Loodushäälte salvestamine

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Loodushäälte salvestamine

Postitus Postitas Ogalik » 25 Veebr 2020, 00:12

Matkahobiga natuke kaudselt seotud küsimus. Kas keegi siinsest seltskonnast on kokku puutunud loodushäälte salvestamisega?

Nädalavahetusel käisin aias katsetamas kuidas jahedates oludes rippvoodis magada on. Üldiselt külm oli - iga natukese aja tagant läks uni ära ja pidi ennast sättima. Aga tänu kehvale unele kuulsin oma kodukandi ööhääled ära. Ma tean et meil elavad kakud, kelle pojad kevaditi piiksuvad. Seekord kuulsin ka vanalinnud oma ju-ju-ju'tamisega ära. Hääle järgi otsustades peaksid need karvasjalg kakud olema. Aga kuna nad suutsid lisaks sellele tüüphäälele ( https://www.eoy.ee/kodukakk/eesti-kakud ... -laanekakk ) ka igasuguseid muid huilgeid kuuldavale tuua, siis ma päris kindel ei ole.
Tekkis nüüd tahtmine endale mingi seade hankida, mis suudaks looduse hääli enamvähem mõistliku kvaliteediga salvestada (huvi on umbes-täpselt nii 100..200€ suurune). Lugesin natuke mingeid jutte kah loodushelide salvestamise kohta - AD konverteri kvaliteet, omamüra, kallid mikrofonid ja nende katted. Ausaltöeldes ma mingi profiasju ei taha. Pigem mingi väike asi mida kotinurka libistada ja teinekord loodusesse minnes hea välja krabada oleks.

Huvitav, kas selline odav Zoom H1N võiks enamvähem ok olla? Sellele käib karvane tuulekaitse kah pähe.
https://www.zoom-na.com/products/field- ... y-recorder

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Re: Loodushäälte salvestamine

Postitus Postitas REGA1872 » 25 Veebr 2020, 10:09

Ma olen mõnel korral eriti iseloomulikke lõunamaiseid öiseid häälitsusi mobla ja fotoka videoreziimis salvestanud. Kuna teisi segajaid (taustmüra) sel ajal eriti pole, siis tuleb taasesitamisel arvutis suht selgelt meelde too öine meeleolu.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 25 Veebr 2020, 15:28

oooouuu.. see on teema, mille alla olen liiga palju tunde matnud, kuid seni täielik diletant (loe: seni ilma salvesti ja mikrofonideta).
Korralikult naha alla hakkas asi pugema alates sellest videost - https://www.youtube.com/watch?v=66a3_MGTDoA
Kusjuures helirada on üles võetud ilma eraldi salvestita, lihtsalt teise kaameraga. Minu puhul keris asi metsa poole muidugi kohe alguses asjaga tutvust tehes - stereo (st telefoni monosisend jääb piduriks), binauraalsed mikrid, hüdrofonid, kontaktmikrid, ... Ehk teemaks sai pigem allikale võimalikult lähedale saada ja suht odavalt veidraid asju purki püüda. Näiteks lihtne 80-150€ salvesti ja 50-100€ binauraali paar, mille vahel isolatsiooniks on papitükk või puutüvi, annab linnumaja kõrval salvestades ka töntsi kõrva tarvis vägagi ägeda ruumilise helipildi. Või kontaktikas suusa / uisu / ratta, miks mitte ka sae või kirve küljes.. mmmm...
Teisalt on kinnisidee ka võimalikult kerge ja väikese aparaadiga hakkama saada ja nii lappan ma paar viimast aastat hooti turgu läbi ja kaalun võimalusi.

Laias laastus näib olevat 2 suunda, nagu kõigi hobidega, millesse pühendudes ei jää üle aega ega vaba raha:
* alustada võimalikult kiiresti ja odavalt ning ehitada endale läbi tegutsemise kogemustepagas
* mitte raisata raha (sisult) odava teema peale ja pigem soetada varustust, millest nii pea välja ei kasva, olgu see siis uus või kasutatud.

Mul on lingid mööda ilma laiali, aga mõned sattusid praegu ka ette, kui teemas vähe ringi vaadatud, siis midagi uut ilmselt ei ole:
https://www.wildmountainechoes.com/equi ... ssentials/ (jm sealsed artiklid)
https://www.creativefieldrecording.com/ ... ers-guide/ (jm sealsed artiklid)
http://taperssection.com/index.php?board=11.0 (tapingu skene on vähe teise suunitulsega, aga ka neile meeldivad väikesed seadmed)
http://www.avisoft.com/recorder-tests/
http://hydrophones.blogspot.com/
Varasemalt olid teemaks Luhd mikrid, arusaamatult soodsa hinnaga binauraalid jm, aga see tüüp näib olevat tegevuse lõpetanud. Alternatiivid tee-ise teemad tulevad "Primo EM172" otsisõnade peale.

Muidu alla 100€ eest on H1N näol asja vast küll ja rohkem - https://www.thomann.de/intl/ee/zoom_h1n.htm . Ja kindlasti koos tuulekattega.

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 25 Veebr 2020, 23:14

Täna mõtlesin koju sõites veel selle looduses heli salvestamise peale. Tundus natuke järgi mõeldes nagu friigiteema - enamik vist vaatab tänapäeval pigem GoPro moodi kaamerate poole ja vaatab et pildi kvaliteet ok oleks. Tegelikult see ju töötab kah - tingimusel et midagi huvitavat vaadata on. Aga kui sa teed kevadises linnulauluga metsas mobla või keskpärase fotokaameraga videot ja pärast kodus vaatad-kuulad, siis tulemus on selline kasinapoolne. Linde minusugune nagunii eriti pildile ei saa ja helist on järgi vaid valjemad sirtsatused.

Mõnda neist Margusl toodud linkidest jõudsin enne kah uurida. Aga kuna teema oli alguses võõras, siis praegu üle vaadates hakkas juba parem pilt tekkima. Binauraali tahaks küll katsetada, tundub väga lahe ja ruumiline.

Panen paar linki omalt poolt kah juurde. Võib-olla läheb see teema veel kellelegi korda..

Võrdlus videokaamera sisseehitatud mikri ja eraldi Zoom H5'ga salvestatud heli vahel:
https://www.youtube.com/watch?v=pwyLfdYjFio

Võrdlus Zoom H1 ja Zoom H5 helikvaliteedi vahel:
https://www.youtube.com/watch?v=x2ArLLhQsYs

Mõtlen nüüd natuke asja üle (st rahakott peab ka aru) ja uurin mis tootja aparaat võiks metsavärgi jaoks paremini sobida.

NB. Tänud https://www.thomann.de/ lingi eest. Hind kraamil koos saatmisega parem kui Eestis.

Kasutaja avatar
uuspoiss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas uuspoiss » 26 Veebr 2020, 00:12

Hoidku selle eest, et peaks huvi tekkima nahkhiirte salvestamise vastu :)

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 26 Veebr 2020, 08:19

Ogalik kirjutas:
25 Veebr 2020, 23:14
Tundus natuke järgi mõeldes nagu friigiteema - enamik vist vaatab tänapäeval pigem GoPro moodi kaamerate poole ja vaatab et pildi kvaliteet ok oleks. Tegelikult see ju töötab kah - tingimusel et midagi huvitavat vaadata on. Aga kui sa teed kevadises linnulauluga metsas mobla või keskpärase fotokaameraga videot ja pärast kodus vaatad-kuulad, siis tulemus on selline kasinapoolne.
Siiamaani on gopro ja laadsetel heli vilets. Eelmine põlvkond olid veekindlas kestas ja valikuvariante oli kaks, kas heliga või veekindel. Praegu kest kadunud ja kestatult veekindel teatud sügavusmeetriteni ja heli ikka selline, et kas lavastad kõik jutud lähedalt või räägid kõva häälega. Ebamugav on ka kogu aeg kraapida seda goprod, praegu oleme tuule käes, võtavad need mikrid, nüüd laagris, tuult vähem, võtavad nood mikrid. Lisamikrite panemisel kaob ka veekindlus. Vaikset aega, kus iga seebika ja toobikaga jääb hääl hästi peale on vähe.
See hääleteema tuletas mulle meelde, et võiks mingid karvatutsakad ise aretada mikriaukude ette.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 26 Veebr 2020, 09:16

Kui soovid eksperdi nõu siis soovitan ühendust võtta Veljo Runneliga. Tal on kõva kogemustepagas ses vallas.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 26 Veebr 2020, 12:02

uuspoiss kirjutas:
26 Veebr 2020, 00:12
Hoidku selle eest, et peaks huvi tekkima nahkhiirte salvestamise vastu :)
Olen kunagi katsetanud nahkhiirte heli salvestamist. Vaja läheb spetsiaalset mikrofoni, mis on tundlik ultraheli lainetele. Ehitasin Arduino mikrokontrolleri baasil ja kõrvaklappidgega kuulis heli.

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 28 Veebr 2020, 10:13

Hankisin vahepeal endale Zoom H5 kaasaskantava mikri komplekti ( https://www.zoom-na.com/products/field- ... y-recorder ). Planeeritud eelarve lendas mõistagi lõhki, aga see-eest sain vahetatavate mikrite ja lisasisenditega karbikese.

Päris käepärane tükk on muidu. See on disainitud arvestades normaalse inimese huvidega - kõne, muusika ja keskmise tasemega helid salvestuvad suurepäraselt. Vaikse keskkonna kaugete helidega ei ole väga hea. Võimendust peale keerates kaasneb sellega päris märgatav omamüra (kahin). Filtreerides saab selle küll maha suruda, aga see kaotab osa helipilti või lisab moonutust. Arvestades, et heade vaikesete profimikrofonide hind ületab selle karbi hinna 2..5 kordselt, siis ei ole tegelikult mõtet kurta.
Kui huvi edaspidi püsib, siis vaatan mingi vaiksemat sorti välise mikri sinna juurde. Hetkel ma ikkagi täielik diletant ja teen endale ABC'd selgeks.

Panin selle eile öösel salvestama, lootes et kakud teevad häält, aga ei saanud midagi. Kui nüüd lumi lahkuda otsustab ja kevad tagasi tuleb, siis proovin uuesti.

Ja ärge hirmutage oma nahkhiirte desifreerimisega. Ma ei taha rohkem veidraid hobisid. Kuigi, kui nüüd järgi mõelda, mul on Arduinod ja mingi kahtlane ultraheli mikker kodus olemas :)

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 28 Veebr 2020, 13:46

Retsept! Nüüd paistab minu enda otsustusvõimetus veel eriti mannetu :)
Distanitsilt puhta(ma) salvestise tarvis ning vaikses keskkonnas toimetamisel tuleb kardetavasti taskuformaadist loobuda. Või siis kompaktsuse eest kõvasti juurde maksta.

H5 võendussagedus on stereo wav'i puhul 96kHz, sellega saad ultrahelisse otsapidi sisse, teoorias kuni 48kHz-ini. Kuidas H5 enda mikrid nii kõrgel toimetavad, ei oska pakkuda.

Heli lased vast läbi Audacity? Ultraheli kuuldavaks tegemiseks saad lihtsamal juhul kiirusega mängida. Üsna samasse teemasse - https://forum.audacityteam.org/viewtopi ... 3&start=10 [Making bat recordings audible]

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 28 Veebr 2020, 22:59

Tahaks küll sellist puhast häält, et kala pinnaskäimise mulks jääks konkreetselt ja reaalselt peale, aga pole jõudu nende vidinatega mängida ja mis kõigehullem, veel pea külge kogu monstrum ehitada. Pisike nunnu gopro ei ole enam pisike ja nunnu, kui häält hakata tahtma, lihtsalt mikrit külge toppida ei saa, tuleb adapter vahele panna, see ise umbes veerand kaamera mahust nikastus ja et kõik kompaktsemaks traageldada, siis tuleks osta eraldi kest/raam, kuhu adapter_mikker_valgus_lisatoide_jms kokku ehitada, et näeks välja nagu tähesõdade ristleja.
https://www.google.com/search?q=gopro+U ... 60&bih=587
Seda häälemasinat uudistades nägin ka lihtsamat (?) võimalust, et pane kaamera käima, helimasin käima ja tee näiteks kolm plaksu, pärast saad kokku kleepides heliribadel need plaksukohad paika sättida mõlemal. Ilmselt alguses liiga lihtne pole arvutis sebida häältega.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Veebr 2020, 09:57

Mind segab kõige rohkem iseenda hingeldamine, kui liikumise pealt või korraks peatudes midagi filmin. Kui filmi tegemine on omaette eesmärk, siis tulebki vist aega võtta ja ka tähelaev välja kannatada.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 29 Veebr 2020, 12:14

Nohik kirjutas:
29 Veebr 2020, 09:57
omaette eesmärk, siis tulebki vist aega võtta ja ka tähelaev välja kannatada.
No mulle tähtsam ikka eelkõige reaalajas ise nautida tegevust, mingi nupuvajutusehetke ikka leian, peale seda võid uuesti nautida 100% liselt. Metsikult pühenduda ei viitsi video tegemisele, lavastada kah mitte aga möödaminnes millegi paremaks tegemisest olen huvitatud. Tähelaeva ehitamise üks takistus on see, et gopro puhul kaob veekindlus lisamikriga, kalamehel vette kukkumine üsna tavaline, eelmine kevad näiteks meres koperdasin rinnuni vees nii õnnetult, et müts ja kaamera lendasid peast ja ei leidnudki üles kaamerat. Oli veekindla kesta sees ja pühendasin otsingule üle tunni aja. Mitteveekindlana sama õnnetuse puhul otsid sisuliselt mälukaarti. Eraldi salvesti tundub mulle reaalsem variant, nendel kordadel, kui sisetunne ütleb, et kle nüüd oleks hea ka parem hääl, siis võib ta eraldi käima panna, teha mingi sünkroniseerimist võimaldav trikk ja kasutada seda häält pärast. Mul omal mingeid häälefaile pole aga tegin selle proovi filmoras läbi, et videklipihäälele ütlesin mute ja valisin mingi tümaka blingblängide hulgast ja muud vist pole, kui kohakuti mingi häälemärk panna. Isegi proovisin ära, vasakpoolne on kolm plaksu ja parempoolne kolm nipsu.
v46.jpg
Kui kodus on tavaline 1080 telkarist täiesti ok minu silmale , siis tuub nüsib selle jumalteabmilleks, ilmselt nüsib ka hääle ära. Mulle vast pole see probleem, kuna ma häälefriik pole aga märkasin, et keegi mainis seda tuubis ja pani lingi, kust saab nüsimata hääli võrdluseks kuulata.
Loomulikult pole jagamine mingi kohustus, asju võib teha enda jaoks.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Veebr 2020, 12:40

Ma looduses olen üsnagi omamoodi kuulamisfriik. Võib-olla olen isegi kuskil kirjutanud, et laagris tavaliselt olen prillideta. Ja siis elan nagu kõrvade ja ninaga ja tajun ümbrust pigem läbi alateadvuse, seda viimast isegi siis, kui prillid peas on. Kahjuks on seda väga väheks jäänud, kus saab endale lubada enamuse päevast transis olla.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 29 Veebr 2020, 16:55

Nohik kirjutas:
29 Veebr 2020, 12:40
Ma looduses olen üsnagi omamoodi kuulamisfriik. Võib-olla olen isegi kuskil kirjutanud, et laagris tavaliselt olen prillideta. Ja siis elan nagu kõrvade ja ninaga ja tajun ümbrust pigem läbi alateadvuse, seda viimast isegi siis, kui prillid peas on. Kahjuks on seda väga väheks jäänud, kus saab endale lubada enamuse päevast transis olla.
Mis see siis on, üleskutse mitte salvestama vaid prillid eest ja kõrvadnina lahti või uitmõte, et peaks salvestama ära ja siis kodus telkari ees kuulama, kuna otse pole aega kuulata ? 8-)
Sobrasin veel netis natuke. Selle kõige pisema zoomH1n kohta leidsin õnneliku kalamehe ja paari olukorda tutvustava klipi läbivaatamist hakkab see eraldi hääle salvestamise mõte rohkem meeldima
https://youtu.be/BDoKTb5wj0M?t=802
Mingi väga asjalik tüüp on selle lutsu kohta üliarusaadava video teinud, sisuliselt manual maakatele
https://www.youtube.com/watch?v=2trnJiUFMcs
muid klippe kah tal olemas.
Ma kahtlen, et kas selles setis olevad vidinad on vajalikud või üleliigne kola
https://www.thomann.de/intl/ee/zoom_h1n_aph_1n_set.htm
siukese karvase katte materjali nimi lendõngemaailmas on craft fur ja mul on seda sellises värvivalikus
v47.jpg
et võiksin pedede paraadile salvestama minna.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Veebr 2020, 18:26

Lihtsalt hädaldan, et olen end ajahätta elanud.

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 29 Veebr 2020, 18:36

Video ja eraldi heliriba kokkupanek ei olnud keeruline. Eile proovisin sellega https://shotcut.org/ (vabavara, kuid üsna häirivalt bugine). Sai päris kiiresti kohakuti. Tegin kah käteplaksud algusesse ja see lihtsustas asja.

Ma võtsin oma Zoom H5 muidu siit: https://www.frog.ee. Mingi naljakas eesti-vene-läti-keelne leht. Tarne oli aga superkiire - umbes poolteist päeva (ise järgi minnes).

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 29 Veebr 2020, 20:55

See karvane kate oleks küll jah vajalik mikrofonile. Vahtkummist müts natuke aitas, aga vaid üsna nõrga tuule korral. Mu enda villane karvamüts toimis juba paremini - tiba suur oli vaid ;)
Tellisin Hiinast mingi "fur'i" sinna katteks peale, kuid ma arvan et see jõuab alles kolme kuu pärast. Kui jõuan, lähen vaatan äkki pakutakse Abakhan'is mingit pikka karva hõreda riide peal. Valmis asja võib kah ju võtta, aga see pole pooltki nii põnev kui ise nokitseda.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 29 Veebr 2020, 21:29

Selle vahtkummiga(ma ise kahtlustan, et õigem oleks neopreeniks kutsuda) on selline lugu, et gopro jubinale tehakse samasugust , mis läheb sisuliselt kogu kaamera peale, kuna tal mikriauke igal pool ja kui kõvemad tuuberid 4k-ga seda piinavad, siis hakkab ennast saunas tundma ja lülitab välja, ilmselt mikril seda häda pole. Seda karvast asja on magazini toodetel kah olemas, iseasi, kas värv, karva pikkus ja toote suurus ja hind kah sobib. Ma üsna palju kasutan seda, et ostan mingi odavtoote ainult materjali pärast. Craft furi on erinevat aga enamasti on nn aluskarv, tihedam, pehmem ja siis pikem karv, mida saab teravate kääridega lõigata, kammida, ziletikammiga hõrendada jms Abakhan kah vaatamiskoht.
See frog ainult apastraadi ostuks täitsa hea aga ma jäin praegu mõttesse, et seal setis on, enamus asju, mida inimene ei vaja, käepide, milleks, kolmjalg, fotokal olemas kolmjalg, milleks teist, laadija, milleks eraldi laadija, kui akumajandus on olemas, aga kott ?, ilmselt ainult apastraati ostes kotti pole, setis on, äkki liiga kobakas kott, lihtsalt väiksesse kuivakotti panna äkki targem, veits kahtlen, et mis õige oleks. Sellel Zoom H5-l pold miskit kotti kaasas?
Tuubikalamees kommenteeris, et sellel H1n-l kerekinnitus nikats
zoom-h1n-stereosalvesti.jpg
Ma arvan, et ma tahaks, et ta standardminikolmjalaga ühilduks ja saaks mingi näpitsa külge panna, et lihtsalt ükskõik kuhu panna, nagu pesulõksuga.
joon jõest, söön jõest

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 29 Veebr 2020, 22:26

Minuarust see ülejäänud kraam mis thomann'is kaasa pakutakse, on natuke kunstlikult kokku pandud. Vaevalt et see lukuga karp seal veekindel on. Seega nagu pool lahendust.
Adapterist ma ei saa üldse aru - see on vist tavaline USB pesaga kuubik. Ma ei kujuta ette kas see H1N oskab üldse sisse pandud NiMH elemente laadida? Minu H5 ei tundu küll sellist võimekust omavat (kindel ei ole). Igal-juhul kui akud olemas on, siis on palju kiirem neid vahetada. Neid ei kulu kah eriti.
Kolmjalg ja käepide - ei oska nagu midagi kommenteerida. Mulle endale meeldiks pigem väike "ämblikujalgadega" tripod. Kinnituskoht näeb nii kerge seadme kohta täitsa normaalne välja.
Poroloonist kate tugevama tuulega ei aita. Muidu ainuke asi karbi kõrval, mida sealt kasutada tahaks.

H5 oli küll mingi karp kaasas. Üsna lihtne asi, aga kaitseb vähemalt mikreid. Raskemal retkel läheb veekindlasse kotti.
2020-02-29 21.54.22.jpg

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 29 Veebr 2020, 23:07

Akusi vast targem targa laadijaga laadida. Mul nii ehk naa ühe teise projekti jaoks silnylon ostetud, õmblen koti ise. Mul kolmjalg siuke toobikas
v48.jpg
täiesti rahul sellega, saab puuokste külge aretada vajadusel, kõrgust muidugi ainult niipalju, et hädapärast kanarbikust ja rohust välja ulatab, kaal ja gabariit veel sihke, et viitsib kaasa võtta, ega muuks pole kasutanud, kui grupipildiks ja mõni selfimuuviklipp, ju selle häälemasina võib ka maha panna aga kui miski ühendus klapib, siis ka kolmjalale.
Mingi matkategevuse käigus liiga hea hääl pole kah hea alati. Ma omi vaateid või klipikesi teen siis, kui pähe tuleb, alguses ei pannud tähele aga kokkukleepides jätsin paljud klipid kasutamata, kuna kaaslased rääkisid liiga isiklikke asju, hääle äravõtmine tundus kah tobe lahendus olema. Tundras on üks piiksulind, selle häält peaks lindistama, saaks sellega isikliku loba asendada. 8-)
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 01 Mär 2020, 12:04

Küsin targemate käest, et kas valet micro sd kaarti on ka võimalik osta ? Kodust ühtegi 32st ei leidnud, maximumi tahaks sisse panna, tootetutvustuses pole muud, kui Micro SD/SDHC Card
https://www.frog.ee/et/otsing?search_qu ... erway=desc
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 01 Mär 2020, 13:11

Audiosalvestil ei tohiks kirjutus kiirus kriitiline olla 4K filmimisel küll.
Suhteliselt palju müüakse võltsitud suurusega kaarte - kirjad mingi ulme numbritega, aga tegelik mahutavus imepisike. Alguses isegi töötavad, aga siis kirjutatakse sama koha peale uus data ja andmed lähevad kaotsi.
Tegeliku mahutavuse ja kiiruse testimiseks on spetsiaalsed programmid, näiteks h2testw
https://www.softpedia.com/get/System/Sy ... estw.shtml
Mälukaarti testides sõltub kirjutus, lugemis kiirus ka kaardilugejast.
Kiire USB 3.0 kaardilugeja saatsid hiinlased mõne euro eest.
...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 01 Mär 2020, 13:33

Mismoodi see testimisjutt mind edasi aitab, igasugu testimistega saab tegeleda peale ostu. Praegune küsimus oli see, et ma ära kallutatud sealt frogist häälejubina ostuks, et võtaks sealt kaardi sama hooga versus lähen oma ostudinternetist kohvrikesse ja vaatan kust ma oma senised kaardid ostnud olen, ilmselt 100% lähedal londonimurdelisestjeepaisest, transpordihinnas vahet poe, sest piisavalt on neid müüjaid, kes selle kribu saadavad tasuta. Eks ma mängimist võin alustada väiksema kaardiga, vana fotoka seest leidsin ühe kahegigase.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 01 Mär 2020, 14:01

Julgeks soovitada Eesti e-poodides müüdavaid Kingston mälukaarte. Senimaani pole veel ükski otsi andnud. Kasutan neid Raspberry Pi mikroaruvtitel, millel toimub pidevalt kirjutamine-lugemine. ADATA kaart on kunagi läbi põlenud. Samsungi kaardid on ka ehk kvaliteetsed ja Verbatimi omad.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist