Kanuu polüetüleen vs klaasplast

Jalgrattad, suusad, uisud, kelgud, paadid jne.
Vasta
Bergman
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Kanuu polüetüleen vs klaasplast

Postitus Postitas Bergman » 15 Veebr 2020, 10:08

Plaanis lähiajal endale kanuu soetada, varajasem kogemus puudub. Olen palju internetist infot otsinud, kuid suurt ei ole leidnud. Kas polüetüleen või klaasplast? Olen kuulnud, et klaasplasti lihtsam parandada. Ja kui vastupidav see plastik siis on ja kas parandamine keerukam? Hetkel on valikus Kiili kanuu ja Hasle 530 classic
Süsta omanikel ilmselt sama teema. Jagage oma kogemusi.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Kanuu polüetüleen vs klaasplast

Postitus Postitas sepaonu » 15 Veebr 2020, 11:40

Polyetüleene on erinevaid, mul omal kaks vanni "pehmest" ja üks oluliselt kõvemast. Ükskõikmillisest materjalist vanni sa mööda kive vead, põhja peal jääb see kriimudena näha. Poly on reeglina samavärviline ja siis on lihtsalt kraabitud samavärviline. Kui on mitmekihiline ja erivärviline või muust materjalist, siis kriimuline koht on kontrastsem. Ma kraapimisest räägin ikka kosmeetika poole pealt, pe on tugev konstruktsioonimaterjal.
Klaasplast on reeglina üks ja seesama materjal, vanasti lamineeriti matist käsitsi ja tegijast olenevalt 15 jalase paadi puhul võis kaaluvahe olla 5-10 kilo, mis tuli vaigu kogusest. Tänapäeval vast enamus klaasplastasju tehakse kahuriga vorme täites, pole üldse kursis, mis seal oluline või ebaoluline. Klaasplast on väljapoolt sellisest asjast/värvist/plägast, nagu topcoat. Ise tehakse ka oluliselt kõvemate värvidega. Iga maakas oskab klaasplastpaate ise parandada. Mina olen seda samamoodi teinud ja igaühele, kes kavatseb seda teha soovitaks vahele jätta ja viia spetsialisti juurde. Ise võib teha kindla tahtmise ja visiooniga, kui on oskused, koht, aeg ja raha.
Minu meelest pole vaja midagi parandada. Ostad, sõidad, kraabid ja sõidad edasi. Midagi totaalselt puruks sõita ühe või teise materjali puhul tundub mulle ulme, isegi mootorpaatide puhul on need korrad haruldased. Puruks saab asjad teistmoodi, jätta kuskile randa looduse meelevalda kive toksima või vee alla või jää sisse, stalt kinnitades lendab teel maha ja keegi sõidab otsa jms . Pisiparandused ühe või teise materjaliga ise või teenusepakkujate abiga.
Olulisem on valida omale sobiv sõiduvahend pikkus/laius/kaal/sooritus/mahutavus jms , et kohe esimesel aastal ära ei tüdineks.
joon jõest, söön jõest

Bergman
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Bergman » 15 Veebr 2020, 14:01

Tänud!

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 15 Veebr 2020, 22:05

Iseenesest kui on HDPE, see võiks karmides oludes paremini kesta.
Vaikudega on see värk, et vanasti tehti neid nn epovaigust, mida oli kerge parandada ükskõik mis teise epovaiguga ja suure hulga liimidega.
Täna tehtavat suurem osa tooteid oluliselt odavamast polüestervaigust, mis nakkavat põhiliselt iseendaga ja ka iseendaga nakkamiseks tulevat pind väga hästi ette valmistada.
Teine probleem on, et kui kanga asemel hakati kasutama nn klaaskiumatte, siis nendes on vaigu osa 20'% suurem ja tooted raskemad kokkuvõtteks üle 20%. Tööjõu kulu olevat matiga väiksem oluliselt. Ühesõnaga, 20 a tagasi olid sama suured kanuud kergemad (aga mitte alati).
Ma pole ise paaditegija, üks väikepaaditegija kunagi rääkis, võib-olla see jutt täna ei päde üldse, juba jälle uued tuuled.

Aga iseenesest, ma vaataks pigem kaalu, suurust ja mugavust, kui materjali. Ka isasugu kellad ja viled võivad personaalsetel kaalutlustel olulised olla.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 19 Veebr 2020, 22:03

Klaasplast on lihtsamalt parandatav, eeldusel, et parandad! Jättes topcoat/gelgoati vigastused parandamata, imbub vesi kere sisse ja hakkab pahandusi tekitama, alustades külmumisest ja lõpetades osmoosiga. PE on lollikindel, niikaua kuni päris ära ei lõhu. Kriimud ei tee midagi, kuhugi midagi ei imbu ja kahju on ainult moraalne. Kui aga PE päris ribadeks lõhud, siis parandamine on pea võimatu (loe: odavam on uus osta)
Pilt

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 19 Veebr 2020, 23:16

Ega ribade klaasplasti parandamine pole kah mõistlik ega odav tegevus. Ma Pe asju pole ise proovinud kunagi keevitada aga vaadates triljonite tuuberite tegemisi, siis arvan, et kui omal kunagi vaja pragu või auk lappida kayakil, siis vast proovin ise teha.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 20 Veebr 2020, 09:49

Suure häda puhul ilmselt saab mõnest pisemast kaevutehasest abi.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Bergman
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Bergman » 21 Veebr 2020, 13:56

polarbear kirjutas:
19 Veebr 2020, 22:03
Klaasplast on lihtsamalt parandatav, eeldusel, et parandad! Jättes topcoat/gelgoati vigastused parandamata, imbub vesi kere sisse ja hakkab pahandusi tekitama, alustades külmumisest ja lõpetades osmoosiga. PE on lollikindel, niikaua kuni päris ära ei lõhu. Kriimud ei tee midagi, kuhugi midagi ei imbu ja kahju on ainult moraalne. Kui aga PE päris ribadeks lõhud, siis parandamine on pea võimatu (loe: odavam on uus osta)
Seļlest postitusest sain oma küsimusele vastuse.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 21 Veebr 2020, 14:42

Autode pampereid küll parandatakse. Hädaga peaks välioludes nipukate ja toruteibiga pvc kanuu ära "parandama"
...

Vasta

Mine “Kondijõul liikumisvahendiga matkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist