1. leht 1-st

Ketaspiduritega ratas ei lähe enam paika

Postitatud: 01 Mai 2019, 21:06
Postitas fred7
Tere!
Vahetasin ketaspiduritega jalgrattal esiratta õhukummi. Nüüd, kui hakata esiratast uuesti jalgratta külge panema, jääb piduriketas vastu hõõruma. Väga nõrgalt kinnitades jääb enamvähem hea aga siis esiratas logiseb. Kui mõõduka tugevusega kinni keerata, hakkab pidur vastu käima. Kas saab kuidagi reguleerida?

Re: Ketaspiduritega ratas ei lähe enam paika

Postitatud: 01 Mai 2019, 21:33
Postitas Maidor
Lase suporti poldid lahti. Vajuta pidurit ja keera poldid uuesti kinni. Nii saad jälle kõik paika. Ilmselt ratas ei ole samas asendis, kui varem. Võid ka jooksu korra lahti keerata, vajuta lenksu peale ja keera ratas uuesti kinni.

Re: Ketaspiduritega ratas ei lähe enam paika

Postitatud: 02 Mai 2019, 11:37
Postitas fred7
Tänud. Proovin nädalavahetusel.

Re: Ketaspiduritega ratas ei lähe enam paika

Postitatud: 02 Mai 2019, 13:53
Postitas margusl
Kui jooks alt oli, haarasid kogemata ka pidurilingist? Või seisis ratas lenksul ja ehk ka natuke lingil?
Pidurisadul ei lähe lampi paigast, küll aga piisab üsna vähesest klotside kokku ajamiseks. Isegi, kui klotsidel tunduks olevat piisav vahe ja mingis x-asendis ketas neist vabalt läbi mahub - kolvid ei pruugi liikuda päris samas taktis, esimesena liigutab end see pool, mil vähem kakat vahel. Nende tagasi pressimisest -
Kui kolvid paistavad keraamilised olevat, siis pigem võta kuuskandi või kruvari asemel kummieebel. Või teibi kruvar üle.

Kui jooks käib 9mm kiirkinnitusega alla, siis on jah põhjusmõtteline variant, et see seisis enne kuidagi ehku peal (või ei ole sa seda praegu päris lõpuni kahvlisse surunud). Ja peaks nüüd pidurisadula uuesti sättima. Aga mul ei ole 2 komplekti erinevate piduritega see kunagi päris ühe minuti töö olnud ja alati tuleb lisaks sättida, esimest korda tehes võib üsna nüriks ajaviiteks osutuda. Ehk et lihtsam on enne veel lihtsamad asjad üle vaadata.

Re: Ketaspiduritega ratas ei lähe enam paika

Postitatud: 02 Mai 2019, 21:32
Postitas seen
Paratamatus kiirkinnituse korral - kas liigutad pidurisadulat vöi proovid jooksu mitu korda alla panna, iga kord völli veerand pöörde vörra keerates.Paari - kolme korraga leiad asendi, mil ketas enam vastu ei käi.

Re: Ketaspiduritega ratas ei lähe enam paika

Postitatud: 03 Mai 2019, 08:45
Postitas fred7
Tänud. Kiirkinnituse puhul peaks võibolla meelde jätma, mitu pööret jooksu alt võttes tegid.

Re: Ketaspiduritega ratas ei lähe enam paika

Postitatud: 03 Mai 2019, 10:15
Postitas margusl
seen kirjutas:
02 Mai 2019, 21:32
Paratamatus kiirkinnituse korral /../
"Paratamaus" on siiski liialdus - mul on kombeks rattaid autos sees vedada, MTB korral tähendab see mõlema jooksu alt võtmist, esimene axle ja tagumine see sama tavaline QR. No ei ole selle 3-5 autost sadulasse saamisele kuluva minuti sisse pidanud pidurijanti arvestama ja parematel aegadel käib ratas sellisel moel autosse ja autost 2x nädalas. Lisaks käivad jooksud alt iga teise-kolmanda pesu korral + muu nokkimine lisaks.

Re: Ketaspiduritega ratas ei lähe enam paika

Postitatud: 03 Mai 2019, 10:22
Postitas wagner
Olemas on ka plastmassist... ma nüüd õiget terminit ei tea, ütleme et kiilud, mille saab piduriklotside vahele pista, kui jooks on alt ära võetud. Väldib eelpoolmainitud klotside kogemata kokkusurumist.

Re: Ketaspiduritega ratas ei lähe enam paika

Postitatud: 03 Mai 2019, 12:40
Postitas margusl
Väljamaa keeles pad spacer, kuid need on olemas vast ainult neil, kes oma velo ja/või pidurid ise karbist välja võtnud. Rattapoodides läheb neid ilmselt hulgi prügisse, ehk jagavad ka küsimise peale. Võõraid rattaid autos vedades olen lihtsalt jämedamad kaablisidemed kokku voltinud ja klotside vahele surunud.