Mis programmiga te oma videoklippe lõikate?

Räägi vabal, ent huvitaval teemal.
Vasta
Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Mis programmiga te oma videoklippe lõikate?

Postitus Postitas mrWilson » 21 Aug 2017, 23:14

Vahepeal üks matkateema väline küsimus. Juutuuberid ja muidu filmimehed, millega te oma videoid lõikate?
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Mis programmiga te oma videoklippe lõikate?

Postitus Postitas sepaonu » 22 Aug 2017, 00:17

Ma siiani kõik oma klipid teinud windowsi moviemakeriga, mul pole ka mingit tilulilutahtmist ja aega mingit taiest nokitseda, mis peaks tegelikult algama filmimisest ja ilusa muuvi lavastamisega. Kolbakaamera vahest panen käima, vahest võtan taskust seebika. Tahaks ikka eelkõige ise oma matka oma silmadega kohapeal õgida ja nautida. Seega ma lõikan juppe, kleebin mingis järjekorras kokku, kui läheb segamini järjekord, siis ei tee sellest erilist numbrit, mõne selgitava pealkirja või killu topin kah vahele. Piltidega kah veel selline asi, et kui ühisreis, siis ühised pildid kah, on millised siis on 8-)
Seekord ei õnnestunud, mul miski ürgvana win7, omal arvutioskused ja tahe sellega tegeleda puudub, küsisin nooremalt generatsioonilt, et mida kust fixida ja tõmmata jms, pakkus kõigepealt teist proget, mida ta tsiklimuuvide tegemisel oli ise kasutanud
http://www.openshot.org/
Harjumatu oli ja mul jooksis ka paar korda kinni, ma ei oska öelda, kui võimekas mu arvut üldse on, kuna ma suht juhm selles, õnneks kõike iseseisvalt oli saveind ja taastas ka kohe, mille käigus tegin vea ja pealkirjade failinimed sattusid duublisse ja läks aega, ennem, kui läbi hammustasin. Viimane norrbotten sellega tehtud, menüüs vilksatas mu meelest rohkem blingblängi, kui moviemakeris.
joon jõest, söön jõest

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 22 Aug 2017, 16:27

Peale pikka vägikaikavedu Windows Movie Makeriga andsin alla ja ostsin Wondershare FIlmora.

Olin pikalt pahane, et seda varem ei teinud.

https://filmora.wondershare.com/video-editor/

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 22 Aug 2017, 18:22

Mis see sisuline paremus on sipelgas ? No tahaks sellist lihtlausetega maakeelset vastust. Seda tean niigi, et võin ise uurida, no sirvisin ennem sedagi postitust neid reklaamvideosi. Hind selline, et kui see oluliselt peavalu vähendaks, siis ostaks küll. Kolbakaamera juures ma seda osa kirun, et zoomitu filmimine, teeb su kalad väikseks ja heited ülipikaks. Ühe sõbra kalamehe käest uurisin, ta arvutiinimene leivaks, see ütles, et ikka on võimalusi häält natuke juurde keerata ja zoomida juurde aga pole aimugi, milliseid progesi ta kasutab.
joon jõest, söön jõest

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 22 Aug 2017, 21:31

Kõige tähtsam osa on stabiilsus ja kasutusmugavus. Movie Maker oli minu arvutil vähemalt 100x aeglasem ja ebastabiilsem kui Filmora. Ühe viie minutilise klipi väiksemaks lõikamine võttis minuteid aga Filmoras sekundeid. Kindlasti asi ka minu arvutis aga olen väga rahul.
Filmoras palju võimalusi (enamust ei oska/vaja kasutada) aga näiteks ka teksti lisamine palju lihtsam. Kui võrrelda siis minu jaoks oli Movie Maker kui vana väsinud Sierra ja Filmora kui uus mugav Volvo.

Kui rääkida näiteks heli tugevusest siis FIlmoras saab seda igal üksusel eraldi sättida vahemikus 0 kuni 200%. Zoomi pole kasutanud aga ilmselt saab.

Olen muidu peamiselt freeware tarkvara kasutaja seega selle eest maksmine ei tulnud lihtsalt kuid tagantjärgi ei kahetse.

Oleks openshoti üles leidnud otsinguga siis oleks selle enda linuxile peale pannud ja testinud ja võibolla poleks Filmorat võtnudki.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 22 Aug 2017, 22:40

Olen minagi Windows Movie Makerit proovinud kuid see on ikka väga algeline, nüüd enam millegipärast ei töötagi korralikult,. Ei viitsi ja pole mõtet ka tegeleda sellega. Hiljuti tirisin alla täitsa tasuta saadaval oleva HitFilm Express'i: https://hitfilm.com/express kuid see on liiga keeruline mu jaoks. Jah on ju äge igast nuppe kruttida ja hollywood style muuvisid teha aga ma praegu tunnen, et mulle piisaks lihtsamast ka. Pealegi ma ei tahaks praegu oma arvuti riistvara uuendama hakata selle programmi pärast kuna sujuvalt ei liigu praegu miski sellega. Seega, võiks olla lihtne nagu Windows Movie Maker aga oluliselt edasiarenenum ja tänapäevasem programm. Sony Vegas't ja muud sarnast kraami pole proovinud kuid needki pole lihtsamate killast. Tahetakse raha ka saada nende eest.

Telefoniga filmitud klipid olen kokku lõiganud otse telefonis selle äppiga: PowerDirector Video Editor Aga see nõuab head telefoni. Mõne vana juustuga ilmselt jääb toppama. Samuti küsitakse täisversiooni eest mõni raha (u. 5-6 eur vms. ) Muidu väga kiidan seda äppi. Lihtne ja loogiline. Midagi väga edevat pole aga elementaarsemad asjad saab tehtud suurepäraselt nagu klippide lõikamine, heli muutmine, muusika lisamine, tekstide lisamine, üleminekud, jne.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 23 Aug 2017, 08:17

Kõik lihtsamad asjad saab aetud ka youtube enda videoredigeerijaga ( https://www.youtube.com/editor ). Jama ainult, et taustahelid/muusika on valitav vist üksnes nende enda etteantud valikust.

Edit: aga nüüd loen, et 20. septembrist kaob see editor ära.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 23 Aug 2017, 10:27

mrWilson kirjutas:
22 Aug 2017, 22:40
Pealegi ma ei tahaks praegu oma arvuti riistvara uuendama hakata selle programmi pärast kuna sujuvalt ei liigu praegu miski sellega. Seega, võiks olla lihtne nagu Windows Movie Maker aga oluliselt edasiarenenum
Ma küll suht juhm arvutis aga kunagi pidin vahetama, kuna mu vana juust ei suutnud videofaili teha. Ennem selle filmora ostu vast proovin igaks juhuks free versiooni. Tänud sipelgas, täiesti arusaadav jutt mulle. Mul peakaameral iseliimitud tagakaane avale membraan, et ta oleks mingi maani veekindel aga laseks ka häält sisse ja mul pole kombeks matkal väga kõva häälega põhjuseta rääkida ja vahest töödeldes poleks paha juurde keerata, sama zoomiga.
Kaevasin ennast sõbraga vestluse kohani ja copin
*Ma kasutan kdenlive programmi... tasuta kraam ja vöimalusi kasvöi hollywoodi teha*
joon jõest, söön jõest

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 23 Aug 2017, 10:28

Mul on olnud kaks tasulist programmi:
- Adobe Premiere Elements
- Pinnacle Studio

Mõlemad on minusuguse tavakasutaja jaoks liiast.
Eeldavad süvenemist ja õppimist ja lisaks lugemist / videote jälgimist.
Elementaarsete tegevuste jaoks pead kas menüüde sügavuses kaevama või ekraanil pikselisuurust elementi hiirega kolm korda järjest tabama.
Elements on vähemalt stabiilne, Pinnacle lisaks ka crashib suva hetkedel.

Win Movie Makerit olen proovinud, a nagu eelpool öeldud - vana väsinud Sierra.
Pinnacle on sellega võrreldes nagu täislastis rekka, millega sa püüad last lasteaeda viia.

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 24 Aug 2017, 10:59

Lihtne video editor on iMovie, aga eeldab näritud õuna pildiga arvutit. Tasuta ja windows/mac/linux on saadaval DaVinci Resolve. Põhirõhk värvide kruttimisel ja ei ole esmapilgul lihtne. Samas on juutuub õppevideoid täis ja saab kasutada ka tavaliseks lõikamiseks-kleepimiseks.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 28 Aug 2017, 12:42

Tõmbasin kõigepealt tasuta prooviversiooni, katsetasin hääle kõvemaks keeramist, crop-i/zoomi, lõikamist ja jupikeste vahetust jms, muud vahet pole, kui ta prooviversioonil paneb vesimärgi peale lõpus, jäin rahule katsetustega ja arvasin, et 53 euri on ok hind selle eest muljudes ostunuppe.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 28 Aug 2017, 13:19

PC peal ise olen kõik kaadrid kokku lõiganud sony vegas pro12, aga nüüd viimast ettevõtmist kokku kleepides katsetasin mac Imovie programmi. See viimane on peajagu üle microsofti movie makerist. Minu jaoks jääb vajaka nendes tasuta programmidest teatud asjadest(movie makeri kohta ei tea, pole väga ammu kasutan sellisel tasemel teda). Näiteks time laps videosi on nõme teha imovies. Pead valmis tegema, klipi salvestama(renderima) ja siis taas avama, et saaks muuta klipi kiirus time lapsile sobilikuks. Adobe programmide kohta nii palju, et olen katsunud pusida kuid jäävad mulle veidi kaugeks.
Kuid siin kes üleval pool mainis, et tahaks midagi lihtsat. Sony vegas pro12 on üllatavalt lihtne. Drag/drop klippe, vajuta kaadri peale vasak klick see järel parem klick tuleb drop bar kus kirjas trim end/start(vms). Fade in ja out süsteem on ülimalt lihtsalt lahendatud+youtubes on kõvasti ja kuhjaga erinevaid õpetusi.

Bjorn
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Bjorn » 28 Aug 2017, 15:06

Shotcut - ainuke asi mis tegelikult ka on tasuta olnud ning pakub suurt osa funktsionaalsusest mis tasulistes on sees. Pärast 4-5 "tasuta" asja kasutamist taandusid sellele. Julgen soovitada.

Vasta

Mine “Lõkkejutud”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline