EMV jalgrattamatkatehnikas 2019

Kus miskit toimub? Räägi mis teoksil. Tahad kuhugi minna või miskit teha, kuid puudub kaaslane... Oled uus ega tunne siit veel kedagi? Tule kohale, tutvud uute inimestega. :)
Foorumi reeglid
Kui on teada ürituse toimumise aeg siis palun see ära märkida ka teema pealkirjas! Loe lisaks: Teema pealkirja ja sisu reeglid!
AndrusKolmas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: EMV jalgrattamatkatehnikas 2019

Postitus Postitas AndrusKolmas » 12 Sept 2019, 21:24

scabere kirjutas:
12 Sept 2019, 17:49
Neid Andruse pilte vaadates ja eelnevaid arutelusid lugedes tekkis kohe küsimus, et kui matkatakse niimoodi lastega, et laps istub järelkärus ja ilmselgelt ise autonoomne ei ole, kas laps siis matkab või ei matka? Lihtsalt osaleb matkal? Või see autonoomsus kehtib ainult jalgsimatkadel? Põhimõtteliselt on ju lastega selline lugu nagu nende ostetud matkadega, kus sinu eest asjad ära korraldatakse. :)

Autonoomne on ikka grupp või perekond. Ka grupiga jalgsimatkal ei ole üksikisik reeglina autonoomne, sest ei ole otstarbekas, et igaüks kannab kaasas kogu varustust iseendaga toime tulekuks. Ikka telk ja söögi valmistamise asjad on ühised, nö grupi varustus.

Kui ostetud matkal on autonoomsuse ja teatud määramatuse tingimused täidetud, siis see on samaväärne matk ise korraldatud matkaga. Kuid enamasti kipub ostetud matkadel varustuse vedu olema kellegi teise asi, ööbimine abistatud tingimustes ja matka teekond ning muud määramatust põhjustavad aspektid on korraldaja poolt viidud minimaalseks. Sellisel juhul on tegu pool- või pehmomatkaga või kommertsmatkaga, mis võib kanda ka nime raske mäevallutusmatk, kus kandjate palkamine on peaaegu eksistentsiaalselt vajalik. Kuid enamasti on ostetud matkad pigem ikka kas reis, ekskursioon loodusesse või aktiivne liikumine määratud rajal, mille kohta olen kuulnud ka moodsama aja väljendeid nagu tuuritamine, trippimine või rõudimine 8-)

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Sept 2019, 22:47

sepaonu kirjutas:
12 Sept 2019, 20:14
Misasjad need siukesed on Nohik, nelipluss kilo ?
eks.jpg
Igaühel omad veidrused, kolm markerit, kaks kompassi, 180gr kaart aga laias laastus kola nagu kola ikka.
Ortlieb küljekotid 4 tk.
Pilt

Marker ei kaalu tuhkagi. 1 on kuskil välistaskus, midagi kaardile kirjutada, aga võib kergelt kaduda. Märkmeid tegin ka, kirjutasin kaardid täis. Ühe kirjutasin ära.

Kaardiga oli liialdatud. Kuni jõeni jõudmiseni oli igasugu võimalusi, ma tegelikult ei teadnud, kas saan sealt jõeni, kust plaanisin. Kui teine matkaja ütles, et tuli sealt, ilmus tunneli lõppu valgus. Siis oli ka kõik vahepealne ala kaarti, et kui raft muutub kõlbmatuks, kuidas tee peale saab. Põhimõtteliselt oli mul kogu käsivars 1:33 333 välja trükitud.
See on see moment, kui ei tunne piirkonda ja kogemusi pole, siis saab nii mõnigi asi igaks juhuks.
Ja see moment oli ka, et borrelioos oli veel üsna värske, ma polnud kindel, et jõeni üldse suudan minna, siis oleks nädala kuskil järve ääres vedelenud, kuhu parem rada oleks läinud. Väsimus andis tunda, aga sai hakkama.

Plastlusikas murdus ära, neid oli hea, et 2 tk oli kaasas. Praadimise juures saab kuuma, siis pole pikk iga, hapraks läheb.

Vihmavari oli see asi, mida arvasin, et maha jätsin, aga leidsin kotist.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 13 Sept 2019, 08:08

Nohik kirjutas:
12 Sept 2019, 18:24
Ma kardan, et kasvatab. Ssokid kuluvad jne, turvavarustusele ja remondile peab rohkem tähelepanu pöörama, meditsiini teema jne.
Tanel kirjutas:
12 Sept 2019, 16:25
Nohik kirjutas:
12 Sept 2019, 16:15
Paistab, et kola hulka kasvatavad kiirelt tsivilisatsioonist lahkumine ja ära oldud aeg.
Kola hulka ei kasvata. Põhiasjad on ikka samad ja varustuse kogus matka jooksul ei muutu. Küll aga muutub toidu, vee ja kütuse kogus. Toidu vedamisega on minul selline teema, et kui tahame lastega veel pikemale matkale minna pean vaatama suurema koti või ootama kuni lapsed suuremaks kasvavad ja suudavad ise rohkem manti seljakotis vedada. Laste kotid kaalusid ca 6-8kg.
Kui sokid kuluvad siis muutuvad nad ju kergemaks?! Mina varusokke selle mõttega kaasa ei võta, et kui ühed ära kuluvad saan uued jalga tõmmata. Remondikomplekt on alati standartne, paar õhukummi paika on ehk juures. Turvavarustus? Mobiiltelefon ja akupank kaaluvad alati sama palju. Puusalt pannes tuleb äkki 1kg juurde.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 13 Sept 2019, 08:25

Mul oli enne eelmist Rootsi suusamatka (8 päeva lumel) ühe matkaja naisega tuline vaidlus teemal "sokid".
Proua arvates oli kaks varianti - kas on igaks päevaks uus paar või hakkab mees mägedes õhtuti sokke pesema.
Sest mustade sokkidega MINU MEES EI MATKA, punkt!

Suusamatkal pesu pesemine oleks päris raju, nii et jäime selle variandi peale.
Päriselt läks muidugi nii nagu alati.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Sept 2019, 08:48

3 päeva eestis saaks ma oma varustusega 15.4kg hakkama koos rattakottide ja koos kõige seljas olevaga.
23.4 oleks koos raftiga 3 p eestis, seega ca 11 kg kokku vahet.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Sept 2019, 08:56

Kunagi, kui noor ja loll olin, mölliti mind Koiva äärde suusamatkale, seal oli see jama, et hingisena oli õhtul paha olla, pidin end lumega pesema. Teisel õhtul oli 26 külma. Aga ikkagi oli pärast parem tunne naha vahel.
Ja kui jutt on ainult sokkide pesemisest, siis Koiva ääres sai need jääaugus ära pesta, nagunii olid märjad.
tripp kirjutas:
13 Sept 2019, 08:25
Mul oli enne eelmist Rootsi suusamatka (8 päeva lumel) ühe matkaja naisega tuline vaidlus teemal "sokid".
Proua arvates oli kaks varianti - kas on igaks päevaks uus paar või hakkab mees mägedes õhtuti sokke pesema.
Sest mustade sokkidega MINU MEES EI MATKA, punkt!

Suusamatkal pesu pesemine oleks päris raju, nii et jäime selle variandi peale.
Päriselt läks muidugi nii nagu alati.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 13 Sept 2019, 10:56

Ma jään ellu, kui ma pean hommikul mustad sokid jalga panema aga üritan seda vältida, ülenädalasel pesen küll sokke iga päev, kolm paari kaasas selle pärast, et kui pestud ära ei kuiva, siis võtan tagavarast. Autos kah siuke riidekott, kus kindlasti alati üle viie paari sokke.
Nohiku excelit vaadates - t-särk, pesu, võrkpesu, polo jms ütlen, et ise kasutan t-särki ainult siis, kui see on üks ja ainuke riideese ja sobib ideaalselt läbi terve päeva. Universaalne riidekomplekt seda t-särki ei sisalda mul, esimene kiht spordipesu, mis on enamasti mingi polypõhine, üks isolatsioon ja üks tuule/vihma koorik. Puuvilla-t-särk sobib kenasti suvisesse ilma üksi, muude riietega koos on minu meelest niiskusekoguja ja tarbetu jubin, jäägu tööpäevatuterduste riideesemeks.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Sept 2019, 13:55

Mul on riietega keeruline, spordiriided mulle üldiselt selga ei mahu. Riidetükid on üsna juhuslikud.
Aga riideid pesen matkal usinalt. See aasta ka, kui jõe äärde jõudsin, kohe korraldasin pesupäeva, seal oli ämber laavu juures, ei jätnud seda võimalust kasutamata vee soojendamiseks.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 16 Sept 2019, 00:24

Et mis ja kes on matkajad?
Kui autonoomsuse ja ööbimise nõue võtta, siis see seltskond kes nädalavahetuseks Jussi järvede äärde telkima läheb ja telkimiseks vajaliku kalja ja nisumahla käsikäruga parklast kohale lohistab on matkajad?
Aga see kes hommikuudus Loksa ristist stardib, et õhtul Aegviidus rongile minna pole matkaja?
Või lasteaia lapsed, kes talvel Oandu loodusraja läbi kõnnivad ja tagumises punktis ise kaasa tassitud söögi ja joogiga lõunat peavad?
...

Vasta

Mine “Tulevad üritused / Otsin kaaslast”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist