Palun nõuandeid algajale

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
Orbit
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Palun nõuandeid algajale

Postitus Postitas Orbit » 16 Mai 2013, 11:59

Tere!
Olen siis ka otsapidi siia jõudnud. Siiani on minu "tulemuseks" vaid paar jalgrattamatka ja üks 3-päevane metsik paadimatk. Automatkasid koos lastega on palju, aga need ei lähe ilmselgelt arvesse. Igatahes on hammas verel ja plaanis on üks pikem jalgsimatk. Minu jaoks pikem. See tähendab siis 5-7-päevast matka Eestis.
Kuna ma alles katsetan, siis ei ole mõtet ja võimalust kõiki asju kahele osta uusi ja kvaliteetseid(st kalleid). Kunagi kindlasti... Aga ootangi soovitusi-kommentaare nn poolheavaartustuse ostmiseks.

Meil on olemas Ferrino bryce3 telk. Jah, see on raske, aga mõtlesime, et kahe peale mehega varustust tassides elame üle. Seljakott on mingi Husky, liitreid ja marki ei tea, aga siiani on ennast hästi teeninud. Priimus on olemas.

Küsimus on aga magamiskottides. Millised on võimalikult soodsad kotid matkamiseks ka kevadel ja sügisel?
Ja milliseid matte valida? Isetäituvaid? Rullis? Millise firma omasid?

Ja kui kellelgi on ca 50-km matkamarsruudi soovitusi ALGAJALE, kuulan huviga.
Jah, ma olen lugenud seda foorumit jm palju, aga enamasti ju räägitakse kõigest profi seisukohalt.
Viimati muutis Orbit, 16 Mai 2013, 14:58, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
Earthbeat
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Palun nõuandeid algajale

Postitus Postitas Earthbeat » 16 Mai 2013, 12:32

Tere

Kuna endal on ilmselt samad nõudmised ja mõtted siis julgeks tagasihoidlikult soovitada:
Matiks soovitaks Therm-A-Rest Z Lite või Z Lite Sol... jah on kül kallid kuid kerged ja tõhusad. Eriti Sol millega kannatab ka külmema pinna peal puhata.
Ise võtsin riski ja ostsin Easy Campi (odav ja ilmselt mitte nii kvaliteetne) magamiskotti Devil 300... maksis Matkamaailmas 41€. Suvel soojaga ilmselt liiga soe (pole proovinud) kuid kevadel sügisel nii 0 ja +5 kraai vahele jääva temp. jaoks paras. Kui kaua selline kott vastu peab pole aimugi kuid arvatavasti minu matkamised paar aastat ikka peab :)
Esimese varustusega ikka nii, et proovid ja katsetad. Kui pärast selgub, et tahtmist on, tead juba mida osta.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 16 Mai 2013, 13:04

Ilmselt esimene varustus jah ei pea olema kohe kõige kallim, kuna huvi suurenedes hakkavad rahad niikuinii matkavarustuse suunas voolama.

Mina näiteks kindlasti ei oleks valinud alustades varustust, mida praegu kasutan. On kas siis liialt omapärane, kindla niššiga, liiga kallis või tundub lihtsalt ekstreemselt imelik. Ning põhiline, ei oleks osanud ei endale ega teistele seletada, miks on mul vaja sellist lebomatti, magamiskotti sääsevõrguga... eriti kimpu jääksin aga võrkkiigu ja vihmakattega.

Mõnda asja aga võin soovitada küll.
Nimelt, magamismatt. Eelistan ise kasutada odavat foluminiseeritud matti, kuskilt novaluxist ja selle peale pooletoobine isetäituv matt: http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/925/121" onclick="window.open(this.href);return false;
Mis annab piisava pehmuse ja soojustab ka hästi. Peab aga ettevaatlik olema et seda katki ei torka, seepärast ongi hea miskit alla panna veel.
Matkal olles on kolm põhilist asja, milleta tuju ära läheb:
Jalad
Uni
Söök
Kindlasti võiks olla mingid mugavad saapad ja ehk ka mingi spetsiaalsem sokk. Ise eelistan nt. Keen jalatseid sest need mahutavad mu laiu jalgu kenasti ja ei ole kunagi hõõrunud.
Kui öösel korralikult magada ei saa, nt. on külm või magamiskott niiskusega on kaotanud oma isolatsiooni võime, siis järgmine päev on ikka ülimalt nüri olla. Oled väsinud ja külma saanud. Kindlasti mitte parim olek milles järgmised 20 km läbida. Niisiis, pehme küljealune ja magamiskott mille limiit-temperatuur jääb vähemalt 5 kraadi kanti. + miskit kerget peale panna kui peaks vaja minema.
Söök on ka oluline. Erinevalt linnas passimisest, metsas ringi liikudes sa reaalselt kulutad seda mis näost sisse ajad. Esimestel matkadel ehk kõlbab isegi mingi konservtoit ja nuudlid, sest ei oska veel lugu pidada ja on ilmselt soov rohkem liikuda kui võiks, järelikult organism kurnatum ja järsku toidud mis muidu olid vastikud, näivad olevat paremad kui tipprestorani palad.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
triip
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas triip » 16 Mai 2013, 13:58

Orbit kirjutas:Küsimus on aga magamiskottides. Millised on võimalikult soodsad kotid matkamiseks ka kevadel ja sügisel?
Ja milliseid matte valida? Isetäituvaid? Rullis? Millise firma omasid?
Selle asemel, et kogu kola korraga ja võimalikult soodsalt osta, võiks korralikke asju jupphaaval soeta. Nt. 50 euri magamiskott + 50 euri lebo on nii ja naa tulemus, magamiskott jääb tõenäoliselt kehvaks ja võib-olla varsti tahaks hoopis isetäituvat lebo ja saad tagantjärgi tark olla: "oleks võind need paarkümmend euri juurde panna". Samas 100 euri eest saab korraliku kolme hooaja magamiskoti. Ja seni kui järgmine ülearune raha tekib, saab läbi ajada vana ja/või suvalise leboga.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 16 Mai 2013, 14:35

Triibuga nõus. Alustada tuleks põhiasjadest nagu korralikud saapad ja sealt siis edasi vaadata.
Mina ei soovita kindlasti osta väga odavat magamiskotti, see on lihtsalt raha mahaviskamine. Soovitan vaadata http://www.varuste.net" onclick="window.open(this.href);return false; , sealt on äkki võimalik korralikku asja soodsamalt saada.
Asju saab ka laenata http://www.nipernaadi.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Earthbeat
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Earthbeat » 16 Mai 2013, 15:07

Ma pisut oponeeriks viimastele postitustele...
Algul pole asjad alati kõik nii selged nagu vanadel kaladel.
Kuhu kuna ja kauaks minna jne. Ja kas matkamine on üldse elukestev harrastus... mõni avastab, et suvine cämpimine on siiski tema teema...
Siis istud oma proffi kolaga paar korda aastas miinus kraadi makamiskottis suvel RMK platsil ja kirud higistades kallist kotti.
Kui asjad selged siis saad otsustada ise... vastavalt oma vajadustele.
Viimati muutis Earthbeat, 16 Mai 2013, 17:09, muudetud 1 kord kokku.

Orbit
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Orbit » 16 Mai 2013, 15:13

Tänud kiirete ja asjalike vastuste eest. Jalatsiteks on sel suvel Salomon Elios. Sügiseks plaanin osta päris Samelini saapad, aga no hetkel lihtsalt ei ole vaba raha ja Salomonid said juba kevadel ostetud.
Aga kas nende matkasokkidega on nii, et lähen lihtsalt matkapoodi ja küsin matkasokki või on seal ikkagi midagi veel, mida peaks teadma või millist just valida. Siinsed teemad on veidi segadusse ajanud mind:D

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 16 Mai 2013, 16:10

Orbit kirjutas:/../Aga kas nende matkasokkidega on nii, et lähen lihtsalt matkapoodi ja küsin matkasokki või on seal ikkagi midagi veel, mida peaks teadma või millist just valida.
Lihtsalt kohale minnes ja küsides kiidetakse ja antakse seda, mida pakkuda on. Ehk vastavalt poele Lastingut, Lorpenit või midagi muud. Kui kohe algul Lorpenile satud, ei pruugi esimese hooga kohalegi jõuda, et selles pakis tõesti on ainult 1 paar sokke, mitte 2 või 3. Need muidugi kestavad ka isuga ja on kindla peale minek. Lastinguga jääb rahakott rohkem rahule ja saad väiksemate kuludega erinevaid katsetada. Mul on mõlemaid ja rahul nende kõigiga. Seni proovitutest on muud margid pigem pettumuse valmistanud, vähemalt matkasokina.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 16 Mai 2013, 16:48

Handymanni ja muude selliste kohtade matkasokke ei soovita. Tõesti, firmad millega võib rahule jääda on Lorpen ja Lasting, olen katsetanud ka mingeid muid sokke kuid ei anna ikka sama efekti kätte.
Kestavad jah selle raha eest hästi. Üle kahe paari sokke polegi vaja pikale matkale. Üks soki paar kuivab ja teine on jalas. Või vastupidi. Tegelikult matkates olen sokke vahetanud üldse üle päeva.
Pakun et magamiskotiga võib küll veidi koonerdada aga mitte liiga palju. Hinnaklass esimesele magamiskotile kindlalt alla 50 €
Esimene lammas läheb niikuinii aia taha.
Kui saapad on olemas ja need on mugavad ka, siis ütleks et pool võitu ongi käes.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 16 Mai 2013, 20:11

Rademarist on võimalik soetada Crafti ja Columbia väga häid matkasokke, mis on näiteks odavamad kui Lorpen. Ise kasutan aastaid Columbia omasid ja väga rahul Need sokid on merinovilla ja sünteetika segu ning neid pakutakse mitme paksusega, et saaks kasutada aastaringselt. Endal vist keskmise paksusega.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline