Garmin GLO - nutitelefoni GPS "võimendus"

Et metsas ära ei eksiks.
Vasta
jjj
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Garmin GLO - nutitelefoni GPS "võimendus"

Postitus Postitas jjj » 04 Okt 2018, 16:40

Tere

Kas on sellisest vidinast keegi kuulnud või kasutanud?
https://garmin.com.ee/et/muu/433-garmin ... gI7d_D_BwE

Nagu ma aru saan, siis on see väline geps, mille ühendad bluetoothiga nutitelefoni ja peaks siis üsna täpselt oma asukohta vastavas kaardiäpis näitama (võimalusel ka teekonda salvestama kui äpp selleks suuteline on). Telefonide enda GPS vastuvõtjate täpsus annavab soovida, ja tihtipeale paksemas metsas liikudes/orgudes ei leia üldse asukohta.

Võiks sellisest jubinast abi olla? Või oleks targem investeerida veidi rohkem ja juba siis korralik GPS süsteem osta?

EDIT: Mõtlen et selline vidin võiks samas ka ju teinekord kasulikuks osutuda autosõidul?

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Garmin GLO - nutitelefoni GPS "võimendus"

Postitus Postitas sipelgas » 04 Okt 2018, 16:55

Kasutanud ei ole ja kommenteerida ei oska. Siiamaani on täitsa piisav olnud telefoni GPS täpsus.

Küll aga tänasel päeval oleks minu jaoks GPS seadme puhul vajalik tingimus GALILEO tugi. Pakub oluliselt suuremat täpsust kui GPS ja GLONASS

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Okt 2018, 20:35

Sellel galileol omal pole vist nii palju putukaid taevas, et saaks gepsust konkreetselt galileo valida ?
Mis see oluliselt täpsem mingites ühikutes oleks ?
Oma kogemused ütlevad, et põhjamaades pole inimesel vaja seda GLONASS-i, sööb akut rohkem ja mu meelest võltsib ka.
joon jõest, söön jõest

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 04 Okt 2018, 21:39

Galileol on hetkel 17 kasutusel olevat satelliiti ja neid peaks veel üles minema. Täisvõimsus saavutatakse 2020 aastaks.

Galileo täpsus peaks tulema kuni 1cm (mitte erakasutuseks) ja, hetkel u 1m (erakasutus). Kui GPS usa ja GLONASS vene siis GALILEO on EU oma. Kõige uuem ja kaasaegsem ja omab palju tehnilisi eeliseid teiste ees.

Galileo saab kasutada vaid seadmetega, mis seda toetavad. Neid väga palju hetkel pole aga tuleb ainult juurde. Kui mõelda uue GPS seadme peale siis lihtsalt võiks vaadata, et Galileo toetus olemas oleks. Vähemalt mina vaataks.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Okt 2018, 22:29

Ma kõigi google vastete taustasi ei viitsi uurida, siiski jäi silma, et 4m lihtsurelikele ja kommerts 1m ja tegelik võimekus vist 1cm ja ilmselt on ka gps-i võimekus midagi muud, mida me lihtsurelikena oma seadmetes kasutame, maamõõtjad ju kaua ennem galileod rääkisid sentimeetrist. Iseendast euroopa positsioneerimise süsteem ju hea asi. Mingid gepsudega/positsioneerimisega täpseid seadmeid näeme vist tulevikus üha enam. Matkainimest need täpsused ei huvita. Mul oli täna rabas geps julgestuseks taskus, et kui laugasterägastikus oma seljakotti või jõhvikaämbrit üles ei leia, siis vaatan aga vaja ei läinud.
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Orienteerumine, topograafia, GPS”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline