Millised matkapüksid valida?

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Millised matkapüksid valida?

Postitus Postitas Nohik » 04 Sept 2018, 10:52

Eks neil tööpükstel on sama jama mis teksadel, et kuivavad halvasti.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 04 Sept 2018, 11:06

Sõltub materjalist, kui on palju puuvilla siis jah, aga kui on sünti piisavalt sekka pandud, pole hullu. Teksad on ikka kõige madalam kuivamisklass... mis muidugi pole osadel takistanud nendega ka talvel suusamatkadel käimast.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 01 Okt 2018, 11:48

Matkapükstel pole vaja ju mingeid materjali näitajaid üldse lugeda, matkamiseks ette nähtud, järelikult tuleb osta, müstiline spetsiaalselt matkamiseks tehtud g-1000, umbeveekindel ja umbehingav, möödaminnes kuivab ka kiiresti ja kui on öeldud, et veekindel ja kuivab kiiresti, siis nii ju peab olema 8-)
Ühed g-1000 püksid kärisesid mul paar nädalat tagasi 50cm piki säärt, mis oli ilmselge märguanne, et aeg on täis. Kuna pole netist ostetud, siis täpset ostuaega ei tea aga piltide peal vilksatavad alates 2015. Müstiline patendeeritud 1000 pole muud, kui 65% polyesteri, 35% puuvill
Prooviks võtsin siukesed tööpüksid kergemateks püksteks
http://www.snickersworkwear.com/workwea ... -trousers/
iga ilmaga teisi /helikon sfu ei taha, liiga paksud.
Tööpükste põhiline jama on see, et enamus nendest kubiseb igasugu taskutest ja pole võimalik neid ära lõigates järelejäänuga rahule jääda. Iseendast snicersiga taskudisainiga ma olen rahul, need on tehtud läbimõeldult, mitte nii, et miskit tasku paned, siis püksid ise lähevad pingumale.
Ripstop, blabla, condura tugevdused, puuvilla osa 23%
o1.jpg
peeglist pildistatud, see vasak pool
Ma polnud sada prossa kindel, et põlvetasku pikiõmbluse harutamisega käsigeps mahub ikka ära aga sellega läks õnneks. Paremakäelisena on mulle vastuvõtmatu pidevalt vajaminevaid asju mujalt kobada, kui rinna pealt vasakult ja puusast allapoole paremalt.
o2.jpg
o3.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 12 Okt 2018, 23:24

Ei tea, kas on ka head: http://forte.delfi.ee/news/militaaria/j ... d=83976572

Neid NFC kiipe topitakse viimasel ajal ka igale poole. Tele2 töötajatele pandi need lausa naha alla.

seeneline
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas seeneline » 30 Okt 2018, 16:18

sepaonu kirjutas:
17 Mär 2017, 11:59
...
jätsin järgmised barentsid
https://www.fjallraven.com/shop/fjallra ... 3450451103
ostmata, proovin neid
https://www.varusteleka.fi/fi/product/s ... usut/55318
...
sepaonu kirjutas:
01 Okt 2018, 11:48
...
Prooviks võtsin siukesed tööpüksid kergemateks püksteks
http://www.snickersworkwear.com/workwea ... -trousers/
...

Kui rahanumber poleks määrav, siis millised püksid valiksid senise kasutamiskogemuse alusel järgmisteks ?

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 30 Okt 2018, 22:17

Nendest kolmest ma ostaks uuesti ainult snickersid kergeteks suvepüksteks hetkel, st. ma ei tea kuidas nad vastu peavad. Kõik kerged ja õhukesed asjad on toredad kanda aga sellel on ka hind ehk pole mõtet loota sama vastupidamist, mis tugevatelt/rasketelt. Fjällrävenist jäi nadi mulje, kuna mul põhiriietus kalameheriietus ja kalale minnestulles nad miskit erilist koormust ei saanud, paar sajakildist tuuri vist tundras ka, see pold kah ainult võsa, see sügis arvasin, et seenele käivad küll need rapped ja sirinal piki säärt juba riie minestas ja tulematuse teema. Sellesuvist põrgukuuma meenutades jäi pilk peale Keb Gaiter Trousers aga ma pole kindel, et nende tõmbelukuvariantide eest tahan kahte sotti maksta. Vabalt võin sääriste ja trukaarikute väel patseerida.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Dets 2018, 15:36

Kas kellellgi on kogemust matka või bushcrafti kontekstis nn ripptaskutega ehituspükstega. Kas ja kui palju kuskile kinni jäävad? Või kas istudes püsivad asjad taskus jne.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 13 Dets 2018, 20:51

Poolenisti offtopic aga mul käis täna DPD kuller mingit kolakat majapidamisse toimetamas ja tal olid jalas nii mõistliku välimuse ja lõikega tööpüksid, et arutasin endamisi, et kas kõlbaks vanemalt härrasmehelt uurida et mis brändi pükstega on tegu. Taskuid oli piisavalt, aga need ei tilbendanud, püksid ei olnud liiga lohmakad ja ei koosnenud erivärvilistest paneelidest. Jäin eestlaseks ja jätsin küsimuse esitamata, nüüd pisut kahetsen.

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 13 Dets 2018, 22:47

Äkki on neil firmakostüümid?
Siin pildil on pükstel DPD logo: https://www.bbtechnics.com/images/pildimaterjal/dpd.jpg

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 15 Dets 2018, 19:03

fred7 kirjutas:
13 Dets 2018, 22:47
Äkki on neil firmakostüümid?
Siin pildil on pükstel DPD logo: https://www.bbtechnics.com/images/pildimaterjal/dpd.jpg
Tänud pildiviite eest, aga polnud samad püksid. Pildil on suht avarad ja lohmakate taskutega.

raki
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas raki » 18 Dets 2018, 13:48

sepaonu kirjutas:
01 Okt 2018, 11:48
Matkapükstel pole vaja ju mingeid materjali näitajaid üldse lugeda, matkamiseks ette nähtud, järelikult tuleb osta, müstiline spetsiaalselt matkamiseks tehtud g-1000, umbeveekindel ja umbehingav, möödaminnes kuivab ka kiiresti ja kui on öeldud, et veekindel ja kuivab kiiresti, siis nii ju peab olema 8-)
Ühed g-1000 püksid kärisesid mul paar nädalat tagasi 50cm piki säärt, mis oli ilmselge märguanne, et aeg on täis. Kuna pole netist ostetud, siis täpset ostuaega ei tea aga piltide peal vilksatavad alates 2015. Müstiline patendeeritud 1000 pole muud, kui 65% polyesteri, 35% puuvill
Karm oled Fjällräveni vastu :) Üldiselt on ikka head püksid ma arvan. Eks matkata saab ka niisma dressides.

Kui mul läheksid Vidda prodi niimoodi katki nagu sa kirjeldasid, siis ma saadaksin nad Fjälli tagasi. Olenemata sellest kus nad ostetud on, usun, et nad reageeriksid ja lahendaksid selle asja ära.

Mul on endal mõlemad, Vidda prod ja KEBid. Mis ma ise võin öelda, siis netist kindlasti ei tasu huupi tellida. Mul on mõlemad püksid nr 50, aga täiesti erinev istumine. Viddade puhul häirib see, et perse on jube kitsas. Mul kui sportlasel on tummine tagumik ja kuna püksid on tagumikust liiga kitsad, siis hakkab ahter külmetama. Samas ülejäänud pükstes on ruumi küll. Nr 52 oleks kindlasti liiga suured, pikad jne.
KEBil nr 50 on jällegi ruumi nii palju üle, et tegelikult võiksin kanda ka nr 48.

Ma olen muidugi selline sinivereline valgekraest matkaja, et mulle on bränd üsna oluline :lol:

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Dets 2018, 13:58

Kui oled kunagi kangiga kükke teinud, on enamus euroopalike püksilõikeid ka reiest kitsad mitte ainult ahtrist.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 18 Dets 2018, 15:20

Ma olen jõudnud pikapeale arusaamiseni, et enamasti (eriti kodumaal) on üsna poogen millised püksid sul jalas on kui sa end neis mugavalt tunned. Ükskord sõbraga mõtisklesime selle üle, et inimesed, kes lähevad pühapäeval näiteks rabasse laudteele jalutama või sõpradega RMK platsile tsillima ostavad sellisteks puhkudeks endale terve Fjällräveni varustuse. :D Aga kui pappi on nii, et on pohui või meeldib nii, et muu ei loe siis miks ka mitte. Kuid õhku jääb ikkagi küsimus, et milleks?

Mingi aeg kibelesin ise ka Fjälli pükste järele. Noh, teate küll, kõigil ju on ja samas kiidetakse ka, sest nii on kombeks... Õnneks pole ostuni seni veel läinud. Lihtsalt ei ole enda jaoks mõistlikku selgitust leidnud miks mul neid ilmtingimata vaja on. Samas ma ei saa ka kinnitada, et ma neid kunagi tulevikus ei osta. :)

Praegu käin u. 40 euriste Helikon SFU pükstega ja olen samuti rahul, juba aastaid.
Ah, minge metsa...

raki
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas raki » 18 Dets 2018, 15:40

mrWilson kirjutas:
18 Dets 2018, 15:20
Ma olen jõudnud pikapeale arusaamiseni, et enamasti (eriti kodumaal) on üsna poogen millised püksid sul jalas on kui sa end neis mugavalt tunned. Ükskord sõbraga mõtisklesime selle üle, et inimesed, kes lähevad pühapäeval näiteks rabasse laudteele jalutama või sõpradega RMK platsile tsillima ostavad sellisteks puhkudeks endale terve Fjällräveni varustuse. :D Aga kui pappi on nii, et on pohui või meeldib nii, et muu ei loe siis miks ka mitte. Kuid õhku jääb ikkagi küsimus, et milleks?

Mingi aeg kibelesin ise ka Fjälli pükste järele. Noh, teate küll, kõigil ju on ja samas kiidetakse ka, sest nii on kombeks... Õnneks pole ostuni seni veel läinud. Lihtsalt ei ole enda jaoks mõistlikku selgitust leidnud miks mul neid ilmtingimata vaja on. Samas ma ei saa ka kinnitada, et ma neid kunagi tulevikus ei osta. :)
Aga milleks kontoris töötades peaks ennast hommikuti ilusti riide panema (kõik ei tee seda ka muidugi).
Miks üldse ostetakse ASJU. Milleks siis üldse tööl käia või asjatada, kui ei saa/raatsi endale lubada midagi erilist.
Mind näiteks motiveerib see välja minema. Olen teinud ka tsiklimatku ja seal on seda nänni võimalik osta veel rohkem kui jalamatka puhul. Kuna nänni ostmine motiveerib mind mingi asjaga tegelema siis nänn=uued kogemused.
Üsna kallis lõbu nii, aga mis sest , milleks siis veel elada.

Üldiselt muidugi lähevad inimesed väga kahte asjade ostmise osas. Mõni inimene läheb pulma ka teksade ja t särgiga, sest milleks on vaja ülikonda kui mul on korrlaikud teksad ja t särk olemas ja ma seda ülikonda niikuinii eriti ei kanna. jne jne

Mul on igaks juhuks ka kaks paari 500 EUR kingi ostetud et kui on vaja, siis on võtta ja jalga panna. Paljud mõtlevad, et saab ju ka 40 EURiste Prisma kingadega käidud nii metsas, pulmas kui igapäevaselt kontoris.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Dets 2018, 16:03

Minu puhul ei ole ka Eestis ükskõik. Mulle jalga minevad tunkepüsid on enamasti nii kohmakad, et käia on võimatu. Sisuliselt on 2 võimalust, kas stretchteksad või elastsed dressid.
Esimest müüakse minu mõõtu Tartus Sepa turus ja Tallinnas vahel ka Mr. Hollise poes Roccas.
Dressidega on keerulisem, sportlesed tavaliselt nii jämedad pole. Aastaid tagasi mingist Leedu poest tellitud softshellid on jäänud ainukeseks, mis jalga läksid ja võiks minna.
Ja miks pole ükskõik, teksad saavad rabas märjaks ja õhtuga ära ei kuiva. Softshell dressid kuivavad kiirelt.

Heliconi püksid mis ostsin, ilmselt panen siiski müüki, kui aega saan. Tagumik kaob ajapikku, aga kintsust jääb ebamugavaks, kuigi jalga läheb. Minu kontekstis on reklaamis mainitud venivus liiga väike. Stretchteksade kangas venib ca 20X rohkem.

Vahel keegi käib retuusidega, ka minu softshellid on samahea kui retuusid, taskuteta, muarust kaasaegseks matkaks hea, aga bushcraftija tahab taske. Ma ka tahaks taske, aga valin praegu halbadest valikutest parima.
Viimati muutis Nohik, 18 Dets 2018, 16:06, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 18 Dets 2018, 16:05

raki kirjutas:
18 Dets 2018, 15:40
Aga milleks kontoris töötades peaks ennast hommikuti ilusti riide panema (kõik ei tee seda ka muidugi).
Miks üldse ostetakse ASJU. Milleks siis üldse tööl käia või asjatada, kui ei saa/raatsi endale lubada midagi erilist.
Mind näiteks motiveerib see välja minema. Olen teinud ka tsiklimatku ja seal on seda nänni võimalik osta veel rohkem kui jalamatka puhul. Kuna nänni ostmine motiveerib mind mingi asjaga tegelema siis nänn=uued kogemused.
Üsna kallis lõbu nii, aga mis sest , milleks siis veel elada.

Üldiselt muidugi lähevad inimesed väga kahte asjade ostmise osas. Mõni inimene läheb pulma ka teksade ja t särgiga, sest milleks on vaja ülikonda kui mul on korrlaikud teksad ja t särk olemas ja ma seda ülikonda niikuinii eriti ei kanna. jne jne

Mul on igaks juhuks ka kaks paari 500 EUR kingi ostetud et kui on vaja, siis on võtta ja jalga panna. Paljud mõtlevad, et saab ju ka 40 EURiste Prisma kingadega käidud nii metsas, pulmas kui igapäevaselt kontoris.
Jah, sul on õigus. Eks põhjendused millegi ostmiseks ole tihti üleliigsed küll. Lihtsalt meeldib ja, et ma saan. Mis vabandust siis veel vaja on, eksole. Ostan kasvõi alpivarustuse, et metsarajal koera jalutada sest ma tahan ja keegi ei mögise. :D Samas, mõnikord, mõnes situatsioonis näevad inimesed seetõttu ka üsna veidralt naljakad välja.

Nohik kirjutas:
18 Dets 2018, 16:03
Minu puhul ei ole ka Eestis ükskõik.
Ma pigem võrdlesin Fjälle ja mis iganes teisi pükse mis sinu jaoks mugavad on. Kohati jääb mulje, et Fjällräven on lihtsalt hetkel trendikaup, sellepärast kõik näevadki metsas ühesugused välja nagu seakartulid. :D Justkui nagu maailmas enam teisi häid pükse polekski.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 18 Dets 2018, 16:36

raki kirjutas:
18 Dets 2018, 13:48
Karm oled Fjällräveni vastu Üldiselt on ikka head püksid ma arvan. Eks matkata saab ka niisma dressides.

Kui mul läheksid Vidda prodi niimoodi katki nagu sa kirjeldasid, siis ma saadaksin nad Fjälli tagasi. Olenemata sellest kus nad ostetud on, usun, et nad reageeriksid ja lahendaksid selle asja ära.
Sinu arvamus fjällraveni kohta põhineb millel ? Ripuvad kapis ja näevad head välja ja loodad, et motiveerivad sind jalgsimatkadeks ? Fjälli võid muidugi pöörduda ka peale garantiiaja lõppu aga selleks peaksid ennem midagi läbi ikka kulutama.
See, et sellised puuvillasegused püksid lähevad kasutamisest ja pesemisest pudedaks kolm+ aastaga on minu jaoks normaalne nähe ja mingit etteheidet pole mõtet tootjale teha. Kes ainult käimisega tegelevad saavad nendest puuvillasegustest ka kiiremini jagu. Mul läheb tööl 4-5 paari teksasi aastas, põhiline kulutaja on pesumasin loomulikult.
Ainult aastatest on üldse vale varustuse puhul rääkida vastupidamise mõttes. Loevad tingimused, kus kasutatakse ja kasutustunnid. Üks ütleb, et tal on mingi asi juba kolm aastat olnud ja jube rahul sellega. Selle ühe sõbra käest kuuled, et suvel ilusate ilmadega käis raja peal jalutamas umbes kolm korda a 4h. Teine pole rahul, et ei pea vastu. Teise sõbra käest kuuled, et hooajakuudel käis võsas 8x10h+9õhtutx4h võsas ja hooaeg on temal 7,5 kuud jms
mrWilson kirjutas:
18 Dets 2018, 16:05
Kohati jääb mulje, et Fjällräven on lihtsalt hetkel trendikaup, sellepärast kõik näevadki metsas ühesugused välja nagu seakartulid. Justkui nagu maailmas enam teisi häid pükse polekski.
No mis mees sina siis oled, polegi uuri ? Rääkimata fjällidest. 8-)
Rävenviirus on korralikult läbi mõeldud, ilusad esitlusvideod, müstilised materjalid ( g-1000) jms. Viirusest vabaneda aitaks vast kaine analüüsimine, et millega tegu või ise järgiproovimine ?
joon jõest, söön jõest

raki
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas raki » 18 Dets 2018, 16:39

Minu arvamus põhineb ohtratel reviewdel, mida võib googlist leida ja skandinaavia pikaajalisel tootearendusel.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 18 Dets 2018, 16:52

sepaonu kirjutas:
18 Dets 2018, 16:36
No mis mees sina siis oled, polegi uuri ? Rääkimata fjällidest. 8-)
Rävenviirus on korralikult läbi mõeldud, ilusad esitlusvideod, müstilised materjalid ( g-1000) jms. Viirusest vabaneda aitaks vast kaine analüüsimine, et millega tegu või ise järgiproovimine ?
Ma olen mees kes ei lase ilusatel esitlusvideotel, Youtube'i reviewdel ja müstilistel nimedel end konksu otsa tõmmata. Pealegi, ma olen rebel, ma ei soovi olla nagu seakartul. :D

raki kirjutas:
18 Dets 2018, 16:39
Minu arvamus põhineb ohtratel reviewdel, mida võib googlist leida ja skandinaavia pikaajalisel tootearendusel.
Sa räägid juba nagu müügimees. ;)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Dets 2018, 17:28

Ma kahtlustan, et tänapäeval on 99% revjuudest müüja või tootja toodetud, see ei puuduta ainult matkavarustust. Väga raske on leida usutavat revjuud.
Ja värvid, mulle meeldivad värvilised asjad, aga ma ise võiks veidi loodusesse sulada. Kasvõi selleks, et mõni puukallistaja mind ei märkaks.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 18 Dets 2018, 18:49

Nohik kirjutas:
18 Dets 2018, 17:28
99% revjuudest müüja või tootja toodetud
+ veel "expertidest" tuuberid, kes kogu oma elus pole rohkem käinud, kui kilulinnast nuustakule aga ka ilma käimata on nad sobilikud kõike arvustama ja loomulikult tuleb ka uskuda neid, sest kui tuuberi kanalil on kõlav nimi, google leiab ta üles, vaatajaid on, siis on ju asi õige, ilmselgelt tegemist experdiga.
Fjälli tuleb juba selle pärast osta, et näiteks see expert
https://youtu.be/AYz2h4zLAPs?t=85
ütleb kotikäperduse ajal, et ka peale nelja aastat näevad ta püksid välja nagu uued. Mina usun seda ja pole kahtlusekübetki. Põhjuse peale muigan. Seda, et tal paar aastat kott kasutuses olnud usun samamoodi pimesi. See on tühitähi, et paari aastaga pole meelde jäänud palju liitreid kotil on. 8-)
Iseendast on muidugi videoklipp omale alati esimene valik asjaga tutvumiseks, vahet pole kes või mis ajenditel selle teinud on. Mõned päevad tagasi keegi mu mingi kokkupainutatava kalakahva klipi all kommenteeris, et - *This is a terrible bit of instructional videeo, the really useful bit , how to re fold is partially obsured and really lost by the camera and it would help if the hands moved rather more slowly* mis näitab kui tõsine õpikoht on internet ja tuub ja tunnen ennast kohutavalt. Inimene ei pea ise oskama mingis tuubi menüüs kiirust aelustada, kui on tuubi pandud, siis olgu täiuslik. Mees saab kalal olles kahva lahti ja pärast kokku panna puuduliku õppe pärast ei oska. Masendav.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Dets 2018, 18:54

Tuubi (ja pilte) peab õppima ridade vahelt vaatama, ehk vaatad seda, millele näitaja ei keskendu.

raki
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas raki » 18 Dets 2018, 20:10

Keskmine metsaline kes tuleb siia foorumisse küsima mis pükse osta, ei käigi nendega rohkem kui kilulinnast nuustakule ja selleks on Fjäll väga hea ja noh ka stiilne hah.

Päris matkamees läheb poodi ja ostab need püksid mis sobivad.

Kuna ma ise veel päris matkamees pole ja enamuse ajast lihtsalt vaatan youtube videosid matkamisest (soovitan Joe Robineti kanalit) siis tulin just täisvarustuses lund lükkamast.

1. Aclima warmwool pesu -150 Eur
2. Aclima talvesokid -35 EUR
3. Samelin saapad- 100 EUR vist
4. Fjällräven KEB püksid- 220 EUR
5. Fjällräven Koster kapmsun -170 EUR
6. Hestra lars fält kindad- 160 EUR
7. Fjällräveni villane müts-59 EUR
8. North Face thermoball jope- 200 EUR

Eks omajagu varustust lumelûkkamiseks aga millega ma seda lund siis lükkan.

Kui keegi nüüd tahab kindlasti sama lumelükkamise "varustust" osta siis muu on kòik tip top aga see fj müts on kyll saast. Mingi fliismùts mis hoiaks ùmber pea oleks parem.

Ahjaa KEB püksid on lumelükkamiseks tunduvalt mugavamad kui Vidda Prod. Viddadega on üsna kehv autoga ka sòita, pigistab kòhtu kuidagi.

Ps postituses pole kùbetki irooniat

Vabandan päris matkameeste ees.

raki
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas raki » 18 Dets 2018, 20:50

Müts maksis 43 hoopis. Kuna müts oli ainus mis lumelükkamiseks ei sobi, siis täpsustan mütsi mudeli ka, mida tuleks vältida: https://matkasport.ee/mutsid/5800-17157 ... uks_suurus

Niisama linnapeal käia on ok, aga metsas ja muul aktiivsel tegevusel liigub peast ära

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 18 Dets 2018, 22:23

raki kirjutas:
18 Dets 2018, 20:10
Keskmine metsaline kes tuleb siia foorumisse küsima mis pükse osta, ei käigi nendega rohkem kui kilulinnast nuustakule ja selleks on Fjäll väga hea ja noh ka stiilne hah.

Päris matkamees läheb poodi ja ostab need püksid mis sobivad.
Sa oled asjast aru saanud. ;)
Ah, minge metsa...

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist