1. leht 1-st

RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 14 Jaan 2018, 11:45
Postitas Tarmo
RMK postitas oma FB lehele veidi infot uue matkatee kohta:

" Tänavu suvel - augustis - valmib RMK-poolse kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks 607 km pikkune kolmas matkatee haru Penijõe-Aegviidu-Kauksi. RMK Oandu külastuskeskus käis vana aasta eelviimasel õhtul uudistamas sellele matkatee harule jäävatel Rannavärava-Ohepalu-Kadrina teedel ja jagab teiega killukesi nähtust.

👉 Vaata galeriid: http://bit.ly/RMK-251
"
Samuti on raja esialgne kaart pandud välja Neeruti mägedesse.
Samuti käivad suured ehitustööd Neeruti mägedes ja Tudu Punasoos.

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 24 Veebr 2018, 19:44
Postitas Tarmo
RMK lehel http://rmk100.ee/yhismatk/yldinfo on võimalik uue matkatee kaarti vaadata.

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 25 Veebr 2018, 00:28
Postitas ullivilli
Kuidas tundub.
Pigem jalgratta või jalgsi matkatee?

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 25 Veebr 2018, 14:06
Postitas REGA1872
ullivilli kirjutas:
25 Veebr 2018, 00:28
Kuidas tundub.
Pigem jalgratta või jalgsi matkatee?
Kaarti vaadates tundub üsnagi rattarada, vähemalt 4/5 ulatuses.

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 25 Veebr 2018, 17:45
Postitas alax
Mulle tundub, et uus rada on suurema kallakuga jalgsimatkajatele. Neerutis pidi olema kohati käiagi raske, nii Alar Sikk arvas. Kohila juures raba, Seljamäe raba, rannikuriba klindi all., need pole just rattale. Kui tormab, siis on mere ääres kõndimine raskendatud. Aegviidust ida poole olen enamuses läbinud. Suvel juhtusin Võhmetu järvede piirkonda ja telkisin kohas, mida arvasin saavat üheks telkimis kohaks. Hästi ilus ja mõnus koht. Ja tehtigi sinna ära.

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 26 Veebr 2018, 12:42
Postitas REGA1872
Paunküla, Neeruti, mõned sood-rabad, Põhjarannik annavadki kokku ehk 100-150 km (1/5), aga ülejäänud teekonast üle poole läbiks kindlasti ratta selja (ikka need pikad metsasirged jm üleminekud, millest pääsu ei ole).

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 24 Juul 2018, 13:49
Postitas Myrgel
Panen rada augustise rattamatka tarbeks ja ühe lõigu paneks uue Penijõe-Kauksi peale. Kui mingi kuukene tagasi sai veel SIIN LEHEL: http://rmk100.ee/yhismatk/yldinfo asuval kaardil uuel rajal näpuga järge ajada, siis nüüdseks on RMK mingil põhjusel rajajoone ära koristanud. Jäänud on ainult lõkkekohtade asukohad. On kellelgi mingeid ideid kuidas uue raja joonele ligi pääseda? Kui kellegil on mingil põhjusel selle raja Google Mapsi linki, siis oleks midugi eriti super.

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 24 Juul 2018, 16:59
Postitas Tanel
Endalgi plaanis augusti keskel lõik Penijõe - Aegviidu lastega läbi sõita.
Siia ei saa postitada KML faili, kirjuta mulle PM ja saadan sulle selle.

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 26 Juul 2018, 16:29
Postitas Tarmo
RMK 100 mobiiliäppis on rada veel alles.

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 21 Aug 2018, 09:49
Postitas margusl
RMK100 äpist paistab hetkel sama rada olevat, mida nende veebikaardi enam leida ei õnnestu ( Tanel vihjat' KML). Ehk emba-kumba tuleks mõningase skepsisega suhtuda - tiirutasin eile Varbola kandis ja lasin suuresti mööda matkatee tähistust linnusest Märjamaani. Enne Varbola RMK platsi peaks nende joonte järgi olema värske jupp rada ja olin end väikeseks rattalohistamiseks häälestanud, märgid ja viidad aga suunasid mööda kruusa ümbersõidule. Tulin "valest" kaarest ja märgid hakkasid vähe ootamatu koha peal vastu tulema, ümber pöörama ka ei hakanud, tahtsin näha, kas ehk on ratta- ja jalgsirajad hargnema pandud. Eilse seisuga ei olnud.
Pilt
Ehk siis markerite vahelist rada ei ole. Variant, et selliseid muudatusi on veel, just sääraste metsast-rabast-põllult lõigete puhul.

Muidu üldiselt paistis värk tähistuse järgi navigeeritav olevat, kuigi siltide juures on abiks ka märgid üles otsida ( vähemalt ühe sildi viit a 5 km linnusest oli lihtsalt vale), mõne lühema lõigu peal on siltidest ja/või värvist puudu jäänud (meelde jäi Märjamaa-Rapla mnt ületusest kuni raudteetammini ), enne Märjmaad Pärnu mnt ääres on lahe hämmingupaun ja OSM kaartide peale ehitatud navide pealt leiab üllatavalt palju kaardistamata kruusakaid. Kusagil jäi kruusalt metsa pööramine ka märkamata.

Vähemalt lastimata rattaga oli täitsa nauditav, ka jäiga kahvli ja kitsama kummiga. Vihmaga hakkas kruus kohati kinni imema, aga neid lõike oli suht vähe. Nähtud metsateedest ja -radadest peaks iga veloga läbi saama. Jalgsi läbimiseks on kindlasti põnevamaid lõike.

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 21 Aug 2018, 21:38
Postitas Tanel
Olen perega hetkel rajal ja telgin Varbolas. Senine praktika ütleb, et puhtalt viitadele lootma jääda ei saa, RMK kml fail oruxmapsis eesti põhikaardi peal töötab kui pärl. Aitäh Margusele ka vihje eest kuidas rada kulgeb.

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 21 Aug 2018, 22:44
Postitas Tnnn
Vabandan teemast kõrvale kaldumise eest aga ei saa mitte vaiki olla selle RMK äpi majanduse peale. Vana RMK äpp uuendas eelmise aasta lõpus end automaatselt ära ning muutus kuuseostmise rakenduseks!! Vanal rakendusel oli kaart millel olid peal kõik lõkke-, puhkeplatsid, matka- ja õpperajad. Uus app võimaldab vaadata ainult ühe matkatee äärde jäävaid platse - olukorras kus sa tahad matkata mujal kui rajal, täiesti mõttetu käkk.

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 22 Aug 2018, 07:57
Postitas Piiber
https://geenius.ee/uudis/rmk-soovitab-m ... -telefoni/

Sellest oli kunagi raadios pikemalt juttu. Põmst ei taha RMK Google mapsi kasutamise eest raha maksta...

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 31 Aug 2018, 12:15
Postitas margusl

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 27 Nov 2018, 02:33
Postitas solomahl
Tere Kõigile matkasellidele.
Olen mitmelt poolt kuulnud, et Õnn on katusega onn... :) kas pole?

Ei ole ma just suurem kirjamees, seega üritan lühidalt ja lihtsalt teha.
Aasta algul sai mõeldud, et kuna vabariigil täitub ilus ja suur number, ning kõik nagunii sell puhul miskit teevad ja toimetavad, siis võiks ju kah miskit teha. Aeg läks ja mõte jäi mitmeks kuuks unustusehõlma, kuni ühel märtsikuu päeval sattusin taaskord oma lapsepõlve radadele käima.
Metsade ja rabade vahel on üks tore koht, kus lapsepõlves sai ohtralt aega veedetud, kuid kevadel taaskord sinna sattudes oli olukord üsna trööstitu. Katus katki, ahi kokku kukkunud, uks lääbakil jne. Kurb oli vaadata hetkeolukorda ja meenutada neid aegu kui sai ukse kõrval kamina ees vorste grillitud ja öösel rabapealt kostvat ulgumist kuulatud.
Seega saigi vastu võetud otsus onn taas korda teha. Et saaks ise vanu aegu meenutada ja et saaks ka teised seda nautida.
kevade/suve/sügise jooksul sai majale paigaldatud uus katus ja uus küttekolle, kohendatud siit-sealt ja hetkeseisuga on ka wc ehitus pooleli, aga maja on talveks valmis ja ootab külalisi.
Kõigele lisaks otsustas RMK enda teadmata mulle abikäe osutada et inimestele seda vahvat kohta näidata. Nimelt selgus suvel, et rmk uus matkatee möödub onnist ca 50-70m kauguselt.

onnist kah...
Tegu on kunagi sügaval nõukogudeajal jäägrite tarbeks ehitatud majakesega(seepärast me seda isekeskis ka ,,jahionn,,-iks kutsume).
onnis on neli magamiskohta/lavatsit, suur laud, pliit(hetkel lisaks olemas vaid veekann, jõudumööda katsun täiendada), õues lõkkekoht ja kamin. Tarbevett saab kõrvalolevast ojast.
majas peaks kannatama suht mugavalt ööbida ka päris suure külmaga(kui aeg-ajalt mõni halg ahju visata), kuna onn on hästi soojustatud.
Onn on minupoolt korrastatud KÕIGILE tasuta kasutamiseks lootuses ja heas usus et seda hoitakse.

ASUKOHT: Kuna tegu on üllatusega(mis üllatus see ikka on kui kõik ette rääkida), siis ei ole ühtegi viita ega ütle ka täpset asukohta(leidmisrõõm peab kah jääma), aga onn asub Penijõe-Aegviidu matkatee Järlepa lõkkekoha ja Naisteraba Lõkkekoha vahel ning on matkateelt ilusti näha, suvel halvemini, talvel paremini.
NB! Kuna onn asub riigimaal ja minu tegevus on ka riigiga kooskõlastamata, siis puuduvad mul igasugused õigused. Kõik onni taastamistööd on tehtud heas usus ja lootuses, et riik ei pahanda.

NB! Kaardilt sa seda onni ei leia...:)

Parimat soovides
Siim

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 27 Nov 2018, 09:20
Postitas Metsamyhin
Tubli töö ja kiidan ettevõtmist.
Ise käisin seal viimati selle aasta algul, kui läksime mööda sealt suusamatkaga plaanitaval RMK rajal. Oli jah üsna väsinud seisus ja oli pehkimise tundemärke.
Enda meeldivad mälestused sellest kohast jäävad kusagile 15 aasta taha. Sai seal korduvalt ööbitud. Ahju pragusi täitsin ojast võetud saviga. Onni ees oli siis lippidest tehtud tuulekoda, mis on nüüdseks äraköetud. Aga tihti vedeles seal ohtralt tühjaks joodud alkoholi taarat. Ka viimasel korral. See, et autoga ligi pääseb, ei ole ilusatele kohtadele 'tervislik'.

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 27 Nov 2018, 13:52
Postitas mrWilson
Respekt! Kuigi jah, elu on näidanud, et autoga treppi sõitmisel on onnidele mõju olemas.

Re: RMK matkatee Penijõe-Aegviidu-Kauksi, 607 km

Postitatud: 10 Sept 2019, 12:30
Postitas Tarmo
See Punasoo laagripaik on jah ütlematta mõnus koht.