Nädalaga ümber Soome 2019

Vasta
Kasutaja avatar
-IFFI-
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Nädalaga ümber Soome 2019

Postitus Postitas -IFFI- » 26 Dets 2018, 11:54

Antud tripp plaanis järgmise aasta(2019) teises pooles nagu ma ka enese tutvustuses lühidalt kirjeldasin. Tripp toimuks autoga.

Esmalt sooviks Teie kogenud matkajatelt nõuandeid või vihjeid millise kaarti rakendusega joonistada valmis täpne marsuut. Hetkel olen valmis teinud google mapsis põhimarsuudi mis näeb antud hetkel välja SELLINE

Nüüd tahaks seda kõike muuta/korigeerida veidi täpsemaks. Antud mapsi ei lase enam millegipärast muuta. Kui lohistan marsuudi joont uude kohta siis see ei salvestu enam uuele kohale küll aga alguses mingi aeg toimis. Minu arusaamist mööda kas seal on kindel määra neid muutmis punkte või midagi sellist.
Vaatasin ja avastasin, et on võimalik ka marsuut kokku panna erinevate kihtidega aga see vajab juba suuremat tööd. Sellepärast küsingi, et ehk keegi teab mõnda muud rakendust millega oleks mugavam koostada marsuuti mille ka hiljem saab näiteks importida google mapsi või TomTom gps'i

Või on olemas mingine arvuti kaarti rakendus.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Nädalaga ümber Soome 2019

Postitus Postitas Nohik » 26 Dets 2018, 17:46

Kui muu ei aita, siis google mapsis annab küll automarsruute lisada ja sinna vahele punkte panna. Üsna kohmakas, aga parem kui eimiski.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 26 Dets 2018, 21:24

Siin vist automatkajaid väga pole.

Võta isand Laisaar ette, kutsu kõrtsu, tee välja ja kuula kogemusi.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 26 Dets 2018, 22:29

Arvatavasti on see ürgaeg aga ma olen alates esimeste gepsude tulekust saati kasutanud Garmini MapSource ja seda tänaseni.
Mul gepsus endas ja arvutis kaardivalik erinev. Kõik oma käimised joonistan kõigepealt arvutis, siis vaatan taevapilti ja kui on miskit olulist, siis imen gepsu endasse selle info. Google maps on minu jaoks nikastus ja kõlbab ainult tundmatu kohanime vaatamiseks, et mis riigis ja kus kandis see asub.
d25.jpg
https://www.youtube.com/results?search_ ... +MapSource
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 27 Dets 2018, 01:18

Kui automatkasin, kasutasin MapSourcet, aga kui mälu ei peta, siis juba 2010-2012 paiku öeldi, et see on juba samahästi kui surnud. Aga mulle meeldis. Ei oleks uskunud, et veel kasutatakse. Vähemasti olukorras, kus riigi kohta tuhkagi ei tea, oli info koondamiseks ideaalne. Ja on sinu arvutis, ei vaja netti. Omal ajal oli see väga oluline, täna on nett tunduvalt parem Soomes. Kui mingitel asaoludel tuli plaane muuta, sai suvalises kohas arvuti lahti võtta ja arutada võimalusi.
Ma googlemapsi vaatan tihti tänavavaate pärast, kasvõi liiklusmärkide vaatamiseks, kas on keelatud sõit või mitte või kuidas teeotsast tee kvaliteet paistab.
Ka siit võib proovida küsida, mida kasutavad https://matkaauto.com/forum/foorum

Kasutaja avatar
-IFFI-
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas -IFFI- » 27 Dets 2018, 05:47

Tänud Teile vastuste eest! ;) matkaauto.ee'st leidsin hetkel otsides sellise huvitava netipõhise rakenduse nagu https://retkikartta.fi/?lang=en eks ma õhtal hakkan seda uurima, et mis võimalusi see pakub.

Ise omal käel googeldades sattusin õhtul sellisele netipõhisele kaarti rakendusele https://trips.furkot.com Sain sellega täpselt valmis joonistada oma marsruudi, sellega sain lohistada nii ja naa pidi oma marsruuti täpselt nii kuis vaja.
Silma jäi selle rakenduse puhul veel palju huvitavaid lisasid. Ei süvenenud veel neisse süviti kuidas kõik tegelikuses toimib kuid antud rakendus minu arust otsib ise ja pakkuv välja ööbimis, söömis jne. paiku.

Kui ma nüüd täpselt kiiruga aru sain siis ennem marsruudi koostamist sisestad teatuid vajalikud andmed siis oli seal koht kus sisestada kella aeg mis kellast kellani oled liikvel päeval ja mis kuupäevast kuupäevani matkad. Siis hiljem kui marsruut koos koostab antud rakendus kokkuvõtte ja loob automaatselt päevase kilometraasi kui palju antud päeval liikuda oleks vaja, et õigel ajal sihtpunkti jõuda. Kui on lisavalikutes märgitud siis lisab juurde ka võimalikud söögi ja magamis kohad antud ööbimis/puhke paigas

Valikutes oli ka võimalus jalgsi ja jalgrattaga marsruudi koostamine. Ühesõnaga tundus olevat täitsa huvitav jupstükk. Arusaamatuks jäi ainult kuidas sealt välja exportida see plaan või kuidas panna asi toimima ehk siis navigeerima. Olemas ka mobiilne versioon.

Eks tuleb tõsisemalt süveneda sellesse ja tundub just olevat see mida olen otsinud ;)

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 27 Dets 2018, 08:58

Nädalaga, see tähendab, et 3 päeva põhja ja 3 tagasi, 1 jääb varuks, kasuta see põhjas ära. Ega sinna sisse suurt midagi planeerida ei mahu, lihtsalt sõidad ja vaatad. Kui hakkad väga väikseid nurga-tagusid piiluma, kilomeetreid tuleb juurde, aega kulub, aga edasi suurt ei liigu.
Kirjeldusest lugesin, et põhja maastikud olid uudsed. Võid ronida Pallastunduris https://retkikartta.fi/?lang=en&layers= ... 38&zoom=8& mäe otsa, selle teeb poole päevaga ära. Kui ilma on, on vaade võimas. Aga neid analooge on ilmselt veel https://retkikartta.fi/?lang=en&layers= ... 47&zoom=9& jne, endale sobiva koha peal. Mitu plaani võib varuks olla, viletsa ilmaga ei näe midagi.
Ma ei tea, kuidas ööbida kavatsed, mis läänerannikut puudutab, seal kipuvad suvel kõik urkad reserveeritud olema. Öömaja tuleb reserveerida või minu jaoks liiga vara otsima hakata. Soomlased lähevad vara magama. Ja telkimiskohti rannikul eriti pole, üsna asustatud.
Kuskil on googlemapsi baasil kaart, kus nn karavanikohad peal on. Need on veidi lärmakamamad kohad ja kauem registratuurid lahti ning mingi koha ikka saab. Aga interjöör meenutab neis vahel 70-date pioneerilaagreid.

Vasta

Mine “Välismaal matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist