Anorak

On vaja, aga mis on hea ja kust?
raki
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Anorak

Postitus Postitas raki » 17 Dets 2018, 09:02

Kas keegi Anoraki ka kasutab?

Ise otsin mingi shell jopet metsa müdramiseks ja hetkel jäi silm FJ Anorakile: https://www.fjallraven.com/shop/fjallra ... 3450064945

Natuke teeb muret selle selga ja ära võtmine. Tundub et äravõtmisega võib pool selga paljaks tõmmata ning müts vaja peast ära võtta.

Kogemusi, soovitusi?

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Anorak

Postitus Postitas Tarmo » 17 Dets 2018, 10:08

Minul üliväikseks kokkupakitav, ülikerge, esitaskuga, eest mittelahtikäiv, kapuutsiga sulejope ning pole meie kliimas mütsi peast võtmisest probleemi näinud.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 17 Dets 2018, 13:55

Mulle millegipärast meeldivad üle pea tõmmatavad riided. Naise abiga plaanin õmmelda analoogse lõikega nii hingava tuulepluusi kui veekindla pluusi. + kapuuts mõlemal.
Mul praegu on mingi suur kerge voodriga tuulejope, mida kasutan talvel kõige pealmise kihina. Pole häirinud, et korraks mütsi peab peast võtma. Aga ilmselt poleks mul ka probleem end -20 juures korraks alasti võtta, et pesu vahetada.
Kui mütsi peast võtmise mõte häirib, see võibki jääda häirima.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 17 Dets 2018, 21:27

Kunagi ammu, kui laevad olid puust ja mehed rauast, ei osatud teha vee- ja tuulekindlaid tõmblukke. Hülgenahast anorak hoidis mehe soojas ja kuivas.
Täna on tõmblukud ka veekindlatel kahlakatel. Seega milleks ja veel sellise raha eest? Mingi nostalgiavärk või mis?
Pilt

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Dets 2018, 21:55

No see anorak vast klaarib külmas_kuivas kliimas ära ennast tuule ja lumekaitsena. Tavalisest karvutust parknahast anorakkidega jooksevad mul sõbrad koerainimesed karasjokikõrguse ja ookeani vahel avatundras. Siin sita suusailmaga ma talvel küll ei ostaks välimiseks kihiks 65% polyester/35% puuvill riiet ja ei jandiks selle vahaga, et äkki ikka on korralikult vahatatuna peaaegu ok väikse vihmaga 8-)
Riietuse materjale ja olemust peaks ikka kaaluma, mitte tukkuma jääma müstilise sõna anorak juures. Mul enamus naftast fliise ja primaloft sama plaaniga, mis see anorak, ainult kurgualune käib lahti lukuga, ju teistel ka selliseid, see vast maitseasi.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 17 Dets 2018, 22:03

Minu puhul vist pigem harjumus.
Ei oska selle kaeluse kohta öelda, mu praegusel tuulekal käib ainult lukk kinni, seda alumist kihti pole. Arvasin, et lukk on tihe, aga käsin pühapäeval rattaga Stroomi rannas ja Kakumäel sõitmas, tuul tuli lukust läbi, kuigi olin arvanud, et tihe on. Ma olen ikka rohkem metsainimene, mulle ei meeldi tuulega väljas. Seetõttu polnud enne ka kogemust. Mõtlesin, et külmunud rand meenutab Käsivart ja mõnes mõttes tarkust tuli täiega, ka riietus vajab korrektuure.

Piiber
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Piiber » 18 Dets 2018, 07:13

Väiksema raha eest saab sellise asja https://www.montane.co.uk/mens-c1/hydro ... smock-p711

Minule igatahes lukud meeldivad, teinekord piisab väiksest avast, et üleliigne kuumus välja lasta.
Kobras ehk piiber (Castor) on loomaperekond näriliste seltsist, kobraslaste sugukonna ainus tänapäevane perekond.

raki
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas raki » 18 Dets 2018, 09:09

Piiber kirjutas:
18 Dets 2018, 07:13
Väiksema raha eest saab sellise asja https://www.montane.co.uk/mens-c1/hydro ... smock-p711

Minule igatahes lukud meeldivad, teinekord piisab väiksest avast, et üleliigne kuumus välja lasta.

See mulle väga ei meeldi. Vb vaatan siis FJ greenlandi.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 18 Dets 2018, 10:31

Anorak tundub mõttetu. Kuiva tuule kaitseks on mul Jack Wolfskini softshell. Erakordselt tõhus riidetükk, Matkaspordist pärit ja maksis, hmm, alla saja igal juhul.

See-eest tundsin ma pildil oleva mäe ära :)

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 18 Dets 2018, 10:45

tripp kirjutas:
18 Dets 2018, 10:31
Anorak tundub mõttetu. Kuiva tuule kaitseks on mul Jack Wolfskini softshell. Erakordselt tõhus riidetükk, Matkaspordist pärit ja maksis, hmm, alla saja igal juhul.

See-eest tundsin ma pildil oleva mäe ära :)
Kuskil Sarekis?!
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Dets 2018, 12:11

See algne Anorak tundub vist karmima ilma jaoks olema kui softshell dressipluus.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 18 Dets 2018, 12:30

Tanel kirjutas:
18 Dets 2018, 10:45
Kuskil Sarekis?!
Nallo idapoolne tipp - "Nõel".
Pildistatud idast, Vistase poolt.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 18 Dets 2018, 12:34

Anorakist rääkides.
Ma ei kujuta ette pealiskihti, millel ei ole ees lukku.
- Mul hakkab palav ja ma tahan eest kõik lukud lahti teha. See ei luba.
- Ma tahan mingeid asju sisemistesse taskutesse panna. See ei luba.
- Ma tahan kusele. Ebamugav, ilmselt.
- Ma tahan asju seljast ja selga, ja külmas ilmas KIIRESTI, mitte pusides.

Vbl selle anoraki suur esitasku teeb ta mugavaks.
Ma ei tea.
Ma ise ei näe mingit põhjust seda eelistada lukuga jopele.

wagner
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 18 Dets 2018, 13:20

Kunagi ostsin pikemalt mõtlemata anorakilaadse mäesuusajope. Ja ei meeldi, just nendelsamadel põhjustel - ebamugav kasutada; ning teatud olukordades tahaks lukku lahti hoida.

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 18 Dets 2018, 13:32

Isiklikult anorakil muid eeliseid peale selle kängurutasku ei näe. Kui pole vajadust suurt kaarti, lõikelauda või mingit muud padajänni sinna toppida, on lukk ikka rohkem asja ette. Eelmisel matkajopel lukk katki ja alt otsast kinni õmmeldud, suht tüütu oli see üle pea ajamine.

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 18 Dets 2018, 13:38

tripp kirjutas:
18 Dets 2018, 12:34
Anorakist rääkides.
Ma ei kujuta ette pealiskihti, millel ei ole ees lukku.
- Mul hakkab palav ja ma tahan eest kõik lukud lahti teha. See ei luba.
- Ma tahan mingeid asju sisemistesse taskutesse panna. See ei luba.
- Ma tahan kusele. Ebamugav, ilmselt.
- Ma tahan asju seljast ja selga, ja külmas ilmas KIIRESTI, mitte pusides.

Vbl selle anoraki suur esitasku teeb ta mugavaks.
Ma ei tea.
Ma ise ei näe mingit põhjust seda eelistada lukuga jopele.
Ilmselt ongi anoraki muretsemise peapõhjuseks tänapäeval nostalgialaks möödunud aegadest, kui veel hülgekütid ja polaaravastajad mööda jääd liikusid (mehed olid rauast ja lukusüsteemi ei tuntud). Nööbid aga ei sobinud, sest neid külmakangete näppudega kinni panna võtab veidi liiga kaua aega ja lisaks kipub ka tuul nende vahelt läbi puhuma.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Dets 2018, 13:54

Seda suurt taskut kasutati eelajaloolisel ajal esemete jaoks, mis peaks koguaeg isikuga olema ja kuivad püsima (dokumendid jne). Veematkajad kasutasid ka riiete all kaelaskantavat veekindlat ümbriku. Alates viiendast katist eeldati, et vesi võib su ära viia ning rohkem sa matkagrupiga ei kohtu. Tean vähemalt ühte juhtumit, kus vesi puistas matkagrupi laiali ning alles kodus kohtuti. Väljuti matkaalast erinevaid teid pidu, kuhu kellegi vesi kandis jne.
Ma ise eelistaks kihilisemat riietust, üks ese ei peaks nii paks olema. Tundub täitsa okey, et tihedalt selga panna või ära võtta asju, mis omakorda meenud, et mingid välimised kihid võiks kotti-välja käia mugavalt. Tuulepluus peaks olema voodrita. Tegelikult ükski asi ei hinga nii kiiresti, kui mina higistan, isegi juuksed (siilisoeng) hakkavad tilkuma, kui rabelen. Iga tuulevaba hetke võtaks tuulekihi ära ja kuivaks intensiivsemalt.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 28 Jaan 2019, 11:14

Sai eile -18 kraadiga metsas müttamas käidud, arvasin et oleks hea välimiseks kihiks veidi soojem jope võtta. See oli viga. Tavaliselt kannan välimises kihis Bundeswehri jopet.
Nüüd oli 15 minuti pärast eest lahtise jopega nii palav, et jope tuli kotti toppida ja edasi liikusin sooja pesu särgi ja kampsuni väel. Ja täitsa paras oli!
Jalas olid sooja pesu pikad alukad ja soojad traksidega veekindlad, kuid hingavad suusapüksid, peas suusamüts.
Nüüd muutus kampsun pealiskihiks ja sai pealt kondenseerunud auru ja lume tõttu niiskeks. Kui seisma jäin ja jope peale võtsin jäi jää ja lumi jope alla, ning ei olnud mugav. Muidu tavaliselt panen seisma jäädes sulejope pealiskihi alla, siis on mõnus.
Siit tulebki vajadus anoraki järgi - et ta hingaks ja kaitseks lume ja tuule eest. Olen proovinud ka maalrite riietust kasutada, aga ei olnud hea - tyvek ei hinga ja läks seest märjaks, kiuline kate hingab küll hästi, aga laguneb esimese oksa otsas. Tahaks midagi kergemat, hingavat ja tugevat, mis kaaluks vähem kui bundeswehri jope , võtaks vähem ruumi ja ei näeks militaarne välja.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 28 Jaan 2019, 11:53

Nii vähe kui ma talvel väljas käin, kui tuult pole, eelistan välimises kihis ainult kampsunit, et võimalikult palju välja auraks. Mõningane jää võib selga koguneda, aga kõik muud viisid teevad riided veel niiskemaks.
Pole suutnud välja mõelda oma plaanitava tuulepluusi materjali. See peaks käima eeldatavalt kampsuni peale ja kinni pidama tuult ning seeuures võimalikult palju hingama. Ilmselt tuleb teha kompromiss ja mõningast läbipuhumist lubada.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 28 Jaan 2019, 13:30

Minul selline sulejope:
https://www.montbell.us/products/disp.php?p_id=2301211
Aga seda ma pealiskihis ei kasuta - ei raatsi, sigakerge, väike ja soe. Panen pealiskihi alla siis kui seisma jään.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 28 Jaan 2019, 14:40

Muidu plaanisin, et asendan kampsuni kerge sulejopega, aga vist jääb unistuseks. Mulle peaks rinnakorvile opi tegema, et xxl (millega vabaajatooted tavaliselt lõpevad, Hiina numbritest ei maksa üldse rääkida) mõõdus asjad selga läheks. Või kui kere on tootel jäme, siis ei mahu käed sisse või on varrukad lühikesed või mõnel juhul on ka randmest kitsad, ei saa käsi välja varrukast jne, mõnel on kael kitsas.
Ilmselt suure raha eest õmmeldaks mulle erinumber isegi valmis kuskil, aga see oleks vaimuhaigus. Kuskil Soome kolkapoes ei välista, et võib ka kogemata marketi või muu keti riiulist leida odavalt.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 28 Jaan 2019, 16:12

Nohik kirjutas:
28 Jaan 2019, 14:40
Muidu plaanisin, et asendan kampsuni kerge sulejopega, aga vist jääb unistuseks. Mulle peaks rinnakorvile opi tegema, et xxl (millega vabaajatooted tavaliselt lõpevad, Hiina numbritest ei maksa üldse rääkida) mõõdus asjad selga läheks. Või kui kere on tootel jäme, siis ei mahu käed sisse või on varrukad lühikesed või mõnel juhul on ka randmest kitsad, ei saa käsi välja varrukast jne, mõnel on kael kitsas.
Ilmselt suure raha eest õmmeldaks mulle erinumber isegi valmis kuskil, aga see oleks vaimuhaigus. Kuskil Soome kolkapoes ei välista, et võib ka kogemata marketi või muu keti riiulist leida odavalt.
Kui sulejopet ei leia vahest leiad sulevesti endale. Käte piirangud kaovad ära ja sooja hoiab ikkagi.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 28 Jaan 2019, 18:24

Olen kaalunud vesti, sellel oleks muidki eelised, eriti kevad-sügis matkaks, aga pole ka trehvanud. Olen käinud neid poodides selga proovimas, kõik on osutunud rinnust kitsaks. Hiina omasi olen ka uurinud, aga kui nad oma mõõdutabeli saadavad, pole lootustki, et rinnust kinni läheb.
Tanel kirjutas:
28 Jaan 2019, 16:12
Kui sulejopet ei leia vahest leiad sulevesti endale. Käte piirangud kaovad ära ja sooja hoiab ikkagi.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 28 Jaan 2019, 20:32

Nohik kirjutas:
28 Jaan 2019, 14:40
Aliexpressis annab kiire otsing ka 10XL suurusi sulejopesid :
https://www.aliexpress.com/item/6XL-7XL ... bbe52e5bf1
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 28 Jaan 2019, 21:31

Kust sa selle välja kaevasid? Iseenesest ei maksa palju, kahju pole suur.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist