Soome matkarajad

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Soome matkarajad

Postitus Postitas Nohik » 20 Dets 2017, 15:40

Kas Soome-Norra piirist võib valge inimene seljakotiga süüdimatult edasitagasi üle käia või on küsimusi?
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 20 Dets 2017, 16:59

Reisima peab nii, et küsimustele oleks õiged vastused olemas. 8-)
Tollipunkti on asja ainult siis, kui midagi deklareerida on ja siis peab seal õigel ajal ka olema, kuna kõik tollipunktid pole 24/7 lahti, kõik vajaliku infi leiab toll.no lehelt.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 20 Dets 2017, 18:22

Ma lihtsalt vaatan, et Vätsärisse saab Norrast vähema jalavaevaga. Ca 6 km jala, ja oled Surnujärvi ääres. Edasi sulistaks paadiga. Ja kui nälg suur, veaks järgmisele lombile paadi. Seal sõidab kasvõi kilomeetri iga päev, lihtsalt kena olla.

Üks väikse jalavaevaga raftiretk oleks ka Käsivarres. Hakkas Kilpisjäevelt Halti poole minema, aga keeraks Paihkasjärvi ja Dierpmesjävri peale See vist oleks ka ainult ca 9km jala. Sealt edasi saaks mõningaste ülekandmistega ca 120 km allavoolu Markkinasse sõita. Aga see on vahepeal päris karmilt madal ja kivine, osaliselt tuleb vees käia. Ma pole kindel, et mu kaaslane teab, mida paati säästev sõitmine tähendab. Ja siis keset karuperset avastada, et edasi peab jala minema, pole suurem asi.

Seepärast hakkasin mõtlema, kuidas Värsari südamesse kõige vähema vaevaga saaks.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 20 Dets 2017, 19:13

Muidu see kilpisjärvi-halti rada ületab ka riigipiire mingis lõigus, nii et matkamise mõttes ei ole sul ilmselt midagi karta. Kui su paat just militaarkaupade nimekirja ei kuulu.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 20 Dets 2017, 19:22

Vähemalt koeranahast ei olnud. Siiski pidi veeteede amet 2 korda kinnitama, et tegemist pole laevaga.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 20 Dets 2017, 20:24

Kuna aliekspressi müüjale on Eestist 5-tärniline tagasiside jäetud, siis muljeta veidi sellest mittekoeranahast mittelaevast kah. Vee peal käidud?
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 20 Dets 2017, 21:23

Täna tolliti lahti, pole tegelikult veel käes. Ma ei ostnud alist, tehasest lunisin välja näidised.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 20 Dets 2017, 21:24

Viimases pohjolan perhokalastajas oli vätsari surnujärvest lugu, et kas kõndida või aerutada sinna ja üldse järve tutvustav lugu.
Veeseis on veematkamises võtmesõna, me 2014 laskusime ühel norra jõel ja mu sõber kohalikuna arvas, et peaks ok veeseis olema aga veeseisuga selline asi, et tema muutub päevaga ja meil jäi ca 20cm puudu sellest sõbra lubatud *two lazy days* ja kayakkide ujutamine ja lohistamine oli pigem *five crazy days* ja kokkuvõttes pidime katkestama, kuna aeg sai otsa. Ma ise pole sellist asja läbi elanud aga mõnel sõbral on olnud küll selline reis, et jõe peal püüavad põõsaste vahel kala, kus normaalse veeseisuga võiks telk olla, kalapüügi koha pealt järsk veetõus jões reeglina väga paha asi. Laias laastus on poole juulini tulvade aeg ja augusti algus veepuudus, kui lumesulamisega ainult rehkendada. Vihmadest tulenevat pole võimalik ennustada.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 20 Dets 2017, 21:27

Selles mõttes on Norrast otse jalutamine kindlam, et need nired, mida mööda muidu ühendused on, võivad nirud küll olla suvel.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 20 Dets 2017, 22:08

Ehh, diagonaalis kähkulugemine, polegi eesti feedback, mingi korea oma hoopis. Üleval lihtsalt kiri, et vaata eesti tagasisidet.....
A huvitav ikkagi, mis sealt pakist välja koorub ükskord.
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Dets 2017, 21:41

Panin rafti teemasse
viewtopic.php?f=53&t=2464#p26154
polarbear kirjutas:
20 Dets 2017, 20:24
Kuna aliekspressi müüjale on Eestist 5-tärniline tagasiside jäetud, siis muljeta veidi sellest mittekoeranahast mittelaevast kah. Vee peal käidud?

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 22 Dets 2017, 08:35

Nüüd peab hinge kinni hoidma, et kõik muu toimiks. Et puhkust saaks, pappi jaguks jne.
Sellise otsa võtaks plaani. Palju tegelikult sõita jõuab, sõltub tõenäoliselt ilmast. Stardikoha tingib olukord, et iga jalgsisamm on arvel.
Kui peaks juhtuma, et seda teed mööda sisse sõita ei saa, peab Soomest alustama, mingi alternatiiv peab valmis mõeldud olema.
Kui õieti mäletan, siis 2012 sõitsin seda teed Volvoga lõpuni, aga läbivus oli lõpus ikka väga mõtteline. Ja teest turritasid kivinukid välja. Eriti viimasest järvest edasi lisaks mäda, aga sinna pole õnneks vaja sõita.
Googlel kahjuks tänavavaadet pole, ei näe ka, ega sinna keelumärki teeotsa pole ilmunud või muud jama.
https://drive.google.com/open?id=1LNKSg ... sp=sharing

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 22 Dets 2017, 12:01

Sa pead sellega arvestama norras, et kõik, mis kaardi peal on tee, seda võid sa sõita(juhul, kui pole mingit silti), kõik mis on punktiirina kaardil, need on kõik erilubadega. Nordatlas.no peal võid seda kohta mugavalt vaadata ise aga mu pandud pildilt näed niigi, et parkla ja rada ja ega seal miskit mõelda pole.
d8.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 22 Dets 2017, 16:18

Tookord oli mu olematu keeleoskus veel olematum. Silte oli seal palju. Midagi sain aru, et kala võivad seal püüda ainult Norra kodanikud. Mingite parasiitide tõttu ei tohi kala järve äärest järve äärde vedada ja püügivahendid tuleb iga järve vahel desinfitseerida. Aga võib-olla sain ma ka millestki valesti aru.
Ma loodan, et Norrakad püügivahendeid ei konfiskeeri, ma ei plaani Norras kala püüda.
Seal lõpus tookord iseenesest mingit silti polnud, et sõita ei tohi. Kuna me ei plaaninud Norra minna, meil gps-s Norrat polnud ja interneti Norras samuti mitte. Salvestasin mingid kaarditükid maha jpg-ks ja sõitsin läpakas süles enamvähem.

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 22 Dets 2017, 16:34

Võõraste maade siltidega aitab suhelda hästi google tõlke pilditõlge. Kodus tasub ainult enne sõnaraamat alla laadida.
Rakendatav muidugi ainult nutitelefoniga.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 22 Dets 2017, 17:17

Ma igaks juhuks kordan üle selle, et kaardi pealt tuleb omal ise selgeks teha, kus on tee ja kus on rada. Seal, kus on punktiir kardil, seal on eriload liikumiseks. Mul sõber põhimõtteliselt rahvuslegend ja võtab selle loa iga kord vallast, kui sõita tahab rajal mootorsõidukiga. Osad asjad ka norras sujuva halli piirjoonega, osad on konkreetse valge lõppeb ja must algab piiriga. Ma neid atv asju ei tea aga jutu sees olen mitmeid kordi kuulnud, et mahamärgitult saanirajalt mahasõitmine maksab kõigile üheselt alates 8000 nok, ju sama kurss ka suvel ja see piisav põhjus pulli mitteteha.
Kindlasti pole vaja iga järve vahel desot teha. Arvatavasti jäi sul meelde segane jutt Neidenist ja Pasvikelvast läbi sõites, need on eristaatusega jõed mõlemad. Järved valdavas enamuses lihtsate reeglitega ja mitte mingeid peadpööritavaid asju pole vaja teha. Ma ise olen ainult korra deso teinud, kui ühe lõhejõe ülemist otsa püüdsin ja seda ka pigem bürokraadihirmust. Kainelt mõtlev maakas saab aru, et deso on selle jaoks, et kui hullunud lõhekütt traavib nädalaid lõhejõgede vahel ja osad nendest on nakatunud lõhetäidega, siis on ka oht olemas. Lõhejõgedel luba osta ei saa ilma kehtiva desopaberita, kuigi seadus ütleb, et kas kuivatad ära kõik või teed deso. Järvi püüdes pole kunagi deso teinud ja ükski normaalne maakas seda ei tee.
finmarki reeglid
http://www.fefo.no/no/fiske/Documents/I ... 202017.pdf
regioonidekaart infoga
http://www.fefo.no/no/fiske/Documents/I ... 202017.pdf
mis on vajalik loa aktiveerimiseks
ja juurde saab sobrada siin
http://www.fefo.no/en/Sider/Fishing.aspx
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 22 Dets 2017, 17:43

Need infotahvlid olid kruusatee ääres, vist kohe asfaldilt maha keerates. Aga see oli 2012 ja palju võib olla muutunud.

Vasta

Mine “Välismaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline