Talvised räätsamatkad

Vasta
joonas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Talvised räätsamatkad

Postitus Postitas joonas » 16 Sept 2019, 18:01

Tere!

On kellelgi soovitada mõnd head talvist räätsamatka rada, mis sobiks hästi räätsade peal algajaile? (Nii ühe-kahe-kolme ööbimisega, mitte rohkem).
Ja ehk on ka mõned nipid või õpetussõnad jagada, mida kindlasti talvel räätsadel matkates teadma peaks?

Ette tänades
Joonas

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Talvised räätsamatkad

Postitus Postitas Kivisisalik » 16 Sept 2019, 19:26

Mul ei ole muud kogemust kui see, et räätsamatka teeb mõnusaks räätsailm. Meil oli ka ükskord üks suure lume matk plaanitud, aga lumi lahkus (klassika!!), asemele tuli kõva külm ja noh, räätsasid jala all kaasas vedades sai lihtsalt naha rohkem märjaks ja tülikam oli, kui oleks jala olnud ;-)

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 16 Sept 2019, 20:23

Võta Eesti kaart ette ja vali sealt välja mõni suurem soo-raba massiiv. Sellisel pinnasel on räätsade kasutamine õigustatud isegi suht lumevaese talve korral.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 16 Sept 2019, 22:37

Jeh, raba võiks külmunud olla, see võib kaasaegsete ilmadega suurim probleem olla. Kes suuskadega käinud on tuttavatest rabade peal, sama probleem, et külma liiga vähe olnud, et suusad kipuvad märjaks saama.
Ja siis need talvise ööbimise probleemid, et kui enne pole ööbinud, võiks mingi plaan-b olemas olla. Seda peaks kohta valides silmas pidama.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Vasta

Mine “Kodumaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist