Päevamatkad Tallinna ümbruses

Tallasid mööda kodumaiseid radu? Jaga nähtut ja kogetut ka teistega.
Vasta
tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Päevamatkad Tallinna ümbruses

Postitus Postitas tripp » 28 Apr 2019, 01:20

Keegi ei kirjuta siia foorumisse eriti.
Sellest on kahju - teiste inimeste matkadest saab ka ise ideid ja innustust.
Mõtlesin, et jagan siin oma lühikeste päevamatkade ülevaateid.
Midagi rasket või eputamisväärilist neis pole.
Aga on kirjas, mida kusagil näha on olnud ja mis on meeldinud.
Ehk on kellelgi abi või lõbu!

Esimene: Juminda poolsaar.
https://kurinurm.blogspot.com/2019/04/j ... lsaar.html

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Päevamatkad Tallinna ümbruses

Postitus Postitas Kivisisalik » 29 Apr 2019, 16:21

Hea teema, palun kirjutage siia rohkem!
Ise käisime talvel Metsanurme-Üksnurme matkarajal, see on Tallinnast kiviga visata ja 8.5 km ringrada, osa sellest küll suure tee ääres kergliiklusteel, aga üldiselt oli paksu lumega väga tore ja plaanis on ka kevadel sama ring teha et näha kas/mis on teisiti.
https://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhk ... keala/1353

Megatore et see rada on tõesti 15 min Tallinnast sõita (no oleneb kust otsast alustada).

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 29 Apr 2019, 16:45

Nabala - Paekna matkarada.

https://matkafoorum.net/viewtopic.php?f=56&t=1939

Kulgeb enamuse aja mööda lagedaid välju.

Trinka
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Trinka » 07 Mai 2019, 10:53

Heipa!

Mina olen teinud mõned päris mõnusad matkad Tallinna ümbruses, mida hea meelega jagan :).

1. Keila Joa - Tallinn: hommikul sõitsin esimese bussiga Keila-Joale (ca 8ks kohal) ja seejärel tulin mööda coastalhikingu poolt märgitud rada Tallinnasse, Haaberstini. Matkarada läbib imeilusaid Keila-Joa metsaradu, Vääna randa, kulgeb mööda pankrannikut ja rannaäärt ning lõppeb tihedama liiklusega piirkondadega Muraste kandis. Kilomeetreid kokku ca 35 ja aeg 7h. Täpsemat infot raja kohta leiab siit: https://coastalhiking.eu/et/tour/itinerary/8

2. Klooga-Ranna - Laulasmaa: pärastlõunal bussiga Klooga-Randa ja sealt mööda rannikut Laulasmaani. Väga mõnus easy hike, ligikaudu 20km ajakuluga 4h. Pärast on mõnus Otis ja Matildas keha kinnitada :).

3. Tapa - Viitna: hommikul rongiga Tapale ja tagasi Viitnalt bussiga. Matkarada on tähistatud ja on kohati keerukama raskusastmega, sest läbib erinevaid raiesmike. Kokku kilomeetreid 26 ja ajaks 7.5h. Infot siit: https://drive.google.com/file/d/1m6M67Z ... EYcle/view

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 03 Juun 2019, 02:03

Saunja sild.
Plaanisin rattaga sõita Narva maantee ja Jägala jõe vahel.
Alustasin parklast Kaberla oja juures (3 km Piibe maantee ristist Narva poole).
Sauna veski juures avastasin, et seal on vana sild. Lagunenud ja ohtlik, aga ettevaatlikult saab ikkagi üle Jägala jõe.
Nii sain sealtkaudu vana Piibe maantee peale ja siis Soodla silla kaudu tagasi.

Saunja veski - http://weskiwiki.veskivaramu.ee/index.p ... lektrijaam
GPS track - https://www.endomondo.com/users/7768241 ... 1330194491 - mitmes kohas läksin läbi metsa, enamasti oli mingi rada ka, aga mitte alati.

Masendavalt palju on raiesmikke ja metsa väljeveoteid.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Juun 2019, 08:30

Pigem kahepäevamatka teema, aga kub
https://epl.delfi.ee/arvamus/juhtkiri-t ... d=86417733
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Juun 2019, 11:15

Tallinna ümbrus vist on natuke suuremaks ajaga läinud, ma tattnokk olin ja mustamäed ehitati, siis Harku järve äärde viis üks jalgrada üle põldude 8-) ja sinna ujumaminek tundus metsiku matkana, persetamistekk ja võileivad olid lehmamagu tüüpi seljakotis. Ma teen oma õhtuseid pekipõletusi praegu rattaga, sest tokikõnnist on praegu stress. Keava "mäed" on lemmik, kui liiga suurepäraselt ei tolma, siis vahelduse mõttes tulen tagasi üle põrsaku mööda kruusa. Siinkandis hajeasustus tähendab seda, et keava suuna peal peale kella 20 on pooleteise tunnise aasa sees näha 1-5 autot ehk suht rahulik.
j6.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Juun 2019, 12:48

Teataval määral tunnen ilma abitranspordita end Tallinnas lõksus. See muidugi osaliselt ka viletsa füüsisega seotud. Mu õhtune ots on koos Harku mägedega ca 20 km. Kui Harku mäed vahele jätta, siis 30-35 km võib-olla veaks välja. Aga autoteedel sõita ma väga ei julge.
See nädalavahetus käisin üle jupi aega suvilas Jõgevamaal, võtsin ratta kaasa.
Aga kui seda Tallinna ümbrust võtta, kui raudteesüsteemi poleks ära tükeldatud, vaid elektriraudteed 200 kmph välja ehtatud, siis 100 km oleks samahästi kui Tallinna lähiümbrus, seda nii puhkuse kui tööl käimise mõttes. Veel oleks tõmbekeskused Tartu, Pärnu ja Jõhvi.

Kasutaja avatar
Evelyn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Evelyn » 04 Juun 2019, 18:58

Sepaonu, Keava mäed peaks kiiresti su peki põletama :) Kevadel tegin ka omale nö "tunne oma uut kodukanti" rattatiiru Kaiu lähedalt Keava mägedesse, oli ikka üllatava tõusuga, ei osanud oodata :) Tänud Põrsaku kaudu ringi vihjele.
Sry, jutt läks Tallinna teema piirest välja

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Juun 2019, 20:20

Eks Kaiukandis on mu meelest ilus tee rattaga sõita Vanakaiu-Loossalu õhtuseks pekipõletuseks ja saab lõpus natuke jalutada ja ujumas käia, Karitsu veehoidla kah olemas aga minu maitse jaoks liiga tee ääres . Keava suuna peal on meil lemmikkoht see
https://kaart.delfi.ee//?bookmark=846de ... a2e5b4c945
ujumiseks, laudtee on viletsas seisus aga käidav, vesi silitab. Kõige lähem talu üritas neid laudteid korrastada, mingit turismitalundust arendada aga mingid probleemid seal, nii valla, kui ka kohalikel omavahel.
Teemast välja pole midagi, tallinna inimesel paras vahemaa siiakanti kah nuuskima tulla, kas jala või rattaga. Minu meelest selle raplakandi kolka võlu seisneb selles, et mingeid megaatraktsioone siin pole, inimsurvet pole, loodust piisavalt, rabajuppe piisavalt, sääski on ka omajagu aga me töötame innukalt selles suunas, et keegi viriseda ei saaks, nagu neid ei jaguks 8-)
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Evelyn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Evelyn » 04 Juun 2019, 20:51

Hmm, olen kuulnud igasugu jutte selle Linnaaluste kandi laudtee kohta, et pole üldse enam olemaski ja turismitalu vaatab pahasti "mitteklientidele". Sestap vältinud sinna minemist. No kui sa ütled, et lemmikkoht ja täitsa nähtavate lauajuppidega, siis võtan plaani järgi kaeda.
Loosalu on täitsa sagedane punkt, saab ratast sõita ja kiirkõndi teha uhkel laudteel.
Tallinna inimesed võivad rongiga Lelle sõita ja sealtpoolt Loosalu rappa siseneda :)

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Juun 2019, 22:16

Mukris saab laukas ujuda.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 08 Juun 2019, 12:18

Mul oli üks tööots kilulinnas ja peale seda ajasin roobad maha läksin matkarajale liha järgi. Nagu pildilt näha, olid raja sildid ilusad suured ja läikivad. Vastu tuli üks monlwalkeriga taat, arvan käe peal oli mingi suunto uusim mudel. Sitsikleitidega naismatkajaid oli ka liikvel. Ladusin pöördepunktis 12kg looma seljakotti, näpuotsa kah mingit nänni ja auto juurde tagasi. 8-) Seljakotimatk.
j13.jpg
joon jõest, söön jõest

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 10 Juun 2019, 01:08

Muuksi ja Tsitre pank.
See on pikk pank Kahala järve ja mere vahel, paksus metsas, täiesti "nähtamatu" ja seetõttu väga lahe.
Kõrgust üle 30 meetri, pikkust - kaks korda 4 km.
Tsitre pangas on Turjekeldri juga ja Turje koobas.
Muuksi panga lääneotsa neemikul on linnamägi / vana asustus.

Rada piki Muukse panga ülemist äärt on üks veidramaid Eestis. Kõnnid kõrgete vanade puude all, üks samm 30-meetrise järsaku äärest. Kaartidel seda rada pole, aga leida on lihtne, tuleb Linnamäelt piki panga serva ida poole minna.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 10 Juun 2019, 08:55

tripp kirjutas:
10 Juun 2019, 01:08
......
Kaartidel seda rada pole, aga leida on lihtne, tuleb Linnamäelt piki panga serva ida poole mina.
Aga kanna see rada siis kaardile!
Teed Open Street Map'i kasutaja ja laed träki üles.
...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 10 Juul 2019, 09:59

Keava mägedes on vist neli sellesarnast jupikest rada praegu värskendatud, märgistatud ja mustaks sõidetud, kui asfaldi märgistusi uskuda, ma ühe võtsin gepsu peale.
j14.jpg
Mingi metsas rattasõitjate võistlus vist oli. Radasi vanast ajast rohkem seal, isegi küsisin ühe teadjama mehe käest, et millal ja kuidas seal algas ja vastus oli, et algas nii, et kellegil oli idee ja lootis valla tuge aga see jäi ära ja kogu asi soiku. Praegu vist pannakse ainult mingiks võistluseks märgistus ja korrastatakse, eelmine aasta oli sama. Ma olen seda nüüd tokikõnniks ja vahelduseks kasutanud, sõidan rattaga keavasse ja teepeal tokitan minnes või tagasitulles. Eile sadas ja rattaga sõita ei tahtnud, siis autoga sinna ja pistsin kolbakaamera käima.
https://youtu.be/IM51gvE2vew
Matkamiskohana seda rada nagu eraldi võtta ei saa, pigem trenni või spordirada.
j13.jpg
joon jõest, söön jõest

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 10 Juul 2019, 13:15

sepaonu kirjutas:
10 Juul 2019, 09:59
Mingi metsas rattasõitjate võistlus vist oli.
https://estoniancup.ee/etapp/rapla-rm/ , rajakirjelduste alla on kaardilingid ka peidetud.

Vasta

Mine “Eestis”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist