Palun soovitusi - otsime uusi riike ja matkaradu

Vasta
kristies
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Palun soovitusi - otsime uusi riike ja matkaradu

Postitus Postitas kristies » 03 Dets 2018, 22:49

Tere. Oleme siiani matkanud palju Eestis, Lätis, Leedus, kuid nüüd otsime uusi riike ja matkaradu. Mida soovitaksite? Eelistaksime jalgsimatka (aga on ka ratta- ja kanuumatka kogemused) telkimisvõimalusega ja esialgu mitte külmemas kliimas kui siin. Matk võiks mahtuda ühe nädala sisse ja olla pigem kulutuste mõttes soodne. Vaatasime Alpide matkaradu, aga saan aru, et seal on telkimine keelatud. Millest soovitaksite alustada uute kohtade avastamisel? Aitäh!

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: palun soovitusi

Postitus Postitas tripp » 03 Dets 2018, 23:28

Fagarase ahelik ehk Transilvaania Alpid.
Rumeenia Karpaatides.

Vastab täpselt kõikidele nõuetele:
- jalgsi, parajalt raske
- telgi kus tahad
- otsast otsani 7 päeva (kiiremad teevad 5, rahulikult võttes võib ka 8 minna)
- Rumeenia on üldiselt soe, aga mägedes võib muidugi ka vihmane ja külm olla
- odav (sest Rumeenia)
- VÄGA ILUS!!

Viimast paluks tõsiselt võtta. Ma olen käinud Himaalajas, Alpides, Kesk-Aasia ja Ameerikas ja Aafrika mägedes. Sellel Karpaatide rajale läksin kerge üleolekuga, et ah, mis seal ikka. Ja ma olin täiesti vaimustuses! Ja ülejäänud grupp ka.

Minu päevik sellelt rajalt:
https://sites.google.com/site/kurinurm/ ... aania-2015
Viimati muutis tripp, 03 Dets 2018, 23:41, muudetud 1 kord kokku.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 03 Dets 2018, 23:31

Sarnane on ka Madal-Tatrate ahelik Slovakkias. Mis on nendesamade Karpaatide põhjapoolne kaar. Veidi kergem, veidi laugem, palju tsiviliseeritum. Telkimine keelatud, aga kui sellest ei hooli, siis saab ikka. Samuti harjarada, ehk oled kogu aeg kogu ümbrusest kõrgemal.
https://sites.google.com/site/kurinurm/ ... ematk-2017

Neist kahest eelistaks ma täiskasvanute grupiga matkates iga kell Rumeeniat.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 03 Dets 2018, 23:40

See "külmem kliima" on nii ja naa. Sel suvel käisime Põhja-Soomes. Kilpisjärvilt üle Halti (Soome kõrgeim tipp) Norrasse. Polaarjoonest kaugel kaugel põhja pool. Põhiline häda oli, et oli rämedalt palav.

Kui tahta vabalt telkida, siis vist ongi Ida-Euroopa, Balkan ja Skandinaavia. Sloveenias on juba telkimine keelatud. Eks käiakse Püreneedes ja Alpides samuti telkidega, aga sellel on sihuke moosivarga maik juures, otsitakse nurgataguseid ja tõmmatakse telk päikese tõustes maha. (Ma ise pole käinud, targemad ehk kommenteerivad.)

Balkanil on rahvusparke ja mägesid meeletult, aga seal olen ma käinud ainult jalgrattaga.

Mu enda lemmikmaastik on Põhja-Rootsi, Kebnekaise massiivi ümbrus ja Abisko rahvuspark. Ja Soomes on ilusaid radu. Soome on lisaks väga odav - autoga kohale, nädal matka, autoga tagasi. Isegi matkamajad on seal tasuta. Aga kui ilmaga ei vea, siis on ilmselt külm.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Palun soovitusi - otsime uusi riike ja matkaradu

Postitus Postitas Nohik » 04 Dets 2018, 09:15

Kui inimesi armastate, siis lõuna poole ja lääne. Kui inimesi ei armasta, siis põhja poole.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Dets 2018, 13:19

tripp kirjutas:
03 Dets 2018, 23:40
See "külmem kliima" on nii ja naa. Sel suvel
Ma lisaks juurde, et kui eestiga võrrelda soome-rootsi-norra polaarjoonetaguseid alasi, siis kõige sarnasemad on siiski vaid juuli-august, võib meil soojem olla, võib seal palavam olla jms
Kliimamuutumises võib muidugi kõik muutuda, see aasta tuli koerarakendikõlbulik lumi maha Karasjokis 26 november, mis on uskumatult hilja.
Ise arvan, et mulle ja paljudele teistele tundub põhja poole minek lihtne ja mugav. Midagi metsikult bronnima ja sättima ei pea, vaatad ilma, ostad järgmiseks hommikuks piletid ja õhtul oled Botnia ühe või teise nurga taga ja ülejärgmise lõunast võid koti selga panna. Neljase pundi kaks nädalat kõik kulud kokku seljakotivariandil on suurusjärgus 250-300 per molu.
joon jõest, söön jõest

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 04 Dets 2018, 13:43

Põhja poole saab jube mugavalt Stockholmist rongiga. Õhtul istud vagunisse, mängid kupees kaarti ja jood õlut, järgmisel hommikupoolikul astud Abiskos või Katterjokis või kusagil maha ja hakkad matkama.

Bjorn
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Bjorn » 04 Dets 2018, 15:24

Igati muhe teema. Kaks korda Rootsi põhjaosas käidud. 1 talvine, 1 suvine matk. Suvine Kebnekaise/Abisko kant oli tõesti väga ilus. Sai rahet, vihma, tuult ja lauspäikest, osati ka segamini.

Kas Rumeenias lisaks lihtsalt jalutamisele võiks ka suuna võtta mägijärvedele kalapüüdmise mõttega või seda lootust ei ole? Ideaalis võiks ju ca 4-5 päevase matka (+2 päeva sinna ja tagasi tulekuks) plaanidesse võtta. Mäed meeldivad, vesi ja kalapüük ka. Kui saaks ühendada ja seda veel odavamas piirkonnas kui muu Euroopa, siis oleks eriti hea diil.

P.S. Eesmärk oleks ikkagi matkama minna, aga õhtusöögi võiks ühel või kahel õhtul ise püüda.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 04 Dets 2018, 15:44

Minu senini kõige ägedam kogemus on olnud Lofootidel.
Helsingist öörongiga Rovaniemi ja samal õhtul autoga Leknese linnakeses keset Lofootide saarestikku. Tegime ühe pika matkana, aga saab teha ka hulganisti päeva/kaheseid ringe.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 06 Dets 2018, 11:00

Praeguses Mordorikuningriigis olles on ka hea meelde tuletada seda, et üks magnetitest polaaraladel on valgus. Ma erinevatel aegadel käinud aga lemmik on juuli lõpp, augusti esimene pool ja päikest on umbes 21h ja valget aega sisuliselt 24h. Natuke depressiivne on muidugi tagasi tulla ja imestada, et ahah, meil on siis niipalju päevavalgust praegu. 8-)
mf1.jpg
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Välismaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist