Matka/sportlikud saapad Eesti talve jaoks

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Matka/sportlikud saapad Eesti talve jaoks

Postitus Postitas Kivisisalik » 28 Jaan 2018, 09:49

Ma loodan, et keegi ei pahanda, et ma veel ühe saapateema tegin, aga see eelmine oli juba väga pikk lohe ja ka mitte eriti fokusseeritud. Tragöödilisel kombel avastasin eile hommikul, et minu Haglögsi matkasaapad on mulle väikeseks jäänud, madala võlvi ja laia liistuga jalg lihtsalt läheb muudkui lapikumaks vanusega. Kuna suures saapateemas figureerisid eksootilised kohad nagu kõrbed, mäed jm, otsustasin teha ühe pisut kitsendatuma teema, loodan et see on OK.
Ühesõnaga:
Kasutusotstarve: pikem käimine Eestis talvel, lumega, lörtsiga jne. Matkauisutamine, tõukekelguga sõitmine jne.
Kindlasti peaks olema mingi lisasoojustuse/voodriga.
Mul on maailma kõige vinguvamad jalalabad, neile ei sobi enamasti mitte miski. Nagu vähe võimalust anda, tuleb talla alla kramp, varbad hakkavad valutama, küüs tuleb maha jne. Kogu aeg on külm ja märg. Suurus: umbes ruudukujuline 41. Ilmselt peaks oma jala järgi tehtud sisetallad sisse panema.
Siiani on mulle hästi sobinud The North Face saapad ja siis need väikseks jäänud Haglöfsid.
Saapad võiksid olla mitte väga rasked, ma ei saa aru miks peab kummagi jala otsas poolteist kilo olema (kui just ei ole tegemist matkamisega mingisse sellisesse kohta kus saapal peavad olema sellised omadused, mida ei ole võimalik kergele saapale külge keevitada).

Kas ma kujutan ette, et vastus on Keen? (nats teeb ettevaatlikuks et kõigil on nii pahad kogemused selle brändiga ja minul jälle on pahad kogemused MS poes ühe kohe katki läinud toote teema kammimisega). Nt http://matkasport.ee/products/Keen-REVEL-III-naistele

Veel mingeid ideid?

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Matka/sportlikud saapad Eesti talve jaoks

Postitus Postitas sepaonu » 28 Jaan 2018, 12:02

Saapateemasi pole iial küllalt. Hoolikalt valitud meindlid jäid mul samamoodi väikseks, no krt saabas ei tõmba kokku, viis aastat kompud, siis üks aasta vilets ja siis üks aasta pahapaha. Mu meelest uue saapa ost lihtsalt pool või täisnumber suurem ei pruugi alati õige olla. Mina valisin tatra wide. Muid mudeleid kah olemas
http://www.hanwag.com/catalogsearch/result/?q=wide
ainuke jama, et eestis ainuke proovimisvõimalus siin hõigata kellelon ja siis netist osta.
Sooja voodriga nööritavaid uurides võiks neid vaadata
https://www.sorel.com/men/boots/
lähim ostukoht vist soome. Kindlasti pole kitsa liistuga aga ei reklaami ennast laiana, olemuselt astu sisse ja nööri kinni.
Talvetossudest võiks icebuge vaadata, sellel saapalaadseid asju kah olemas.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 28 Jaan 2018, 12:43

Küüned tulevad tavaliselt maha siis kui jalg pikemalt käijes paisub ning saabas hakkab varvaste peale suruma, päeva jooksul võib jalg pikeneda terve sentimeetri võrra, sestap peaks saabas natukese varuga olema. Samuti peab varbaküüned võimalikult lühikesed hoidma. Sinule võiks siis soovitada mõnda kõrgemat Gore-Tex maastikujalatsin a`la Inov-8, Salomon. Need on oluliselt kergemad kui nahast matkasaapad ja pole nii jäigad ka, saavad ehk kiiremini märjaks aga see-eest kuivavad ka kiiremini. Lisakaitsena saab kasutada bahille. Tean, et foorumi kasutaja Piiber käib taolistega. Tema ehk oskab midagi asjalikku öelda. Lisaisolatsiooni soovitan tekitada sokkidega.

Pole ortopeed aga olen kuulnud, et jalavõlvi lamenemine tuleneb jalalaba lihaste toonuse vähenemisest. Oma osa on siin arvatavasti ka üha mugavamateks muutuvatel jalatsitel, mis suure töö sinu enda lihaste eest ära teevad ja nad laisaks muudab. Kui suuta hoida need lihased toonuses ei tohiks jalalaba laiali vajuda. Olen kuulnud, et jalalaba harjutustega on inimesed oma madalast labast lahti saanud.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
saara
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas saara » 28 Jaan 2018, 12:51

Mina soovitaks küll Keeni. Talvesaabastega kogemus puudub, aga muidu erinevaid Keeni jalatseid 4 paari (matkasaapad, tossud, sandaalid).

Hetkel matkasaapasteks Keeni Liberty Ridge meeste mudel, s 42 (muidu kannan 40-41 ja samuti lai jalg). Ülirahul nendega. Olude sunnil ostsin nädal enne matka, käisin paar päeva poes jms, et natukenegi sisse kanda ja läksin 5ks päevaks Karhunkierrosele - mitte ühtegi villi. Ja siiani pole midagi kurta. Korraliku sokiga ka talvel väga okeid, külm pole veel hakanud.
Tuttaval on samad saapad olnud 5 aastat ja nüüd alles andis nahk talla äärest järele.

Niiet mina Keeni ei kardaks, aga soovitaks vb ka meeste mudeleid proovida, kui suur jalg. Naise suurused lõppevadki neil 41ga vist.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 28 Jaan 2018, 13:11

Ma jään enda juurde, et keen on õnnetu, mul kolmest kaks on minestanud. Need inov-8-d näevad head välja ja olid ka jalas väga ok aga räbaldusid kohe, nikerdajana mäkerdasin stormsurest riba tugevduseks aga ei aidanud see ka, ma peaks neid kaks paari aastas ostma. Siukesed olid mul
https://youtu.be/W51oSbWIscM?t=10
selle klipi mõjul ostsingi vist, oo, ägedad, kerged, korralik roomik all, tegelt naljatossud. Omi pilte ei viitsi otsida, sealtsamast klipist
psk2.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 28 Jaan 2018, 14:09

Tänud kommentaaride eest. Päris maastikujooksujalanõusid või kergeid asju ei tahaks, sest esiteks on mul olemas mitu paari suht töötavaid matkatosse ja ühed kergemad saapad, teiseks otsin ikkagi sooja jalatsit, millega kannatab nats aega hanges sõita või kusagil külma ilmaga laste järele vahtida. Keeni-alane ebakindlus säilib. Matkaspordist leidsin veel ühed Lowa saapad, mis kirjelduse järgi tunduvad OK, aga reaalselt muidugi ei oska arvata.... http://matkasport.ee/products/Lowa-RENE ... X-naistele

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 28 Jaan 2018, 20:42

Mina kannan juba aastaid talvel Columbia Titanium talvesaapaid.
Koos sääriste ja kilepükstega on jalad ka lühiajalisest veeskäigust kuivaks jäänud.
Kuna minul on laiad jalalabad on ka saabas küllalt lai (126 mm laiemast kohast) ja seetõttu on sobivaid matkasuusa sidemeid raske leida.
...

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 09 Veebr 2018, 17:24

lowa-womens-renegade-ice-gtx-stone-gold.jpg
lowa-womens-renegade-ice-gtx-stone-gold.jpg (62.61 KiB) Vaadatud 792 korda

Oh seda õnnetust, tellisin endale ülalviidatud Lowad Matkasoprdist, täiesti ideaalne saabas oleks minu jaoks, selline mitte-liiga-matkasaabas aga samas korralik ja tugev ja pikemaks käimiseks sobilik ja tundub et ka väga soe. Aga kahjuks on 41 suurus (ainus mis alles oli) minu suurepoolsele 40 jalale ühtaegu nii kitsas kui ka lühike. Kuna olemasolevatel saabastel on ainult pikkusemure siis need lähevad kahjuks Matkasporti tagasi. Samal ajal on ka mõistlikuma suurusega Keenid mehele pandud sealt.

Jään lihtsalt kevadet ootama.

Kasutaja avatar
Kirves
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Kirves » 09 Veebr 2018, 18:30

Mul on Soreli saapad täitsa olemas. Natuke rasked on ja see vildist osa seal sees kipub ülevalt hõõruma, kui korralikku sokki, kaltsu või säärist ei kasuta. Mul on lainelise kummitallaga. Vaatasin ka paksema ilmselt plastmasstallaga ja kontsaga Caribou mudelit , aga see tundus jalas ikka kuradi raske. P.S. Mul on 46 number jalg ka.
http://www.kirves.eu" onclick="window.open(this.href);return false; Noad , kirved , taskulambid ja palju muud vajalikku

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 09 Veebr 2018, 18:33

Kivisisalik kirjutas:
09 Veebr 2018, 17:24
Kui matkasport selle saapa nulli ära lasi, mul raske uskuda, et ta uuesti neid müüma hakkab
aga kui saabas sobis ja ainult number ei sobinud siis osta laiast ilmast
https://www.ebay.co.uk/i/382352672096?r ... 1142138114
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 09 Veebr 2018, 18:54

sepaonu kirjutas:
09 Veebr 2018, 18:33
Kivisisalik kirjutas:
09 Veebr 2018, 17:24
Kui matkasport selle saapa nulli ära lasi, mul raske uskuda, et ta uuesti neid müüma hakkab
aga kui saabas sobis ja ainult number ei sobinud siis osta laiast ilmast
https://www.ebay.co.uk/i/382352672096?r ... 1142138114
Ehh, ma olen interneti juba läbi kamminud.... Viidatud saapad on lihtsalt Lowa Renegade, mitte Ice.... aga ma tahan just neid talvekaid....
Ma seda kevadet ootan pigem sellest lähtuvalt, et äkki siis pole talvesaapaid tarviski....

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 09 Veebr 2018, 22:42

Ma ostsin endale just Matkaspordi Keenid.
Kaks päeva on igatahes hästi vastu pidanud, lumes sumbates on jalg kenasti soe olnud.

Tavalised (mitte-ice) Renegaded on sooja ilma saapad.
Kevad, sügis, ilma lumeta mäed.
Ma kannan neid praegu igapäevaselt "linnasaapana" ja olen käinud kolmel pikemal matkal.
Aga pikalt lumme ma nendega ei läheks - õhukesed, voodrita.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 12 Veebr 2018, 21:55

Minu Keenid pidasid vastu kaks aastat. Peaks siiani aga haisevad võikailt.
Uurin kas on selle kohta eraldi teemat.

Kõige paremad matkasaapad on siiani MTS-i torke, mootorsaekindlad, kevlariga armeeritud saapad.
Mingi 5 aastat vist vastu pidanud ja kestavad edasi. Veekindlad ei ole enam.
Aga küllap aitab täisnahale määre.
Tõsi. Kerged nad ei ole kahjuks.
Kuid Sameliniga võrreldes on minu jalas väga mugavad ning isegi õhema tallaga. Ometi ei lase naelagi läbi :D
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Kirves
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Kirves » 13 Veebr 2018, 17:11

Ma tuunisin oma Soreleid 10 euro eest. Viskasin vildist sisud välja ja panin asemele tavalised korralikud kummisaapa sisud.
Saabas läks kohe kergemaks ja mugavamaks. Lambanahast originaal sisu ei õnnestunud Sorelist tellida, kuna neil Eestis esindaja olemas, too lihtsalt asju ei telli ja mina ka ei tohi ka tellida. Eesti esindajal läheb ilmselt nii kuradi hästi, et pole soovi 60 euri maksvaid saapa sisusid ja 390euri maksvat jopet tellida. Amazonist ja e-bayst pole mõtet kalleid jopesid tellida nagunii saad vufli.
http://www.kirves.eu" onclick="window.open(this.href);return false; Noad , kirved , taskulambid ja palju muud vajalikku

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 13 Veebr 2018, 22:28

ullivilli kirjutas:
12 Veebr 2018, 21:55
Minu Keenid pidasid vastu kaks aastat. Peaks siiani aga haisevad võikailt.
Uurin kas on selle kohta eraldi teemat.
Kuna mu Salomoni talvetossud ilmutasid samuti roppu haisemisprobleemi, läksin Sikupilli keskuse saapapoodi (mille nime ei märganud/salvestanud) ja kurtsin muret. Anti 8.90€ eest mingid lõhnastavad/haisu eemaldavad/värskendavad padjad: paned õhtul saapa sisse ja hommikul nigu roosiaed.
Skeptiliselt ostsin ära.
Ime küll, aga toimibki. Lubati 150 kasutuskorda. Praeguseks u 10 korda kasutanud ja ei mingit haisu enam.
Pilt

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 14 Veebr 2018, 08:22

Haisuprobleemi jaoks on siin juba eraldi teema:
http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f=55&t=1095

seeneline
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas seeneline » 11 Okt 2018, 21:46

tripp kirjutas:
07 Veebr 2018, 17:24
re: Keen.
Siinsamas lõimes on ju kirjas, et
"Keeni saabas on p.sk (vabandust) ja kui isegi tehas garanteerib vaid ainult miljoni sammu vastupidavuse- st. u 500 km. ja soovitavalt vaid pehmel pinnasel kõndides."
Üldiselt - chill!!!
Kui sa mu irooniast aru ei saanud, siis oled üle töötanud.
Mine matka natuke :)
tripp kirjutas:
09 Veebr 2018, 22:42
Ma ostsin endale just Matkaspordi Keenid.
Kaks päeva on igatahes hästi vastu pidanud, lumes sumbates on jalg kenasti soe olnud.

Tavalised (mitte-ice) Renegaded on sooja ilma saapad.
Kevad, sügis, ilma lumeta mäed.
Ma kannan neid praegu igapäevaselt "linnasaapana" ja olen käinud kolmel pikemal matkal.
Aga pikalt lumme ma nendega ei läheks - õhukesed, voodrita.

Kas 500 km on läbitud?
Kas saapad surnd?
Mis mudeliga tegu oli?

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: rundll ja 1 külaline