Toonoja

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Toonoja

Postitus Postitas Kivisisalik » 23 Mär 2020, 16:28

Nohik kirjutas:
23 Mär 2020, 16:17
Ma pole sealt käinud.
Ajaloolised kaardid näitavad radu selliselt, ilmselt midagi on säilinud.
https://xgis.maaamet.ee/xGIS/XGis?app_i ... 971&LANG=1
Maa-ametil on selelst jupp alles, see on kindlasti olemas rajaga.
https://xgis.maaamet.ee/xgis2/page/link/5v7ISEvM

Aitäh, ma seda Maaameti kaarti uurisin puurisin ise ka ja mõtlesingi, et sealt samast nagu mingeid teejuppe näitab.

Edvin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Edvin » 23 Mär 2020, 16:34

Need rajad on looduses olemas. Kõige mugavam oleks üle jõe tulla teoreetiliselt mööda rippsilda aga rippsilla otsas on lukustatud värav ja palju okastraati.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 23 Mär 2020, 17:57

Sügisel käisime seal. Kummipaadiga üle jõe ja siis mööda radu. Orienteerusime Eesti põhikaardi järgi. Mujalt suunast tulles on kindlasti paras rassimine ja kui üle raba saad, siis kuidagi on vaja üle Toonoja enese ka saada. Võibolla on see muidugi suvel madalam.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 23 Mär 2020, 18:57

Kivisisalik kirjutas:
23 Mär 2020, 16:09
Ma saan aru et sealt koolmekoha juurest üle minnes peaks mingit vana teed pidi siiski saama? Või ei?
Teadaolevalt rippsilla omanikule ei meeldi üksildased uitajad. Seetõttu on see suletud. Rajale legaalselt pääsemiseks tuleb kasutada olenavalt aastaajast kas jääd, paati, ujuda või soodsal ajal koolmekohta.

Siin teemas lingitud kaartidel on näha punktiirjoon mis ümber raba kuni Toonojani viib. See ongi rada. Koolmekoha poolne ots on üsna rajavaene kuna võsa on palju peale kasvanud. Soovitan kasutada mingit gps'il põhinevat kaardirakendust, et tuvastada oma õigesuunaline liikumine. Mingi aja pärast (minu mäletamist mööda raba serval) ilmub rada korralikult nähtavale ja püsib kuni kohale jõuad.
Ah, minge metsa...

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 23 Mär 2020, 21:46

4-5 aastat tagasi sai kevadel aprilli lõpus käidud räätsadega üle raba. Mindud Mulgi heinamaalt ja Toonojalt tagasi Oksa silla juurde.
Kuna eeltöö kaartide ja aerofotodega oli korralik ja teekond valitud mööda metsasemaid kohti ja looduslikke rabakoosluste piirjooni pidi, siis mingit mudas ja laukas müttamist ei olnud. Igaks-juhuks olid kaasas ka vähemalt paarimeetrised kasetoikad.

Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tnnn » 24 Mär 2020, 00:05

scabere kirjutas:
23 Mär 2020, 17:57
Sügisel käisime seal. Kummipaadiga üle jõe ja siis mööda radu. Orienteerusime Eesti põhikaardi järgi. Mujalt suunast tulles on kindlasti paras rassimine ja kui üle raba saad, siis kuidagi on vaja üle Toonoja enese ka saada. Võibolla on see muidugi suvel madalam.
Vanemal kaardil üle raba nurga minev vana roigas/täidetud tee on looduses säilinud ja küllaltki kuiv, minu jaoks oli keerulisem (pimedas) ülejõelt kuni selle raba nurgani saada. Sealt edasi on sisuliselt jalutuskäik, kusjuures ümber Mardi (?) talukoha, kus siis see lõkkeplats mida me kõik sihime, oli minu mäletamist mööda kõige märjemad kohad toonojal.
Toonojast läheb üle purre mööda seda (põhjast) tulevat rada, lisaks purre lõkkeplatsist 150 m idast ja osavamatele - ületanud olen ka sellest lagendikust/vanast talukohast kus võlvkelder 100-200 m lõunasse jäävat kopratammi pidi.

Viimane kord käisin sõpradega 2 a tagasi jaanuaris, alustasime kõndimist õhtul, päeval oli veel plussis, õhtul kraavid veel ei kandnud, öösel viskas üle 20 miinuse, hommikune tegevus all videona, alguses näha olev metsatukake on toonoja (sõbra video).

https://www.youtube.com/watch?v=azqs9GMYjbY&t=48s

Vasta

Mine “Kodumaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist