Telk, seljakott ja räätsad, pluus ja püksid

Matkavarustuse ise valmistamine, parandamine ja hooldamine matka ajal ja pärast matka.
Kasutaja avatar
peetrike
Huviline
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 17 Okt 2011, 20:23
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: Telk, seljakott ja räätsad, pluus ja püksid

Postitus Postitas peetrike » 22 Juun 2016, 20:00

peetrionu kirjutas:väikest viisi isetegijana (küll rippumise sõltlasena) kommenteerin
piltidelt tundub see telgi konstrutsioon kuidagi väga keeruka arhitektuuriga
kuidas sa selleni jõudsid? või lihtsalt pildid näitavad asju keerulisematena

kui ise peaksin tegemise plaani siis kalduksin
sierra design tensegriti tüüpi asja suunas
https://vimeo.com/118511690" onclick="window.open(this.href);return false;
Ma ei ütleks, et see telk väga keerulise ehitusega oleks. Vast piltidelt tundub. Suht sarnane tegelikult sellele lingitud Sierra telgile. Minu telgil oli ka algselt üks ots üsna maas ning suuremas otsaseinas lisa uks/aken. Need asjad aga muutusid ehitamise käigus. Sierral on varjualune otsas, minuomal küljepeal, ukse kohal. Suurim erinevus on selles, et Sierra on ühekihiline telk. Kaal sama.

Kasutaja avatar
peetrike
Huviline
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 17 Okt 2011, 20:23
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: Telk, seljakott ja räätsad, pluus ja püksid

Postitus Postitas peetrike » 07 Juul 2016, 20:54

Seljakott. Kõikidel eelnevatel pikkadel matkadel olen kasutanud ühte ja sama seljakotti, mida olen küll iga hooaeg ümber ehitanud. Oli välise raamiga ning istepingina kasutatav. Oli väga mugav aga ka raske- 2,7kg. Seekord tegin päris uue- ilma pingita ning sisemise raamiga . Puusavöö plastiksisuga. Alumiiniumraam käib välja ning sellest saab kokku panna telgiposti. Mahtu tuli 50 liitrit. Kaal 1kg. Hinnaks kujunes 30 - 35 eurot. Kõige suuremaks probleemiks matkal olid lahtihüppavad klambrid ning tundsin koguaeg puudust istepingist. Seljakoti teen järgmiseks aastaks uue. Tuleb uuesti istepingiga ning välise raamiga. Üritan saada kaalu 1,5kg. Eks näeb.
P1170775.JPG
P1170776.JPG
Püksid. Materjaliks microfiber-polyester, kaaluks kokku 220g. Maksma läksid ca 10 eurot. Said väga mugavad, kerged ning kiirelt kuivavad. Sisepind on selline, et ka päris märjad püksid ei ole jalas ebamugavad. (Toonojal oli üle oja üks salakaval köis pandud...) Ainsaks probleemiks on määrdumine.
P1170779.JPG
P1170781.JPG
Pluus. Supplex-nylon. Kaaluks 230g, hinnaks tuli ca 25 eurot. Oli mõeldud tuulepluusiks jahedama ilma puhuks, kuid kuna sellel kahenädalasel matkal olid enamuses palavad päevad, siis sai seda pluusi selga vaid paar korda. Kuna vihma polnud üldse, siis ei tea ka kuidas see märjana oleks toiminud. Järgmiseks aastaks lisan vast kapuutsi.
P1170783.JPG
Räätsad. Raamivahel ning sidemeteks kasutasin õhukest kanistriplastikut. Toimis- väljaarvatud kohtades, kus ehitamisel vigu oli tehtud. Mõned needid tulid välja, paarist kohast rebenes. Kui hoolikalt teha, siis saab seda plastikut kasutada küll.

Kokkuvõttes võib rahule jääda. Lootsin küll kogu kupatuse kaaluks saada 3kg aga tegelikult tuli 3,7kg. Järgmiseks hooajaks plaanin suurematest asjadest teha uuesti seljakoti ning ka magamiskoti. Ja võibolla ka vihmajope/parka. Extremtextilist tellides on vähemalt minu jaoks kõige suurem probleem kehv värvivalik. Näiteks hingav jopematerjal on küll saada, kui vaid musta, valget, või erklillat. Ning kohati pole värvinäidiseid üldse ning mõistatama peab värvinime järgi. Ja kohati ei klapi värvinäidis reaalsusega- näiteks see helehall materjal, millest pluusi tegin, oli kirjas kui "khaki". Aga uus tellimisnimekiri on juba koostamisel.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Postitusi: 303
Liitunud: 29 Jaan 2013, 14:47
Kontakt:

Re: Telk, seljakott ja räätsad, pluus ja püksid

Postitus Postitas Kivisisalik » 07 Juul 2016, 21:30

Väga äge ja inspireeriv lugemine, tekitab täitsa isu midagi ise õmmelda. Nõuka-ajal sai lihtsalt täitsa kõrini kui oli hädavajadus nii endale kui ka vahest lausa vanematele talvejopesid, pintsakuid jne õmmelda. Peetrike, tahtsin uurida selle telgi väliskatte kohta - pildilt ei saa aru et kas see on ühes tükis või siiski mingite õmblustega? Ma tahaks omale teha ühe konkreetse puudekomplekti vahel kasutamiseks varjualuse aga pole suutnud välja nuputada et kuidas tekitada olukord kus 5-6 puutüve vahele pingutatud kanga keskele ei tekiks lohk-bassein. Ehket kuidas sellisele asjale mõistlik katusehari tekib, mis vihmavee maha juhatab. Kas sinu väliskatte kõrgemad kohad toetavad telgi enda vaiade peale?

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Okt 2012, 13:09
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Telk, seljakott ja räätsad, pluus ja püksid

Postitus Postitas Tarmo » 07 Juul 2016, 22:34

Kivisisalik kirjutas: Ma tahaks omale teha ühe konkreetse puudekomplekti vahel kasutamiseks varjualuse aga pole suutnud välja nuputada et kuidas tekitada olukord kus 5-6 puutüve vahele pingutatud kanga keskele ei tekiks lohk-bassein. Ehket kuidas sellisele asjale mõistlik katusehari tekib, mis vihmavee maha juhatab. Kas sinu väliskatte kõrgemad kohad toetavad telgi enda vaiade peale?

Äkki nii?
http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f= ... 125#p21723" onclick="window.open(this.href);return false;
...

Kasutaja avatar
peetrike
Huviline
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 17 Okt 2011, 20:23
Asukoht: L-Viru
Kontakt:

Re: Telk, seljakott ja räätsad, pluus ja püksid

Postitus Postitas peetrike » 07 Juul 2016, 22:49

Kivisisalik kirjutas:Väga äge ja inspireeriv lugemine, tekitab täitsa isu midagi ise õmmelda. Nõuka-ajal sai lihtsalt täitsa kõrini kui oli hädavajadus nii endale kui ka vahest lausa vanematele talvejopesid, pintsakuid jne õmmelda. Peetrike, tahtsin uurida selle telgi väliskatte kohta - pildilt ei saa aru et kas see on ühes tükis või siiski mingite õmblustega? Ma tahaks omale teha ühe konkreetse puudekomplekti vahel kasutamiseks varjualuse aga pole suutnud välja nuputada et kuidas tekitada olukord kus 5-6 puutüve vahele pingutatud kanga keskele ei tekiks lohk-bassein. Ehket kuidas sellisele asjale mõistlik katusehari tekib, mis vihmavee maha juhatab. Kas sinu väliskatte kõrgemad kohad toetavad telgi enda vaiade peale?
P1170677.JPG
Vaid ühes nurgas on õmblus, muidu on lihtsalt peale venitatud. Materjaliks on silnylon mis on päris hästi pingutatav. -märjaks saades küll vajub veidi lonti.
Sisetelgil on nurkades ca 5cm pikkused nö sarved, kuhu seestpoolt lähevad postid ning pealtpoolt toetub väliskate.

Maidor
Huviline
Huviline
Postitusi: 135
Liitunud: 23 Jaan 2016, 09:38
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Telk, seljakott ja räätsad, pluus ja püksid

Postitus Postitas Maidor » 31 Jaan 2018, 21:05

Tunnen huvi, kui palju millimeetreid peaks telgi veepidavus olema, et see oleks jaanipäeval vihmakindel? Mis riie selleks sobiks, mis piiskagi vett läbi ei lase?

Vasta

Mine “Meisterdamine, hooldamine ja parandamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist