuskilt youtube videost kunagi nägin et kanga õmbluse fikseerimiseks kasutatakse teipi. Kerge google otsing näitas et ka eestis sellised asjad selliseks otstarbeks saadaval https://shop.kl24.ee/2781/0/readmore/19208/&lng=11/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 14 Apr 2017, 23:03

Arvasin täna hommikul, et aitab küll niisama kõvatamisest ja netivahtimisest, tegin keskmise õmbluse ära. Kuna mul oli kindel plaan aasade peale tarp panna, siis valisin selle variandi, et viimane mahakeeramine jäi maapinna poole, mis tagas, et aasad tulevad mõistlikult õmbluse vahelt
t11.jpg
Esimese õmbluse panin liimiga ennem õmblemist, teise ilma liimita, kuna liimimine tundus võimatu, jajah, oleks võinud rullida jms, a lihtsalt õmblesin, kolmanda ja viimase õmbluse panin kah liimiga ennem õmblemist.
Sissepoole panin ka aasasi, vihmase ilmaga on mul olnud lihtsalt põhinööri küljest tarpialune nöör aga nüüd panin aasad, et ehk millalgi vaja kas nööri panemiseks või sääseuru nööriga kikitamiseks. Kuna mul õmblemiskogemus 0 , siis sisemised jäid vähe narrid, pika õmbluse alla ei ulatanud hästi kõik aga selle ühe ääre arstin stormsurega ära.
t12.jpg
No ja muidugi keskõmbluse kõrghetk 8-)
t10.jpg
Mingid papipaneelid ostsin ka ära shabloonide tegemiseks, a paar päeva pean vahepeal pajas olema, järgmine nädal nokitsen edasi.
joon jõest, söön jõest

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 15 Apr 2017, 21:07

sepaonu kirjutas:Arvasin täna hommikul, et aitab küll niisama kõvatamisest ja netivahtimisest, tegin keskmise õmbluse ära ...
Mul ei tahtund ühel õhtul kümne paiku uni tulla.
No ja siis lammaste lugemise asemel vuristasingi hoopiski rullitäie niiti kanga külge kinni.
Pikad sirged õmblused mõjuvad lausa teraapiliselt.
Välja kukkus seekord selline jurkas:
https://www.flickr.com/gp/64258126@N00/Q6y09G" onclick="window.open(this.href);return false;

Peale seda hommikul kuue paiku uinusin ja uni oli väga magus.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 16 Apr 2017, 10:38

Kuna ma olen praegu sõbervaenlase territooriumil, siis kogu aeg ähvardused ja heidutused kuulda teemal, et kas teed edasi või koristad oma kola natuke rohkem 8-)
Tegin kurvi käepäraste materjalidega, paar kruvi ja 3mm roostevaba varras.
t18.jpg
t19.jpg
Panin tarpi pooleks, märkisin peale, stoperdasin nõeltega ja lükkasin kääridega lahti. Kaalusin seda ühekaupa märkimist kah, riide omavaheline nihkumine, täpsus lõikel versus indentsus ja loomulikult on ka laiskus edasiviiv jõud 8-)
t15.jpg
Lõikasin tugevdused välja ja märkisin vaba käega markeriga serva, mis plaanis liimipulga abiga kahekorra keerata ja pärast veelkord, igaks juhuks tegin proovilapi ja sain ka kohe aru, et keeratud ääre alla mineva osa õmblemine on mittevajalik.
t17.jpg
t16.jpg
Peetrionu kogutud tarkust sobrades uurisin seda ussinaha teemat, peaks omale ka tegema neid. Mul plaanis üks ühe inimese sääseurg ise õmmelda järgmise projektina, ostaks seda sääsevõrku siis niipalju, et saaks need ussinahad ka. Netis nägin neid kahte tõugu, kahest tükist suht kitsakesed, tõmbavad vist suht kompaktseks koonusvorstiks tarpi ja ühes tükis silindrilised. Mul mõttekoht praegu see, et kasutusmugavus-kompaktsus-lollikindlus ja kuidas ja kuhu pärast see vorst pakitakse. Kui kaks inimest, siis olen lappanud kahevahel, üksi olen kirunud ja lappanud ja vahest kõva tuulega lihtsalt käkras kotti toppinud, see vorstinahk muudaks elu lihtsamaks. Kas selle ussinaha õmblemisega on miskit trikki ka ?
joon jõest, söön jõest

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 16 Apr 2017, 23:26

sepaonu kirjutas: ...
...Mul plaanis üks ühe inimese sääseurg ise õmmelda järgmise projektina, ostaks seda sääsevõrku siis niipalju, et saaks need ussinahad ka. Netis nägin neid kahte tõugu, kahest tükist suht kitsakesed, tõmbavad vist suht kompaktseks koonusvorstiks tarpi ja ühes tükis silindrilised. Mul mõttekoht praegu see, et kasutusmugavus-kompaktsus-lollikindlus ja kuidas ja kuhu pärast see vorst pakitakse. Kui kaks inimest, siis olen lappanud kahevahel, üksi olen kirunud ja lappanud ja vahest kõva tuulega lihtsalt käkras kotti toppinud, see vorstinahk muudaks elu lihtsamaks. Kas selle ussinaha õmblemisega on miskit trikki ka ?
mulle kaks kitsenevat ussinahka variant ei meeldinud - ei õmblemine ega kasutamine
eelistan ühte õige pikkusega ja ühtlaselt silindrilist, mille mõlemas otsas on kumm ja sulgur
ehk siis sarnase ehitusega
http://www.ddhammocks.com/product/dd_xl_sleeve" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=1TZpf2rymVM" onclick="window.open(this.href);return false;

rippvoodile tegin veekindlast kangast
tarbile kas sääsevõrgust või Abhakan poe kaalukangast riiuli kardinajääkide lahtrist,
viimane võib olla isegi parem, sest kardinatüll või-mis-ta-nimi-nüüd-on võib-olla libedam, kui sääsevõrk.

tegemiseks toorik on umbes 35 cm lai olnud (vajadus sõltub, kui suurest hulgast kangast on tarp tehtud ehk kui jämedaks vorstiks see muutub)
pikkus - mõned sentimeetrid pikem, kui tarp, pluss lisad mõlema otsa kummikanali jaoks (mulle meeldib 7cm laia kanalit teha)

kõigepealt otsesse kanalid (murtud nurgaga)
siis kangas pulgaliimi (või nööpnõelte) abil kokku ja pikk õmblus
siis pahupidi ja teine õmblus, ehk kokku on see french seam

üks vennike näitab pahupidi pööramise trikki
https://www.youtube.com/watch?v=ulzqTme_RfM" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Apr 2017, 00:17

Tänud.
Uurisin iseseisvalt ka interneedust.
Naine ütles peale selle
https://www.youtube.com/watch?v=_sSGmrz ... u.be&t=720" onclick="window.open(this.href);return false;
vaatamist, et ma oleks loll, kui kahe jubinaga jamaksin. Ise arvan, et see ussinahaga komprsseerimine ei anna vist midagi, et kaks koonust jube kift, vaata, kui tihe jääb, pärast ikka vaja ju kuhugi pakendada, lihtsalt rulli keerata see vorst või kotti toppida.
Proovilappe oli muidugi tore teha aga suurt kurvilist enam nii tore polnud 8-) Osad jamad olid etteaimatavad, nagu miskid ülejäägid pahades kohtades
t22.jpg
millega ma eriti vaevlema ei hakanud, käärid, ülejääk vahelt ära, liimiga paika, sama nurkades ülejäävaga. Kokkuvõttes miskeid suuri jamasi polnud, natuke siit ja sealt lokkis, pole aimugi kuidas liimitult oleks läinud või kui oleks osavamalt keeranud ja sätitanud, igal juhul andsin endast parima arvestades mu olematut läbisõitu õmblusmasinaga.
t20.jpg
Lõpus tegin ka ühe ilmselt monotoonsusest ja tähelepanematusest vea, panin ühe plastvidina sinna, kuhu ta mõeldud polnud ja üks nurk jäi vidinatta ja parandan selle vea, kui ostan juurde. Pikkus 3,6+m ja laius 2,9m, pakendub siukeseks
t23.jpg
panin kaalule kah, 452gr.
Mul ühe sääseuru jaoks nii ehk naa võrku ja materjali vaja, võtan siis ühtlasi ka vorstinahamaterjali sama hooga extrtextiilist.
joon jõest, söön jõest

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 17 Apr 2017, 09:34

Lõpus tegin ka ühe ilmselt monotoonsusest ja tähelepanematusest vea, panin ühe plastvidina sinna, kuhu ta mõeldud polnud ja üks nurk jäi vidinatta ja parandan selle vea, kui ostan juurde. Pikkus 3,6+m ja laius 2,9m, pakendub siukeseks
...
Vigade tekkimise retsept on vist universaalne : pikad õmblused, hoomamatult suur kuhi kangast, vahest ka öine aeg ja tüdimus, mõte läheb uitama, suunataju ja ruumitaju hajub ...

Igatahes pildilt tundub tulemus küll päris hea ja eriti veel esmakatsetuse kohta.

Mis materjalid Sa põhikangaks ja tugevdusteks valisid?

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Apr 2017, 11:14

Eks mul oli see eelis, et sain materjale ennem käperdada. Tagantjärgitarkusena ütleks, et kui ma esimese hooga seda extremtextile pakutavat 36gr/ruut proovisin ja kohe kõrvale heitsin, notforme, samm oli 1,6mm ja loll nagu lammas, siis praegu pikema sammu ja liimitud äärega oleks asi talutavam. Igal juhul oli valik XENON SIL WIDE , mis peaks olema laias laastus ca 44g/ruut ja eks ma vaatasin peetrionu tegemisi ka , mis mõjutas kindlasti. Praegune pildipank ja lingid on ikka kõvasti abiks, kõige rohkem see, et kogu netis olevat sodi pole vaja sorteerida, mõistlikud näited vaja läbi lugeda/vaadata. Materjalinäidiseid muidugi kulutasin ka proovimise käigus aga lisasin omi räbalaid ja kui kunagi keegi vajab, siis saadan kõik edasi,
Tugevduseks panin https://dutchwaregear.com/300d.html" onclick="window.open(this.href);return false; , ca 90g/ruut, siukese olemusega näpuvahel, et ma mingeid ääri ei keeranud üldse sellel, liimipulgaga stoperdasin, pärast pintseldan möginaga kergelt ääre ära, tugevduslappide suuruse osas kahtlustan seda, et need ei põhine kellegil mingitel arvutustel, eriti veel tundub ebakindel, kui vaatad MLD tarpe, ainult laiem äär ja paari siksakitriibuga kinni, no mina küsisin naise käest, niivä 8-) Peaaegu kõiki materjale proovisin nokkida ja rebida küüntega, no nad ei hargne ikka üldse.
Ühe tarpialuse sääseuru tahan teha, oma mõõtude järgi, ühele inimesele ehk omale, põhimõtteliselt nagu see
iir.jpg
aga küljepealse lukuga. Isegi korra mõtlesin, et teeks põhja ka sääsevõrgust aga praegu mõtlen selle materjali panna
http://www.extremtextil.de/catalog/Rips ... :1198.html" onclick="window.open(this.href);return false;
kuna vahest kala püüan hommikul ja õhtul ja päeval tukuks kuskil võsavahel ja madratsit pole kaasas, siis pinnasest oleneb, kas klaarib ära.
joon jõest, söön jõest

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 17 Apr 2017, 19:27

Uurisin iseseisvalt ka interneedust.
Naine ütles peale selle
https://www.youtube.com/watch?v=_sSGmrz ... u.be&t=720" onclick="window.open(this.href);return false;
...
Vaatasin nüüd video algusest peale ära.
Ise teen pisut teisiti aga tulemus enamvähem sama.
Maitse asi.
https://www.flickr.com/gp/64258126@N00/Z2RRR4" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 26 Apr 2017, 19:13

Postikana tõi täna nänni, panin puuduvad jubinad tarpile külge ja tegin vorstinaha ka ära. Liimipulgaga see sääsevõrk sõbraks ei saanud, stoperdasin õmblusnõeltega, teise pika õmbluse stoperdasin valepidi ka, a kahtlus hakkas närima, läksin vaatasin pilti ja parandasin. Märkida paha, lõigata paha, õmmelda väga ok. Mingid päevad tagasi tegin proovivõru ka, et kuda tõmmata on, 270mm oli naha laius ennem õmblemist. Minu meelest sai täpselt paras.
t24.jpg
Mõtlesin,et kuidas seda vorsti kõige targem kanseldada on, keerasin käelaba ümber rulli ja juuksekumm peale.
t25.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 27 Apr 2017, 13:50

Telk ja tarp versus sääsetelk ja tarp pole muidugi täpselt samad asjad ja nende võrdlemisel on päris palju agasi.
Kui agad on kergema varustuse poole, siis vahe nägemiseks prille pole vaja, alumine rida on 2inimese telk+3x3 tarp kogukaaluga 3240 ja ülemine rida on 2 inimese sääsetelk+tarp 2,9x3,6 kogukaaluga 1050 , need siis minu praegused valikud, mitte üldised.
vahe.jpg
joon jõest, söön jõest

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 27 Apr 2017, 16:05

sepaonu kirjutas:
27 Apr 2017, 13:50
...
vahe nägemiseks prille pole vaja
...
isetegu võib anda väga tuntava tulemi - tõestatud.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 11 Mai 2017, 19:58

Ma soovitaks kõigile neile, kes hakkavad ise sääseinnerit õmblema mõelda korralikult läbi, et äkki on mõni muu huvitav projekt, mida on kiirem ja lõbusam teha. 8-)
Mingitel hetkedel oli küll selline tunne, et milleks mul seda jama vaja on, viskasin nurka ja seal vedeles, kuni uuesti huvi tekkis, mingi närimatta kont peab ju inimesel olema. Näiteks siuke hetk
t27.jpg
on inimesele, kes pole ühtegi lukku vahetanud peavalu. No muid põnevaid kohtasi oli ka ikka õmblemise käigus. Natuke puterdasin mõõtudega, õigemini õmblusvaruga aga sain klaaritud selle, natuke läks mõõtudest välja venimisega, selle õgvendasin ära. Ennem, kui katuseharja kinni õmblesin, siis tõmbasin korra toas kummide ja paberiklipside jms korra telgiks ka, et aru saada, kas kõik on ikka ok.
Viimane viga oli see, et kui katuseviilu maha õmblesin, siis masinaga enam paelu panna ei saanud, no panin siis käsitsi kus ei saand ja üleüldse oli see tipp, kus küljes ja esikolmnurk kokku jooksevad mingi bermuda kolmnurk
t30.jpg
pisike nutsak jäi, mille lihtsalt õmblesin koomale käsitsi.
Kokkuvõttes sain selle, mis ma tahtsin - siuke sääsetelk, mis on minimaalne aga funktsionaalne. Kõrgust täpselt nii palju, et ma saan sees istudes püksid jalga panna ennem väljaminekut. Küljepealt saan sisse ja välja. Otsa peal ka lukud, sest kohe kui ma ärkan tahan ka kuuma kohvi saada.
Tagumise jalgadepoolse nurga tegin nii, et saaks lühidalt maha kinnituda, lühidalt jäävad ka mõned lokid, parspikalt ei jää ühtegi volti, arvatavasti lokib ka siis, kui kuhugi ülespoole kinnituda. Panin kaalule ka, 213gr
t38.jpg
Rohkem pilte siin
http://www.sepikoda.ee/sisu/NSw1MDcsMTc ... d-projekt/
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 19 Mai 2017, 23:10

Tegin jääkidest veel ühe pisema tarpi jätkates. Keskel on üks tükk aga keskkohta on tugevduseks pael pandud. Mökerdasin kõik õmblused plägaga ära. Peale mökerdamist muidugi avastasin, et üks lisaaas oleks võinud veel seespool olla, nüüd juba viletsam lisada. Pildil sama ühene sääseurg, mis eelmisel pildil ja tarp suht madalalt pandud. Vorstinaha tegin kah sääseurule.
m24.jpg
joon jõest, söön jõest

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 22 Mai 2017, 08:42

sepaonu kirjutas:
19 Mai 2017, 23:10
Tegin jääkidest veel ühe pisema tarpi jätkates. Keskel on üks tükk aga keskkohta on tugevduseks pael pandud. Mökerdasin kõik õmblused plägaga ära. Peale mökerdamist muidugi avastasin, et üks lisaaas oleks võinud veel seespool olla, nüüd juba viletsam lisada. Pildil sama ühene sääseurg, mis eelmisel pildil ja tarp suht madalalt pandud. Vorstinaha tegin kah sääseurule.
m24.jpg
LIhtsalt vaatan, et sa paned ridgeline ehk pingeliini nimelise nööri vihmakatte kohalt kasutades aasasid.
Kas sellel on miksi kaval tagamõte?
Näiteks mul on kujunenud, et tarp toetub nööri peale.

Bjorn
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Bjorn » 22 Mai 2017, 09:52

Vähem kokkupuutepinda = vähem läbi imbumist vihmaveel? Pakun peast lihtsalt. Teine asi on see, et tuulega ehk hakkab hõõruma nööri peal pinges kohta?

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 22 Mai 2017, 10:03

Ega mul kogemustele toetuvat mingit kulumis/vastupidavuse/veepidavuse valemit pole olemas, lihtsalt omale tundus niimoodi loogiline, aas ja nöör on nagu kulumaterjal, las nühivad seal omavahel, vahetatavad. Iga riie peab sisuliselt vett, kuni sa teda altpoolt ei käperda, mis tuleks võibolla teemaks, kui tarp jube vana ja kulunud ja versus uuesti silikoniseerimine pole ka vist argument. Sama teema vist voltimisega, kuskil interneeduses märkasin, et kui kokku lapid, siis lapi nii ja naa, et voltimiskohad poleks alati samad, ilmselt vorstinahaga pole omal vaja pead vaevata, läheb nagu läheb, igal juhul õnnistus ta on, sääsetelgid ka nüüd vorstinahkades mul.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 22 Mai 2017, 12:15

peetrionu kirjutas:
22 Mai 2017, 08:42

LIhtsalt vaatan, et sa paned ridgeline ehk pingeliini nimelise nööri vihmakatte kohalt kasutades aasasid.
Kas sellel on miksi kaval tagamõte?
Näiteks mul on kujunenud, et tarp toetub nööri peale.
Aga mille jaoks seda reidgeline nööri üldse vaja on? Ma oma tarbil panin lihtsalt nööri aasa ja asi korras. Hoiab ilusasti pingul ja kõik.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 22 Mai 2017, 15:22

Tanel kirjutas:
22 Mai 2017, 12:15

Aga mille jaoks seda reidgeline nööri üldse vaja on? Ma oma tarbil panin lihtsalt nööri aasa ja asi korras. Hoiab ilusasti pingul ja kõik.
nõus - otseselt vaja pole ja mõned grammid kaalu lisab ka komplektile.

Kasutan ridgeline peamiselt mugavuse mõttes.
Ja vihmakatet kasutan rippvoodi kohal ning kahe puu vahele tõmmatuna.
Iga järgmise puudepaari vahe on ka enamasti erinev (matkakeppide abil püsti panduna on seda muutujat pole võrrandis)
Niisiis, kui olen nööri ühe korra puude vahele pingule tõmmanud, saan vihmakatte nihutada sobivasse kohta igal järgmisel ajahetkel,
mitte ei pea rippvoodi kohale sättimiseks ühe puu poolt järgi andma ja teise puu poolt pingule tõmbama (ja võib-olla mitu korda järjest)

Ootamatu tugeva paduvihma või lumesaju võimaluse puhul tundub ridgeline, mis toetab vihmakatet harja alt, justkui tugevama konstruktsioonina, kui aasade ja/või plastikklõbinate otsas rippuv lahendus. Viimase puhul hindaksin nõrgimaks lüliks riputamiseks tehtud paelast aasa õmbluste punktid.
Samas tugevuskatseid oma käega pole teinud.
Ja see on ka täiesti kaalumist vääriv argument, et nöör võib kulutada kangast ja mõjutada veekindlust kokkupuute punktides.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 22 Mai 2017, 15:36

Sellisel juhul, kui alati leiab sobiva kaugusega üksteisest puid siis tundubki see seo nöörid tarpi külge lihtsam olema, seo kahe puu vahele ja kogumoos.
Tarp nööri peal aasadega/continous ridgeline on minu meelest paindlikum süsteem. Kui pole sobiva vahekaugusega puid, siis saab väga pika nööri panna ja tõmmata selle nagu pillikeele pingule, mitte mingit tarpi enda venitust ei toimu. Nööri peal rippuvat tarpi saab lihtsalt nihutada erinevatel põhjustel, näiteks ühes nööri otsas tahadki olla, seal parem plats või tahad, et päike paistaks su asjadele peale või tahad päevitada või tõmbad tarpi eemale ja paned sinnasamasse telgi/matkavarustuse juurde oma magamiskotid tarpinööri peale kuivama või misiganes muud soovid ja luulud inimestel on, selleks on see süsteem sobiv.
See, kes kõnnib sobivas metsavööndis viimase võimaluseni ja siis siva laager üles, kört ja põhku, hommikul ükskõikmisilmaga kört ja edasi, sellel ilmselt neid tarpinihutamissoove ei teki niipalju, kui inimestel, kes veedavad samas kohas paar päeva. Samaarusaamatu on ilmselt paljudele see metsik nööri pingutamine. Mul on tarpinöör 20m ja täiesti tavaline, et jätkan sinna otsa 10m ja mitu vaevakaske kokku sebides tõmbad rekkasõlmega inisedes pingule.
Need korrad, kui seda keerulisemat janti vaja pole, ongi hea laagrikoht, kaks sobivat puud parajal kaugusel, siis midagi halvemat ju pole. Mingit jama pole ka matkakeppide peale panekul, paned toki nööri või tarpi külge, vahet pole. Matkatokkidega paar korda nüüd ööbinud endaõmmelduga, rõngad sai otstesse pandud.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 22 Mai 2017, 21:16

Ma ei tea, kuidas nailoniga on, aga paljud kangad lõpetavad liigse venitamise tõttu veepidamise. Võib kauem kesta küll, kui kangast pillikeelena pingule ei pea vedama.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 22 Mai 2017, 22:46

Minu tarp on selline. Tellisin netist kanga, oli vist 20D ripstop silnylon. Lasin kokku õmmelda 3*3 tarbiks. Miskise tehase tarbi eeskujul panin ka nööri kinnitusaasasid juurde, et oleks võimalust erinevalt sättida.Hetkel ta kiige kohale tõmmatud.
DSC_0444 2.jpg
DSC_0445 2.jpg
Nurgale õhuke cordura alla ja mõned lisaõmblused, aasaks õhuke pael
DSC_0446 2.jpg
Külgmine kinnitusaas, samamoodi cordura riba, pael ja mõned õmblused
DSC_0447 2.jpg
Keskne kinnitus samamoodi kui muud
DSC_0448 2.jpg
Ridgeline kinnitus, piki ridgeline läheb ka õmblus.
DSC_0450 2.jpg
Plaanin ridgeline ja kesksete kinnituste õmblused silikoniga ära tihendada, teiste õmbluste tegemisel ei näe mingit mõtet.

Pilte ka eelmise suve matkast kus tarbiga tekitasin pika eeskoja halva ilma ja koera jaoks.
IMG_2740 2.jpg
IMG_2739 2.jpg
Kui kasutada kiigega, panen ridgeline nöörid kiige nöödige külje nii, et tarp on kiigest eemal ja ei mingit vastu nühkimist.
Nöörid panin aasade külge paalisõlmega. Vaia panen sobivasse kohta maa sisse, siis nööri vaia tagant läbi ning sobivasse kaugusesse libilihtsõlm ümber pingutatud nööri. Seda on hea mööda nööri edasi-tagasi libistada, et soovitud pingsust saada.
Sõlmed tulid sellelt saidilt http://andrewskurka.com/2016/guyline-te ... -hammocks/
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 23 Mai 2017, 13:36

Lihtsalt imestan, kuidas see kõik sarnaneb kerge komplektiga, mida Läti veematkajad 80-date teises pooles ohtralt kasutasid ning mida nende eeskujul ise ca 15 a ekspluateerisin. Ainuke vahe, et tol ajal kasutati sukakujulist telgisuud, et sääski vähem sisse satuks. Ja ega pikki lukke väga saada ka polnud.
sepaonu kirjutas:
19 Mai 2017, 23:10
m24.jpg
m24.jpg (100.83 KiB) Vaadatud 3547 korda
m24.jpg

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 23 Mai 2017, 17:11

Nohik kirjutas:
23 Mai 2017, 13:36
mida nende eeskujul ise ca 15 a ekspluateerisin
Leiad äkki mõne pildi , aru küll ei saa millest jutt.
Ma keerutan nende tarpide ümber ja tarp+sääseurg ümber, kuna mul viimased aastad õhupuudus. Arstid ütlevad et pole mingit õhupuudust mul. Kõik arstikadalipp läbitud ja kõikvõimalikud testid tehtud, kõik korras. 54sena ujun 30m vee all. Ise arvan, et mingi ninajama. Eesti suvi on piisavalt pikk ja vastikult soe, et kogu selle tarbindusega piisavalt mängida, kõrgelt, madalalt, misiganes, kasvõi päevane uinak.
Ma enamuse aega ööbin üksi, ise vaatan, mis parasjagu paras on. Naisega koos harva aga siis enamasti ka kodusõda õhu pärast. Kui on piisavalt külm ja paha ilm, siis selline variant ongi hea
B+T.jpg
Väga paha ilmaga kindlasti eelistan tunnelit versus ükskõik milline tarpivärgens. Tarp külgepoogituna on lisaruum ja boonus. Väga mõnus ka eraldi kasutada, plaks üles paduga, kohvipaus, plaks maha. Täna panin korra telgi üles ja vaatasin selle pilguga, et õmbleks pealmise kesta ääred kurviliseks ja lühemaks, nii ehk naa peaaegu kunagi muruplatsil ei ööbi, konarlikul ja samblasel maastikul ei tule mitte mingit õhku telgiääre alt sisse.
See taneli eeskojapilt pilt tiptop, ruumi kindlasti rohkem niimoodi tokkidega panduna.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 23 Mai 2017, 18:56

Ma mõtlesin üsna üldiselt, et selline klassikaline lihtne viilkatus ja sisu pigem sääsevõrk kui soojaandja ja poetelkidest oluliselt kergem. Ning tavaliselt riputati puude vahele, keegi kaikaid kaasas ei kandnud. Imestan, et sellist komplekti ei toodeta ja suhteliselt odavalt ei müüda.
Magamisruum oli nagu klassikaline telk ikka, ainult et üsna õhuke. Kui sa sissepääsu kohta küsisid, siis see oli ca meetri pikkune langevarjusiidist sukk, läbimõõt ca 70 cm, millest läbi roniti, et telki saada. Lukku polnud.
Pilti pean uurima ühe vana matkakaaslase käest, et mul endal pole ühtki vana mustvalget pilti, lahutanud inimene.

Mis hingamist puudutab, siis on olemas terve trobikond raskelt diagnoositavaid kopsuhaigusi. Endal on ka ilmselgelt mingi häda, aegajalt römisen mitu nädalat kuni aasta nagu surija, aga midagi ei leita. Siis kaob jälle ära ja pole midagi uurida. Üks klient oli sarnase hädaga, see ütles, et tal diagnoositi LIP (lümfoidne interstitsiaalne pneumoonia). Praegu just paranesin, eile tegin Amme kallastel spinninguga esimese suurema ringi.

Vasta

Mine “Meisterdamine, hooldamine ja parandamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline