Suvine Põltsamaa kayakitades 18

Tallasid mööda kodumaiseid radu? Jaga nähtut ja kogetut ka teistega.
Vasta
Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Suvine Põltsamaa kayakitades 18

Postitus Postitas sepaonu » 11 Aug 2018, 16:41

Juuli teisel nädalal tegime naisega Põltsu ülemises otsas Koerust nato sillani, üks auto starti ja teine finishisse. Poolest päevast peale ja pealelõunast välja. Üks lõunasöök rmk platsil ja üks ööbimine rmk platsil. Sääski ja parme oli talutavas koguses. Meie solberdasime extra aeglaselt, natuke rohkem aerutades oleks ka pika pärastlõunaga sõidetav, gepsu järgi oli tera alla 30km.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Suvine Põltsamaa kayakitades 18

Postitus Postitas Nohik » 12 Aug 2018, 15:01

Kas Jõeküla sild on see nato sild?
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 12 Aug 2018, 20:57

Ma küsisin samamoodi kunagi, kui olin sealkandis ilma gepsu ja kaardita ja tahtsin sinna minna, külamees ütles, et jah on küll. Pole väga oma pead vaevanud, et miks ta nato sild on, a väljatulles pidas üks autoga kayakimees kinni ja miskit küsis, siis tuli jälle jutuks ja naine teatas, et tema teab, et miks, et kas räägibvä, ma ütlesin ei.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Aug 2018, 21:52

Ausalt öeldes, poleks oodanud, et kanal kajakitav on, või et üldese voolas. Arvasin, et seda ainult kevadel sõidetakse.
Kas Endla ja Sinijärve vaheline kanalilõik oli puudest vaba?

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 13 Aug 2018, 11:02

Ära nüüd mind kaasa oma irratsionaalse virtuaalmaailma luuludesse.
Lähtu sellest, et pealkiri on põltsamaa koerust natoni ja ööbimiskoht kirikumäe.
Ma muidugi aiman, et ainukese valge vahu leidsid netisobrangu aerofotolt räägu lähtena ja kuna sa pole neid kraave ja jõgesi päriselus viimased 150 aastat näinud ja ennem seda kuimaveelveematkadegategelesin ajast on kõik tuhmumas mälus. Selle luulu nõrk koht on väljatulek räägust ja üles ööbima minemine.
Loogiline üheauto packraftiring oleks auto räägu-põltsu risti, kõnnid räägu lähteni, sulberdad sini-endla-nava-põlts-räägu-põltsu rist. Kahe autoga ma sõidaks loomulikult ainult allavoolu.
Tegelik minikäre, kus ma kayakiga nõksutan kividel ja aeropealt mittenähtav sillake kohe selle järgi on siin
käre.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Aug 2018, 13:10

Asi läheb mu jaoks aina segasemaks. Ega ma päris ette ei kujutanud, kus see va jõgi Koerust hakkas, aga ei hakanud küsima. Video järgi tundus, et peatusid Tammemäe künka lõkkekohas. Mõnes mõttes polnud vahet, kuidas sinna said. Ja siis arvasin, et keerasid Nava kanalisse.
Ma pole ise kunagi läbi järvede sõitnud, läbi soo sõitsin viimati 4 a tagasi, lõpetaisin Kirikumäel. Ja kui meenutada, siis Kirikumäest kaugemale pole viitsinud 18 a sõita. Olen käinud autoga Sinijärve lõkkekohas ja teinud invamatka kohta, kus tõenäoliselt Endla järv, Nava kanal ja Räägu kanal kohtuvad.
Suvel korra tekkis uitmõte, et läheks raftiga Sinijärvele septembris. Kuna ekslikult arvasin, et käisid kanalis, siis küsisin, et kas Räägu on läbitav. Kui kunagi jala käisin, oli puid üsna täis. Tookord läksin mingit haaba mööda üle kanalist ja teiselt poolt Sinijärve tagasi. Ühesõnaga, oleks olnud huvitav teda, kas on lootust sealtkaudu Endla peale saada või pole.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 13 Aug 2018, 14:05

Ma olen kevadel seda lõiku sõitnud, Piibelt Põltsamaani (ja järgmisel aastal Võrtsuni edasi).
Käisime üle Endla ja Räägu kanali.
Süsta pidi tõstma-tassima üksjagu.
Üks võsane ja vesine kant see muidugi on...

https://kurinurm.blogspot.com/2016/05/p ... amatk.html

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Aug 2018, 14:52

Mind huvitaks täpsemalt just see kahe järve vahelise Räägu lõigu seisukord.https://xgis.maaamet.ee/maps/XGis?app_i ... 60.1562501

Muidu, see Põltsama jõe raba läbiv osa, mis nüüd jälle Põltsamaa jõe nime kannab Maa-ameti kaardil, on mu lemmikjõgi Eestis, seal on üsna vähe inimese lõhna. Suure tõenäosusega 92 aprilli alguses sõitsin esimest korda elus. Enne Põltsamaad hakkas laia lund sadama, muidu oli plaan Tartu välja põrutada, aga jätsime katki, varustus ei vastanud oludele. Kui õieti mäletan, alustasime Kiltsist, kauplesime ennast enne Kiltsit rongi pealt maha. 1 plastist slaalomipaat oli ka, seda oleks olnud tüütu vedada Kiltsist tagasi jõeni. Aga jõe ilme on üsna palju muutunud. Mitmes kohas algas lageraba otse kaldast tookord, nüüd on korralik rabamännik peal neil kohtadel. Kui järgine suvi mingit välisreisi välja ei vea, siis arvatavasti sõidan.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 13 Aug 2018, 19:33

Sellises kohas nagu Endlakant mingit kanuukonveierit ei tehta ja mitte kunagi ei saa värskeid sissekukkunud puid välistada, samas on seal piisavalt liiklust aeg ajalt ja lahti ka lõigatakse. Ma selle sini ja endlavahelise 700+ meetrise jupi pärast ei muretseks, pigem on kõrsikune põltsu ja sini vaheline.
Selle reisiga sul lihtne ju, piznesplaan juba paar aastat ootab tegemist
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 60855&z=13
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Aug 2018, 20:50

Ohjah, plaanid on head asjad, aga vahepeal ei läinud peaaegu midagi, nagu mõeldud oli. Mul kipub nii olema, et peab ette unistama, võimalused avanevad pigem ootamatult, siis plaan varrukast võtta. Ega ma pole selle käsivarre jõe plaani ka päris nurka visanud, kuigi täna ma ilmselgelt seda alguse 9 km ära ei käiks.
Ega selline retk, nagu seal kaardil, raftiga nii lihtne polegi, raft on üsna torketundlik, muud sõiduriista mul enam pole. Kanuu laenamine lisaks hulga logistikat, mul pole veel uuele autole katuseraamigi ostetud. Kui tripi pilte vaadata, siis Nava kanali jätaks küll vahele. Ja kui kaine peaga mõelda, mõistlik on siiski raft tühjaks lasta vahepeal ja see kahe järve vahe jala käia. Füüsise poolest tundub teostatav, jalad on eelmisest reisist ära kosunud. Eks ilma pealt vaatab septembris, 22-23 ja 29-30 on kalendris augud.

svahi
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas svahi » 13 Aug 2018, 22:37

Liigun Endla ja Sinijärve piirkonnas üsna tihti. Praeguse veetasemega on Sinijärvest mööda Räägu kanalit Põltsu ja Räägu risti üsna vaevaline saada. Kõva tahtmise korral teostatav aga keskmisest raskem ja pingutust nõudev, korralik takistusrada. Räägumetsa juures on metsaveoks tamm tehtud, seda vast teate, see on seal juba aastaid. Sealt tuleb oma ujuvvahend üle või ümber tarida. Pluss veel vette langenud puud. Sinijärve ja Põltsu vahelisele Räägu kanali osale ma torketundliku ujuvvahendiga ei läheks. Sinijärve ja Endla vaheline lõik on vabalt läbitav, sellega pole probleemi. Nava ja Räägu ristist Endlasse minnes tuleb hoolega teed valida, sest järves vesi madal ja järv veetaimi täis, mis ennast mõla külge mässivad ja sõudmise vaevaliseks teevad. Sepaonu alustas oma retke pigem Pagari silla juurest Piibes, mitte Koerust. NATO sillaks kutustakse Jõeküla silda sellepärast, et see on Ameerika mereväelaste abiga kokku pandud miski õppuse käigus.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 14 Aug 2018, 18:04

svahi kirjutas:
13 Aug 2018, 22:37
Liigun Endla ja Sinijärve piirkonnas üsna tihti...
Kas seal Nava kanali, Endla ja Räägu nurgal on lõkkease alles?

svahi
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas svahi » 14 Aug 2018, 18:23

Nohik kirjutas:
14 Aug 2018, 18:04
svahi kirjutas:
13 Aug 2018, 22:37
Liigun Endla ja Sinijärve piirkonnas üsna tihti...
Kas seal Nava kanali, Endla ja Räägu nurgal on lõkkease alles?
Alles.
Pilt

Pilt

Mis marsruut täpsemalt plaanis on?

Sinijärve äärde mineva tee peal on üks sissevarisenud koht, olen sinna ikka ja jälle mõne oksa püsti pannud, et näha oleks. Tee läbitav, ka sõiduautoga.
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 14 Aug 2018, 19:11

svahi kirjutas:
14 Aug 2018, 18:23
Mis marsruut täpsemalt plaanis on?
Pole mingit erilist marsruuti, lihtsalt pole kunagi kummagi järve peal paadiga käinud. Väga tõenäoline on, et pressin end Endla peal korra saarestikust läbi, et vaadet oleks, proovin siin-seal õnge ja spinningut ja läheks sinna lõkkekohta ööseks. Järgmine päev prooviks Sinijärvelt kala saada ja õhtuks koju.
Ma tean, et Endla peale saab Kärde külast lihtsalmalt, aga mul pole seljakotiga liikumine just kõige kergem.

svahi
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas svahi » 14 Aug 2018, 19:13

Ära siis unusta Sinijärvel ja Endla järvel kalastamiseks kalastuskaarti teha. Ja unnaga püüda ei tohi. Lubatud püügivahendid on lihtkäsiõng, käsiõng, spinning, lendõng või sikuti.

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 14 Aug 2018, 22:14

Endla järvel ja Sinijärvel on 1. aprillist 30. juunini inimeste viibimine keelatud ning muul ajal lubatud vaid Keskkonnaameti loal.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 14 Aug 2018, 23:11

Endla kalastuskaardi ostuga kaasneb automaatselt ka liikumisluba. Kalastuskaartide ostuga kaasneb kohustus esitada aruanne kalade kohta.
Kogu Endlat puudutava infi leiab siit.
http://www.kalastusinfo.ee/sisu/kalastamine/endla.php
Minu põltsu kayakitamisteemas endla kalapüügist jahumisega kaasneb kohustus peale kalapüüki kalapildid netti riputada. 8-)
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 15 Aug 2018, 09:54

Sul endal oli seekord kaladega mingi jõulurahu värk või?
sepaonu kirjutas:
14 Aug 2018, 23:11
Minu põltsu kayakitamisteemas endla kalapüügist jahumisega kaasneb kohustus peale kalapüüki kalapildid netti riputada. 8-)

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 15 Aug 2018, 11:16

Ma üldiselt hoian ennast kõigil naisegakoosreisidel tagasi, moepärast tundpaar aga seekord jäi kalapüük üldse ära kommunikatsiooni lonkamise pärast, koos laadisime asju maha, naine küsis miuke ridvakott ja nopolemõtetsellestjahuda, ühesõnaga igavusest kirikumäel mõtlesin, et konksutan mõne turvatati seal ära ja ridvakotti avades oli haugilennukatokk ja nöörikasett ja rulli polnud 8-) , no ega pisarat ei poetanud, vedasin rahulikult kotiluku kinni ja avasin järgmise õlle. Jõgi ise selline, et ma kalale extra sinna kindlasti ei läheks. Mõni mitte päris fanaatiline veematkaja kindlasti sealt landiga haugipulkasi saaks ja rõõmustaks. Põhimõtteliselt seal kogu tavaline haugahvensärgturbjms kalavalik olemas, teoreetiline jõekas kah lõiguti. Mul polaroidid olid nina peal ja suht palju kala oli näha.
Endla ja sini pole liiga lihtsad järved, sisuliselt kaks püügikala - haug ja linask. Kunagi sai seal üsna palju õngitsemas käidud. Loop teistel jahimaadel ammu, võib öelda välja, et minu saak piltidel, ka teistel endla piltidel.
http://www.sepikoda.ee/sisu/NSwyNiwyNywx/loopiga-kalal/
Ja olen keeranud suure sumba palju kordi paadikõrval tagurpidi ilma mingit pilti tegemata.
Midagi seal muutunud pole, kes peibutussöödaga ümber oskab käia, see ka rebib. Teised peavad õnnele lootma. Juhukülalisel on muidugi alati nõrgemad võimalused, kuna ei jõua süveneda ja ka nendel, kes oskavad seal käituda sõltub palju, et kas 1 või rohkem päevi. Sinil ma ise pole püüdnud aga mul sõber käis seal süsteemselt ja peale läbivoolukanali paras maltsameri ja õngitseda tahad, siis pead ise omale püügiaugu sisse rehitsema linaski puhul. Ajaviiteks kanalist haugi proovida, no miks ka mitte. Mul üks vana sõber käib endla peal juhuslikult, ütles viimati, et kle tead, nüüd siuke värk, et kalal pole seda mudamaitset enam. Mul natuke raske uskuda. Kunagi sai üks kala võetud sealt ja proovitud, tänanei, korra sõbra tehtud leotatudjne, marinaadis, no ikka tänanei, see on muidugi individuaalne teema.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 15 Aug 2018, 12:02

Mudamaitse on mõnes veekogus aastaajapõhine, sügisel kaob ära. Ja aastad pole vennad. Olen söönud Sinijärve sügist linaskit, ei mäleta, et oleks jube olnud.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 15 Aug 2018, 13:11

Inimesed ongi erinevad aga osade, kes söövad ainult jõekat ja merekala, mina nendehulgas ninakirtsutus tulebki sellest. Vastupidiselt ootustele sisevetekalu sööv inimene ei üllatu, kui sööb merekala, pigem ütleb, et vahet pole. Ma pole ise vaevlenud sellega aga väidetavalt enamus sellest ninakirtsutusmaitsest asub nahas/limaskihis ja uimedes. Ka see aasta pidin üllatuma, kui nägin, et sõber tegi väga ilusti kalakäsitlust hoides kala ainult käes, nautisin aga möödaminnes kraapis kogu naha noaga üle ja lõikas kõik uimed välja ja seda siis põhja rootsi mägedes, kus on sisuliselt enamus lumesulavesi ja päiksega paistab 15m läbi. Vastuseks sain, et muidu maitseb stasti.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 15 Aug 2018, 13:24

Mõni aasta tagasi püüdsin kohe peale kudeaega Voore paisjärvest ühe linaski, see läks paraku paksu pressküüslauguga kaetult ahju. Paar suurt roosärge sain ka, lõikasin sealt kassile fileed. Too nuusutas ja vaatas mind üsna ehmunud näoga. Sõin kalad ise ära.

Vasta

Mine “Eestis”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist