Kevadvetele

Vanad teemad.
Suletud
Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Kevadvetele

Postitus Postitas Andrus » 21 Mär 2012, 11:59

Hei!

Mõne päeva eest kuulsin uudist, et Soomaal on alanud 5. aastaaeg - suurvesi. Kas leiduks huvilisi, et aprilli algusajal sinna minna?

21. aprill toimub järjekordne Võhandu maraton. Kas sinna on kellegil plaan minna?

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Kevadvetele

Postitus Postitas margusl » 21 Mär 2012, 14:39

Andrus kirjutas:21. aprill toimub järjekordne Võhandu maraton. Kas sinna on kellegil plaan minna?
Minemas. K1MEN. Kui viimase ringi hinna peaks välja käima, ei raatsiks vast alla 20h sõitagi [:

rainer
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas rainer » 21 Mär 2012, 21:32

Andrus kirjutas: 21. aprill toimub järjekordne Võhandu maraton. Kas sinna on kellegil plaan minna?
Ka minemas, kah K1MEN.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 21 Mär 2012, 21:54

Sai soetatud üllatuslikult hea hinnaga kummipaat mootoriga, nii et minu kevad-suvi tuleb ilmselt äärmiselt vete rohke.
Võhandule plaan minna, ilmselt ka soomaale kuid mingi teise alusega võimaluse korral.
Kuni on puid, pole probleemi

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 22 Mär 2012, 12:23

Kas Piusa peale kanuutama oleks huvilisi?Peale jää sulamist on vee tase kõrge ja siis on kõige huvitavam.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 22 Mär 2012, 12:49

Huvitatud olen. Kõik sõltub aga kuupäevadest.

Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus » 22 Mär 2012, 14:16

Kas peale lume sulamist kõrge veega saaks Piusal ka kummipaadiga hakkama?

Kadi
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Kadi » 22 Mär 2012, 15:41

Mina oleksin nii Soomaa kui Piusa huviline, kui ainult minekuga aprillini kannatate.

Kasutaja avatar
Mairo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Mairo » 22 Mär 2012, 16:24

Olen nüüd kaks korda käinud Piusal suurveega. Esimene kord oli 2009, sõiduvahendiks oli kanuu. Vesi väga kõrge ei olnud, kuid siis oli jõgi veel puhastamata, s.t risu ja oksi täis igatpidi. Sai ilusti kanuuga hakkama ka mitteväga kogenud.
Järgmine aasta tahtsime samuti minna, ja läksimegi. Ja taas alustasime kanuudega, kuid 2010. aastal oli vesi Korela veemõõdujaamas umbes meetri jagu kõrgem kui 2009.ndal aastal, mis tähendas ka ülevalpool suuremat kogust vett, ja nii ka oli.
Seekord oli jõgi puhastatud, kuid meie kanuusõit jäi üsna kiiresti pooleli, sest 1km peale suudeti kaks korda vette kukkuda, ja üks kanuu läks päris puruks (peaaegu pooleks), ehk jõgi polnud naljaasi. Mõned oleksid küll edasiläinud, kuid oleks järgmiste kärestike peal ilmselt ümber käinud, ja kui nii mitu korda, oleks retk päris pikaks veninud. Otsustasime teenusepakkujalt kaubelda välja kanuudeväljavahetamist parve vastu, see meil ka õnnestus, ja edasi läksimegi kummipaadiga, mis oli päris tore. Lõpp-punktis on meid mõlemad aastad oodanud suitsusaun.

See aasta samuti plaan paadiga peale minna, ja juba see pühapäev. Kuid see aasta suure tõenäosusega vesi nii kõrgeks ei tõuse nagu eelmised kolm aastat.

ja see pühapäev on meil paar vaba kohta ka üle, kui kellelgi soovi on. (plekib 10 euri)
kohale lähme juba laupäeva õhtul.
järgmisel päeval sõit ja peale sõitu suitsusaun.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 22 Mär 2012, 22:39

Andrus kirjutas:Kas peale lume sulamist kõrge veega saaks Piusal ka kummipaadiga hakkama?
Käisin eelmisel aastal Alar Siku matkaklubi kaudu töökaaslastega Piusal raftidega sõitmas, olid need 6-10 kohalised ja mugavad kulgemise vahendid. Alustasime Vana-Vastseliina maanteesillalt ja lõpetasime Piusa ürgoru turismitalu juures, distants 10 km ja aeg ca 4 tundi. Sel aastal on jõge puhastatud veel lisaks 5 km pikkuselt ja on plaan uuesti minna. Mina isiklikult oleksin oodanud natukene ekstreemsemat sõitu aga sobib igasuguse kogemuse ja füüsilise ettevalmistusega inimestele.
Lisan ka Alar Siku koduka lingi
Link
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus » 23 Mär 2012, 08:09

Piisava ekstreemse paadisõidu saaks Lätist Amata jõelt. Olen seal paaril korral käinud. Kuigi selle talve väike lumikate vist kuskil veetaset väga kõrgeks ei aja.

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 23 Mär 2012, 11:03

Olin ka eelmine aasta Siku klubiga.No tule taevas appi.Selline suur jama.Nende 6 ja 10 kohaliste kummipaatidega seal sõita pole ju absoluutselt mõtet.Tahaks ikka natuke teravamat elamust,aga nendega on nagu mööda emajõge sõida.Peale selle oli enamus kellega paadis istusin ennast segi tõmmanud.Ma pidin terve tee mingeid jummala mõtetuid ja võiks öelda et lausa vastikuid purjus inimeste jorinaid.Selline tunne oli et olen kuskil nõuka aja"šalmanis"see oli õllekas.Elades ei lähe enam Siku klubiga sinna kanuutama.Ma ei tea kuidas teistes paatides oli,aga mul oli see küll no nii puusse kui olla sai.Hind oli ka selle jama eest ikka üle mõistuse.Küsis 20eurot.
Aga seal oli noorte paate ja neil oli päris lõbus.
Ma ei saa ise see kuu tulla,aga järgmise kuu alguses peale 10 kuupäeva oleks mineja.Ehk siis on veel kedagi kes tahab liituda?

Andrus
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andrus » 24 Mär 2012, 15:26

Avo, kas mõtled Piusale kanuudega minna? Eelistaks ise muidugi kiiremal veel püsivamat kui kanuu. Ehk on Sikk nõus kummipaati laenutama!? Vaja oleks Jyrgenson kampa meelitada, siis küll ta sõbra käest meile paadi küsib :)
Mulle sobiks ka aprilli keskpaik, kuid ainult paaritunnise sõidu pärast ei viitsiks sinna minna. Ehk mõtleks välja piirkonnast mõne RMK matkaonni, kus õhtul saaks lõket teha, matkajuttu ajada ja katuse alla ka ööbimiseks pikali visata.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 24 Mär 2012, 15:51

Sai täna katsetatud äsja soetatud kummipaati, millele anti ka mootor kaasa.
Kuigi näiliselt passiivne tegevus, jätkus tundmatu mootoriga rapsimist piisavalt et naha vahele sooja saada.
Sõitu alustasin Lodja koja juurest, jõudsin Luunjani. Edasi pidi aerutama kuna käiku ei lasknud enam sisse lükata.
Kaagvere mõisa hoonete juures on muidu kena paik kus peatuda ja ringi luusida, ja just sinna saatus meid jättiski.

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 26 Mär 2012, 11:22

Eile siis sai seal piusa peal ära käidud,hea oli.Veetase küll on tõesti see aasta madal,aga pole hullu.Suitsu saun oli peale raftingut jne.
Ma arvan et Sikk ei laena paati välja ja kui laenab siis on see selline summa,et ei ole mõtet rentida.
Prooviks peale 10 aprilli ikkagi kanuutada.Kanuud on kergem leida ja hinnaklass on hoopis teine.

Suletud

Mine “Arhiiv”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist