Kuidas jääda kuivaks vs kuidas kuivatada ...

Jaga oma emotsionaalseid ja praktilisi kogemusi matkadelt.
Vasta
Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Kuidas jääda kuivaks vs kuidas kuivatada ...

Postitus Postitas Nohik » 28 Okt 2018, 11:14

Huvitaks, millised on erinevad strateegiad ja taktikad kuivaks jäämiseks vesise ilmaga. Nooruses oli enamasti üsna savi, kui märjaks sain, see oli kogu strateegia.
Eilne suvilas käimine lägase ilmaga tuletas meelde isikliku pikalt lahendamata probleemi, kuidas jääks püksid kuivaks. Nimelt on mul seal minnes/tulles vahepeal umbrohi üle pea. Kui see on märg, saad ise ka märjaks. Suvel pole probleem.
Vihma korral kasutan juba kümmekond aastat pontšo tüüpi keepi. Põhiliseks puuduseks on, et varrukad pole kaetud. Suvel pole probleem, praeguse ilmaga pole suurem asi tunne, kui käed märjad. Kui seljaott seljas, ei sa kuidagi käsi katte alla (välise abi korral võimalik). Õnneks hakkas seekord sadama alles suvila juures olles. Sain toimetatud vajalikud toimetused.
Kogu aeg olen ka edasi lükanud bahillide tegemist või hankimist. Need peaks olema üle põlve, sest keep ulatub napilt alla põlve. Kummipükse päris ei taha, haudun ära.
Jääb varrukate küsimus, millele pontšo korral ei näegi õiget lahendust.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Kuidas jääda kuivaks vs kuidas kuivatada ...

Postitus Postitas sepaonu » 28 Okt 2018, 12:57

Kõige lihtsam lahendus on äkki korra vikati või trimmeriga läbi jalutada see suvila tee 8-)
Ma olen pontsot kasutanud , kui mu harrastus oli õngitsemine, mis on siis sisuliselt paigal olek ja istumine. Peale varrukate puuduse on avar pontsu ka tuule vastu nõrgake, kipub seelikusaba kergitama. Tuulevaikse ilmaga võib sellega isegi seljakotiga käia. Igasuguste pontsode hingamisvõimekusse, mille materjal algab poly_jne suhtun kahtlevalt. Parim kasutuskoht pontsol on lihtsalt seismine ja istumine ja jalutuskäik.
Üks variantidest on vihmaseelik jalgade kaitseks. Pista goolesse rain skirt , sirvi ja näed, et kõlavad nimed tarpimaailmas kõik teevad seda seelikut ja ilmselt üks põhjustest on see ultralight ja õhuke seelik kaalub suurusjärgus 60-100gr versus gore püksid 400+gr
Seelik aitab teatud maale vihma vastu aga alumises saapapoolses osas peab kah miskit olema, ehk säärised juurde. Igaüks peab oma valikud ise tegema, et kas vihmariided on 1-2 või 3 osalised.
Kalapüügimaailmas on vees käimiseks peale pikkade kahlamispükste ka puusani asjad , mida kutsutakse Hip Waders , sisuliselt siis pikkade kalamehekummikute moodi asjad aga moodsatest materjalidest, saapa või sokiotsaga. Sellist pikka varianti lihtsalt matkajale märkasin MLD lehel rain chaps nimega https://mountainlaureldesigns.com/shop/clothes/
Ma enda vihmapükste täpset mudelit ei viitsi kaevata aga kunagi ostsin siit
https://www.varusteleka.fi/fi/group/sadevaatteet/1090
täispikkade lukkudega sõjaväe membraanpüksid ja kuigi on auke ja pisirebendeid looduses saadud on veel kasutuskõlblikud ja ma ei maksnud ennast ka vigaseks. Mingite asjade puhul on mõtekas ka maksta, kui sellega kaasneb midagi, mis on oluline kasutajale.
Mul on õhukesi/kergeid vihmariideid ja veeriideid olnud ja on, pidavuses on piir ja kuluvad kiiremini. Kõik pommikindlad asjad on reeglina mitteodavad ja mittekerged. Suvise vihmasabina ajaks ühed riided ja sügistormide jaoks teised on minu nägemus asjast.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 28 Okt 2018, 14:43

Kui tahta vihmakatte alla mahutada ka seljakott võib keeruliseks kiskuda kuid kui ennas ov vaja lihtsalt kõrge ja märja rohu eest kaitsda siis soovitaks esimese hooga pikka vihmakeepi + bahillid. Keep siis eraldi varrukate ja pika lukuga. Neid saab tööriiete poest, maksavad mõniteist raha ja on pikaealised. Rahmeldamiseks ei sobi kui augustis rattamatkal nägin ühel ratturil sellist seljas ning asi paistis töötavat.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 28 Okt 2018, 15:07

Moskva olümpia paiku õrnas eas suusa- ja kergejõustikutrennis käies olid meil nn "kilekad", laiad lohvakad vee- ja tuulekindlad väliskatteriided, moodsalt koorikud. Ei hinganud ega midagi, aga kuna olid lohvalt peal, tuuldusid niisama läbi. Käed-jalad läksid kinnaste-saabastega läbi.
Õhukesed ja kerged olid küll ja kuivaks jäi ka hullema vihma, lörtsi ja lumesajuga.
Mis materjal või kust ja kas tänapäeval saab, pole aimugi, aga ehk suuna annab kätte.
Pilt

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 28 Okt 2018, 20:18

Tanel kirjutas:
28 Okt 2018, 14:43
Kui tahta vihmakatte alla mahutada ka seljakott võib keeruliseks kiskuda kuid kui ennas ov vaja lihtsalt kõrge ja märja rohu eest kaitsda siis soovitaks esimese hooga pikka vihmakeepi + bahillid. Keep siis eraldi varrukate ja pika lukuga. Neid saab tööriiete poest, maksavad mõniteist raha ja on pikaealised. Rahmeldamiseks ei sobi kui augustis rattamatkal nägin ühel ratturil sellist seljas ning asi paistis töötavat.

Eksisin vihmakeebi osas, mõtlesin hoopis vihmamantlit. Osta saab nt siit https://www.k-rauta.ee/p/vihmamantel-ro ... searchnode

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Okt 2018, 09:56

Iseenesest, seelik on nähtus, millest on õnnestunud mööda vaadata.
Aga kui seelik ja säärised pontšole lisada, võiks soojema aastaaja jaoks sobida.
Kubemeni säärised võib ka päris toimiv olla, neid polnud ka näinud.
Ilmselt pean mingist odavast riidest prooviks tegema, kuidas jalas püsivad ja mis tunne käia on.
Iseenesest oli plaanis teha endale üle pea tõmmatav kapuutsiga tuulepluus.
Kui sama lõikega teha vihmapluus, 30 cm pikkust lisada ning täispikad säärised lisada, võiks isegi kuivaks jääda.
Täispikkade sääristega oleks see hea asi, et enamus rohtu on madalam. Kui vihma ei saja, ainult kaste on, pole rohkem vaja. Kui arvestada, et pikki otsinagunii ei käi, võib-olla on parem kui seelikuga kolmeosaline komplekt.
Ilmselt pean sukelduma õmbluste veepidavuse teemasse.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Okt 2018, 12:31

Ma kardan, et tuleb pigem samal lehel mainitud McNett Silnet toodet kasutada. Selles mõttes, et vist on lihtsam sobivast kangast teha ja ise silikoonida valmis toodet. Aga seda eeldusel et see McNett Silnet on oluliselt tugevam kui kasvuhoone silikoon vms silokoon.
fred7 kirjutas:
29 Okt 2018, 10:40
Õmblused veekindlaks: http://www.travermotox.ee/index.php?tr=3&ctg=62&it=2978

Kasutaja avatar
fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 29 Okt 2018, 13:23

Olen muidu neopreenkindaid sellega parandanud: https://www.k-rauta.ee/p/poluretaanliim ... 8-4-ml/7ha
Ja väga hea sai. Kahjuks paar kuud pärast tuubi avamist hangus see keemia ära. Muidu väga hästi nakkub kõigega ja jääb tugev ning elastne. See on soodsam ka - 6 euri. Samas K-rauta lehel enam ei näita, et saadaval.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Okt 2018, 13:33

See vist ei sobi ka silikooniga kokku. Kuigi tundub muljetavaldav, mida need liimid kõik liimida lubavad. Peaks neid mõlemat rafti peal proovima.
fred7 kirjutas:
29 Okt 2018, 13:23
Olen muidu neopreenkindaid sellega parandanud: https://www.k-rauta.ee/p/poluretaanliim ... 8-4-ml/7ha Ja väga hea sai. Kahjuks paar kuud pärast tuubi avamist hangus see keemia ära. Muidu väga hästi nakkub kõigega ja jääb tugev ning elastne. See on soodsam ka - 6 euri. Samas K-rauta lehel enam ei näita, et saadaval.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 29 Okt 2018, 13:36

fred7 kirjutas:
29 Okt 2018, 13:23
Olen muidu neopreenkindaid sellega parandanud: https://www.k-rauta.ee/p/poluretaanliim ... 8-4-ml/7ha
Ja väga hea sai. Kahjuks paar kuud pärast tuubi avamist hangus see keemia ära. Muidu väga hästi nakkub kõigega ja jääb tugev ning elastne. See on soodsam ka - 6 euri. Samas K-rauta lehel enam ei näita, et saadaval.

Mul ühe Silnet vms tuubil kirjas, et tuleb külmikus hoida peale tuubi avamist. Seda ei tea kas piisab tavalisest jahekapist või peab sügavkülma panema.

Kasutaja avatar
fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 29 Okt 2018, 14:01

Okei, juhendit ma tõepoolest ei lugenud. Kindlasti oli ka sellel tuubil hoiustamistingimused kirjas.

Peaks sama asi olema, aga kallim:
https://www.tooriistamarket.ee/et/kummi ... -rubberfix

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 29 Okt 2018, 15:54

Soome foorumis keegi kiitis, et see uus Casco RubberFix ei hangu ära võrreldes vana Liquisolega.
Ma hoian lahtiseid storm ja aquasuresi tavalises külmikus, ennem kasutamist viskan mõneks minutiks sooja vette.
Ma ise tarpe tehes kasutasin tuubimoosi aga miski iina imetelgi õmblused tegin tavaline sanitaarsilikoon lahustatud white spirtiga ja ütleks, et viimane teeb sama tulemuse ja mugavam peale kanda seda lahust ja kokkuvõttes jääb ühtlasem.
Eelpool mainitud k-raua vihmamantli kaksikvenda nägin magazinis täna siukese hinnaga
mf2.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 30 Okt 2018, 14:46

Magazini peab vist minema jah, äkki seal on mõni suur number veepükse, saab kõige lihtsamalt säärised lõigata ja katsetada.

Vasta

Mine “Kogemused, soovitused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist