Käsivarren erämaa-alue raftiga

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Käsivarren erämaa-alue raftiga

Postitus Postitas Nohik » 06 Jaan 2019, 21:58

Mul need veepudelid ei käinud mugavalt ratta külge, oli selline traadi ja nööriga projekt katseks. Mul pole isegi paraja tugevusega traati rohkem.
Ma viiendale korrusele 35kg +ratast ei vea ühes tükis. Kui garaaž oleks, võiks iseenesest koorem küljes olla töö juures käimiseks.
Pole veel midagi andekat suutnud välja mõelda, kuidas need tehisraskused teha, et kiirelt kinnitatavad oleks. Iseenesest Ortlieb kinnitusi on müüa, võiks kasvõi rauatüki külge panna. Aga töökoda mul pole. Selle peale läheks tükk raha, parem oleks juba kotid ära osta.

Nõmme on trenniks hea koht, täna lähenesin sinna kitsarööpmelise rada pidi. Kuni 2.5 h trenni seal on okey, aga päevavalges pole seal eriti kusele kuskil minna. Selle liiklustõusuga on sedasi, et ega ma neid 20 korda jutti ära ei teeks. Terve päev seal elamist ei kujuta ette. Pärisolukorra lavastamine pole võimalik seal. Pean lihtsalt trenni tegema ja suvel kuskil mägedes proovima olukorda lavastada. Aidu Sipelgamäri oleks tublisti perspektiivsem koht loomkatseteks. Viimane 180m on 13% tõus. Kui tee pealt alustada, siis keskmine 6% 400m. 400 m on ka paras korraga ots, 15-20 min tööd. Istuks veidi, sõidaks rattaga alla, istuks all veel veidi ja prooviks uuesti.

Aidu karjääri ma ise mõtlesin, et katsetaks kõigepealt kuidas asjad paati mahuvad, kas on sõidetav, kui kergelt ümber läheb, kuidas kola ratta peale mahub jne. Prooviks mõned kivised nõlvad üles lükata, nõlvast alla tulla jne.
Kui tehnoloogiliselt kõik sobib, ostaks kotid ära. Siis on selge, et ühel või teisel moel hakkan bikeraftingut harrastama. Siis sõidaks Eestis mõned jupid, kus liigun nii ratta kui paadiga.
Edasi alles hakkaks mõtlema, kas kas lükkan selle 3x10 ratast ära või mitte.

Sündmuste kiirendamine tekitab täiendavaid ja võib-olla mõttetuid kulutusi.

Tegelikult peaks selle teema kuskilt pooleks lõikama ja bikeriftingu teemasse suunama.

Käsivarre plaanis ma ei ole lennuki plaani maha matnud. Kui peaks 3 nägu leidma, oleks mõistlikum lennukiga minna. 1 kunagise matkakaaslase võiks isegi ära rääkida, kes ilmselt oleks nõus lambist rafti ostma ja minema. See oleks natuke vett ka nuusutanud. Mõned mõtted on veel.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 06 Jaan 2019, 22:19

Trennist.
Seda tuleks teha ikka nii, et on mõnus.
Võtta Nõmme tõusu 20 korda - no võib, ma olen ise ka seljakotiga Vanakat pidi üles-alla lidunud.
Aga räme nõme on.

Lumi tuli maha. Sõitke Kõrvemaale, pange suusk alla, olge paar tundi rajal.

Ratta lükkamiseks on Tallinnas ekstra hea koht - Hundikuristik.
Idapoolset kaljudega sälkorgu pidi üles, Kuristiku tänavalt üles ja siis Narva maantee suunas.
Astangul on ka igasugust maastikku.

Aidu analoog on aga Harku karjääri aherainemäed.
Kusemisega pole ka probleemi, lasin kuu aega tagasi otse mäe otsast linna poole.

Maastiku puudumise taha ei tohiks trenn küll kinni jääda :)

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 06 Jaan 2019, 23:07

tripp kirjutas:
06 Jaan 2019, 22:19
Võtta Nõmme tõusu 20 korda - no võib, ma olen ise ka seljakotiga Vanakat pidi üles-alla lidunud.
Aga räme nõme on.
No ongi tobe. Nõmme raadio võib ka tulla lugu tegema. Siiski on see raske ratta lükkamise operatsioon 30km/60xnõmme mäge ja minu meelest peaproov kolmandikuna pole liialdus. Trenni alustada võiks 1-2 korraga alguses ja muud normaalsemat aeroobikat kah teha. Mina arvan, et kui inimene kogu aeg millegagi tegeleb, pole mingit extra trenni ega peaproove vaja, kogu aeg tegeled, niigi oskad üsna realistlikult hinnata, et mida see pikem matk tähendab. Mina ei käi iga nädalavahetus kuskil 25kg kotiga, käin jah kogu aeg aga enamuse aega minikotiga või vestiga, viis kilo max. Käimine on selge, isegi seda võib võrrelda, et teed tokikõndi 4-5 korda nädalas 5-8km ja võid kotiga teha ka 10-20km, on natuke raskem lihtsalt. Ma paar aastat olen nüüd extra paar nädalat ennem pikemat matka koormust tõstnud ja viimase nädala ka kotiga kõndinud õhtust tokijumpamist ja ma olen sellega rahul, võtan esimesel pikamatkapäeval koti sama liigutusega, nagu see oleks juba viies päev, kui sa enam midagi ei mõtle ja midagi ei ebale jms
joon jõest, söön jõest

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 06 Jaan 2019, 23:49

Nõmme pikemad tõusud näeb o-kaardilt vähe paremini ära - http://rg.akaver.com/gadget/cgi-bin/rei ... map&id=187
Isiklik lemmik, ja ühtlasi ka rattaga lükatav ning tavainimesele pea-aegu lõpuni pedaalitav, on hüppetornist läände jääva trepi juurest üles Kõrgepea nukini, kui veel madalamalt alustada, saab otsaga 260m kohta napilt alla 30m tõusumeetri. Nukist teisele poole jääb natuke äkilisem ja tehnilisem tõus . Ja nukist otse üle minnnes saab soovi korral ka esivedu harjutada.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 07 Jaan 2019, 07:34

tripp kirjutas:
Aidu analoog on aga Harku karjääri aherainemäed.
Kas see mägi? Või on seal laiemalt võimalik vabalt liikuda?
https://xgis.maaamet.ee/maps/XGis?app_i ... UKORG_82=1
tripp kirjutas:
Ratta lükkamiseks on Tallinnas ekstra hea koht - Hundikuristik.
Idapoolset kaljudega sälkorgu pidi üles, Kuristiku tänavalt üles ja siis Narva maantee suunas.
Kui Hundikuristik on see kõver, siis see on praegu lumelaudurite hõivatud, ei saanud luurata.
https://xgis.maaamet.ee/maps/XGis?app_i ... UKORG_82=1

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 07 Jaan 2019, 09:31

Hunidkuristik on teispool linna, Lasnamäe veerel.

wagner
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 07 Jaan 2019, 09:42

Nüüd ei anna enam rahu, tuleb ikka kevadel ratas Tartus rongile tõsta ja Tallinna rajad üle vaadata.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 07 Jaan 2019, 10:10

Harku aherainemägi - seesama.
Kes pole sealkandis käinud - soovitan minna - huvitav piirkond on.
(Meil on matkafoorum eks?)
http://kurinurm.blogspot.com/2018/11/ha ... tamas.html

Hundikuristik - Kadriorus.
Ka seal võiks iga tallinlane, ammugi siis matkaja, ometigi ära käia.

sipelgas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 07 Jaan 2019, 16:14

Need kohad on kõik toredad ja tasub külastada aga ses suhtes on sepaonul õigus, et tegelema peaks ikka algprobleemi mitte asendustegevustega. Eriti kui need asendustegevused vajavad liigselt aega ja raha.

Võta kätte ja paranda enda füüsilist vormi. Kui vaeva näed siis polegi ehk üldse vaja mõeldagi rattale/kärule ja suudad matka ära teha ka ilma.
Kasuks tuleb igal juhul.

Kui olud lubavad siis sõida rattaga, kui ei siis kõnni.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 07 Jaan 2019, 17:21

just nii
sipelgas kirjutas:
07 Jaan 2019, 16:14
Need kohad on kõik toredad ja tasub külastada aga ses suhtes on sepaonul õigus, et tegelema peaks ikka algprobleemi mitte asendustegevustega. Eriti kui need asendustegevused vajavad liigselt aega ja raha.

Võta kätte ja paranda enda füüsilist vormi. Kui vaeva näed siis polegi ehk üldse vaja mõeldagi rattale/kärule ja suudad matka ära teha ka ilma.
Kasuks tuleb igal juhul.

Kui olud lubavad siis sõida rattaga, kui ei siis kõnni.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 14 Mai 2019, 08:34

Kopisin selle jutujärje siia.
Käsivarde sõit edasi-tagasi on suurema autoga vist ca 500€ Tallinnast. Ilmselt veidi vähem, kui piisavalt varem laevapiletid osta ja auto janune pole.
Kui 5 inimest ja 400€ reis, saab 100€ per kärss hakkama küll.

Mul see suvi tuleb töökoha vahetus, pole veel kindel, kas ja kuidas sinna mikropuhkus mahub. 29 juuli -10 august oleks võimalik end noortel lasta käsivarres maha panna ja pärast peale võtta. Kui töö juures läbi räägitud saan, siis ilmselt kasutan ära. Seda pikemat marsruuti ei hakkaks tormama, läheks lihtsalt rattaga teed mööda sisse. https://www.retkikartta.fi/?lang=en&lay ... ks%20sisse
Kohapeal jääb 9 päeva, konkreetset plaani ei tee. Seal on omajagu radasi ja tubasi, trükin portsu kaarte valmis. Kohapeal näeb, mis neist on sõidetavad, mis mitte. Kui klapib, sõidan lõpu paadiga tee peale Markkinasse pärast.

Mis üldiselt matkakulusi puudutab, siis üksi käimine on kallis lõbu ja parajaid omasuguseid sante ma leidnud pole. Suurema osa matkajate seltskonnaks olen liiga niru ja siis läheb minu jaoks liigseks rapsimiseks, et võrdsem näida.
tripp kirjutas:
14 Mai 2019, 08:03
Njaa. Märgime ära, et meie Soome matkade hind on tulnud umbes 100 eurot inimese kohta nädalase matka eest, koos laevapiletite ja kõikide kuludega. Aga eks mänguasjade eest võibki maksta...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 14 Mai 2019, 09:29

Eks iga reisi maksumus tuleb konkreetselt rehkendada, see, et keegi ütleb, et tema käib sott per moll seal ja seal ja teine ütleb, et ta käib seal ja seal kolme sotiga ei ole võrdlemise teema.
Üksi kõige kallim loomulikult, kui koos matkamiseks pundikese kokkuajamine ei kõlba, siis muud varianti nagu ma ei näe, kui otsida punt, kes läheb oma reisi tegema ja viskab su maha teepeal ja pärast korjab üles. Ma vist kahte sellist kuulutust nägin see nädal, kui üksik kalamees otsib võimalust, et keegi ta nii edastagas ära transpordiks ja kolmas kuulutus oli autoga üksik, kes otsis teist juhti ja jutukaaslast. Sellise variandi, et kõik klapib otsimine vist liiga lihtne pole aga samas ka pole võimatu leida. Igasse interneeduse nurgakesse tuleb õnged visata, ma ei imestaks, kui moluraamatus oleks ka mingi soomekeelne lapi_reisid_otsin_küüti_pakun_küüti vms Kõige lihtsam on muidugi maksta ja nutta ja üksi teha. Ma ise näiteks 18-31 juuli see aasta paika pannud kolmanda sõbra puhkuse järgi ja mul karasjoki suund ja inari kaudu sõitmisest on tõsine kopp ees ja mõtlesin see aasta lääne poolt minna, kuigi tee sitem seal oluliselt. Sealkandis oleks isegi pakkuda üks alternatiiv välja
https://youtu.be/jJxgTCnYVgc?t=107
joon jõest, söön jõest

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 14 Mai 2019, 10:23

Ühe Soome matka kulud tulid 80 eur / inimene. Selle sees oli veel auto transa matka lõpust algusesse (mingi kohalik viis raha eest ära) ja laevapiletid marsruudi keskel. Praamipiletid tulid soodukaga väga odavad, ööbimine matkal tasuta, matkasöök ise ongi väga odav, teel ööbiti suvakalt kusagil telgis. Tõenäoliselt ei olnud selles hinnas kindlustust ega teel bensukatest (ABC) ostetud sööki. 7 inimest autos, VW Sharan.

Sellekevadise Norra matka kulud tulid 800 eurot nägu. Lennuk, rong, ööbimine majades, enne-pärast matka mägihotell. Ka autoga minnes oleks hind sama tulnud. Kümme korda rohkem.

Et jah... hind tuleb iga kord erinev. Ka üsna lähedastes piirkondades.

Kuid Soome on matkamiseks ikkagi väga odav.
Lähedal, majad metsas tasuta, igameheõigus lubab magada kus tahad.

Mõni kalastab või matkab üksi.
Mina ei saa, ei taha.
Minu jaoks algab matk sõpradest või grupist.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 14 Mai 2019, 10:45

Altaelva?
sepaonu kirjutas:
14 Mai 2019, 09:29
https://youtu.be/jJxgTCnYVgc?t=107

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 14 Mai 2019, 21:49

Ma nii ehk naa oma kohtadest avalikult ei räägi aga küsimus ise on sama koomiline, nagu keegi Tiskre oja ääres küsiks, et emajõgivä ? Alta on nr.1 lõhejõgi norras, ebanormaalselt kallis ja absoluutselt mitteprivaatne koht loodusega kudrutamiseks. See videos olev on 99% kindlusega, et mitte ühtegi teist hinge ei näe, selles osas, mis meie tegime kunagi.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 15 Mai 2019, 08:04

Eks näis, kuidas elu keerab, võib-.olla jõuan kunagi ka sinna.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 15 Mai 2019, 09:05

Minu jaoks on üksi matkamise peamine puudus selles, et olen hea ahvija ehk teiste pealt õppija. Üksi käies seda võimalust pole. Tuubi vaatamine pole see.
tripp kirjutas:
14 Mai 2019, 10:23
...Mõni kalastab või matkab üksi. Mina ei saa, ei taha. Minu jaoks algab matk sõpradest või grupist.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 07 Juun 2019, 15:46

Praegu kujuneb vist nii, et 29 juuli kuni 10 august Tallinn-käsivars-Tallinn. Loodan, et keegi karvast kätt vahele ei pane. Mis selle sisse mahub, ei tea veel. Ilmselt 2+2 päeva sõiduks kaotan, järele jääb 9 päeva. Ega palju ei jõua. Igal juhul on plaan, et rafti võtan kaasa ja üritan alal sõita kuskilt, kust jõeni jõuan.
Ettevalmistuseks on aega üsna napilt elu kõrvalt. Ühe laari kuivsööki tegin ära, teise peaksin veel tegema.
Koorma sidumiseks peab veel mõned kinnitused liimima raftile.
Paberkaardid trükkisin välja.
Ühe akupanga pean juurde ostma ja varutelefoni üle kontrollima.
Keti lappimise peale pean mõtlema.
Muus hulgas peaks varustus olemas olema.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 08 Juun 2019, 17:23

Mitu kilomeetrit sa 2019 aastal oled ratas-raft-ratas variandiga läbinud ?
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 08 Juun 2019, 17:52

2 katset üsna väikste kilomeetritega. vähemalt ühe katse teen veel, kui lisakinnitused ära liimin. rohkemaks ei pruugia aega olla. Loomulikult olen peast soe. Ainuke positiivne moment on, et tööle on nüüd 10+10 km ja hommikul olin 117.6 kg.
sepaonu kirjutas:
08 Juun 2019, 17:23
Mitu kilomeetrit sa 2019 aastal oled ratas-raft-ratas variandiga läbinud ?

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 08 Juun 2019, 20:09

Kindlasti on parem seis, kui ennem Vätsarit, kuna kõva kaalulangetus ja vähemalt jutu järgi mingid 20-30km rattasõidud jumal teab, kui tihti aga vahet pole, kuid ennem pikemat matka rabelenud inimene on võimekam, kui diivanivaglake. Seda ma mainiks ka, et mingi muu füüsiline aktiivsus ei ole ikka see, mida matkal hakatakse tegema. Sa ei saa lõpuni kõigist asjadest aru, ei häälesta oma varustust ära jne Usud teadvat jah, a pärast rasket matka hakkab tulema, pean ikka üle vaatama, ümber hindama jms Kõik olulised asjad mingi kindla tegevuse juures kinnistuvad testimise ja kasutamise käigus, pikk protsess, pidev protsess, igal ajahetkel parim võimalik, mis võib muidugi ka vahest muutuda, kuna tekivad uued ideed. Kogu selle minu pudrutamise võib lihtlausega kokku võtta - targaks saadakse jõe ääres.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 08 Juun 2019, 20:44

Füüsiline vorm teeb veel omajagu muret. Kui ülepäeva 20km sai, oli teatav tasakaal taastumisega. Praegu ei kipu Harku mägedesse sisse keerama, kui töölekoju 20 km on. Ma ei tea, mitu tundi selle jõe peal paadis suudan olla.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 08 Juun 2019, 22:24

Nohik kirjutas:
08 Juun 2019, 20:44
Ma ei tea, mitu tundi selle jõe peal paadis suudan olla.
ma ei tea kuhu sa plaanid aga oleneb ju jõest, ühe peal on laskumine mahe jutt ja musutamine, teise peal veri ja higi. Mul on selline arvamus, et kui ma õhtuseks jalutuskäiguks regulaarselt teen 6-8, siis mingit probleemi pole mul kotiga 15+ käia rajal ja ilmarajatult oleneb ju maastikust, õhtuseks jalutuskäiguks rattaga 25 ja ei tohiks olla probleem päevamatkaks 50+. Iseasi on see, et kas ma pean oma kotimatka päevanormiks just iga kord 15 planeerima, sest planeeritud 15 on ju päriselus 20+ ja siis veel see asi, et mulle on osaliselt arusaamatu kilometraazi kvantiteet. See osa on arusaadav, et siit sisse ja siit välja, muidu pole võimalik aga kaugemale ja kaugemale on vahest arusaamatu, saab minna nii kaugele, milleks, no näeb rohkem, mida, järgmist järve, ok, a kas eelmist järve kauem vaadata ei taha ? Eks see on muidugi individuaalne teema, keegi seab suuremad eesmärgid ja tunneb naudingut nende teostusest, teine, kes liiga suured plaanid teeb ja enam nagu ei naudi võib ju natuke väiksemaks korrigeerida. Mul just mõni päev tagasi sõber ütles, et tal naaber hakkas liiga agaralt sportima ja sai südari, seda pole ju kah vaja.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 09 Juun 2019, 20:10

Mind on see mittetaastumine veidi ettevaatlikuks teinud. See, mis üks päev suudan, võib võtta nädal taastumist. Jätkusuutlik on olnud üle päeva 20 km, mille sees on Harku mäed. Aga iga päev ilma Harku mägedeta pole hetkel jätkusuutlik. Olin nädalavahetuse ilma rattata suvilas. Kuidagi polnud sellist tunnet, et sõita tahaks.
Jõega on see lugu, et ta on ka suvistel tuubidel üsna vastuoluline. Ilmselt võib kuival aastal üsna kuiv olla, aga massi on mul küllaga. Siis pean kaaluma, et võib-olla ei sõida alla, tolknen seal vahepeal hoopis järvede peal mõned päevad.
Sealt lähen rattaga sisse.
https://retkikartta.fi/?lang=en&layers= ... it%20sisse

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 09 Juun 2019, 20:52

sa vist soome keelega väga sina peal pole aga google abiga tasuks ennem minekut natuke soome putukafoorumis nuuskida, tavaliselt sellel ajal on veeseisujutud ka käimas ja selle rajooni kohta on ka palju infi, kalkkoaivi tee kohta vist eraldi teema jne, niiet kasuta otsinguakent siin
https://www.perhokalastajat.net/keskust ... 3%A4taseno
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Välismaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist