Huvitavad/hirmsad kokkupõrked metsloomadega

Räägi vabal, ent huvitaval teemal.
Vasta
Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Huvitavad/hirmsad kokkupõrked metsloomadega

Postitus Postitas Taigar » 07 Apr 2013, 10:38

Terv.

On keegi siin olijatest metsas matkal olles looma ligidalt või kaugelt näinud...Rebaseid ja kährikuid on ehk igaüks näinud, aga ma just mõtlen suuri loomi. Karusid, hunte, põtru...
Ise jala olles pole nendega kokku puutunud kuid mootorrattaga metsas olles, sattus küll põder oma 10m peal...Ütleme nii, et jala olles, oleks pulsi lakke löönud :lol:
Kirjutage siis siia kus kandis juhtus ja mis loomaga tegu oli :mrgreen:

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Huvitavad/hirmsad kokkupõrked metsloomadega

Postitus Postitas Metavo » 07 Apr 2013, 11:06

Olen üksikut hunti taga ajanud ja kord ajas mind ilves taga.
Põhjapool aga porodega suht silmitsi seisnud ja mõelnud, et mis kurat peaks juhtuma kui tal peaks minust mingi halb mõte tekkima.
Veel olen peale sattunud põgenevatele kitsedele ja ühel korral on keegi mu võrkkiige alla jäätud sööki uudistama tulnud.
Ühel korral, kus tõesti hirmunult põgenesin, oli kui mu koer pani väikse metssea põrsaga ninad kokku ja liputas mänguliselt saba.

Aga muidu jah, selliseid kogemusi võiks täitsa rohkem olla, teeb elu huvitavaks.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 07 Apr 2013, 11:23

Mul on loomade ja lindude näitamine teistele, loodusega mitte nii hästi kursis olevatele inimestele, nagu töö, nii et nähtud ja kuuldud on palju. Viimane kõige meeldejäävam, oli mõni nädal tagasi kohtumine ilvesega. Vot ahmi ja lendoravat ei ole veel kohanud.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 07 Apr 2013, 16:27

Endal sama, et ahmi ja lendoravat pole näinud, aga lendorava pabulaid küll. Hunti näinud kaugelt, ilvest korduvalt lähedalt, karu ka lähedalt ja mitu korda. Enam meeldivad kärplased ja hülged. Põdrad ja kitsed lähedalt nähtud. Ühel korral ka hirve.
Mõned vahejuhtumid on olnud parasjagu humoorikad ja põnevad. Täna öösel käis kährik telgi taga, tegi väga veidraid hääli. Väga liigutavad ja nunnumeetrit punaseks ajavad on olnud kohtumised rebase ja kähriku kutsikatega. Püüd näriva kopraga olen istunud lähestikku 2m. Puukoristajat ja laanenääri olen peopealt toitnud. Hiir on magamiskotti pugenud ja üks vahva vahejuhtum oli jänesepojaga, mida olen siin foorumis juba kirjeldanud. Ka metseakarjadega on kokkupuuteid olnud. Põhjalas loomulikult porode ja lemmingutega. Alpi ümisejat olen lähedalt jälginud.
Lugusid on palju olnud.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 07 Apr 2013, 17:24

Kalvi mõisa lähistel metsateel rattaga sõites ragistas põder võsas. Vahemaa u. kümmekond meetrit. Märkasime üksteist suht ühel ajal. Üürike kuid põnev kohtumine. Ma rvan, et põdral siiski nii põnev ei olnud. :)

Teine vahejuhtum leidis aset Saaremaal, kusagil Undva kandi metsades kui kaks kitse ehmatasid mu poolsurnuks kui kurat teab kust välja kargasid ning mu peaaegu pikali jooksid.

Karu olen näinud kaugelt kui Vändra kandis rabas uitasime. Hetkel ei tule rohkem meelde.

Ahjaa... Ükskord pani rebane meie kotletid pihta. Hiljem avastasime, et leivapätsi oli kah eemale vedanud. Vader muidu üsna julge, lubas päris lähedale.
Viimati muutis mrWilson, 07 Apr 2013, 21:32, muudetud 1 kord kokku.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
kallitar
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kallitar » 07 Apr 2013, 18:04

Suurtest loomadest ei ole näinud karu ega ilvest ning lendorav ja tema pabulad on kah nägemata.

Kui sai Hiiumaal elatud, siis oli täiesti tavaline, et nii mõnigi loom sattus õuele, näiteks loivas põder akna alt läbi, tegemata välja jalus klähvivatest koertest jne. Minu jaoks ehmatavaim kokkusaamine põdraga toimus ühel kevadõhtul, kui pidin koju jalutama ning üle oja paralleelselt teega ragistas põder pojaga. Ja nii üks kilomeeter järjest. Minu ainuke soov oli siis see, et nad püsiks teisel pool oja.

Raudteetammil Risti ja Taebla vahel sattusin kokku metssea karjaga, kus olid ka vöödilise mustriga isendeid. Varem kuuldud jahimeeste juttude tõttu jäin targu eemal seisma, lootuses, et nad lähevad eest. Aga nood ei teinud minust välja ka siis, kui hüüdsin. Kuna olin teel Hiiumaa praamilt rongile ning iga minut loetud, siis üritasin nendega suisa läbi rääkida stiilis, et kutid aeg oleks ehk minema hakata, minu rong ootab mind ja muud sarnast. Tammilt ei saanud ju rattaga kõrvale põigata ning Risti kaudu ringiga sõites oleksin kindlasti rongist maha jäänud. Ahastuse viimase pulga peal tulin mõttele haugatada ja oh imet, kogu kari tõstis nagu üks mees pead ja panid seejärel raginal võssa. Rongile jõudsin viimasel minutil.

Ühe rebase olen ehmatanud nii ära, et too hüppas korraga kõigi nelja käpaga maast kõrgele. Maiustasin vaarikapõõsas ja arvatavasti oli tuul rebase poolt, et ta märkas mind alles meetri kauguselt.

Soodla jõe ääres sai kohatud sellist isendit. Sellel korral pidin pisut taganema, sest ta tuli üle õhukese jää küünte krabinal liiga lähedale minu isiklikule tsoonile.
IMGP8167.JPG
IMGP8167.JPG (59.05 KiB) Vaadatud 2271 korda

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 07 Apr 2013, 18:39

Minki ei maksa karta. Minul on see armas võõrliigi esindaja isegi üle saapa astunud. Sai temast suurepärase pildiseeria.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 07 Apr 2013, 21:01

Ükskord rattaga sõites jooksis metskits üle välja minu juurde, et leida kaitset teda jälitava kahe suure koera eest.
Mink on minust meetri kaugusel oma asju toimetanud - lähemale kui meeter tulla ei lubanud näitas hambaid.
Koprad on minust mööda ujunud.
Väike konnakotkas harjus minuga lõpuks nii ära, et ei viitsinud enam lendugi tõusta, kui ma rattaga mõõda sõitsin - pildistada siiski veel ei lubanud.
Jänes on minuga pahandama tulnud :)
Luiged põgenesid paaniliselt, kui ma laigulise jopega välja ilmusin, järgmisel päeval kui punase jopega ja laps käekõrval samase kohta tulin tulid peopealt süüa lunima.
Talvel kõndides sattusin metssea karjale paarikümne meetri kaugusele.
Hülged tulid mind uudistama.
Kähriku pesa peale sattunud.
Hunti ja põtru kah näinud.
Karu ja ilvese värskeid jälgi näinud.
Tean, kus saarmas elab.
Paar tuttavat rebast.
Lendorava sõnnikut otsisin, aga ei leidnud - vältisin teadlikult liikumispiiranguga märgistatud kohti.
Nahkhiiri külastanud (kõik Piusa koopad siis läbi käidud, kui naad veel avatud olid)
...

Kasutaja avatar
KuuseOkas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas KuuseOkas » 07 Apr 2013, 21:50

Eelmisel suvel Harilaiul ekseldes kohtasime põtra, metskitse ja rebast. Ajuloendusel soomaal kartsin, et põder jookseb kohe-kohe pikali. Paar suve tagasi põrkasin kokku jänesega.
Mitte küll matkadel, aga kooli-töid tehes olen lähemalt kokku puutunud nahkhiirtega Astangul ja igasugu pisi-närilistega.

Karu, ilvese, hundi ja teised suuremad imetajad tahaks ka ikka ära näha kunagi :)
“One’s destination is never a place, but a new way of seeing things.” Henry Miller

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 02 Juun 2018, 21:54

Äsja üks fotograaf pääses napilt karu rünnakust. Pajatab ta sellest (värisevil käsi) oma Facebook'i lehel: https://www.facebook.com/peeterphotos/p ... 3388188843
Ah, minge metsa...

fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 04 Juun 2018, 09:17

1. Ükskord Lohusalu metsas rattaga sõites seisis suur põder keset metsateed. Mind nähes hakkas ära jooksma. Jälitasin teda natuke maad, kuid siis pööras võssa.
2. Eelmine aasta maal keldris talvitus üks nahkhiireke meie keldris. Oli kusagilt sisse pääsenud.
3. Metsas seenel ja niisama jalutamas käies olen mõned korrad jänest näinud (nii talvekarva kui ka suvises rüüs).
4. Pole küll metsloom, aga maal maja taga tamme otsas nägin ükskord kahte suurt ja paksu öökulli.
5. Läinud talvel käisid maal maja taga vilja põllul iga päev (hommikul kindlal kellaajal ja õhtul kindlal kellaajal) metskitsed. Ühel korral sarvedega isendid katsusid omavahel jõudu. Sellest on mul ka pilt, aga hetkel pole käepärast, et siia lisada. Samuti käivad samal viljapõllul ka kaks sookurge, kes huilgavad päris kõvasti.
6. Lohusalu rannas nägin paar aastat tagasi hüljest. Päris lähedalt, et oleks saanud isegi katsuda.
7. Jälle, pole küll loom, aga eelmine suvi nägin Hiiumaal korraga mitut kotkast. Hiiumaal on üldse väga palju erinevaid linde.

fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 04 Juun 2018, 09:50

Pilt
Foto tehtud läbi akna vana telefoniga.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 04 Juun 2018, 10:00

Hunti-karu pole näinud, põtru suvila lähedal või niisama matkates ikka.

Kõige hirmsam oli vast gürsa. Kõndisime Usbekis piki jõe kanjonit alla. Minu ees kõndind tüüp (pikk vahe oli, paarkümmend meetrit ehk) astust maost sisuliselt üle. Meie vahel olnud koer pani äkki haukuma ja hüppas tagasi. Ja siis lendas kivi pealt põõsasse hall välk... Kohalikud ülesid, et gürsa (sisuliselt meie rästiku lõunamaa variant), surmav. Aga ütlesid ka, et reaalset ohtu siiski polnud - niisama hammustama need elukad ei hakka, enne põgenevad.

Eestis olen kõige ilusamat rästikut näinud Harku tervisrajal. Kevadel, noor, selge ja terava siksakiga, sihuke... särav. Kui ma sörkides lähedale tulin, võttis klassikalise kobra poosi - keha vonklemas, pea üleval. Tegin siis suure ringi ümber looma, tema oma kodu ikkagi!

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 04 Juun 2018, 15:27

mrWilson kirjutas:
02 Juun 2018, 21:54
Äsja üks fotograaf pääses napilt karu rünnakust. Pajatab ta sellest (värisevil käsi) oma Facebook'i lehel: https://www.facebook.com/peeterphotos/p ... 3388188843
Üllatavalt head pildid on, vaatamata vehkivatele ja värisevatele kätele, tulnud.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 04 Juun 2018, 19:33

Tanel kirjutas:
04 Juun 2018, 15:27
mrWilson kirjutas:
Üllatavalt head pildid on, vaatamata vehkivatele ja värisevatele kätele, tulnud.
Tabasin ennastki sellelt mõttelt. Ilmselt fotokas pole ka mingi algajate killast. :) Tüüp rääkis, et lasi sarivõttel lipata. Ehk sealt hunnikust tõesti paar sellist pilti välja tuli.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 04 Juun 2018, 20:22

Kui ma ise mõni aeg tagasi õhtuseid loomavaatluseid hakkasin tihedamalt tegema, siis hiilisin ka nagu udusulgedel kõnniks, et krabinaid ei oleks jne.

Nii olen kohtunud metsseaga umbes 20 m kauguses, kusjuures mina nägin seda elajast enne kui tema mind. Või siis mõned korrad põdraga väikestel vahemaadel, samamoodi väikese reageerimisajaga. Pärast seda mõtlesin oma käigud ümber ja pigem käin raginaga kui sean end olukorda, kus mul sisuliselt puudub hea varjevõimalus ja trehvan väga lähedalt kokku metsloomaga, kelle käitumist ei ole võimalik 100% ette ennustada.

Pigem jäägu mõned kohtumised olemata kui end loodusvaatluste nimel ohtu panna, on minu arvamus. Nüüd vaatlen rohkem varjetest või võtan lihtsalt sellise asukoha, kus mul on võimalus end kuidagigi kaitsta.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 05 Juun 2018, 08:55

Eile mõtlesin isegi korra vaikselt hiilimise peale, et tunnen endas selle oskuse kadumist. See aasta pole peale rebasse ja mõne kala kedagi ligidalt näinud. Linnas elamine jätab jälje, ei satu enam radateta maastiku. Ka raja peal on samm müdisema hakanud. Kalal pean iseend manitsema nagu poisikest.
Enda üllatuslikud loomade sekka sattumised on viimase 15 a jooksul rohkem kanuutamisega seotud olnud. Kaave jõel (Pedja lisajõgi) ükskord istus hüüp jõekaldal pillroo servas. See otsustas viimases hädas, et teeskleb pilliroogu, tõstis noka püsti ja tardus. Põhimõtteliselt kanuu küljest oli 40cm, oleks võinud puudutada teist.
Lemmjõe peal ükskord varahommikul oli põder oli pilliroo sees, lõpuks ehmatas ja esimese matsuga oleks peaaegu kanuu peale hüpanud, aga suutis end korrigeerida. Sama jõe peal teine kord sõitsin seakarja sisse. Kui üksi vaikselt sõita, ja just hommiku või õhtutundidel, on põder üsna sage loom. Parika järvel ükskord tukkusin kanuus, lagled tulid pläraki-pläraki ümberringi vette.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 05 Juun 2018, 09:42

Nohik kirjutas:
05 Juun 2018, 08:55
Eile mõtlesin isegi korra vaikselt hiilimise peale, et tunnen endas selle oskuse kadumist. See aasta pole peale rebasse ja mõne kala kedagi ligidalt näinud. Linnas elamine jätab jälje, ei satu enam radateta maastiku. Ka raja peal on samm müdisema hakanud. Kalal pean iseend manitsema nagu poisikest.
Enda üllatuslikud loomade sekka sattumised on viimase 15 a jooksul rohkem kanuutamisega seotud olnud. Kaave jõel (Pedja lisajõgi) ükskord istus hüüp jõekaldal pillroo servas. See otsustas viimases hädas, et teeskleb pilliroogu, tõstis noka püsti ja tardus. Põhimõtteliselt kanuu küljest oli 40cm, oleks võinud puudutada teist.
Hüübi nägemiseks peab õnne olema. Teda on sagedasti kuulda, kuid oma varjatud eluviisi tõttu raske kohata.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 05 Juun 2018, 14:36

Mul on siis 2 korda vedanud. Seitsmenda klassi järel oli Lahemaa ekskursioon, seal nägime kõik hüüpi. Mingi lombi kaldalt tõusis lind lendu, kiid hüüatas, et hüüp. Võib isegi öelda, et tervel klassil oli õnne. Kui kiid poleks tookord öelnud, et see hüüp on, ma poleks teisel korral ära tundnud.

krmk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas krmk » 05 Juun 2018, 15:14

Selle aasta jaanuaris - veebruaris käisime sõpradega matkamas Uganda rahvusparkides. Erinevalt Eestist kus matkates ükskõik millise looma nägemine on suur sündmus, on seal asjalood hoopis teised.

Ööbisime enamasti telkides rahvusparkide laagriplatsidel ja kuna enamasti olime ka ainukesed telkijad kogunes kokkupuuteid loomadega ohtralt.

Laagriplatsid olid tarastamata ja ööseks tehti loomade peletamiseks lõke, samuti oli rahvuspargi poolt püssimees kes öösel valvet pidas. Ühel platsil
oli mehel püssi asemel küll vibu :)

Tavalised külalised oli tüügassead. Rahumeelsed ja üsna taltsad tegelased, kui neile või nende põrsastele liigselt ligi ei tikkunud.

Pärdikud (Vervet, Colobus) olid oluliselt tüütumad, üritasid igal võimalikul juhul toitu varastada. Inimest ei kartnud, näitasid hambaid ja urisesid. Aitas ainult kividega loopimine. Õnneks läksid pimeduse saabudes kohe magama.

Paavianid olid veel kraadi võrra kangem nuhtlus. Tõrjusime edukalt paar alfaisease katset autosse tungida, aga üldiselt, kui paavian midagi tahab siis on mõtet see talle anda ja mitte kaklema hakata.

Marabud on nagu kohalikud tuvid, jahivad toidujääke, otseselt käest ärva võtma midagi ei tule.

Jõehobud veedavad päeva vees, öösel ronivad välja rohtu sööma. Neil on omad kindlad rajad, juhusliku laagrissesattumise vastu aitab lõke.

Kõige emotsionaalsem kohtumine toimus aga Queen Elizabethi rahvuspargi laagriplatsil.

Päike oli värskelt loojunud, kuu polnud veel tõusnud. Ka püssimees polnud veel saabunud. Istusime matkatoolides lõkke ääres ja lõpetasime õhtusööki.

Järsku teatas mu vastas istuv sõber et kuule, seal põõsa juures su selja taga on vist mingi loom. Arvasin et kindlasti on jälle tegemist tüügasseaga, aga panin siiski pealambi põlema ja pöörasin ringi.

Umbes kümne meetri kaugusel põõsa kõrval istus leopard. Valguse peale tõusis loom püsti ja läks laisal sammul meie auto taha. Pisut hiljem oli teda näha üle laagriplatsi põõsastesse lonkimas.

Pole vist vaja mainida, et sel ööl ei olnud eriti hea unega keegi.

Nüüd, mais, selline uudis:

https://www.cbsnews.com/news/leopard-ki ... life-park/

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 06 Juun 2018, 09:02

Mis hirmu poolt puudutab, kunagi vaatasin mingit siberi küttide dokumentaali. Seal 1 kütt väitis, et hirm ja ettevaatlikus näitavad küti professionaalsust, need on vältimatud OSKUSED taigas viibimiseks. Inimene kes midagi ei kardaks, ei elaks taigas kaua.
Ühesõnaga tal liigitas hirmu oskuseks, mis näitab teatud küpsust, et inimene peab õppima hirmu tundma (sõnastused on minupoolsed, ei mäleta filmi).

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 06 Juun 2018, 09:35

Veel oli vist mingi selline mõte, et kui inimene leiab tasakaalu hirmu ja sisemise jõu vahel, elab ta pika elu. Kui tasakaalu pole, pole isegi kiskjat vaja, inimene võib lihtsalt kukkuda.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 06 Juun 2018, 12:15

mrWilson kirjutas:
04 Juun 2018, 19:33
Tanel kirjutas:
04 Juun 2018, 15:27
mrWilson kirjutas:
Tabasin ennastki sellelt mõttelt. Ilmselt fotokas pole ka mingi algajate killast. :) Tüüp rääkis, et lasi sarivõttel lipata. Ehk sealt hunnikust tõesti paar sellist pilti välja tuli.

Nähtavasti need kaadrid päris suvalise vehkimise peale siiski tulnud - https://www.facebook.com/peeterphotos/p ... 22R9%22%7D

Vasta

Mine “Lõkkejutud”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline