Kuidas lisada postitusse pilte

Infotahvel. Reeglid ning teadaanded Matkafoorumi meeskonnalt.
Vasta
Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Postitusi: 1782
Liitunud: 12 Veebr 2011, 04:31
Kontakt:

Kuidas lisada postitusse pilte

Postitus Postitas mrWilson » 26 Juun 2016, 15:59

Tegin väikese juhendi kuidas postitusse pilte laadida. Selleks on kaks moodust: 1) Mõnele välisele pildile linkimine ja 2) Piltide üles laadimine oma arvutist. Niisiis, kõigest lähemalt:

Mõnele välisele pildile linkimine:

Võimalus on lisada postitusse pilt mis kuskil internetis juba üleval on. Seda saab teha lihtsa linkimise teel. Lisa pildi aadress (URL) teksti kasti, selekteeri see (tõmba siniseks) ning kliki pildi kujutisega nupul. See tegevus paneb sinu pildi URL'i "img" tagide vahele mis kuvab pildi postituses.

Kuigi see on ilmselt lihtsaim moodus siis on sellel ka oma halb külg mis seisneb selles, et kuna pildid mida sellisel viisil internetist lingitakse kipuvad aegajalt erinevatel põhjustel ära kaduma (kas eemaldab selle pildi omanik või mõnel muul põhjusel) siis see tähendab seda, et pilt kaob samuti ka siit foorumist. See võib mõne postituse muuta aga täiesti arusaamatuks/mõttetuks - jutt on aga millest jutt on seda ei näe. :?

Välisele pildile linkimine:
pildi-lisamine-postitusse-1.jpg
Näide:

Kood: Vali kõik

[img]http://veebilehe-aadress.com/pildi-nimi-jpg[/img]
Pilt


Piltide üles laadimine oma arvutist:

Pilte saab ka otse oma arvutist foorumisse üles laadida. Hea külg on see, et need pildid ei kao kuhugi, mistõttu on postitused stabiilsemad. Siiski on mõned piirangud kuna foorumi serverimaht pole kummist, seetõttu võib ka siin ükskord ruum otsa saada. :) Niisiis. Pilte üles laadides peab arvestama järgmist:

1) Lubatud faililaiendid on gif, jpeg, jpg, png ehk siis pildifailid ainult.

2) Maksimaalne faili maht igale pildile on 400kb.
Ilmselt on algsed pildi mahud sinu arvutis suuremad. Pead pildi mahtu vähendama enne kui selle siia üles laed. Mõned head pildi mahu (suuruse) muutmise kohad online's: http://bulkresizephotos.com ja http://optimizilla.com

3) Maksimaalne lubatud arv pilte ühe postituse kohta on 10.

Samm 1 - Pildi lisamine:
pildi-lisamine-postitusse-2.jpg
Samm 2 - Pildi lisamine teksti vahele (valikuline):
pildi-lisamine-postitusse-3.jpg
Kui tahad pilti kuvada kuskil teksti vahel siis esmalt aseta kursor soovitud kohta ning alles siis kliki nuppu "Aseta postitusse". Seejärel kliki nuppu "Sisesta". Nüüd ilmub pilt seal kuhu sa ta paigutasid.

Kui sa ei soovi pilti kuhugi teksti vahele eraldi paigutada siis on lihtne, jäta "samm 2" vahele ning vajuta lihtsalt nuppu "Sisesta". Nüüd kuvatakse pilt/pildid postituse lõpus.

NB! Mõne üksiku pildi postituses kuvamiseks on ülal mainitu hea moodus, kuid kui tahad rohkem pilte presenteerida siis on rangelt soovitav linkida mõnele välisele galeriile. Ehk siis lae oma pildid enne kuhugi pildialbumisse üles ning alles siis lisa albumi link postitusse. Erinevaid pildialbumeid on internetis mitmeid. Matkafoorum kasutab flickr.com'i: https://www.flickr.com/photos/109674879@N03/sets see on tasuta, pakub palju ruumi (1,000GB) ning omab veel erinevaid kasulikke omadusi.

Võite siin samas teemas katsetada. :)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 895
Liitunud: 17 Okt 2012, 13:09
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Kuidas lisada postitusse pilte

Postitus Postitas Tarmo » 26 Juun 2016, 17:24

Kas Mouseover funksiooni on kah võimalik kasutada, st kui sõidad pildile siis pilt vahetub, näiteks kuvatakse selgitustega pilti.
...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Postitusi: 1782
Liitunud: 12 Veebr 2011, 04:31
Kontakt:

Re: Kuidas lisada postitusse pilte

Postitus Postitas mrWilson » 26 Juun 2016, 17:56

Tarmo kirjutas:Kas Mouseover funksiooni on kah võimalik kasutada, st kui sõidad pildile siis pilt vahetub, näiteks kuvatakse selgitustega pilti.
Ei.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Postitusi: 1338
Liitunud: 08 Dets 2011, 15:16
Kontakt:

Re: Kuidas lisada postitusse pilte

Postitus Postitas ullivilli » 10 Apr 2017, 09:33

Eriti ideaalne oleks, kui Server need ise ära konverdiks pakiks.
Päris tüütu oli väiksemaks väiksemaks ja siis lõpuks Jpeg-i pakkida et mahu piirangusse mahuks.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

veiko82
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 16 Juun 2013, 20:23
Kontakt:

Re: Kuidas lisada postitusse pilte

Postitus Postitas veiko82 » 10 Apr 2017, 11:08

Kasutage https://www.upload.ee keskkonda.
Saab pisipildi linke siia tekitada koos viitega originaaline. Serveriruum jääb alles ja ei pea konvertimise pärast muretsema.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Postitusi: 1782
Liitunud: 12 Veebr 2011, 04:31
Kontakt:

Re: Kuidas lisada postitusse pilte

Postitus Postitas mrWilson » 10 Apr 2017, 13:23

Väliste pildilinkidega on see häda, et kui need peaks mingil põhjusel eksisteerimise lõpetama siis siin foorumis muutuvad paljud pilte sisaldavad postitused paljuski arusaamatuks. Mõned head pildi suuruse muutmise kohad online's: http://bulkresizephotos.com ja http://optimizilla.com Kirjutasin sellest ka esimeses postituses.

See ei tähenda, et siia foorumisse ei või väliseid pilte linkida. Pigem kui on mõni olulisem info ja tahad, et see säiliks siin sama kaua kui foorum ise siis tasuks pilt siia otse üles laadida.
Ah, minge metsa...

Vasta

Mine “Üldine teave”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist